"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
dxdandy's Avatar 02 Velj 2017 13:42 #221 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Ma nije to malo...meni takve najbolje za lediti i u porcije najlakse filetirati. Ma naravno da je gust upecati sto vecu ali ovo mi pase zbog prostora u frizideru.
Inace da se mene pita ja bih bas volio jednu staru bakicu od strelke uhvatiti samo zbog velicine i atraktivne borbe.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 02 Velj 2017 14:19 #222 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Naravno,cim prije to bolje

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 02 Velj 2017 18:37 #223 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Od kile su sasvim okej kad nisi uhvatio pravu ribu par mjeseci :woohoo:

Jesu jestive ove na Plominu?

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 02 Velj 2017 18:39 #224 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Strijelka

Janko napisao:
Jesu jestive ove na Plominu?

Jesu, al svijetle u mraku :P B)

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 02 Velj 2017 19:14 #225 od dxdandy
:lol: :lol: :lol: , dobra ti ova !

Nisam nikako bio u Plominu iako vec par godina planiram tamo zaletiti se. Cujem da se znalo tamo i dobrog branka dobiti. E sad koliko je tamo zagadjenje i dali je ista vece nego dalje to ce netko drugi bolje znati a mene isto jako zanima.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 02 Velj 2017 19:48 #226 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka

dxdandy napisao: :lol: :lol: :lol: , dobra ti ova !

Nisam nikako bio u Plominu iako vec par godina planiram tamo zaletiti se. Cujem da se znalo tamo i dobrog branka dobiti. E sad koliko je tamo zagadjenje i dali je ista vece nego dalje to ce netko drugi bolje znati a mene isto jako zanima.

:P :) Sve ribe od tamo svi kaj love konzumiraju normalno, e sad jel svijetliš poslje ne znam ...
Brankosa ima, zadnji put kad sam ja bio digli su noc prije par komada od par kila al ne na spin nego na srdelu....

A tebi je već vrijeme da vidiš o to čudo od Plomina di misliš da si na rijeci a ne na moru ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 02 Velj 2017 20:57 #227 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

Tisch napisao: Sve ribe od tamo svi kaj love konzumiraju normalno, e sad jel svijetliš poslje ne znam ... )

Konzumiraju i ove iz Save...ali morala bi me nagnat opaka glad da bih isao probati... :evil:

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 02 Velj 2017 21:17 - 02 Velj 2017 21:18 #228 od dxdandy

Tisch napisao: :P :) Sve ribe od tamo svi kaj love konzumiraju normalno, e sad jel svijetliš poslje ne znam ...
Brankosa ima, zadnji put kad sam ja bio digli su noc prije par komada od par kila al ne na spin nego na srdelu....

A tebi je već vrijeme da vidiš o to čudo od Plomina di misliš da si na rijeci a ne na moru ;)

Ove godine nema teorije da ga izbjegnem...toliko sam nabrijena, kazem vec par godina, na taj Plomin da nema teorije da ne odem vidjeti ima li tamo koja riba sa mojim potpisom na repu. U 5.mj. sam 7 dana u Vinodolskome i jedan dan sigurno ide na njega. Jedan ide sigurno na Rijeku i jedan za Cres a ostatak u Novome...pa negdje mora da se nadje koja riba i za mene.
Zadnja izmjena: 02 Velj 2017 21:18 od dxdandy.
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 02 Velj 2017 21:54 #229 od Tisch

oki270 napisao:

Tisch napisao: Sve ribe od tamo svi kaj love konzumiraju normalno, e sad jel svijetliš poslje ne znam ... )

Konzumiraju i ove iz Save...ali morala bi me nagnat opaka glad da bih isao probati... :evil:

: :) Iz Save ribe nitko ne jede, ili bar ja ne znam ... Domaci i svi drugi šta tamo love jedu tu ribu skorz normalno pa cak i ciple koji su sigurno puno gora solucija nego
strijelka koja je grabežljivac i lutalica .

Eto pišem samo činjenice kako je, a C&R je uvijek opcija

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 03 Velj 2017 23:54 #230 od B_
Replied by B_ on topic Strijelka
Veceras prvi put sam isao ciljano na strijelku. Lokacija Dubrovnik nova marina u lapadu. Dosao sam oko 16 30 jos za vrijeme dana, i odmah kod prvih nekoliko zabacaja povrsinaca strijelka mi je pratila varalice i to lijep primjerak, sigurno 2 kg jer jasno sam je vidio u par navrata. Savage gear panic prey 105 i nekakav mali popper. Sa voblerima nisam nista primjecivao, nisu ih interesirale izgleda. Kad je pao pravi mrak imao sam kacenje sa panic preyom, ali se otkacila nakon 5-6 metara povlacenja. Nakon toga jos jedan zabacaj, nekoliko puta mi je napala varalicu i svaki put promasila uz veliko prskanje mora oko varalice. Nakon toga iducih sat vremena apsolutno nista.

