"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 25 Sij 2017 17:39 #121 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Strijelka

Tisch napisao: Velike su "samice", nisu u jatima osim u 9. mjesecu kad se mrijeste, tamo gdje operiraju jata malih obično ih nema.
U Istri sam ulovio prošle godine par komada preko 3kg, a frend je digo i jednu od 4,9 kg

Najveca prošle godine ulovljena kod nas sa obale bile je 7.8 Kg, na Neretvi naravno... za godinu dvije budu i tu takve. .

a g. Goranu skidam kapu na ovom ulovu !

Ovo je ulov, svaka cast.
Mogu mislit sta to radi po moru. :S

A sta se tice Rijeke i strijelki vidim da su se pojedinci falili da im u Bakaru rade.

Bilo bi super da je tako da nije dezinformacija.

Pa me zanima oni koji su bili da stave koju sliku ako su sta ulovili. :oops:

Ja se nadam da jesu. ;)
Hvala: Janko

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 26 Sij 2017 00:27 #122 od Angler
Replied by Angler on topic Strijelka
A sta se tice Rijeke i strijelki vidim da su se pojedinci falili da im u Bakaru rade.

Ja se nadam da jesu. ;)

Ovo je očito išlo na moj račun :)
Kao što sam napisao, poznanik mi je javio da su u prva tri dana odnijele ljudima 3,4 varalice i da je jedan uspio izvući jednu od 4.90.
Ne znam zašto bi mi lagao, a ako i je dezinformacija, "dont shoot the messanger":)
Ja nisam išao jer mi strijelke nisu nešto napete, tako da ne znam da li ih ima ili ne. Nisam spiner, i više volim druge ribolovne tehnike, a i kad ih lovim , to je uglavnom po ljeti.
Informaciju sam podijelio za sve spinere iz čiste dobre volje, jer vidim da ih na forumu ima puno.
Hvala: Ahab, zoki1, Janko, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 26 Sij 2017 08:26 #123 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:like: Ma hvala za informaciju

Ja mogu iz prve ruke javit da u Plominu u nedjelju nije nitko ulovio niti jednu jedinu strijelku ni u jutro ni navečer....

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 08:58 #124 od Kvarner

Angler napisao: A sta se tice Rijeke i strijelki vidim da su se pojedinci falili da im u Bakaru rade.

Ja se nadam da jesu. ;)

Kao što sam napisao, poznanik mi je javio da su u prva tri dana odnijele ljudima 3,4 varalice i da je jedan uspio izvući jednu od 4.90.
Ne znam zašto bi mi lagao, a ako i je dezinformacija, "dont shoot the messanger":)
Ja nisam išao jer mi strijelke nisu nešto napete, tako da ne znam da li ih ima ili ne. Nisam spiner, i više volim druge ribolovne tehnike, a i kad ih lovim , to je uglavnom po ljeti.
Informaciju sam podijelio za sve spinere iz čiste dobre volje, jer vidim da ih na forumu ima puno.

E prijatelju moj, dok ih je bilo ja sam ih tresao dolje i tko god da ti je rekao a znam tko, za strijelku od 4,9 kg cista laz.

Ja sam ih uredno vadio po 5-12 komada i sve su bile od 700-1500kg ali nije samo u Bakru lovilo i u Kraljevici se drmalo.Tako da sam i ta.o znao isto trest kad je Bakar bio zauzet isao bi u Kraljevicu mozda se manje lovilo ali se lovilo.

Ali to je bilo, sad je mrtvo more.
Vec 10-15 dana, i tek ce ponovo poceti u 4-5 mjesecu ako bude ko i prosle godine.
Samo sto je tad nabolja posta Rjecina, Torpedoznaci znaci usca i jedna iznimka je lukobran.
Tamo ima jako veliki i znaju lupit svako malo, obavezna je sajlica od 1,5 mm sve ispod prekida.

