"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
oki270's Avatar 31 Svi 2017 09:36 - 31 Svi 2017 09:37 #501 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

Jura napisao: Sve ste mi rekli😁. Sad još moram dočekat 15.6 i pohod na stijelku može početi. Jel bi mi za strijelku više pasala rola veličine 4000 ili 5000 po shimanu. Svega imam samo da znam upariti sa štapom.

Sasvim dosta ti je 4000. Ja lovim s takvom i sasvim ok je. Jedino da je malo jaca rola posebno ako ces bacati varalice oblika iglica koje su obicno teze (moje su oko 30 gr) pa to za slabije role moze biti sok - naravno ovisno i o tome kakvo vodjenje prakticiras.
Zadnja izmjena: 31 Svi 2017 09:37 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 09:45 #502 od Jura
Replied by Jura on topic Strijelka
Mislim da će shimano twinpower 4000 biti dovoljno jak 😁. Druga opcija bi bila saragosa 5000 ali mislim da to nebi bilo fer prema strijelkama. Znači varalice od 10-30 g. A takve gramaže bi trebao biti i štap. Ako se ne varam. Koju dužinu štapa preferirate razmišljao sam pošto sam u brodu da nejdem preko 2.50 radi praktičnosti i malo prostora. Što vi kažete na to ?

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 31 Svi 2017 10:17 #503 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka

Jura napisao: Mislim da će shimano twinpower 4000 biti dovoljno jak 😁. Druga opcija bi bila saragosa 5000 ali mislim da to nebi bilo fer prema strijelkama. Znači varalice od 10-30 g. A takve gramaže bi trebao biti i štap. Ako se ne varam. Koju dužinu štapa preferirate razmišljao sam pošto sam u brodu da nejdem preko 2.50 radi praktičnosti i malo prostora. Što vi kažete na to ?

:like: Taman, ja koristim sa barke a večinom i sa kopna 20-60g BlackSavage Spin 2.5m i malu Daiwa Ninju 3012

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 31 Svi 2017 10:34 #504 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Ja koristim Shimano Blue Romance 274cm 20-60g i Shimano Stradic c5000 XG. To mi je setup vise za lice nego za strijelke ali do sada su se samo ove zubate bacale. :dry:

Neznam koliko su velike strijelke kod tebe ali za ribe do 3kg stap do 40g je taman. Najzabavnije ih je loviti sa stapom do 20g i rolom 3000. Savija se ko da imas mrcinu od 50kg gore :lol:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 10:46 #505 od Jura
1-1.5 kg je prosjek barem kolko sam čuo. Uzet cu rađe laganiji stap pa nek se piga, to su mi puno veći gušti kad je sve na granici i rola cvili B) . Vidio sam već par puta ljude love zubace na opremu za big game riba ide van za 30 sekundi i nema nikakve šanse. Di je tu sportski ribolov mogli su ga mrežom lovit.
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 31 Svi 2017 12:14 #506 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Strijelka
Za one koji vole lagani pribor gledajte da štap ima dobar držač role, meni kada se ulovi strijelka od 2,5-2,7 kg, osjetim da mi se rola malo pomiće. Štap je Hexana 270cm 10-35g, a rola Daiwa Ninja 3000. A zabava sa ovakvom opremom je zagarantirana.😃😃😃😃

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 31 Svi 2017 13:50 - 31 Svi 2017 14:01 #507 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Ja sam prosle godine za strelku i plavicu koristio stap Shimano Yasei Red SeaBass MH 2,70m 10-50g i rolu Okuma Ceymar C40. Za ovu godinu sam komplet digao na malkice visi nivo.
Stap je Sakura Golden Bay MH 2,70m 15-60g i masinica Daiwa BG 3500. U svakom slucaju razlika u samom spinanju se poprilicno osjeti. Puno bolji balans pa mozes po cijeli dan spinati bez umora. Ruka ne osjeti stap i rolu pa tako ni ledja onda ne trpe a bome ni zglob ne boli. Kod one prve konbinacije balans nije bio bas dobar a nisam si dao truda i to odradio kako treba pa su ledja znala pocet boljet a bome i zglob na ruci od walk-d-dog tehnike. E sad da je jos samo upecati te strelke pa da se iskoristi pribor barem kao prosle godine a moze i jos puno bolje ( daj boze :lol: ).
Novi stap je jaci ali puno bolje cita a osjet ribe na spagi je puno bolji i izravniji tako da je puno veci gust sa njim raditi.
Zadnja izmjena: 31 Svi 2017 14:01 od dxdandy.
Hvala: Jura, Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 10 Lip 2017 14:55 #508 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka
Današnji ulov. Lokacija: Novigrad., Težina: 2.5 kg

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 10 Lip 2017 19:56 #509 od Igor
Replied by Igor on topic Strijelka

oniram napisao: Današnji ulov. Lokacija: Novigrad., Težina: 2.5 kg

Bravo!!!

