"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 06 Velj 2017 20:14 - 06 Velj 2017 20:23 #261 od B_
Replied by B_ on topic Strijelka
imgur.com/9a6cdil

Danas predvecer, 1.5 kg, nova marina Lapad Dubrovnik. Savage gear panic prey 105. Druga u zivotu ;)
Zadnja izmjena: 06 Velj 2017 20:23 od B_.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Velj 2017 20:15 #262 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
@ja_osobno
Z barkon direktno na crtu di se misa mutna i bistra voda i lagano panula. B)

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Velj 2017 20:31 #263 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:like: jesam rekao da će svaki čas ....

B_ napisao: imgur.com/9a6cdil

Danas predvecer, 1.5 kg, nova marina Lapad Dubrovnik. Savage gear panic prey 105. Druga u zivotu ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Velj 2017 22:06 #264 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka

AnalPheasant napisao: @ja_osobno
Z barkon direktno na crtu di se misa mutna i bistra voda i lagano panula. B)

Uuuu, tu bi moglo biti svega ... :ohmy: :woohoo:

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 06 Velj 2017 23:11 #265 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

ja_osobno napisao: Kad plomin zamuti

Nije ni kod nas niš bolje, kad Mirna izbaci zamuti se cijela vala...

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 07 Velj 2017 20:15 - 07 Velj 2017 20:16 #266 od B_
imgur.com/0ny5SaO

Veceras oko 6, oko 1.9 kg B)
Zadnja izmjena: 07 Velj 2017 20:16 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 07 Velj 2017 20:18 #267 od dxdandy
Krasan komad....Čestitam !!! :like:

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 07 Velj 2017 20:50 #268 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Strijelka
:like:

Ovaj put je patak preživio. Nego reci nam, od kud onaj rez na korjenu repa?

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 07 Velj 2017 21:07 #269 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Od nožića najvjerojatnije,da joj pusti krv.Ja je nisam probao,ali vele da nevalja ako joj se ne pusti krv.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 07 Velj 2017 21:28 #270 od B_

Mladen Miletić napisao: :like:

Nije patak nego panic prey, i jucer i danas po jednu na njega sam izvukao. To sam kako kolega zoki kaze, zarezao da pustim krv. Hexana i exage 3000 bez problema obavili posao... ;)
Hvala: Ahab, NevenRi

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 07 Velj 2017 21:38 - 07 Velj 2017 21:43 #271 od dxdandy
Meni palo na pamet da ju je mozda vezao za rep pa vratio u vodu. Vidio sam tako da neki rade sa palamidama kad ih ulove a zele ih ostavit sto duze na zivotu. Lupam onako bezveze ali ipak cu da napisem da sam misljenja da je tamo prokrvljenost manja nego naprijed blize glavi. Mozda sam totalno u krivu. Ja sam obicno pokusavao odrzati ih na zivotu dok ne bih isao kuci pa ih tek onda ubijao i cistio jos dak sam na moru. Isprao ju i slanoj morskoj vodi i takvu u led cim stignem kuci. Inace ako bi ih isao odkrvljivati onda bi to bili prije samog ciscnje jedno 10min i to ubodom kod skrzne peraje pa u srce i onda ih naglavacke okrenuo da se iscjede. I da obavezno im vadim odmah i skrge. Ako ce se sta na ribi prvo pokvariti onda su to valjda one.

Bas sam si neki dan narucio novu spravicu za odrzavanje strelki na zivotu dok ne idu doma.

Fishing Stringer Link

EDIT : sada vidim da je B_ odgovorio da je ipak bilo pustanje krvi u pitanju...jel ide i tako ili je bolje ovo po peraju pa u srce ? Jel zna tko sta je ucinkovitije. Lakse je zarezti rep nego gadjati srce.
Zadnja izmjena: 07 Velj 2017 21:43 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 07 Velj 2017 21:42 #272 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

B_ napisao:

Mladen Miletić napisao: :like:

Nije patak nego panic prey, i jucer i danas po jednu na njega sam izvukao. To sam kako kolega zoki kaze, zarezao da pustim krv. Hexana i exage 3000 bez problema obavili posao... ;)