Mislim da sam Vam sad sve rekao sta se tice Strijelki.
A moje slikice necete vise gledati na firumima.
I sta se tice gdje kad i koja riba radi siguran sam da sam medju jacim na Kvarneru sta se tice obale. ;)

Ali motam malo i mucati :whistle:
Hvala: Ahab, zoki1, Vinsent_P

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 26 Sij 2017 10:39 #125 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka
Kvarner, kako montiraš sajlicu? Logika mi kaže kako onda ne ide flourocarcon predvez nego direkt upredenica na sajlu.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 26 Sij 2017 10:53 #126 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Ja recimo kad koristim sajlicu, onda koristim Knot 2 Kinky i to 25-35lb. Kod mene je upredenica pa onda cca 2m fluorocarbnoa 0,35 i onda cca 15-20cm te sajlice i kopca za varalice sa virblom.
Kad sam imao direkt upredenica pa onda sajlica, kad bi bilo jace natezanje, sajla bi prerezala upredenicu jer je jako tanka. I kad sam ovako napravio onda drzi ko blesavo i nigdje ne puca.
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 26 Sij 2017 11:00 #127 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka

Kvarner napisao:

Angler napisao: A sta se tice Rijeke i strijelki vidim da su se pojedinci falili da im u Bakaru rade.

Ja se nadam da jesu. ;)

E prijatelju moj, dok ih je bilo ja sam ih tresao dolje i tko god da ti je rekao a znam tko, za strijelku od 4,9 kg cista laz.

Ja sam ih uredno vadio po 5-12 komada i sve su bile od 700-1500kg ali nije samo u Bakru lovilo i u Kraljevici se drmalo.Tako da sam i ta.o znao isto trest kad je Bakar bio zauzet isao bi u Kraljevicu mozda se manje lovilo ali se lovilo.

Vec 10-15 dana, i tek ce ponovo poceti u 4-5 mjesecu ako bude ko i prosle godine.
Samo sto je tad nabolja posta Rjecina, Torpedoznaci znaci usca i jedna iznimka je lukobran.
Tamo ima jako veliki i znaju lupit svako malo, obavezna je sajlica od 1,5 mm sve ispod prekida.

I sta se tice gdje kad i koja riba radi siguran sam da sam medju jacim na Kvarneru sta se tice obale. ;)

Kvarneru, ako uzmemo u obzir slikice koje si do sada stavljao, da se zaključiti da si zasigurno među jačima u devastaciji ribljeg fonda na području Kvarnera.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 26 Sij 2017 11:07 #128 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Ama, ja ću za vikend ić probat pa šta bude. :lol:

Kod nas boom počinje već u 3. mjesecu. :)

Imaš catu?
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 11:51 #129 od Kvarner

oniram napisao:

Kvarner napisao:

Ja se nadam da jesu. ;)

Kvarneru, ako uzmemo u obzir slikice koje si do sada stavljao, da se zaključiti da si zasigurno među jačima u devastaciji ribljeg fonda na području Kvarnera.

Varas se, nije samo Kvarner vec i Istra a i srednji jadran.
Sta cu kad ima puno ribe a malo oni koji znaju. :P
Sta mislis kako loveo nase ribarice sta i koliko ulove a velicune da ne spominjem.
Tako da svi oni koji live s kraja nikad nece ugroziti riblji fond a svatko ima svoje misljenje.
Hvala: Dado_pu

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 11:54 #130 od Kvarner

Ahab napisao: Kvarner, kako montiraš sajlicu? Logika mi kaže kako onda ne ide flourocarcon predvez nego direkt upredenica na sajlu.

Sta da kazem kad je kolego dxdandy dolje sve lijepo opisao i na isti nacin lovimo.

Sve ostalo mi se lisije pokazalo. ;)

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 26 Sij 2017 12:12 #131 od oniram

Kvarner napisao:

oniram napisao:

Kvarner napisao:

Ja se nadam da jesu. ;)

Varas se, nije samo Kvarner vec i Istra a i srednji jadran.
Sta cu kad ima puno ribe a malo oni koji znaju. :P
Sta mislis kako loveo nase ribarice sta i koliko ulove a velicune da ne spominjem.
Tako da svi oni koji live s kraja nikad nece ugroziti riblji fond a svatko ima svoje misljenje.

