"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

• Saha
  • Saha's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Saha's Avatar 10 Velj 2017 10:03 #281 od Saha
Replied by Saha on topic Strijelka
Jesi proba razlicito voditi varalicu, panic prey mos vodit na par razlicitih nacina, poigrat se s brzinom vođenja i pauzama?

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 10 Velj 2017 11:04 #282 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

Saha napisao: Jesi proba razlicito voditi varalicu, panic prey mos vodit na par razlicitih nacina, poigrat se s brzinom vođenja i pauzama?

Koji su to načini? Ja je vodim "walk the dog" samo brzinu namotavanja mijenjam.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 10 Velj 2017 11:09 #283 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

B_ napisao: Sinoc sam opet bio sat vremena pred sumrak i prvi put sam vidio cijelo jato od vise od 10-tak komada kako prati varalicu. :cheer:
Ali nazalost nije bilo griza,

Presporo vodis. Na moru di nije usce rijeke i di je more cisto treba voditi brzo i bez pauzi - doslovno da povrsinac razvaljuje vodu. Ako usporis - skuze varku pa si miran iducih sat vremena. Proseces dalje pa se tamo malo igras pa se onda vratis natrag nakon cca sat-dva.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 10 Velj 2017 11:20 #284 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Ja recimo u jutro dok jos zapravo nije svanulo vodim walk-d-dog i onako povremeno trgnem sa varkom da dobro zapljuska...pa onda malo brze vodim pa onda stanem skroz pa malo trgnem da zabucka. Isto tako i navecer kad vec mrak padne. Preko dana bas kako Oki veli...sto brze i da varka bude vise u zraku i da samara vodu. Inace zaboravi....Mene cak kad vide, nece da udare po pola sata tako da se uvijek sakrivam. Ili ako sam na stijenama onda gledam da budem sto blize vodi jer ako sam visoko nista od njih. Onda znaju udariti tek daleko od obale gdje me ne vide.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 10 Velj 2017 13:52 #285 od B_
Replied by B_ on topic Strijelka
Slažem se sa većinom što ste savjetovali. Baš primjetim kad me vide da lagano zaranjaju u dubinu. I tako 2 do 3 puta zaredom, a onda ih više ne bude. Što se tiče brzine vođenja ipak mislim da ne igra presudnu ulogu jer sam ja obje uhvatio nekom normalnom brzinom vođenja, dok je momak 50-tak metara od mene divljao i poperima i površincima pa ništa. Mislim da je najbitnija kvaliteta prezentacije, bar u ovim uvjetima gdje ih ja lovim...

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 12 Velj 2017 21:16 - 12 Velj 2017 21:18 #286 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Evo malo strijelkica iz Tarske Vale. Zaboravio sam koliko su zabavne za loviti :D

Krv na Azoresu :P

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Zadnja izmjena: 12 Velj 2017 21:18 od AnalPheasant.
Hvala: Ahab, maxbeb, Baćo68, Boki, ja_osobno, Godra, Angler, oniram, Janko, Tisch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 13 Velj 2017 07:08 #287 od dxdandy
Opaaaaa, bravo...vidim nije se preko vikenda odmaralo nego radilo. Svaka cast na ulovu !!!
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 13 Velj 2017 08:47 - 13 Velj 2017 08:47 #288 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:like: Bravo !
Baš sam vidio i na Facebooku da je proradilo za vikend tamo kod tebe ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Zadnja izmjena: 13 Velj 2017 08:47 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 13 Velj 2017 09:06 #289 od dxdandy
Na koju varku su pale, :lol: ?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 13 Velj 2017 16:31 #290 od AnalPheasant
Rapala X Rap Suspending 10 cm 13 g :whistle: :whistle:

dxdandy napisao: Na koju varku su pale, :lol: ?

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Ahab, Boki, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 13 Velj 2017 20:07 #291 od dxdandy
Zaboravih pitati, u koliko sati su primile...jel hoce i tokom dana ili samo ujutro ili navecer...u sumrak ?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 13 Velj 2017 20:22 #292 od AnalPheasant
Usred bila dana po skoro najvecoj oseki :silly:

dxdandy napisao: Zaboravih pitati, u koliko sati su primile...jel hoce i tokom dana ili samo ujutro ili navecer...u sumrak ?

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 13 Velj 2017 20:29 #293 od dxdandy
Eto vidis..meni nikad nije htijela udariti preko dana...imao sam ulove iskljucovo u jutro izmedju pola 6 pa najkasnije do jedno pola 9 i recimo od sumraka ili nekih sat vremena pred sumrak pa nadalje najkasnije do 22.30h...poslje toga mir do ujutro...
Ovo se odnosi na ljetni period...vjerojatno i zvog turisticke sezone iako se tamo nitko ne kupa ali vrag ce ga znati...

