"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
Tisch's Avatar 27 Sij 2017 18:15 #161 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:like: Naravno dećki samo pišite vaša iskustva baš svaki strijelko lovac je dobrodošao ;)

@dxdandy dobro si ubo-o ! S tim ti komotno čupaš 10+ kg ribu van !

Ja sam svoju kupio onak prek ljeta nabrzinu prije nego sam popodne išao na more zabacit, a da sam isto ovako po zimi, na miru obavljao šoping vjerojatno bi i moja bila skuplji model :whistle: :) :)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Sij 2017 19:22 #162 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Ja sam ih prosle godine cupao sa stapom shimano red yasei sea bass 2,70m 10-50g i okuma ceymar c40....sada sam si uzeo stap sakura golden bay 2,70MH 15-60g i uz njega upario Penn Spinfisher v4500...pao je jos i Savage Gear MPP Predator 2,74m 170g...odlican stap, zilav a lagan i sposoban za gofa ilislicnu ribu iako je realnih nekih 130g a ne 170g. E sad jos moram vidjeti rotaciju rola kako cu posloziti, koja ce biti glavna. Mislim da BG ide na Golden Bay a Penn na MPP.
Iako mi je sada zapao jos jedan stap za oci pa bih ovaj MPP prodao iako jos nije vode ni okusio.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 28 Sij 2017 00:10 #163 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Strijelka

Janko napisao:

Baćo68 napisao: Nisam Kvarner kojeg prizivaš, ali možda i moje viđenje uzmeš u obzir... Ja strijelke lovim sa shimano siena 4000. (1,7 kg najveća). Isčupala je bez problema. E sad radi nekakvog "imagea" bi volio da je umjesto siene nekakva daiwa lumina, revros, ili skuplja varijanta kao npr. lexa.
Početnik sam ali se nadam da sam pomogao.
Inaće imam daiwa ninju za lignje...prezadovoljan!

Tu sam i ja sa Shimano Sienna 4000 i Okuma LureMania do 30g lovio strijelke ove sezone po prvi put, max 1.8kg.
Ali nabavit ću i tvrđi štap i neku okuma rolu do ljeta. :)

Zaboravih napisat...siena mi je uparena na shimano catanu 2,7 metara, akcije 14-40g.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Sij 2017 10:17 - 28 Sij 2017 10:17 #164 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka
Kakva je ta Catana? Imam totalno suprotne feedbackove o njoj. Od toga da je teško sranje, do toga da je najbolje što se za taj novac može kupiti. Mislio sam je kupiti a onda sam se u zadnji moment odlučija za nešto skuplji Exage istih specifikacija.

smoto
Zadnja izmjena: 28 Sij 2017 10:17 od Ahab.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 28 Sij 2017 10:36 #165 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Ja sam je imao i riješio sam je se šta sam prije mogao isto tako vrijedi i za Janka. Jako nezadovoljan sa njom a za tu cijenu dobiješ poprilično dobrih Okumica :)

Ahab napisao: Kakva je ta Catana? Imam totalno suprotne feedbackove o njoj. Od toga da je teško sranje, do toga da je najbolje što se za taj novac može kupiti. Mislio sam je kupiti a onda sam se u zadnji moment odlučija za nešto skuplji Exage istih specifikacija.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: Ahab, zoki1, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 28 Sij 2017 10:51 #166 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Ja nikada nisam bio ljubitelj niskobuđetne opreme od Shimana.Ono od Shimana kaj vrijedi i košta,Ta jeftina oprema ima svoju namjenu i ko ju kupi toga mora biti svjesan i ne tražiti kruha preko pogače.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 28 Sij 2017 11:15 #167 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

AnalPheasant napisao: Ja sam je imao i riješio sam je se šta sam prije mogao isto tako vrijedi i za Janka. Jako nezadovoljan sa njom a za tu cijenu dobiješ poprilično dobrih Okumica :)

Ahab napisao: Kakva je ta Catana? Imam totalno suprotne feedbackove o njoj. Od toga da je teško sranje, do toga da je najbolje što se za taj novac može kupiti. Mislio sam je kupiti a onda sam se u zadnji moment odlučija za nešto skuplji Exage istih specifikacija.

Potvrđujem, kočnica je bila kao zakočena, i odjednom bi popustila.

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Sij 2017 12:01 #168 od Ahab
Pitao sam za štap Catana 270cm 14-40g za kojega je Baćo napisao da ga koristi a ne za rolu.

Za rolu znam da je Ceymar u tom cjenovnom razredu puno bolji izbor.

smoto

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Janko's Avatar 28 Sij 2017 12:11 #169 od Janko

Ahab napisao: Pitao sam za štap Catana 270cm 14-40g za kojega je Baćo napisao da ga koristi a ne za rolu.

Za rolu znam da je Ceymar u tom cjenovnom razredu puno bolji izbor.