Na samom kraju uzasna scena, hvatanje galeba panic preyom, ali nije zagrizao nego ga je zakvacilo za krilo. Posto je bio mrak nisam siguran je li napao varalicu ili sam ga slucajno zakacio dok se odmarao na moru. Nisam imao muda uhvatit ga za vrat pa sam ga pokusavao otresti. A onda me pticurina iznenadila i uzela je varalicu kljunom i sama je otkacila nakon nekoliko pokusaja sa krila, ali joj je onda zapela za nogu. I tu je shvatio da je treba otkaciti pa je opet uzeo u kljun i trzao dok je nije otkacio. Na kraju sve dobro rijeseno, i galeb i varalica spaseni ;)
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 04 Velj 2017 00:51 #231 od Geno
Replied by Geno on topic Strijelka

B_ napisao: Veceras prvi put sam isao ciljano na strijelku. Lokacija Dubrovnik nova marina u lapadu. Dosao sam oko 16 30 jos za vrijeme dana, i odmah kod prvih nekoliko zabacaja povrsinaca strijelka mi je pratila varalice i to lijep primjerak, sigurno 2 kg jer jasno sam je vidio u par navrata. Savage gear panic prey 105 i nekakav mali popper. Sa voblerima nisam nista primjecivao, nisu ih interesirale izgleda. Kad je pao pravi mrak imao sam kacenje sa panic preyom, ali se otkacila nakon 5-6 metara povlacenja. Nakon toga jos jedan zabacaj, nekoliko puta mi je napala varalicu i svaki put promasila uz veliko prskanje mora oko varalice. Nakon toga iducih sat vremena apsolutno nista.

Na samom kraju uzasna scena, hvatanje galeba panic preyom, ali nije zagrizao nego ga je zakvacilo za krilo. Posto je bio mrak nisam siguran je li napao varalicu ili sam ga slucajno zakacio dok se odmarao na moru. Nisam imao muda uhvatit ga za vrat pa sam ga pokusavao otresti. A onda me pticurina iznenadila i uzela je varalicu kljunom i sama je otkacila nakon nekoliko pokusaja sa krila, ali joj je onda zapela za nogu. I tu je shvatio da je treba otkaciti pa je opet uzeo u kljun i trzao dok je nije otkacio. Na kraju sve dobro rijeseno, i galeb i varalica spaseni ;)

Odeš spinati strijelke, a dobiješ ptičju gripu od tičurine.Dobro si prošo. :)

Ki more more da premori? Niki.
Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 04 Velj 2017 01:49 - 04 Velj 2017 01:55 #232 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka
Da ja sa spina doma donesem galeba žena bi sigurno rekla "napokon nešto".

Ovo na slici je novi lukobran u Makarskoj i pozicija (crvena strelica) gdje sam bezuspješno pokušao par zadnjih puta uloviti strijelku.
Šta vam se čini je li to dobro mjesto ili onako po konfiguraciji imate prijedlog gdje da pokušam?

smoto
Zadnja izmjena: 04 Velj 2017 01:55 od Ahab.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 04 Velj 2017 09:43 #233 od B_
Jesi spinao samo prema van ili i unutra? Nisam strucnjak ali vjerovatnije da su unutra i da tamane cipole nego vani... Ovo gdje sam ja isao sinoc je skroz zavuceno mjesto u dubrovackoj luci. I isao sam jer mi je rekao lik sto lovi ovrate tamo da mu strijelke stvaraju probleme.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 04 Velj 2017 09:58 #234 od oki270

B_ napisao: Na samom kraju uzasna scena, hvatanje galeba panic preyom, ali nije zagrizao nego ga je zakvacilo za krilo. Posto je bio mrak nisam siguran je li napao varalicu ili sam ga slucajno zakacio dok se odmarao na moru.

Ovakve stvari se dogadjaju relativno cesto u spinu povrsincima. Naravno sanse da se galeb sam otkaci - posebno ako ga je dobro primila trokuka - su nikakve. Procedura je jednostavna - polako se privuce galeb da se dodatno ne ozlijedi (to zna izgledati kao igranje djecjim zmajem :blink: ) i onda kada ga privuces, pokrijes mu glavu (oci) s nekom krpom (zato je izmedju ostalih koristi i za ovu dobro nositi rucnik na ribolov). Kada su mu pokrivene oci on se smiri. Dok mu otkacujes udicu moras ga drzati za krila jer inace nastane cirkus. I naravno pokusaj sve to odraditi najmanje bolno za galeba i za tebe. :like:

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 04 Velj 2017 10:02 #235 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

B_ napisao: Jesi spinao samo prema van ili i unutra? Nisam strucnjak ali vjerovatnije da su unutra i da tamane cipole nego vani... Ovo gdje sam ja isao sinoc je skroz zavuceno mjesto u dubrovackoj luci. I isao sam jer mi je rekao lik sto lovi ovrate tamo da mu strijelke stvaraju probleme.