Riblji fond ugrožava svatko tko ne poštuje bar minimalna pravila, ali mislim da ne trebam to dodatno objašnjavati na ovom forumu, a obzirom da se radi o forumu ljubitelja i čuvara mora. Ti bi se trebao učlaniti u neki forum profesionalnog devastirajućeg ribarstva već kad dijeliš ista mišljenja kao i profesionalni ribari.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 13:07 - 26 Sij 2017 13:14 #132 od Kvarner
:lol: :lol:

A tebi vidim fali neka udruga o zastiti zivotinja i ribljeg finda. :lol:

Ti si sigurno onaj od onih koji ulovi neku ribicu izljubi je pose.a se i uslika, i vrati je natrag. :lol:
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 13:14 od Kvarner.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 26 Sij 2017 14:05 #133 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
To sto si sada opisao se zove sportski ribolov i nema plemenitijeg cina od vracanja ribe natrag i zahvaljivanja istoj za iskustvo. Mozda niste toga svjesni ali ribe su ziva bica. Naravno lovimo ih kao hranu i iznimno su ukusne( kako koja ) ali to ne opravdava izlov istih. Svatko ima svoje misljenje ali ruganje na ovakav nacin ne podrzavam, pogotovo ne na forumu na kojem se potice sportsko rekreativni ribolov.

Kvarner napisao: :lol: :lol:

Ti si sigurno onaj od onih koji ulovi neku ribicu izljubi je pose.a se i uslika, i vrati je natrag. :lol:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 14:25 #134 od Kvarner
Djeco moja, kad se naucite loviti manje ce te biti ljubomorni na oni koji love. :whistle:

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 26 Sij 2017 14:44 #135 od oniram

Kvarner napisao: Djeco moja, kad se naucite loviti manje ce te biti ljubomorni na oni koji love. :whistle:

"Ljubomorni" smo na izlov lignji (jedinki) od 20 grama.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 26 Sij 2017 14:47 - 26 Sij 2017 14:53 #136 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Evo nesto i sa gledista salvonca. Ja kad sam na moru ako je riba mala onda ide nazad ali ako ide ona s obzirom na vrstu u porciju onda ostaje kod mene. Recimo ja u Vinkovcima imam takav izbor morske ribe " svjeze ", da se ubijes :evil: . A i ovo zaledjeno sto kupis staro je i nikakvo. Kao da jedes djon neke stare cipele.
Uglavnom ja kad sam na moru ja si nalovim ribe da imam sa mojom obitelji svake subote za rucak napraviti ribu i da potraje do mog iduceg odlaska na more.Znaci odem cca 4-5 puta godisnje na more, odmaram i pecam. Spare velicine dlana nosim kuci. Iste takve orade vracam nazad. Ciple isto tako. Ako su barem 300g i naravno veci idu kuci. Ako sam si uhvatio dovoljno da imam za period koji mi treba, ja vise ne idem u ribolov. Ili idem ali ne nosim kuci. A ni nemam kako to dovesti do kuce a da se ne pokvari. Dug je put recimo ljeti a vrucina ogromna. Nije samo frizider u auto, ima tu jos stvari i stvari.
Vise ribu ne kupujem jer je fuj. Ovo domace sto ja izvadim je puno ukusnije i znam da je svijeze. Kupis dozvolu i pecaj. To je tamn za nesto ribe iz trgovine a nije nikakva a sa 500kn mozes ako znas fino si obogatiti jelovnik tako da dozvola i nije tako skupa ako tako gledas.
Strelka mi je bas ukusna riba i drago mi bude uhvatiti ju ali stvarno je istina da nije svaka istog okusa. To ne kuzim a recimo da je uhvacena na istom mjestu. Vjerojatno je i iz istog jata a razlika u kvaliteti okusa se osjeti.

