"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
zoki1's Avatar 26 Sij 2017 17:10 - 26 Sij 2017 17:16 #141 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
To su činjenice,velim,ja se sa tobom mogu složit ili ne,ali dok god to nema zakonsku podlogu,sve je na savijesti pojedinca,zato ču ja uvijek podržavati prijedloge da se morskim ribama,glavonošcima,školjkama i inim organizmima uvede lovostaj radi mrijesta jer je to jedan jedini način da se sačuva morska fauna,jer ruku na srce,sve ribe koje mi budemo pustili u radi veličine,jedna koča ili plivarica to polovi za par sati.A kad bi postojao lovostaj,nema ribolova,ni malih ni velikih.Ajde iskreno,jel sportski lovit ribu ili lignje koje su u mrijestu i skupljaju se u jata radi prirode,brancine pune ikre koji u vrijeme mrijesta napadaju sve živo i neživo i tada ga je najlakše ulovit? Po meni to nije sportski,ali to je tak,nema lovostaja i riba se može lovit u bilo koje doba godine.Nažalost,nema niko sposoban u vlasti koji bi se primio posla i doveo u red lovno/ribolovne zakone i potrudo se da se istih svi pridržavaju.Za par godina bi se vidjeli prvi pomaci.
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 17:16 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 26 Sij 2017 17:14 #142 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
I da,ovo je tema "Strijelka",a ako mislite voditi konstruktivnu raspravu bez prepucavanja i prozivanja,otvorite temu,ja sam uvijek za kvalitetan razgovor sa argumentima za i protiv ;)
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 26 Sij 2017 17:16 #143 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
I dalje ne vidim čemu je potrebno izrugivanje. Možda jesmo mladi ali to ne znači da smo neznalci ili kako biste Vi rekli ''ljubomorni'' na Vaše ulove. Dapaće otkuda Vi znate koliko smo mi iskusni ribolovci? Godine nisu mjerilo znanja. Mi Vas ne osuđujemo u vezi godina i isto tako tražim i od Vas. Kako ste i sami rekli ovo je tema ''Strijelka''. Rasprava je započeta na krivoj temi ali ponekad je i bolje da je se raspravi na krivom mjestu nego da se uopće ne izrazi mišljenje. Želim Vam puno uspjeha u životu i ribolovu ali i dalje se držim toga da Vaše razmišljanje nije ispravno.

Kvarner napisao:

zoki1 napisao: Tocno tako kolega Zoki.
Izgleda da su ovi omladinci neki pravnici. :lol:
;)

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: ja_osobno, oniram

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 26 Sij 2017 17:24 - 26 Sij 2017 19:41 #144 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka

AnalPheasant napisao: I dalje ne vidim čemu je potrebno izrugivanje. Možda jesmo mladi ali to ne znači da smo neznalci ili kako biste Vi rekli ''ljubomorni'' na Vaše ulove. Dapaće otkuda Vi znate koliko smo mi iskusni ribolovci? Godine nisu mjerilo znanja. Mi Vas ne osuđujemo u vezi godina i isto tako tražim i od Vas. Kako ste i sami rekli ovo je tema ''Strijelka''. Rasprava je započeta na krivoj temi ali ponekad je i bolje da je se raspravi na krivom mjestu nego da se uopće ne izrazi mišljenje. Želim Vam puno uspjeha u životu i ribolovu ali i dalje se držim toga da Vaše razmišljanje nije ispravno.

Kvarner napisao:

zoki1 napisao: Tocno tako kolega Zoki.
Izgleda da su ovi omladinci neki pravnici. :lol:
;)

Slažem se s komentarom AnalPheasanta u potpunosti. Inače se podrazumijeva da mudrost dolazi s godinama, ali dovoljno je pogledat par gornjih komentara iz kojih proizlazi da to i nije baš slučaj za neke pojedince.
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 19:41 od zeusfaber.
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 26 Sij 2017 19:50 #145 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Ja bi sad trebao biti diplomat ovdje? :like:

Rekao bi Toma Bebić - "Volimo se ljudožderi!".

Možemo li zakopati ove glupe ribolovne sjekire i nastaviti gdje smo stali?

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 26 Sij 2017 19:55 #146 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Osim što se tiče općenitog ne vraćanja malih riba i ostalih mladih morskih bića, drugo mi je sve smiješno.