Površincima samo vani. S unutrašnje strane sam pokušao silikoncem po dnu potražiti lubina ali također bezuspješno.

smoto

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 04 Velj 2017 10:07 #236 od B_

Ahab napisao:

B_ napisao: Jesi spinao samo prema van ili i unutra? Nisam strucnjak ali vjerovatnije da su unutra i da tamane cipole nego vani... Ovo gdje sam ja isao sinoc je skroz zavuceno mjesto u dubrovackoj luci. I isao sam jer mi je rekao lik sto lovi ovrate tamo da mu strijelke stvaraju probleme.

Površincima samo vani. S unutrašnje strane sam pokušao silikoncem po dnu potražiti lubina ali također bezuspješno.

Zasto povrsincima samo vani? Ja ih bacam svugdje pa se dogodi koji put da se moram penjat na barku ili neki dan mi je varalica odletila preko viseceg kabela od struje :lol:
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 04 Velj 2017 10:09 #237 od B_

oki270 napisao:

B_ napisao: Na samom kraju uzasna scena, hvatanje galeba panic preyom, ali nije zagrizao nego ga je zakvacilo za krilo. Posto je bio mrak nisam siguran je li napao varalicu ili sam ga slucajno zakacio dok se odmarao na moru.

Ovakve stvari se dogadjaju relativno cesto u spinu povrsincima. Naravno sanse da se galeb sam otkaci - posebno ako ga je dobro primila trokuka - su nikakve. Procedura je jednostavna - polako se privuce galeb da se dodatno ne ozlijedi (to zna izgledati kao igranje djecjim zmajem :blink: ) i onda kada ga privuces, pokrijes mu glavu (oci) s nekom krpom (zato je izmedju ostalih koristi i za ovu dobro nositi rucnik na ribolov). Kada su mu pokrivene oci on se smiri. Dok mu otkacujes udicu moras ga drzati za krila jer inace nastane cirkus. I naravno pokusaj sve to odraditi najmanje bolno za galeba i za tebe. :like:

Oki, mislio sam mu staviti vrecicu preko glave ali nisam se udostojio. Ali to sa krpom zvuci najbolje, jedino je problem kako mu drzat vrat i krila u isto vrijeme i skidati varalicu?

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 04 Velj 2017 10:22 - 04 Velj 2017 10:23 #238 od oki270

B_ napisao:

oki270 napisao:

Oki, mislio sam mu staviti vrecicu preko glave ali nisam se udostojio. Ali to sa krpom zvuci najbolje, jedino je problem kako mu drzat vrat i krila u isto vrijeme i skidati varalicu?

U slucaju da nemas 3 ruke :P ...malo teze. Ali ispraksiras se nakon 3-4 komada :silly: Vrecicu mu nemoj stavljat...jel bi ti bio miran da ti netko stavi najlon-vrecicu na glavu?? :evil:
Zadnja izmjena: 04 Velj 2017 10:23 od oki270.
Hvala: Ahab, B_

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 04 Velj 2017 13:40 - 04 Velj 2017 13:40 #239 od Tisch

B_ napisao: Veceras prvi put sam isao ciljano na strijelku. Lokacija Dubrovnik nova marina u lapadu. Dosao sam oko 16 30 jos za vrijeme dana, i odmah kod prvih nekoliko zabacaja povrsinaca strijelka mi je pratila varalice i to lijep primjerak, sigurno 2 kg jer jasno sam je vidio u par navrata. Savage gear panic prey 105 i nekakav mali popper. Sa voblerima nisam nista primjecivao, nisu ih interesirale izgleda. Kad je pao pravi mrak imao sam kacenje sa panic preyom, ali se otkacila nakon 5-6 metara povlacenja. Nakon toga jos jedan zabacaj, nekoliko puta mi je napala varalicu i svaki put promasila uz veliko prskanje mora oko varalice. Nakon toga iducih sat vremena apsolutno nista.

Bravo, sad si gotov uzet će te :P ;) . Uz malo, malo više srece trebao si je imat vani, samo je pitanje vremena ...
Probaj nabavit veci poper za noć, otpadanje i fulanje je normalna pojava,ima jako jako tvrda usta, kad je osjetiš slobodno 2 3 puta jako kontriraj da se bolje zakaći... ;)

Zadnja izmjena: 04 Velj 2017 13:40 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 04 Velj 2017 13:43 #240 od Tisch

Ahab napisao: Da ja sa spina doma donesem galeba žena bi sigurno rekla "napokon nešto".

Ovo na slici je novi lukobran u Makarskoj i pozicija (crvena strelica) gdje sam bezuspješno pokušao par zadnjih puta uloviti strijelku.
Šta vam se čini je li to dobro mjesto ili onako po konfiguraciji imate prijedlog gdje da pokušam?

Ja bi sa kraja bacao prema drugoj strani, a nije ti iskljuceno da je možda i bolje sa druge strane bacat prema molu i dubokom. Probaj dok ne napipaš di su i kad dođu

Molimo prijavite se