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 11 Lip 2017 00:51 #510 od Jura
Da malo pokrenem forum, pripreme za more i ljeto su krenule. I pitanje : koje godišnje doba vam se pokazalo najbolje za strijelku ?

Nisam znao u koju temu da ovo stavim pa eto, slobodno premjestite.

Molimo prijavite se

Više...
roko123's Avatar 11 Lip 2017 10:15 #511 od roko123
Replied by roko123 on topic Strijelka

Jura napisao: Da malo pokrenem forum, pripreme za more i ljeto su krenule. I pitanje : koje godišnje doba vam se pokazalo najbolje za strijelku ?

Impresivna kolekcija :cool:

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 11 Lip 2017 13:13 #512 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

Jura napisao: Da malo pokrenem forum, pripreme za more i ljeto su krenule. I pitanje : koje godišnje doba vam se pokazalo najbolje za strijelku ?

Ovisno o geografskom položaju, zapadna obala Istre, proljeće najbolje -> pa ljeto/jesen

Imaš catu?
Hvala: Jura, oniram

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 11 Lip 2017 19:44 - 11 Lip 2017 19:44 #513 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

Koliko se sjecam ti ljetujes tamo pored mene :)...znaci za strijelku kasno proljece i ljeto. Dolazim i ja za koji dan!
Zadnja izmjena: 11 Lip 2017 19:44 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 11 Lip 2017 21:23 #514 od Jura

oki270 napisao:

Koliko se sjecam ti ljetujes tamo pored mene :)...znaci za strijelku kasno proljece i ljeto. Dolazim i ja za koji dan!

Dobro se sjecas :) . Ja sam na moru od kad skola zavrsi pa do kad pocne, imam ogromnu srecu da je tako :cheer: , na strijelke krecem cim dodem.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 11 Lip 2017 21:29 #515 od Jura

roko123 napisao:

Impresivna kolekcija :cool:

Ta soba na slici mi je nesto najdraze na svijetu tamo idem i kad sam dobre i lose volje u nju sam ulozio poprilicno svog vremena. Bilo bi fora da imamo neku temu gdje stavljamo slike domacih uradaka i mjesta za ribiciju. Takve sobe amerikanci zovu man cave (muska spilja) i oni idu korak dalje od mene i rade cijele kuce od toga. Ima zanimljivih videa o tome na youtubeu. :)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 12 Lip 2017 13:03 #516 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Jura, uzeo si mi riječ iz usta! Man cave :cheer:

Super soba! Reci mi kakav je to stalak za štapove od Okume?

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 12 Lip 2017 17:46 #517 od Jura

zeusfaber napisao: Jura, uzeo si mi riječ iz usta! Man cave :cheer:

Za taj stalak sam obisao barem 4 ribolovna ducana i na kraju ga nasao u onom preko puta kuce :lol: , platio sam ga 100 ili 200 kn nisam tocno siguran, bez njega bi polomio sve stapove stane ih 16 jos sam ga ja malo modificirao i napravio kukice za kape i drzac za tube u kojima prevozim stapove. Ak ces ga kupovati moj savjet je da hodas po ducanima i pitas jel imaju viska na internetu sam nasao par drvenih ali su dosta skuplji.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 13 Lip 2017 12:01 #518 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka

Jura napisao:

zeusfaber napisao: Jura, uzeo si mi riječ iz usta! Man cave :cheer:

Za taj stalak sam obisao barem 4 ribolovna ducana i na kraju ga nasao u onom preko puta kuce :lol: , platio sam ga 100 ili 200 kn nisam tocno siguran, bez njega bi polomio sve stapove stane ih 16 jos sam ga ja malo modificirao i napravio kukice za kape i drzac za tube u kojima prevozim stapove. Ak ces ga kupovati moj savjet je da hodas po ducanima i pitas jel imaju viska na internetu sam nasao par drvenih ali su dosta skuplji.

Hvala 👏

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 13 Lip 2017 12:32 #519 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka
Večernji ribolov - 12.06.2017.

Izgubio sam bitku s kapitalnom strijelkom. Ne mogu vam opisat kako se depresivno osjećam. :(

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 13 Lip 2017 13:01 #520 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
Sutra je novi dan... nekad i riba mora pobjediti !
Glavu gore sad znaš di je ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: oniram

Molimo prijavite se