Nema hejta naprema nikom. ;)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 26 Sij 2017 21:06 - 26 Sij 2017 21:48 #147 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Strijelka

zeusfaber napisao: Ja bi sad trebao biti diplomat ovdje? :like:

Rekao bi Toma Bebić - "Volimo se ljudožderi!".

Možemo li zakopati ove glupe ribolovne sjekire i nastaviti gdje smo stali?

Ja nisam ni zaratio, ali nema veze zbog mira u kuci cu je ipak zakopati. ;)
Zadnja izmjena: 26 Sij 2017 21:48 od Kvarner. Razlog: Dodatak sadrzaja

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 26 Sij 2017 22:02 #148 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

dxdandy napisao: Ja recimo kad koristim sajlicu, onda koristim Knot 2 Kinky i to 25-35lb. Kod mene je upredenica pa onda cca 2m fluorocarbnoa 0,35 i onda cca 15-20cm te sajlice i kopca za varalice sa virblom.
Kad sam imao direkt upredenica pa onda sajlica, kad bi bilo jace natezanje, sajla bi prerezala upredenicu jer je jako tanka. I kad sam ovako napravio onda drzi ko blesavo i nigdje ne puca.

Iskreno, prvi put čujem za ovaj Knot 2 Kinky i zaista je zanimljivo(i skupo) ovo što sam pogledao o toj sajli.
Mislio sam da koristite one klasične sajlice:

Imam doma desetak takvih pa sam računao kako je FC besmisleno stavljati kad je sajla koja ide odmah do varalice izuzetno vidljiva.

btw. na ovom linku je Knot 2 Kinky sajla. Znači trebao bi 25lb verziju? Kolika se dužina dobije za ovih 65kn i kako se reže?

I jel se smije u ovoj temi pisati o strijelkama? :lol:

smoto

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 26 Sij 2017 22:39 #149 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Imaš Kinkya u Maguru. Odlična stvarčica ali bez brige velika strijelka i sajlu pregrize. Reže se sa klještima. Kinky vežeš kao i predvez od FBa ali potrebno je staviti žogulin jer ne ide dobro direktno na upredenicu, zato se stavlja prvo deblji FB na upredenicu i onda kinky direktno na FB.

Ahab napisao:

dxdandy napisao: Ja recimo kad koristim sajlicu, onda koristim Knot 2 Kinky i to 25-35lb. Kod mene je upredenica pa onda cca 2m fluorocarbnoa 0,35 i onda cca 15-20cm te sajlice i kopca za varalice sa virblom.
Kad sam imao direkt upredenica pa onda sajlica, kad bi bilo jace natezanje, sajla bi prerezala upredenicu jer je jako tanka. I kad sam ovako napravio onda drzi ko blesavo i nigdje ne puca.

Iskreno, prvi put čujem za ovaj Knot 2 Kinky i zaista je zanimljivo(i skupo) ovo što sam pogledao o toj sajli.
Mislio sam da koristite one klasične sajlice:

Imam doma desetak takvih pa sam računao kako je FC besmisleno stavljati kad je sajla koja ide odmah do varalice izuzetno vidljiva.

btw. na ovom linku je Knot 2 Kinky sajla. Znači trebao bi 25lb verziju? Kolika se dužina dobije za ovih 65kn i kako se reže?

I jel se smije u ovoj temi pisati o strijelkama? :lol:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 07:25 - 27 Sij 2017 07:27 #150 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka

Ahab napisao: Iskreno, prvi put čujem za ovaj Knot 2 Kinky i zaista je zanimljivo(i skupo) ovo što sam pogledao o toj sajli.
Mislio sam da koristite one klasične sajlice....:

Dobro ti AnalPheasant kaze. Ja sam takodjer Knot2Kinky uzeo u Maugur. Sada isao provjeriti. Ipak je od 35lb kod mene u pitanju. Vrlo je savitljiva ali opet nije bas da mozes cvor od nje vezati ali ni ne treba mi. Ja koristim kopcu na kraju i na pocetku te sjalice i to je to. Sajlicu spajam sa kopcom po njihovim uputama na poledjini vrecice i nisam imao problema sa tim cvorom. Kacio sam panjeve na nekim barama gdje sam isao stuku vijati ali ne popusta.
Znaci kod mene tocno ovako izgleda sistem :

