"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
zeusfaber's Avatar 01 Svi 2017 11:14 #441 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Nadam se da uživate u prazniku rada i da ste negdje na moru ;)
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 01 Svi 2017 22:44 #442 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka
Bio sam jučer i danas. Ili su mriže svugdi ili sam stvarno pegula. I jučer i danas su likovi vadili mriže meni isprid nosa. Novi zakon donio je samo da danas ne znaš di su mriže jer ih bacaju bez sinjala a mriža je više nego ikad. Jučer dvi komarče, danas dvi komarče. ukupno oko 2kg. Debelo ispod prosjeka no ja zadovoljan.

smoto
Hvala: Hvaranin

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 02 Svi 2017 11:41 #443 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

Everyday normal guy napisao: Otvorene su mi oči. Mesarčine koje se guše u mesu strijelke su zapravo dobročinitelji.
Vidis kako si ti sebi sve fino objasnio i dao opravdanje da kolješ a ja bi te pitao na koju to foru strijelka nije u svom prirodnom okruženju a sve joj odgovara? Inače ako nisi znao apsolutno svaka kapljica slane vode na ovoj kugli zemaljskoj je jedna te ista masa tako da je svaka ta kapljica bilo kojoj morskoj ribi dom a na njoj je gdje će odlučiti živjeti tj gdje joj više odgovara i vjeruj mi ti si zadnji koji će odlučivati dali je to u redu.
A posto spominjes i licemjerje podsjecam te da si ti kao pripadnih ljudske vrste jedan od najvecih invazivaca na planeti zemlji.
I još nešto....čisto sumnjam da je svega onoga sto si nabrojao manje bas radi strijelke....prije bi bilo da je zbog ekipe koja sama sebi kuje zakone i nosi onoliko koliko im savjest nalaže. Sjetimo s onih silnih tona orada od nedavno....i to su strijelke zeznule....isto kao i masu nedoraslih brancina naslaganih na molove da se neko malo pokurči na forumu.
I ovako bih mogao do sutra.....

P.s. Nemoj ovo shvatiti osobno. Ne poznajem te niti imam nešto protiv tebe al imam protiv tvoga stava.
A najmanje od svega te smatram mesarom jer i sam kažeš da ju nikada nisi ni ulovio.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Kad pitaš, odgovorit ću.

Osnovni razlog zašto sam ovdje pisao o vlastitom tumačenju zakona nije prelov nego činjenica kako ni ja zakon ne poštujem 100% a onda mi je licemjerno drugome taj zakon nabijati na nos. Moje jedino ikad kršenje zakona o ribolovu svodi se na ribolov u području luke. Ne radim to često ali ipak radim. Svog prvog i jedinog brancina na spin sam uhvatio u luci. Kada sam pitao za savjet, na ovom i na drugim forumima, svi su mi odmah rekli da je na mom području brancina a i najbolje potražiti u lukama, strijelku u lukama i sa lukobrana. To je nešto što se valjda prešutno tolerira pa ljudi npr. u Makarskoj love u luci od kad pamtim a s lukobrana od kad je izgrađen i nikad nitko nije imao problem zbog toga. Ali da je po zakonu - nije. I velika većina ljudi koje poznajem su za poštivanje zakona u ribolovu sve dok ne dođemo do tog pitanja a onda slijedi filozofija kako taj zakon nije zbog zaštite mora i ribe nego zbog prometa kojeg uglavnom, a pogotovo zimi, ni nema.
Prije nekoliko godina u mom mistu je održano Svjetsko (ili možda Europsko) prvenstvo u udičarenju s kraja na mjestu na kojemu je to zakonom zabranjeno (sami ulaz u luku). Treba li napomenuti i da u propozicijama natjecana nigdje nije bilo spomena o maksimalnom ulovu? U zakonu nigdje ne piše da su država ili ribolovna društva izuzeti od primjene zakona. Možemo mi sada logično zaključiti da kakvo bi to natjecanje bilo ako postoji limit ulova ali eto nas opet u sferi kritiziiranja zakona jer nije dobar i tumačenja zakona kako kome paše.

Kad smo već kod filozofije, ovo što si napisao o povezanosti vodenih masa stoji i na migraciju strijelke možemo gledati kao na ecvolucijski tijek. Samo taj tijek je umjetno izazvan upravo ljudskim utjecajem (globalno zagrijavanje) a ljudi se trude da posljedice tog zagrijavanja budu što manje. Osim toga i kopnene mase su povezane pa neki ne gledaju baš blagonaklono na migracije naše vlastite vrste. Zašto bi strijelka imala pravo a arapski migrant ili izbjeglica ne?

Država svake godine odredi kvotu vukova za odstrel. Iako su autohtona i zaštićena vrsta oni su i štetočine pa se na taj način štite uzgajivači stoke. Zašto se ribari ne štite, to ne znam. Vjerojatno zbog sporosti zakonodavca.

U cijeloj ovoj priči moje mišljenje od mišljenja većine razlikuje se samo u jednoj stvari. Ako bi taj o kome govorite istu stvar napravio s dugom vrstom onda zaslužuje osudu i kaznu. Ako ne, ja mu ne zamjeram.

smoto
Hvala: Boki, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 03 Svi 2017 17:49 #444 od Everyday normal guy
Replied by Everyday normal guy on topic Strijelka
Nisam pitao.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Svi 2017 19:48 #445 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Poslikane velike velikeee

Gutajuuuu :woohoo:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: zeusfaber, Ahab, Everyday normal guy, maxbeb, Baćo68, Boki, zoki1, Janko, NevenRi, Tisch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 06 Svi 2017 19:53 #446 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Opaaa! Svaka čast, prelijepe slike. Šalješ na mail ili da ih preuzmem ovdje? :lol:

Super drill? Bravo!