Slabo se one otkrve na repu..nije to tuna :P . Ajd da si joj odrezao rep onda jos kako-tako ali ovako mali rez kod repa nije bas korisna stvar. Ono sto su meni pokazali kako je otkrviti je - kroz skrge. Dok dise on pumpa krv kad joj se zarezu skrge, jedino je bed sto zakrvi sve u okolini pa joj onda ekipa stavi tanko uze kroz usta pa van kroz skrgu, zarezu skrge te ju vrate u more dok ne iskrvari.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 07 Velj 2017 21:42 #273 od B_
Ja ih odmah ubijem jer ne volim da se zivina muci. Probijem im mozak i onda se umire. Usput par uboda ispod bocne peraje takoder da iskrvari sto brze...
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 07 Velj 2017 21:47 - 07 Velj 2017 21:54 #274 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Riba se otkrvljuje na dnu repa i iza bočne peraje iza škrga,tu prolaze žile.Nema potrebe rezat škrge,ovako je puno urednije,a učinak je isti

[/url]
Malo biologije,da znate di i zašto rezat,naravno ko nezna.
Zadnja izmjena: 07 Velj 2017 21:54 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 07 Velj 2017 22:35 - 07 Velj 2017 22:36 #275 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka

dxdandy napisao:
Bas sam si neki dan narucio novu spravicu za odrzavanje strelki na zivotu dok ne idu doma.

Fishing Stringer Link

Baš sam se pitao čemu to služi, a to je ustvari kao niska u podvodonom ribolovu.
No kao i podvodni ribolovac moram ti reći da riba na niski ubrzo krepa u mukama pa mislim daju s tim ne budeš držao predugo živu, a veci komadu hoce si i škrge potrgat od bacakanja pa je uvijek u podvodnom ribolovu lijepo prije ubiješ s onom iglom sa druge strane, prije nego ide gore...

Ali ipak probaj možda i preživi, jer ulovljene u podvodnom ipak imaju i rupu na sebi ;) :cheer:

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Zadnja izmjena: 07 Velj 2017 22:36 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
NevenRi's Avatar 07 Velj 2017 23:03 #276 od NevenRi
Replied by NevenRi on topic Strijelka

B_ napisao: imgur.com/0ny5SaO

Lijep ulov, o kakvoj se upredenici radi?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 07 Velj 2017 23:06 #277 od dxdandy
Ma nadam se da nece uginuti odmah. Ako su mi prije stuke znale ostati zive satima, i to komadi pravi, ostati ce i ovo cudo valjda. To se zakaci samo za donju vilicu kroz usta tako da skrge ne moze pokidati. Moze jedino slomiti vilicu...to ako napravi onda je na slobodi ali ce sigurno uginuti. Moram probat a ako budu bjezale onda ce u cuvaricu ili visti na ovome dok pustaju krv. Cak sam i mislio da bi se mogle toliko ritati da se polome samo da pobjegnu. Bumo videli...vrijedi probati.
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 07 Velj 2017 23:33 #278 od B_

NevenRi napisao:

B_ napisao: imgur.com/0ny5SaO

Lijep ulov, o kakvoj se upredenici radi?

Daiwa Xbraid 8 cini mi se. Ta je sad jako popularna jer je dobar omjer kvalitete i cijene. 0.16 mm debljina, a flourcarbon mi je 0.35 mm. Varalica panic prey 105.

Strijelka ima zanimljiv nacin pokusavanja bijega, nece krenut prema dubini nego se samo bacaka uokolo u nadi da ce se otkaciti. Masinica mi nije nijednom zazujala, to mi je malo zao... Hexana 5-20g je super stap s obzirom na cijenu, vjerujem da bi s njime mogao izvaditi i strijelku 3-4 kg, sto vi mislite?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 10 Velj 2017 09:18 #279 od B_
Sinoc sam opet bio sat vremena pred sumrak i prvi put sam vidio cijelo jato od vise od 10-tak komada kako prati varalicu. :cheer:
Ali nazalost nije bilo griza, ima bit da su se malo prilagodile na mog savage geara. Morat cu kupit neku povrsinsku varalicu sa malo drugacijim radom cisto da uvedem malo raznolikosti u svoj repertoar.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 10 Velj 2017 09:25 #280 od dxdandy
Inace ide neko nepisano pravilo, ako ti riba doprati varku pod noge a ne udari ju, i jos pogotovo ako ti se to desi jos koji puta, odmah mijenjas varku. Na nju nema sanse da ju uhvatis. Nesto joj je sumnjivo i nece da primi. I sam sam se uvijerio u tu pricu. Promjenim varku i eto ribe na udici. Znaci barem par razlicitih varki pa si siguran koliko toliko.

Molimo prijavite se