"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
roko123's Avatar 26 Svi 2017 11:04 #481 od roko123
Replied by roko123 on topic Strijelka

Tisch napisao:

dxdandy napisao: .... Biti ce da ne znamo...sta drugo....sigurno nije do ribe.... :whistle:

Po ovome zaključak je jasan, strijelki nema u Bakru trenutno :( Miran je napisao da se tamo vrtila neka tuna prošli tjedan, a to je jedan od rijetkih prirodnih neprijatelja i predatora za strijelke.

Evo i dokaza...
Iskopao sam to slučajno pretražujući bespuća interneta..

Poslano sa mog 5056X koristeći Tapatalk
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 26 Svi 2017 14:38 #482 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Bili smo Oniram i ja probati u Rijeci (Torpedo i lukobran) i ništa...osim što smo upoznali kolegu Baća B)

Kod nas u Istri se love diljem zapadne obale već mjesec i pol, i vjerovatno neće ni prestati do zime. :lol:

Imaš catu?
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 26 Svi 2017 14:47 #483 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Moram priznati da vam malo zavidim. Eto ja bio tjedan dana u Vinodolskome, obisao Selce, Crikvu, Kraljevicu, Bakarac i Bakar i nista od strelke. Do Rijeke nisam isao ovaj put. A kako i vidim, nisam nista propustio. Juzno od novoga sam otisao svega nedaleko, do uvale Dugno ali tamo nisam nista ni ocekivao jer sam bio cisto u obilasku i bilo je cca 11h dopodne. Ali ni tamo nije bilo nicega.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 26 Svi 2017 19:31 - 26 Svi 2017 19:32 #484 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Strijelka

Janko napisao: Bili smo Oniram i ja probati u Rijeci (Torpedo i lukobran) i ništa...osim što smo upoznali kolegu Baća B)

Kod nas u Istri se love diljem zapadne obale već mjesec i pol, i vjerovatno neće ni prestati do zime. :lol:

Janko, Oniram...bilo je to slučajno upoznavanje, ali mi je drago zbog toga što smo se sreli, nadam se da će drugi put biti i više vremrna za druženje, te da nas nikakve buduće punice neće u tome spriječiti! :P ;)

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 26 Svi 2017 19:32 od Baćo68.
Hvala: oniram, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 27 Svi 2017 12:07 #485 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Bravo ekipa! Svaka čast na ulovima i slikama i drago mi je da se upoznavate, nadam se sa ćemo imati priliku svi zajedno uskoro ;-)

Uništili su me lucevi jutros! 4 griza! Prvog cca. kolega ide nabit kukom i presječe mi upredenicu, drugi mi razvali kopču (baš veliki), a treći mi izravna ring na Max Rap-u 17cm, tvornički. Na kraju sam izvukao jednog od 5kg, kolega Dario jednog od 1kg C&R a legendarni Vulgaris, Primarius licu od 8.5kg! Strašno jutro!

Sad odmor 2-3h, dolazi ostatak ekipe iz St i idemo na Heavy casting sa živom ješkom. Mogao bi biti zanimljiv vikend. Sve ću potkrijepiti slikama i videom ;-)
Hvala: B_, ja_osobno, Janko, Igor, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Svi 2017 12:14 - 27 Svi 2017 13:35 #486 od dxdandy
Bravo za ulove i steta za otpale. Nagodinu ce biti vece. Gledaj to sa te lijepse strane.
Pucaj slike i video obavezno...da malo parimo oci mi koji vise nismo na moru ili smo imali los ribolovni vikend ili tjedan kao ja.

:like:
Zadnja izmjena: 27 Svi 2017 13:35 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 28 Svi 2017 13:47 #487 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka
Ulov: 28.05.2017., Lokacija: Novigrad - jutro, lagani burin,

Danas ujutro u društvu roka123 i još jednog frenda. Najveća je imala 2.4. kg. Moram naglasiti da smo prilikom čišćenja riba u utrobama pronašli jednu cijelu sipu, dva hlapa, jednog glavoča te čak u jednoj mnogo trave.

Hvala: crni010, Ahab, maxbeb, Baćo68, B_, ja_osobno, zoki1, AnalPheasant, Janko, roko123 ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Svi 2017 14:53 #488 od dxdandy
Decki cestitam na ulovu...stvarno krasne ribe. Nadam se da ste gustali u borbi sa njima. Ako ima koji video, podjelite ga s nama. Da malo vidimo iz prve ruke.
Hvala: oniram

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 28 Svi 2017 14:56 #489 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

dxdandy napisao: Decki cestitam na ulovu...stvarno krasne ribe. Nadam se da ste gustali u borbi sa njima. Ako ima koji video, podjelite ga s nama. Da malo vidimo iz prve ruke.

