"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Nedoumice

Više...
Sub_zero's Avatar 05 Pro 2018 10:21 #1 od Sub_zero
Nedoumice was created by Sub_zero
Pozz, vjerojatno po stoti put neko pita ova pitanja ali eto, nadam se da cete imat vremena odgovorit i dat savjet! Uglavnom ako moze preporuka za neke masinice, kako da napravim predvez i koji najlon da koristim, olovo kolika gramaža i tako o svemu pomalo ako nekom nije problem da napise. Inace imam stap okumin 3,60m i taman sam uhvatio tehniku bacanja pa da otprilike znate o kolikom se picetniku radi 😁Hvala unaprijed na svim odgovorima👍🏼

Molimo prijavite se

Više...
rogi's Avatar 05 Pro 2018 10:38 - 05 Pro 2018 10:41 #2 od rogi
Replied by rogi on topic Nedoumice
Sve ovisi što misliš loviti, gdje, kojom tehnikom itd.
Moj savjet je da ne krećeš sa "sve što se da uloviti" već da se koncentriraš za početak na jednu tehniku i vrstu ribe.

Inače pogledaj malo po forumu, već ima dosta otvorenih tema kako uloviti pojedinu vrstu ribe s kraja, uglavnom na varaličarenje.
Zadnja izmjena: 05 Pro 2018 10:41 od rogi.
Hvala: Sub_zero

Molimo prijavite se

Više...
Sub_zero's Avatar 05 Pro 2018 11:42 - 05 Pro 2018 11:43 #3 od Sub_zero
Replied by Sub_zero on topic Nedoumice
Kontam na ovrate se bazirat, pa ako nije problem o tome malo da me uvedete. Inace lovim na piletinu vecinom pa eto samo neke natuknice da mi date ako nije problem 👍🏼 Hvala unaprijed
Zadnja izmjena: 05 Pro 2018 11:43 od Sub_zero.

Molimo prijavite se

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 20 Velj 2019 20:29 #4 od Had
Replied by Had on topic Nedoumice
Pozdrav,

meni bi isto trebao savjet. kupio bi neki komplet za ribolov na moru. Koristio bi ga za lov varalicama sa obale ili bi sa njim vukao varalicu sa nekom pasarom ili manjim čamcem.
Znam da je teško imati "univerzalni" komplet, ali mislim da bi možda sa Okuma azores blue 5500 ili 6500 mogao uhvatiti nekog brancina ili neku grabežljivicu tog kalibra.
Volio bi savjet oko štapa koji bi išao uz tu mašinu. Cijenovno isto negdje oko 600-700 kn.
Da li mi možete dati mišljenje o tome ili me nagovoriti na neku drugu rolu?

Hvala!

A bad day of fishing is better than a good day of work.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 20 Velj 2019 23:55 #5 od frkachu
Replied by frkachu on topic Nedoumice

Had napisao: Pozdrav,

meni bi isto trebao savjet. kupio bi neki komplet za ribolov na moru. Koristio bi ga za lov varalicama sa obale ili bi sa njim vukao varalicu sa nekom pasarom ili manjim čamcem.
Znam da je teško imati "univerzalni" komplet, ali mislim da bi možda sa Okuma azores blue 5500 ili 6500 mogao uhvatiti nekog brancina ili neku grabežljivicu tog kalibra.
Volio bi savjet oko štapa koji bi išao uz tu mašinu. Cijenovno isto negdje oko 600-700 kn.
Da li mi možete dati mišljenje o tome ili me nagovoriti na neku drugu rolu?

Hvala!

u tvom slučaju ne trebaš rolu 5500 ili nedajbože veću, 4000 ili 40 su dovoljne za spin i izvući će sve na što naiđeš, a uz tu rolu kombiniraj štap 240 cm, dovoljno je dug da možeš loviti s obale i nije predug za barku, ne zamaraj se imenima, sve što uzmeš iznad 500 kn mora biti dovoljno dobro da izgura par sezona i izvadi sve eventualne brancine i palamide koje presretneš
Hvala: Had

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Velj 2019 00:04 #6 od Paragon
Replied by Paragon on topic Nedoumice
previse ti je azores 5500 ili 6500 ljudi sa 6500 love zubace na panulu
po okumi bi ti trebala neka rola velicine 4000 ja imam ceymar c40 i nemam problema sa palamidama strijelkama i slicnim bestijama cca 3-4 kg
uz njega stap okuma hexana 270 10-35 .
jedna od jeftinijih kombinacija ali meni kao pocetniku dosta i previse.
ako ces vuci panulu mozda ipak 240 varijanta...
uzmi u obzir da velicine rola kod razlicitih marki nisu iste
npr imam daiwu u velicini 3500 i veca je od okume 4000.
svakako gledaj da ti je teziste sto blize roli kod slaganja kompleta da se manje umaras
Hvala: Had

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 21 Velj 2019 00:08 #7 od frkachu
Replied by frkachu on topic Nedoumice

Sub_zero napisao: Pozz, vjerojatno po stoti put neko pita ova pitanja ali eto, nadam se da cete imat vremena odgovorit i dat savjet! Uglavnom ako moze preporuka za neke masinice, kako da napravim predvez i koji najlon da koristim, olovo kolika gramaža i tako o svemu pomalo ako nekom nije problem da napise. Inace imam stap okumin 3,60m i taman sam uhvatio tehniku bacanja pa da otprilike znate o kolikom se picetniku radi 😁Hvala unaprijed na svim odgovorima👍🏼

mislim da će ti google biti najbolji prijatelj dok ne spoznaš sve čari ribolova, mašinica veličine 60 po mogućnosti sa slobodnih hodom špule, najlon 0,30 ili 0,35 ovisno o terenu, olovo veličina ovisno o jačini štapa koji imaš, a predveze tj sisteme si sam potraži :)
Hvala: Sub_zero

Molimo prijavite se