"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shimano Stradic SW 2020 i Saragosa 2020

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Pro 2020 11:38 #1 od Ceco
Pozdrav ekipa
Pošto u EU nije bilo Saragosa 2020 modela malo sam njuškao po bespuću interneta i naletio na Stradic SW 2020.
Kolega Marko sa foruma je uzeo Saragosa 2020 6000HG dok sam ja iz Japana ubo Stradic SW 2020 6000XG.
Bili smo zajedno na ribanju i te dvije mašinice izgledaju indetično.
Za 1500kn i više sam nego zadovoljan paketom koji se dobije od Shimano ovaj put.
Mašinica je nečujna i ima super rad kočnice a odličan power knob olakšava jigging sa istom.
Moja preporuka za kupnju

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 01 Sij 2021 17:34 #2 od Waterfall
Sa Shimanom ne mozes falit. :) :like:

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 01 Sij 2021 20:29 #3 od Dizajn

Ceco napisao: Pozdrav ekipa
Pošto u EU nije bilo Saragosa 2020 modela malo sam njuškao po bespuću interneta i naletio na Stradic SW 2020.
Kolega Marko sa foruma je uzeo Saragosa 2020 6000HG dok sam ja iz Japana ubo Stradic SW 2020 6000XG.
Bili smo zajedno na ribanju i te dvije mašinice izgledaju indetično.
Za 1500kn i više sam nego zadovoljan paketom koji se dobije od Shimano ovaj put.
Mašinica je nečujna i ima super rad kočnice a odličan power knob olakšava jigging sa istom.
Moja preporuka za kupnju

Malo čudno slaže upredenicu. Izgleda kao pješčani sat. Jesi li probao podloškama dobiti ravnomjerno namatanje upredenice?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2021 00:05 #4 od Ceco
Ravnomjerno je složena ali je upredenica mokra jer uvijek namotavam mokru na mono da ne bi bilo od trenja oštećenja.
Možda i kut slikanja daje drugačiji dojam.
Bio sam na moru sa njom i ni jednog čvora i sl. problema nisam imao a puna je do maximum.
Bacao sam i jako različite gramaže od 20g do 80g i to bez da sam nešto pazio na prelasku.
Jedino još razmišljam uzeti novu špulu i na nju baciti jaču upredenicu možda PE 3.0 da imam opciju za lakši i teži jigging.

Može se i na Shimano rolama zeznuti.
Poznato je da su aljkavi sa drag diskovima i ručkama u njima "jeftinim" modelima.
Meni je Nasci izgubio orginal drag nakon mjesec dana, Stradic FK i ovaj prije njega ni u seriji 4000, 5000 nije imao dostojne drag ploče.
Sa FL su napokon ubacili direct navoje, bolji drag na modelima 3000+ i jednodjelne ručke.
Ove gore "jeftine" Shimano role su redovito bile 100+ eura a neke role od 50€ su bile daleko pouzdanije kao jedna Okuma Epixor.
Ali pravi udarac je napravio već sad razvikani BG iz 2016.
Jednostavno su ih potukli sa modelom koji je bio daleko jeftiniji i pouzdaniji od Shimano Sahara, Nascia, Sierra, Sedona pa čak i njihove perjanice Stradic koja je bila i 2x skuplja. S tim da su nudili modele od ul ribolova do big game modela u jednoj jedinoj seriji.

Mene je jedino mučilo hoće li ovaj Stradic SW biti na razini Saragose iz 2020 a na kraju su to indetične mašinice s tim da Stradic SW nudi i veći raspon modela ispod 10 000 veličine dok Saragosa ima 14 000 i mislim 18 000 seriju.
Zbog nekog razloga ne izbacuju velike količine na tržište pa često Saragosa nema uopće na stanju nigdje pogotovo onih najtraženijih linija.
Tako da tko ima priliku sa Stradic SW 2020 dobiva istu igračku.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 02 Sij 2021 01:16 - 02 Sij 2021 01:17 #5 od Dizajn

Ceco napisao: Ravnomjerno je složena ali je upredenica mokra jer uvijek namotavam mokru na mono da ne bi bilo od trenja oštećenja.
......