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 13 Velj 2017 21:02 #294 od AnalPheasant
Takvo sam i ja do sada iskustvo imao. Najaktivnije bi bile u zoru i u sumrak. Kasnije ne bi ni prismrdile varalici. Vjerovatno kada stignu na određenu poštu adaptiraju se na nju i steknu neku određenu rutinu hranjenja i drže se toga. Skužio sam da rade stalne krugove kuda se kurenat kreće, dakle pokrivaju određeno područje. Ta mi se je teza potvrdila ovu subotu. Jato je konstantno imalo jednaku rutu kretanja u tih sat i pol kojih su se tamo zadržale.

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Boki, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 13 Velj 2017 21:06 #295 od Tisch

dxdandy napisao: Eto vidis..meni nikad nije htijela udariti preko dana...imao sam ulove iskljucovo u jutro izmedju pola 6 pa najkasnije do jedno pola 9 i recimo od sumraka ili nekih sat vremena pred sumrak pa nadalje najkasnije do 22.30h...poslje toga mir do ujutro...
Ovo se odnosi na ljetni period...vjerojatno i zvog turisticke sezone iako se tamo nitko ne kupa ali vrag ce ga znati...

Ista stvar i kod mene, u sred dana sam samo imao par ljenih pracenja varalice ...

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 13 Velj 2017 22:10 #296 od dxdandy
Ja sam skuzio isto da kruze oko odredjenog terene i svako odredjeno se pojave tamo gdje sam ja. Ali recimo da kad jednu izvucem vanka, druga je spremna za 10-15 min. Rijetko kad prije. Kao da se povuku. Kad god sam ih vadio uvijek bi uz nju isle jedna do dvije. Pratile bi ju i nakon toga samo nestanu kad ovu izvadim.
Ispadne kao da ova radi posljednju ispovijed i oporuku. :cheer: :cheer: :cheer:
Hvala: Boki, AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 13 Velj 2017 22:41 #297 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Strijelka

dxdandy napisao: Kad god sam ih vadio uvijek bi uz nju isle jedna do dvije.

Ča to znači da uz nju gredu pop i fiškal :cheer:

Ćo, je ča? :D
Hvala: Boki, AnalPheasant

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 13 Velj 2017 22:50 #298 od AnalPheasant
Jedino treba biti spreman sa sajlicom kada su tako velika jata u igri. Meni su zubate prosle godine novu novcatu Yamashita Maria Blues Code varalicu pojele u prvom zabacaju. Dakle nisu se bacile na varalicu nego na FG cvor FBa i upredenice koji ih je ocito vise nervirao... :huh: Idem na njih spreman ove godine. KNOT 2 KINKY u kutijicu s opremom i jos da nabavim par Duo Tide Minnowa 200 i rokanje. Top Wateri im trenutno nisu interesantni, treba sacekati 4.mjesec za prave "površinske" nalete adrenalina. :woohoo:

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 13 Velj 2017 23:00 - 13 Velj 2017 23:01 #299 od Tisch

dxdandy napisao: Ja sam skuzio isto da kruze oko odredjenog terene i svako odredjeno se pojave tamo gdje sam ja. Ali recimo da kad jednu izvucem vanka, druga je spremna za 10-15 min. Rijetko kad prije. Kao da se povuku. Kad god sam ih vadio uvijek bi uz nju isle jedna do dvije. Pratile bi ju i nakon toga samo nestanu kad ovu izvadim.

A mene najviše je.... šta je ta druga i treca obicno veca od one na udici :lol: :lol: :lol:

Zadnja izmjena: 13 Velj 2017 23:01 od Tisch.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 13 Velj 2017 23:06 #300 od Tisch

AnalPheasant napisao: Jedino treba biti spreman sa sajlicom kada su tako velika jata u igri. Meni su zubate prosle godine novu novcatu Yamashita Maria Blues Code varalicu pojele u prvom zabacaju. Dakle nisu se bacile na varalicu nego na FG cvor FBa i upredenice koji ih je ocito vise nervirao... :huh: Idem na njih spreman ove godine. KNOT 2 KINKY u kutijicu s opremom i jos da nabavim par Duo Tide Minnowa 200 i rokanje. Top Wateri im trenutno nisu interesantni, treba sacekati 4.mjesec za prave "površinske" nalete adrenalina. :woohoo:

Točno ! Kad je jato nabrijano druge se bacaju i na sve ispred varalice ... meni ode i Stylo bez obzira na sajlu, uspjele su odgrist ispred sajlice :P

Molimo prijavite se