Štap mi ima brat već par godina i odličan je. :)

Danas pokušaj spinning-a na Torpedu, nema ništa. Osim što je par masovnih tuna se zaletilo za ribaricom. :cheer:

Imaš catu?
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Sij 2017 12:25 - 28 Sij 2017 12:31 #170 od dxdandy
Ja sam znaci cijelu proslu godinu odradio sa ceymarom c40 a na njo jej bila 0,16mm daiwa j-braide x8. Buduci ju nisam bas najbolje odrzavao, priznajem, u ljetnom periodu dok sam bio na moru u tri tjedna divljackog koristenja ju nisam niti jednom oprao nakon pecanja, a bilo je i valova i valova po njoj. Vec pred sami kraj godisnjeg pocela je malo zujati, vrlo tiho ali se osjetilo. Mislim da se malo soli zavklo bas svuda i svakuda. :ohmy: :cheer: :oops: . Nakon pranja i podmazivanja sve kao staro tj. kao nova.
Istu sam koristio prije u proljetnom ribolovu ali tusirao ju povremeno i sve bilo ok. Isto tako i jesenas, dva tri koristenja pa lagani tus i onda nema ovakvih ljetnih problema. Nece se vise desiti takav nemar. Lakse je oprati nego na kraju novu kupiti.
Uglavnom Ceymar C40 je izvukla krasan broj strelki i plavica i niti u jednom trenutku nije bilo problema, čak ni dok je zujala :lol: . Preporucam ju u svakom slucaju.
Lagano se vrti, necuje se dok radi ako je pazis i to je to. Kocnica se da fino podesiti tako da odradi posao bez problema.
Zadnja izmjena: 28 Sij 2017 12:31 od dxdandy.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 28 Sij 2017 12:47 #171 od Tisch
Kupio ja Catanu DX SPIN 300cm do 40g u Skorpionu na akcji za 250Kn,
Baš kako ste i rekli kolko para tolko muzike, izvukao sam par strijelki do1.5kg odradila posao, ali u odnosu na moj SavegeGear Black Savage Spin je kolac :P
i sad je koristim za postavu uglavnom...

@dxdandy lijepi arsenal ti opreme imaš ... ajde mogli bi se malo organzirati i zabaciti zajedno dečki
@Janko
@Ahab
@zoki1
@AnalPheasant

npr. nađemo se u Rijeci pa obiđemo zajedno malo okolicu.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Sij 2017 13:01 #172 od dxdandy
Ja sam za u svakome slucaju za ali tek na proljece. Jos sam iz Vinkovaca tako da mi se sad bas ne ide na ovu zimu kod vas. Imam smjestaj u Novom Vinodolskom ali nemam grijanje pa dok se malo zidovi ne zgriju nikuda. :cheer: Taman do onda jos malo pribora spremim da sam miran za ovu sezonu.
Hvala: Božo

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 28 Sij 2017 13:21 - 28 Sij 2017 13:25 #173 od Tisch

dxdandy napisao: Ja sam za u svakome slucaju za ali tek na proljece. Jos sam iz Vinkovaca tako da mi se sad bas ne ide na ovu zimu kod vas. Imam smjestaj u Novom Vinodolskom ali nemam grijanje pa dok se malo zidovi ne zgriju nikuda. :cheer: Taman do onda jos malo pribora spremim da sam miran za ovu sezonu.

Ma mislo sam jednodnevni izlet ti dodji do Zagreba, ako se skupi nas 4 dodje nas cca 100kn do Rijeke i nazad. Bio ja vec tako sa škvadrom sa nekog drugog foruma i bilo je odlično ...

Zadnja izmjena: 28 Sij 2017 13:25 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Sij 2017 13:29 - 28 Sij 2017 13:30 #174 od dxdandy
Eh to je vec nesto drugo...i to moze...imam jos jednog tu iz mog kraja koji me moli da ga povedem na strelke pa se dogovorima valjda nesto.
Toliko se napalio na njih da je to nesto. Kad sam mu pricao kako je riba luda...samo vice idem i ja idem i ja.... :lol: :lol: :lol:

:like:
Zadnja izmjena: 28 Sij 2017 13:30 od dxdandy.
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Sij 2017 13:40 #175 od Ahab

Tisch napisao: Kupio ja Catanu DX SPIN 300cm do 40g u Skorpionu na akcji za 250Kn,
Baš kako ste i rekli kolko para tolko muzike, izvukao sam par strijelki do1.5kg odradila posao, ali u odnosu na moj SavegeGear Black Savage Spin je kolac :P
i sad je koristim za postavu uglavnom...

@dxdandy lijepi arsenal ti opreme imaš ... ajde mogli bi se malo organzirati i zabaciti zajedno dečki
@Janko
@Ahab
@zoki1
@AnalPheasant

npr. nađemo se u Rijeci pa obiđemo zajedno malo okolicu.

S obzirom da sam iz Makarske, 470km je popriličan put za zabaciti par puta.
U svakom slučaju, hvala na pozivu.

smoto

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Janko's Avatar 28 Sij 2017 13:41 #176 od Janko
Bilo bi odlično, ali neka malo zatopli da se strijelke aktiviraju pa da bude show. B)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Sij 2017 13:43 #177 od dxdandy

Janko napisao: Bilo bi odlično, ali neka malo zatopli da se strijelke aktiviraju pa da bude show. B)

TO, TO ....pa da im se napijemo krvi :evil: ...molim admina da ovo ne shvati za ozbiljno i jos da me banira...Prema ribi cemo se ponasati sa postovanjem.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 28 Sij 2017 13:49 #178 od Tisch
@ Ahab :) :) :) nisam znao ... onda se javimo mi tebi ako nas put nanese dolje
@dxdandy Eto vidiš ti i kompa, i ja i frend, ima nas već 4 ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Sij 2017 13:51 #179 od dxdandy
Nesto budemo dogovorili vec...samo da malo otopli i da one navale....dosta mi vec ovog minusa...kod nas zadnjih mjeseca dana nije bili toplije od -5.
A prosjek je i puno gori....treba mi sunca ko gusteru... :lol:

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 28 Sij 2017 14:02 - 28 Sij 2017 14:02 #180 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Ja sam uvijek za,samo kad zatopli,sad možeš uloviti jedino upalu pluča :lol: :lol: :lol:
Zadnja izmjena: 28 Sij 2017 14:02 od zoki1.

Molimo prijavite se