Problem je u tome da koga je volja snimati dok se ribe love? :lol:
Nabavit ćemo neki GoPro :like:

Imaš catu?
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 28 Svi 2017 15:46 #490 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
Bravo @Oniram i društvo :like: :like: :like:

Eto mene za 15-tak dana na zapadnoj obali Istre pa kompletiram opermu i krećem u pravi napad napokon ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: zoki1, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Svi 2017 22:30 #491 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 30 Svi 2017 12:33 #492 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka

zeusfaber napisao: Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Ma nisam ne, bila je to zafrkancija s kamerom, a čisto da vidim dal će netko primjetit da nije tako velika strijelka kao što izgleda na fotografiji :P . Konkretna strijelka je imala 2.4 kg. :)
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 30 Svi 2017 14:21 #493 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Strijelka

oniram napisao:

zeusfaber napisao: Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Ma nisam ne, bila je to zafrkancija s kamerom, a čisto da vidim dal će netko primjetit da nije tako velika strijelka kao što izgleda na fotografiji :P . Konkretna strijelka je imala 2.4 kg. :)

Razmišljan san na fejsu komentirat da imaš duže ruke bi imala i više od 10 kila :P , ali san ipak odustal :lol:

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 30 Svi 2017 22:47 #494 od Jura
Replied by Jura on topic Strijelka
Jedno početničko pitanje prošle godine krajem 6-og mjeseca ulovio sam svoju prvu i zasad jedinu strijelku i to na panulu nekih 500 m od obale na poziciji gdje inače panulam šarune prošao sam tu poziciju jos 100 puta nakon što je ova zagrizla i ništa. Zaključio sam da je to neki izuzetak. E sad panulao sam i par obližnjih piješčanih uvala gdje znam da ima dosta cipla i opet ništa. Panulao sam ispod virskog mosta i računao da bi ih tu moglo biti kad opet ništa. Zanima me kako izgleda tipično stanište strijelke, na kojoj je dubini koja je vrsta dna i jel stvarno toliko teže ulovit strijelku na panulu nego spinanjem. Vidim da puno vas lovi u blizini nekih gradova, što to njima tamo paše, a da nema kod mene. Inače nalazim se u Privlaci pored Vira.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 30 Svi 2017 23:26 #495 od Geno
Replied by Geno on topic Strijelka

Jura napisao: Jedno početničko pitanje prošle godine krajem 6-og mjeseca ulovio sam svoju prvu i zasad jedinu strijelku i to na panulu nekih 500 m od obale na poziciji gdje inače panulam šarune prošao sam tu poziciju jos 100 puta nakon što je ova zagrizla i ništa. Zaključio sam da je to neki izuzetak. E sad panulao sam i par obližnjih piješčanih uvala gdje znam da ima dosta cipla i opet ništa. Panulao sam ispod virskog mosta i računao da bi ih tu moglo biti kad opet ništa. Zanima me kako izgleda tipično stanište strijelke, na kojoj je dubini koja je vrsta dna i jel stvarno toliko teže ulovit strijelku na panulu nego spinanjem. Vidim da puno vas lovi u blizini nekih gradova, što to njima tamo paše, a da nema kod mene. Inače nalazim se u Privlaci pored Vira.

Samo šibaj dalje i bit će rezultata. One su posvuda. I u plitku (već je more dobro toplo) i u dubljem.

Ki more more da premori? Niki.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
roko123's Avatar 30 Svi 2017 23:46 #496 od roko123
Replied by roko123 on topic Strijelka
Probaj koristiti raznovrsne tehnike, prezentacije i varalice. Kad već imaš barku, možeš puno više od same panule. Prati more, galebove, korenat i rezultat neće izostati..
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 00:23 #497 od Jura
Hvala na pozitivi i motivaciji. Roko kad već spominješ različite tehnike uvijek me brinulo da kad panulam motor preplaši ribu pošto nekad panulam u dosta plitkom. Još sam razmišljao da panulom nemogu iskoristiti varalicu koliko bi ju mogao naprimjer spinanjem. Npr. Panulom varalica cijelo vrijeme ima identičan rad i istu brzinu , dok bi spinom mogao raditi nekakve twicheve pauze i raznovrsnije pokrete. Probat ću ove godine spinat iz broda. Kakvu akciju vole strijelke, više pauza ili pak jednoliko povlačenje

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 31 Svi 2017 07:16 #498 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Sjecam se jos nasih pocetaka ribolova strijelke.. Panulali smo popperima i bacale su se. Riba od 0,7kg bila nam je kao tuna od 50kg :lol: To se odnosi na Onirama, Janka, mene i jos nekoliko prijatelja. Sada vjerujem da smo razvili neki osjecaj za poštu i ako se love na njima smo.
Vođenje varalice ovisi od situacije do situacije ali najvise rezultata je pokazalo brzo i nekontrolirano vođenje varki, vecinom povrsinaca. Kada ulovis jednu strijelku na jednoj pošti budi siguran da ih je tamo jos. Sto prije izvadi ovu i zabaci nazad i imati ces odmah drugu gore. ;)

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: Jura, Tisch, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 31 Svi 2017 08:26 #499 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:) :) :) Ko da čitam svoj početak, totalno isto je bilo i s menom dečki ....

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: Jura, AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 09:25 #500 od Jura
Sve ste mi rekli😁. Sad još moram dočekat 15.6 i pohod na stijelku može početi. Jel bi mi za strijelku više pasala rola veličine 4000 ili 5000 po shimanu. Svega imam samo da znam upariti sa štapom.

Molimo prijavite se