Upredenica 0,18mm_____fg knot_____fluorocarbon 0,35mm ( oko 2-2,5m )_____virbla_____sajlica_____virbla sa kopcom za varalicu_____varalica_____strijelka_____ :woohoo:
Zadnja izmjena: 27 Sij 2017 07:27 od dxdandy.
Hvala: Janko, Tisch

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 27 Sij 2017 08:18 #151 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

dxdandy napisao: Dobro ti AnalPheasant kaze. Ja sam takodjer Knot2Kinky uzeo u Maugur. Sada isao provjeriti. Ipak je od 35lb kod mene u pitanju. Vrlo je savitljiva ali opet nije bas da mozes cvor od nje vezati ali ni ne treba mi. Ja koristim kopcu na kraju i na pocetku te sjalice i to je to. Sajlicu spajam sa kopcom po njihovim uputama na poledjini vrecice i nisam imao problema sa tim cvorom. Kacio sam panjeve na nekim barama gdje sam isao stuku vijati ali ne popusta.
Znaci kod mene tocno ovako izgleda sistem :

Upredenica 0,18mm_____fg knot_____fluorocarbon 0,35mm ( oko 2-2,5m )_____virbla_____sajlica_____virbla sa kopcom za varalicu_____varalica_____strijelka_____ :woohoo:

Probat ću s onom običnom sajlicom kojoj sam gore sliku stavio. Previše je to čvorova da negdje ne zajebem.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 10:15 - 27 Sij 2017 10:16 #152 od dxdandy
Ajde da vas cujem sta jos koristite za strelku od pribora :

1. koju rolu i velicinu koristite...ovo me jako zanima jer bih si neku novu uzeo za strelku

2. koju velicinu ili debljinu upredenice koristite za strelke i debljina fluorocarbona ako ga stavljate.

Ja sam koristio 0,16mm cijelu proslu godinu i nisam imao kidanja ni pucanja a ove godine je namontiran 0,18mm.
U oba slucaja radi se od Daiwa J-Braid upredenici.
Do sada sam koristio rolu Okuma Ceymar C40 i nesto malo Penn Spinfiher V4500...
Zadnja izmjena: 27 Sij 2017 10:16 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 27 Sij 2017 11:17 #153 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
1. Daiwa Ninja 3012, mrak za tu lovu i Penn Slammera 560 LL
2. Upredenica 0,24 od kad mi je 0,18 pukla ko konac nakon izvlčanja 60m u cugu :(
FC 0.4 do 0.55 i sajla

Jedan zgodan video kako strijelka lako pregirize predveze

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: orada277

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 11:31 - 27 Sij 2017 11:36 #154 od dxdandy
@Tisch

Sumnjas na strelku da je toliko u cugu izvukla ili mozda neka veca nemam ? Nisam jos imao takvih susreta srecom ili nazalost. Si zadovolan sa Ninjom ? Jel se muci sa strelkama ili idu vanka laganin uz rad kocnice. I ja sam si nju gledao pa zato bas i pitam ali ne znam jeli osjetljiva za stalno trzanje sa stapom kad radis sa povrsincima. Imam poppera od 30g pa kad stalno trzas i nateze da se ne rasklima cijla odmah nakon 10 pecanja.

thx !

EDIT : video je odlican....jesi to ti radio ?
Zadnja izmjena: 27 Sij 2017 11:36 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 27 Sij 2017 12:00 #155 od Tisch
Bio je Gof ;) i otišao u kamenje.

Ne brini ja imam i 40g površinca u arsenalu :)
Ninja pre dobra, lagana i air rotor radi ko beba slaže upredenicu mrak, imaš i drugu špulu na koju stavim najlon pa obično po mraku kad jako puše prebacim tu špulu.
Nikakve zamjereke nemam ustvari tolko je dobra da mi se više opće neda spinat na teškog Penn-a

Moja je izvukla puno strijelki, par je bilo preko 3kg ali i Štuku 4.5kg i soma od 2.5 i 3.5 Kg, obavezno si kupi 3012 sa plitkom špulom...

dxdandy napisao: @Tisch

Sumnjas na strelku da je toliko u cugu izvukla ili mozda neka veca nemam ? Nisam jos imao takvih susreta srecom ili nazalost. Si zadovolan sa Ninjom ? Jel se muci sa strelkama ili idu vanka laganin uz rad kocnice. I ja sam si nju gledao pa zato bas i pitam ali ne znam jeli osjetljiva za stalno trzanje sa stapom kad radis sa povrsincima. Imam poppera od 30g pa kad stalno trzas i nateze da se ne rasklima cijla odmah nakon 10 pecanja.

thx !

