"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:rola za fast inchiku 2 80-180

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Paragon's Avatar 15 Pro 2019 10:43 - 15 Pro 2019 10:46 #21 od Paragon
nema potrebe podmotavati najlon ispod upredenice na azoresima jer nije cijela spula glatka vec
ima onaj nazubljeni dio bas zbog toga da ne proklizuje upredenica. ja na svoje nisam podmotavao niti mi je proklizao najlon. ista stvar sa daiwom bg
za to proklizavanje ima drugi nacin za rijesiti nalijepi se na spulu jedan namotaj obicne izolir trake koju koriste elektricari.
jedina rola na kojoj sam podmotavao najlon je ceymar 40 jer mi 150m upredenice nije moglo popuniti spulu do kraja.
pozz
Zadnja izmjena: 15 Pro 2019 10:46 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 15 Pro 2019 10:47 - 15 Pro 2019 10:49 #22 od Lukas_M02
Znam ja da je ona braid ready ali mi nešto nije dalo mira pa sam morao stavit malo usput da jos popunim mrvicu rolu.
A izolir trake trazio po kući i nemozes da nades namotam rolu i našao izolirku onda😃. Ali zadovoljan sam kapacitetom toliko imam i na socorru 8000 300m 0.20 i 150/200m najlona ispod

Sent from my iPhone using Tapatalk
Zadnja izmjena: 15 Pro 2019 10:49 od Lukas_M02.

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Paragon's Avatar 15 Pro 2019 10:52 #23 od Paragon
kolega svakako bolje da je puna nego da fali :)
Hvala: Lukas_M02

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 15 Pro 2019 13:10 #24 od Lukas_M02
Nevalja ni da je prepuna😀 pustit par mm da nebude problema

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Paragon's Avatar 15 Pro 2019 17:11 #25 od Paragon
vj je to nemas tu problema imam ja na daiwi bg par metara viska upredenice ali kako se bude habala i puco predvez na velikim ribama doci ce to na svoje da joj bude taman :)

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 15 Pro 2019 17:18 #26 od Lukas_M02

Paragon napisao: vj je to nemas tu problema imam ja na daiwi bg par metara viska upredenice ali kako se bude habala i puco predvez na velikim ribama doci ce to na svoje da joj bude taman :)

Zasad nisam nikad imao pucanje upredenice niti predveza, a koristim FG sa rizuto finish.

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Paragon's Avatar 15 Pro 2019 19:18 #27 od Paragon
nisam ni ja i ja koristim fg svugdje.
ali nikad neznas sto ce se naci na drugom kraju.
iglan mi je jednom bio napao jig i ode sve u pm hahaha

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 15 Pro 2019 19:47 #28 od Lukas_M02

Paragon napisao: nisam ni ja i ja koristim fg svugdje.
ali nikad neznas sto ce se naci na drugom kraju.
iglan mi je jednom bio napao jig i ode sve u pm hahaha

Ako mi nešto izvuce svih 300m a pritom da ju pratim brodom onda mi za opremu koju imam nije suđeno,testirao sam si čvorove i da skroz stegnem mašinicu (šta u ribolovu ne radim nego imam na 3/4kg max) čvor ne puca, a kad pukne,pukne upredenicu ni blizu FG čvora vec sama upredenica. A zubatac od 7.5kg mi je izvukao 100m sa špule zato mislim da 10/15 kg izvucem bez problema mozda 20 jer riba nemože brže plivat nego moj brod😃

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 16 Pro 2019 09:26 #29 od B_

Lukas_M02 napisao: Nevalja ni da je prepuna😀 pustit par mm da nebude problema

Za spin je to definitivno istina jer ako je prepuna spula sigurno ce doci do zapetljavanja prilikom izbacaja. Za ove role za panulu, inchiku itd mislim ds ne igra neku ulogu...

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 16 Pro 2019 09:42 #30 od Lukas_M02

B_ napisao:

Lukas_M02 napisao: Nevalja ni da je prepuna😀 pustit par mm da nebude problema

Za spin je to definitivno istina jer ako je prepuna spula sigurno ce doci do zapetljavanja prilikom izbacaja. Za ove role za panulu, inchiku itd mislim ds ne igra neku ulogu...

Za svaki slučaj pustit malo😀

Molimo prijavite se