Nije kut kamere. Točno se vidi da je u sredini namotano tanje a da je na vrhu i na dnu špule dosta deblje.
Zadnja izmjena: 02 Sij 2021 01:17 od Dizajn.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 03 Sij 2021 12:30 - 03 Sij 2021 12:32 #6 od Waterfall

Ceco napisao: Ravnomjerno je složena ali je upredenica mokra jer uvijek namotavam mokru na mono da ne bi bilo od trenja oštećenja.
Bio sam na moru sa njom i ni jednog čvora i sl. problema nisam imao a puna je do maximum.
Bacao sam i jako različite gramaže od 20g do 80g i to bez da sam nešto pazio na prelasku.
Jedino još razmišljam uzeti novu špulu i na nju baciti jaču upredenicu možda PE 3.0 da imam opciju za lakši i teži jigging.

Može se i na Shimano rolama zeznuti.
Poznato je da su aljkavi sa drag diskovima i ručkama u njima "jeftinim" modelima.
Meni je Nasci izgubio orginal drag nakon mjesec dana, Stradic FK i ovaj prije njega ni u seriji 4000, 5000 nije imao dostojne drag ploče.
Sa FL su napokon ubacili direct navoje, bolji drag na modelima 3000+ i jednodjelne ručke.
Ove gore "jeftine" Shimano role su redovito bile 100+ eura a neke role od 50€ su bile daleko pouzdanije kao jedna Okuma Epixor.
Ali pravi udarac je napravio već sad razvikani BG iz 2016.
Jednostavno su ih potukli sa modelom koji je bio daleko jeftiniji i pouzdaniji od Shimano Sahara, Nascia, Sierra, Sedona pa čak i njihove perjanice Stradic koja je bila i 2x skuplja. S tim da su nudili modele od ul ribolova do big game modela u jednoj jedinoj seriji.

Mene je jedino mučilo hoće li ovaj Stradic SW biti na razini Saragose iz 2020 a na kraju su to indetične mašinice s tim da Stradic SW nudi i veći raspon modela ispod 10 000 veličine dok Saragosa ima 14 000 i mislim 18 000 seriju.
Zbog nekog razloga ne izbacuju velike količine na tržište pa često Saragosa nema uopće na stanju nigdje pogotovo onih najtraženijih linija.
Tako da tko ima priliku sa Stradic SW 2020 dobiva istu igračku.

Naravno da nisam mislio na jeftinije role. Da bi se kupila kvaliteta treba je i platit. (makar ima i iznimki kad se novac baci na skupi predmete koji kvaitetom ne opravdaju svoju cijenu)
Gotovo cijeli zivot lovim sa Shimano rolama i nikad mi se niti jedna nije pokvarila pa mi uvijek oko bjezi na njih kad kupujem novu rolu.
Ipak sam u poslijednjih dva tjedna uzeo jednu Okumu i jedan Penn, cisto zbog stednje. Prebacio sam se u umirovljenik mode:)
Zadnja izmjena: 03 Sij 2021 12:32 od Waterfall.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Petar's Avatar 03 Sij 2021 19:46 #7 od Petar
Kolike su dadzbine na cijenu iz Japana?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Sij 2021 19:57 #8 od Ceco
Ja sam prošao bez davanja na mašinicu.
Ali na upredenicu sam uplatio 25% PDV i 100kn špedicija FedEx-u.
I ako će ti slati dogovori se da ti nipošto ne šalju preko njega.
U nas ti nemaju svoju službu već nekog partnera koji ne zanju što radi.
Više mi je paket putovao iz ZG u ZG nego što je rola iz Japana u ZG.
DHL ili EMS su ok.
Kad se kupuje upredenica ispod 1500yen bolje je kupiti svaku zasebno i platiti cca 3 dolara poštarinu nego sve odjednom.
Ako imaš na stanju kod nas Saragose u EU uzmi i ne moraš brinuti za davanja. Mislim da su angledomene i Nordsfishing imali 6000 serija za 1500kn

Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
Petar's Avatar 03 Sij 2021 19:59 #9 od Petar
Hvala Ceco!

Molimo prijavite se