EDIT : video je odlican....jesi to ti radio ?

Frend ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 12:10 #156 od dxdandy
Ma ja gledao uzetii Daiwa BG 3500 model....pa sad gledam dali da dajem toliko vise para ili ne. Pitanje je koliko bi ako bi ta BG izdrzala sezona duze. Jedino me privlaci sto je BG cijala aluminijska. Mislim da Ninja nije od aluminija. Tezinom su tu negdje. Zasto mislis da uzmem sa plitkom spulom. Samo radi manjeg kapaciteta ili ima jos neka razlika...

Uf da mi hoce takav gof opaliti...oprostio bi mu sve....Dali si sa 0,24mm upredenicom izgubio sta na izbacaju varalice ?

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 27 Sij 2017 12:27 #157 od Tisch
Ako imaš para sigurno je bolja i dugotrajnija al nek ti netko tko je isprobao BG 3500 veli nešto više... ja nisam.

Ne, ne ja vidim nikavu razliku kod izabčaja 0.24, plitka široka špula baš i služi lakšem odmotavnju najlona sa role kod zabacivanja tj. duljem izbačaju

dxdandy napisao: Ma ja gledao uzetii Daiwa BG 3500 model....pa sad gledam dali da dajem toliko vise para ili ne. Pitanje je koliko bi ako bi ta BG izdrzala sezona duze. Jedino me privlaci sto je BG cijala aluminijska. Mislim da Ninja nije od aluminija. Tezinom su tu negdje. Zasto mislis da uzmem sa plitkom spulom. Samo radi manjeg kapaciteta ili ima jos neka razlika...

Uf da mi hoce takav gof opaliti...oprostio bi mu sve....Dali si sa 0,24mm upredenicom izgubio sta na izbacaju varalice ?

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 13:23 #158 od dxdandy
Ne javlja se Kvarner da vidimo sta on ima u kombinaciji za strijelku. Da na kaze svoju dobitnu kombinaciju. Ja sam evo sebi napravio predrnarudzbu za Daiwa BG 3500H pa sta joj bude bude....Meni osobno pase kod nje sto ima malo brzi prijenos a opet ne pre brz. 5,7:1 i 8kg kocnicu. Mislim da je to dovoljno za bilo koju strelkicu, palamidu ili omanju licu....Mislim da necu imati srece nabasati na mom terenu na neku kapitalnu licu ili nekog ljutog gofa pa da isprobam dali ima snage i za njih ali nekako i sumnjam.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 27 Sij 2017 15:15 - 27 Sij 2017 15:20 #159 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Strijelka
Nisam Kvarner kojeg prizivaš, ali možda i moje viđenje uzmeš u obzir... Ja strijelke lovim sa shimano siena 4000. (1,7 kg najveća). Isčupala je bez problema. E sad radi nekakvog "imagea" bi volio da je umjesto siene nekakva daiwa lumina, revros, ili skuplja varijanta kao npr. lexa.
Početnik sam ali se nadam da sam pomogao.
Inaće imam daiwa ninju za lignje...prezadovoljan!

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 27 Sij 2017 15:20 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 27 Sij 2017 16:17 #160 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

Baćo68 napisao: Nisam Kvarner kojeg prizivaš, ali možda i moje viđenje uzmeš u obzir... Ja strijelke lovim sa shimano siena 4000. (1,7 kg najveća). Isčupala je bez problema. E sad radi nekakvog "imagea" bi volio da je umjesto siene nekakva daiwa lumina, revros, ili skuplja varijanta kao npr. lexa.
Početnik sam ali se nadam da sam pomogao.
Inaće imam daiwa ninju za lignje...prezadovoljan!

Tu sam i ja sa Shimano Sienna 4000 i Okuma LureMania do 30g lovio strijelke ove sezone po prvi put, max 1.8kg.
Ali nabavit ću i tvrđi štap i neku okuma rolu do ljeta. :)

Imaš catu?
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se