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 06 Svi 2017 19:59 #447 od AnalPheasant

zeusfaber napisao: Opaaa! Svaka čast, prelijepe slike. Šalješ na mail ili da ih preuzmem ovdje? :lol:

Super drill? Bravo!

Hvalaa!! Nemam tvoj mail.. Mogu ti poslati tamo ili slobodno preuzmi preko imgura ;)

Dril je bio ludilo. Iglica je pala u vodu i odmah je bila na njoj. Neprestani napadi. :side: Taman sam krstio novu opremu. Stradic c5000 XG i Romansa 20-60g. Savrsen combo za njih. :lol: :lol:

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 06 Svi 2017 21:24 #448 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:like: :like: :like: BRAVO !
kolke su ?

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 06 Svi 2017 21:54 #449 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Strijelka
Nisam čuo kako je bilo prošli tjedan .
Ja sam cijeli tjedan bio jako zauzet ništa nisan bio u mogućnosti ,

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Svi 2017 22:28 #450 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
@AnalPheasant

Odlicne slike...bravo...jos da barem ima i neki video, to bi bilo ludo ?

BRAVO !!!

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 07 Svi 2017 09:45 #451 od Tisch

MIRAN napisao: Nisam čuo kako je bilo prošli tjedan .
Ja sam cijeli tjedan bio jako zauzet ništa nisan bio u mogućnosti ,

Da je bilo šta bile bi slike.. :whistle:
Decki su Plominu izvadili par strijelki na srdele, mi na spin baš ništa ! ja sam imao jedno pracenje varalice i to je bilo to :S

Molimo prijavite se

Više...
NevenRi's Avatar 07 Svi 2017 15:28 #452 od NevenRi
Replied by NevenRi on topic Strijelka
Stvarno odlicne slike! svaka cast!
Sa cim su slikane? :P

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 07 Svi 2017 19:57 #453 od AnalPheasant
@dxdandy
U planu mi je GoPro nabavit tako da ce biti i videa od mene!

@NevenRi

Slikano sa iPhone 6s+

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: NevenRi

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 08 Svi 2017 11:01 #454 od dxdandy

Tisch napisao: Decki su Plominu izvadili par strijelki na srdele, mi na spin baš ništa ! ja sam imao jedno pracenje varalice i to je bilo to :S

Daj molim te reci kojim sistemom sa srdrlom su lovili. Vodim staroga na nekoliko dana na more i nadamo se strelkama. Naravno ja idem iskljucivo spinati a njemu se to ne da. On ju zeli bas pecati pa da ne izmisljam toplu vodu vec da napravim provjereni sistem.
Jel to nesto tipa na plovak---klizno olovo---predvez neke duzine sa udicom---srdela na udici ili je nesto drugacije ?

Hvala i LP !

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 08 Svi 2017 11:18 #455 od Tisch

dxdandy napisao:

Tisch napisao: Decki su Plominu izvadili par strijelki na srdele, mi na spin baš ništa ! ja sam imao jedno pracenje varalice i to je bilo to :S

Daj molim te reci kojim sistemom sa srdrlom su lovili. Vodim staroga na nekoliko dana na more i nadamo se strelkama. Naravno ja idem iskljucivo spinati a njemu se to ne da. On ju zeli bas pecati pa da ne izmisljam toplu vodu vec da napravim provjereni sistem.
Jel to nesto tipa na plovak---klizno olovo---predvez neke duzine sa udicom---srdela na udici ili je nesto drugacije ?

Hvala i LP !

Naravno, Bolognese štap i komad srdele na plovak dosta dubuko, mislim da je skoro uz dno. Uz tih par strijelki nalovili su i dosta velikh cipli na komade srdele

Rogi i peglaj ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 08 Svi 2017 11:21 #456 od dxdandy
Uuuuuuffffff, na bolognese na strelku...pa to mora da je bio gust za vaditi...jesu imali neku sajlicu ili neki debeli najlon da ne pokida kad zagrize ?

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 08 Svi 2017 11:49 #457 od Tisch

dxdandy napisao: Uuuuuuffffff, na bolognese na strelku...pa to mora da je bio gust za vaditi...jesu imali neku sajlicu ili neki debeli najlon da ne pokida kad zagrize ?

Thx !

Ma ništa sajla, setup za cipla, dečki su bili iz Jaske al vidi se da znaju ;) rekli su, da im je par puta i potrgalo sve

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 08 Svi 2017 11:52 - 08 Svi 2017 11:54 #458 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Ili probaj"a volo",prošivaj srdelu sa iglom,oko repa lažni čvor i to je to,na to se i Branko zaleti ;)
Zadnja izmjena: 08 Svi 2017 11:54 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 08 Svi 2017 12:17 #459 od dxdandy
To sa " a volo " inace i radim ali me ovo zanimalo ovo sa plovkom sistem za strelku a da ne pregrize najlon kad uzme srdelu-

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 13 Svi 2017 22:32 #460 od orada277
Replied by orada277 on topic Strijelka
E sad imam Okumu Luremaniu 10-32 grama i Okumu Salinu seaspin10-40 grama koji bi bio dobar stap za strijelke rola je okumu ceymar40?

CATCH I RELEASE..CiR

Molimo prijavite se