"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Best buy role do 500kn

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Ožu 2016 17:14 - 14 Ožu 2016 17:16 #1 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Best buy role do 500kn
Zadnja izmjena: 14 Ožu 2016 17:16 od zeusfaber.
Više...
Fanatik's Avatar 15 Ožu 2016 21:05 - 21 Ožu 2016 22:35 #2 od Fanatik
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Hm, ima ih dosta podjednako dobrih.

Ja bi izdvoijo, sto ja znam da je provjereno kvalitetno;

Shimano Catana

Okuma Ceymar

Okuma Avenger

Mislim da sam vidio na nekom domacaem Web Shopu, Okuma Trio White za nesto oko 500kn, pa bi je svrsto u tu kategoriju i po mom misljenju definitivno bestbuy! ;)

To sto se spina tice, a bait runner za na ovrate, po meni definitivno;

Okuma LongBow

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 21 Ožu 2016 22:35 od zeusfaber.
Hvala: Boki
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Ožu 2016 13:34 - 21 Ožu 2016 22:35 #3 od maxbeb
Shimano Catana kao moja prva rola je extra :like: za cijenu do 500 kn

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 21 Ožu 2016 22:35 od zeusfaber.
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 21 Ožu 2016 22:19 - 21 Ožu 2016 22:32 #4 od zeusfaber
Ja ću izdvojiti sljedeće:

Okuma Avenger (stariji model, novi nisam koristio). S obzirom na cijenu od nekih 250 - 300kn Avenger nudi puno više. Konkretno, imam ga 6 godina i još radi ko singerica. Možda se čovjek veže uz prvu rolu ali ovaj mali zvrkan je odradio odličan posao bez puno brige i održavanja. Klasično pranje i sušenje uz jedno amatersko podmazivanje u šest godina.

Okuma Ceymar Mislim da će Pepsi i ostali potvrditi, skroz solidna rolica za laganiji spinning i ulazak u eging. Nisam puno lovio na nju tako da ne mogu adekvatno tvrditi da se radi o provjerenoj kvaliteti, nadam se da će se drugi nadovezati, međutim ono što sam primjetio u prvih par izlazaka je samo pozitivno. Prekrasan dizajn i cijena oko 350kn.

Okuma Trio (Narančasta, 30s). Ovo će sad zvučati glupo ali mislim da je moja Okuma Trio došla s greškom :lol: Kad sam skužio da uopće ne mogu skinuti špulu već je bilo kasno. Iščupao sam kompletnu špulu, razvalio kočnicu i sve zavitljao u smeće. Uvjeren da je problem u špuli, naručio sam novu (špulu, ne rolu), međutim isto sranje. Bez problema je stavim ali je ne mogu skinuti :lol: Pretpostavljam da je problem u osovini, negdje zapinje. Pokušao sam je podmazivati sa Stonfo masti ali bez konkretnih rezultata. Najjače od svega što rola radi ko sat :lol: i lovi ribu! Veliki škarmi, lucevi, gofovi, palamide i ostalo do 4kg. Ako netko ima ideju nek se javi :cheer: Cijena oko 500kn
Zadnja izmjena: 21 Ožu 2016 22:32 od zeusfaber.
Više...
pepsi's Avatar 23 Ožu 2016 09:14 #5 od pepsi
Pošalji Trio Miru u "Olivari" ;) il je ponesi kad budeš dolazio u Zadar pa da je pogledam :like:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: zeusfaber
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 01 Tra 2016 18:20 #6 od zeusfaber

pepsi napisao: Pošalji Trio Miru u "Olivari" ;) il je ponesi kad budeš dolazio u Zadar pa da je pogledam :like:

Ne želim peglati Mira s gluposti, donijeti ću je tebi u Zadar :lol:

Hvala :cheer:
Hvala: pepsi
Više...
pepsi's Avatar 02 Tra 2016 16:25 - 02 Tra 2016 16:31 #7 od pepsi
Samo donesi,ja volim takve gluposti kad su makine u pitanju,nekidan mi lik donese u kesi makinu rastavljenu do zadnje vide,neprocjenjivo :lol:
Evo i danas baš stigla Daiwica od kolege Marinca na redovan tunning :like:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 02 Tra 2016 16:31 od pepsi.
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Tra 2016 17:11 #8 od zeusfaber
Super! Jedva čekam Zadar :cheer:
Hvala: pepsi, tanjo007
Više...
Pikabu's Avatar 06 Tra 2016 15:22 #9 od Pikabu
Moje dvije Catanice već četvrtu godinu gule. Jednom sam ih rastavio i podmazao. :like:
Hvala: Boki
Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 13:06 #10 od bzing
Naletio sm na veliki popust, konkretno Daiwa Revros role.
U dva dana što gledam, razgrabljene su sve do modela 3000A.Cijena tog modela je (bez dostave) 34€.U našim trgovinama je ravno dupla tj. 68€.
Ima li tko iskustva s ovom rolom? Ja zapravo i nemam iskustva s Daiwom, koristim Shimano i Penn a i lovim ribu do max 2kg. pa mi kočnica od 8kg baš i ne treba...ali, primamoljiva je cijena.
Uzeti ili ne?
Savjeti poželjni.