Recimo ove godine sam fino plavica ( lokardi ) nalovio. Kad ju takvu svijezu uspredis sa skusom ( Ledo ), pa ta skusa nije ni za cuku a ne za ljude a kao dosta je kvalitetnija od plavice. Moj stari je eto ljetos prvi put jeo lokardu, domacu svijezu i nije sebi mogao doci koja je to razlika od ovog smrznutog smeca.
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 14:53 od dxdandy.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 26 Sij 2017 14:52 #137 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

Kvarner napisao: Djeco moja, kad se naucite loviti manje ce te biti ljubomorni na oni koji love. :whistle:

"Ljubomora je osjećaj koji se obično odnosi na negativne misli i osjećaje nesigurnosti, straha i tjeskobe zbog očekivanja gubitka nečega do čega je osobi stalo, kao što su veza, prijateljstvo ili ljubav. Ljubomora se često sastoji od kombinacije osjećaja ljutnje, tuge i gađenja."

Nema tu ljubomore jer mi manje lovimo. Mi samo razmišljamo od uzroka do posljedica. Volimo ribe i pešku.
Ča ni lipše pustit malu oradicu, možda ti se jednog dana vrati veća? - Okej znam da je to idealistično razmišljanje, ali da tako razmišljaju i npr. ribari, koliko više ribe bi bilo u moru?
Recite ča ćete ali moj je nono bio ribar i zna koliko se lovilo jednom i koliko se lovi sad. Činjenica je da je ribe sve manje, a dobro djelo ne prođe uzalud. :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 15:57 #138 od Kvarner
Sta se tice pustanja samo cu vam svina reci da ih vi niste ilovili koliko sam ih ja pustio.
To je prvo, sad mi objasnite sta rade krivolivci koji love bez dozvole?Tko to kontrolira?
Ja pustam vece a oni jos malenje uzimje i bez dozvole.Da vas cujem sad?
I bas me zanima koliko vas na forumu jo ste prijavljeni trenutno nema dozvolu.
Tako da mi je ove rasprave dosta i ovo je tema Strijelke a ne prepucavanje.
Vi po svom a ja posvom.
Hvala: zoki1, Dado_pu

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 26 Sij 2017 16:40 - 26 Sij 2017 16:42 #139 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Činjenica je da lignja nema niti lovostaja niti minimalnu mjeru,i kako sam več napisao,svakom je na njegovoj savjesti šta če uzeti,a šta če pustiti i ja se sa nekime mogu slagati ili ne,ali mi nije ni na kraj pameti prozivati nekoga za nešto što kao prvo nema zakonske osnove.Čitam kako bi trebalo strelke što više lovit jer je kao štetočina i uništava autohtone riblje vrste,ali meni je recimo strelka riba ko i svaka druga i uvijek bi malu pustio,punu ikre također,jer ja sam ipak na prvom mijestu sportski ribolovac i nije mi ni na kraj pameti raditi na istrebljivanju bilo koje vrste ribe,tako da Kvarner zakonski nije učinio ništa krivo,a na njemu je šta če uzet,a šta pustit.I iskreno,veča je šteta uzet veliku lignju,ribu koja je u mrijestu i puna ikre nego par manjih za pojest.

P.S.
Ko se ljuti,uvalim mu kruti :P :P :P :lol:
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 16:42 od zoki1.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 16:53 #140 od Kvarner

zoki1 napisao: Činjenica je da lignja nema niti lovostaja niti minimalnu mjeru,i kako sam več napisao,svakom je na njegovoj savjesti šta če uzeti,a šta če pustiti i ja se sa nekime mogu slagati ili ne,ali mi nije ni na kraj pameti prozivati nekoga za nešto što kao prvo nema zakonske osnove.Čitam kako bi trebalo strelke što više lovit jer je kao štetočina i uništava autohtone riblje vrste,ali meni je recimo strelka riba ko i svaka druga i uvijek bi malu pustio,punu ikre također,jer ja sam ipak na prvom mijestu sportski ribolovac i nije mi ni na kraj pameti raditi na istrebljivanju bilo koje vrste ribe,tako da Kvarner zakonski nije učinio ništa krivo,a na njemu je šta če uzet,a šta pustit.I iskreno,veča je šteta uzet veliku lignju,ribu koja je u mrijestu i puna ikre nego par manjih za pojest.

P.S.
Ko se ljuti,uvalim mu kruti :P :P :P :lol:

Tocno tako kolega Zoki.
Izgleda da su ovi omladinci neki pravnici. :lol:
;)

Molimo prijavite se