Btw:
Catane su tamo po cijeni od 25€ sa uključenom rezervnom špulom a nije zgoreg imat koju u rezervi jer me to malo čudo nije nikad razočaralo.
  • AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 05 Stu 2017 18:48 #11 od AnalPheasant
Koje je ime te trgovine i gdje se nalazi? :P

bzing napisao: Naletio sm na veliki popust, konkretno Daiwa Revros role.
U dva dana što gledam, razgrabljene su sve do modela 3000A.Cijena tog modela je (bez dostave) 34€.U našim trgovinama je ravno dupla tj. 68€.
Ima li tko iskustva s ovom rolom? Ja zapravo i nemam iskustva s Daiwom, koristim Shimano i Penn a i lovim ribu do max 2kg. pa mi kočnica od 8kg baš i ne treba...ali, primamoljiva je cijena.
Uzeti ili ne?
Savjeti poželjni.

Btw:
Catane su tamo po cijeni od 25€ sa uključenom rezervnom špulom a nije zgoreg imat koju u rezervi jer me to malo čudo nije nikad razočaralo.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 19:28 #12 od bzing
trgovina link: www.askari-fishing.co.uk/
predmetna rola link: www.askari-fishing.co.uk/daiwa-revros-ea...g-reels_0162490.html

a di je savjet?

AnalPheasant napisao: Koje je ime te trgovine i gdje se nalazi? :P

bzing napisao: Naletio sm na veliki popust, konkretno Daiwa Revros role.
Uzeti ili ne?
Savjeti poželjni.

Btw:

Više...
MIRAN's Avatar 05 Stu 2017 19:45 #13 od MIRAN
Šta nije cijena u Funtama a ne u eurima?
Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 19:51 #14 od bzing

MIRAN napisao: Šta nije cijena u Funtama a ne u eurima?

GBP = 8,45kn
EUR = 7,52KN

31Ł = 34,83 €

U domaćoj trgovini isto imaš cijene u Ł
link: www.ribolovnipribor.hr/english/product_7...evros-e-3000a_12163/
Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 19:55 #15 od bzing
Evo imaju prodaju i u njemačkoj pa se vidi cijena u €
link: www.angelsport.de/daiwa-revros-ea-allroundrollen_0162489.html
Više...
Dado_pu's Avatar 05 Stu 2017 22:39 #16 od Dado_pu
Ne znam ništa o mašinici ali mislim da ne šalju u hrvatsku.
Više...
bzing's Avatar 06 Stu 2017 07:35 #17 od bzing
Na žalost točno.
Niti njihova firma iz Njemačke ne dostavlja u Hr.
Više...
Ceco's Avatar 15 Srp 2018 22:31 #18 od Ceco
Pozdrav došao sam slučajno do KastKing Sharky III mašinice u verziji 5000. I moje tople prepruke za istu jer mašinica je zvijer. Upredenica super klizi a snaga same role je čudo. Mislio sam da je to samo još jedno jeftino smeće ali je izdržala i povremeno plivanje u slanoj vodi bez greške. Inače kupujem upredenicu od KastKinga i ovo sam uzeo u kombinaciji 25lb 1000m upredenice + rola za svega 300kn na njihovom službenom webshopu. :like:
Hvala: Timeares
Više...
Timeares's Avatar 23 Srp 2018 10:08 #19 od Timeares
Čisto da se nadovežem na post iznad, imam Kastking Sharky III veličina 3000 uparen sa 10-40g za štuku tu kod nas i dosad nikakvih zamjerki za rolu. Uprednicu krasno slaže, preklopnik radi bez greške, a kočnica fino popušta. Sad je izdan i neki Kastking Valiant Eagle (može se pretpostaviti da su ameri u pitanju :D ) koji isto jako dobro izgleda. Samo što Kastking nije "zvučno" ime.
Više...
bzing's Avatar 23 Srp 2018 22:01 - 23 Srp 2018 22:02 #20 od bzing
Najžešća bitka na tržištu rola i jeste u toj cjenovnoj kategoriji 300-500kn.70% svih prodanih rola spadaju u taj rang.
Kastking je ok kao i QUantum ili Fin-Nor u seriji Megalite.Sve su to role koje su ok i za morske uvjete.Samo šta sve imaju grafitno tijelo a što opet nije neki problem za nezahtjevan ribolov.
Ja preferiram metalno tijelo a zapravo kad gledam moje PENN Fierce(4 + 1 ležaja i grafitno tijelo) i PENN Battle II (metalno tijelo i 5+1 ležaja) ne osjetim nikakvu razliku za ribe do 2kg težine.
Zadnja izmjena: 23 Srp 2018 22:02 od bzing.