"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMA: Best buy role iznad 2000kn

Best buy role iznad 2000kn 14 Ožu 2016 17:18 #6726

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1336
Best buy role iznad 2000kn
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 07:46 #14095

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 12
Mislim si u neko skoro vrijeme kupiti za spinanje rolu od nekih 500eura.Ne znam da li ću moći dohvatiti kakovu Stella, Daivin Moretham brancin, ili što mi je sad zapela za oko novi Twin Power 2017,ovaj Twin mi je baš nekako legao po slici. Čini mi se da bi uzeo 4000 po shimanu. Ako ima netko iskustvo nekakvo s ovim rolama, bilo bi dobro da kaže svoja iskustva.

Re:Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 10:37 #14097

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 58
Ovako, trenutno posjedujem dvije Stelle FI (model 2014.godina-trenutni model), i to C2000S i 2500 HGS! Sto reci, role su top modeli proizvodjaca, utegnute, lagane, snazne (srazmjerno velicini), namataju odlicno, lako se vrte, ne mrse mi spagu; imaju onu dozu subjektivnog, sveukupnog dojma da su bolje napravljene od nize rangiranih modela.
E sada, cijena, vrijede li tih para, hm... mislim da ne, no opet se ponavljam, radi se o top modelu, a to se placa!
Zanimljivo je da sam imao osjecaj kako je prehodni model Stella FE na prazno radio dosta mekse, ono, na prazno mu zavrtis rucicu, a ona se okrece i okrece. To nije tako izrazeno kod zadnjeg modela ( navodno zbog raznih "seal-ova", brtvi i dr.), no ovaj zadnji model ostavlja dosta robusniji dojam od prethodnog!
No, ono gdje me Stella FI odusevljava i ostavlja bez rijeci jest njen rad pod opterecenjem, zanimljiva mi je stvar (subjektivni dojam) da sto ju vise opteretim, ona radi lakse i mekse od bilo koje role kojom sam lovio (a bilo je tu Certatea, Luviasa, Twinpowera, Rareniuma i dr.).
Ne pisem nista vezano uz Daiwu, jer nisam lovio ni Morethanom ni Existom. U tom cjenovnom rangu sve se svodi na preferiranje branda!

Sent from my XT1092 using Tapatalk
.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: audio3, masklin

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 11:19 #14098

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
Božo,hvala puno.Vrlo korisne informacije jer nisam imao prilike lovit , ni držati u ruci niti jednu od navedenih rola.Naročito informacija o radu role pod opterećenjem.Kad bi se odlučio za Stellu,koji je zadnji model (godina),pod kojom oznakom da tražim?
Vidim da se nude razni modeli,pa se slabo i snalazim što se tiče same Stelle,može i neka preporuka za spin brancina ,strelke,upario bih je vjerojatno sa nekim Major Craft štapom 10-30g,možda i malo jačim.
Da, i ja se stalno pitam vrijedi li tih para, da li kupit jeftiniju rolu za pola novca,tako da možeš još druge opreme uzet,ali opet bih htio imati nešto kao top model.Zato mi i je zapeo za oko ovaj novi model 2017 C Twin Power xg 3000(izbacili su 4 ova 2017g modela,c3000hg,c3000xg,4000xg,c5000xg),dođe negdje oko 400eu,izgleda mi močno.

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 16:36 #14099

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 249
@Masklin

Ako ti NIJE potrebna velika rola poput Stelle SW 20000 ili 30000 onda je Twin Power SW ili XG pravi izbor. Meni je u planu uzeti rolu za popping i najvise me je dojmio Twin Power SW 14000. Za 400€ dobijes vrhunsku rolu. Ako ti nije problem izdvojiti jos toliko za Stellu SW uzmi Stellu ali realno osim velicine spule nema tako strasne razlike izmedu masina kao sta je recimo razlika izmedu Saragose i Twin Powera.

Uzmi si u obzir i Daiwa Certate 3012H. Malo je jeftinija od TPa ali je po meni ugodnija za brancine. Pogotovo na štapu 10-30g. Najbolje je da se zaletis do neke velike trgovine i isprobas uzivo.
Čakule barakule.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: masklin

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 17:43 #14100

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
Fala AnalPheasant.Odavno mi je Daiwa Certate 3012H na piku,tako da mi je svaka informacija dobra.Sad skupljam iskustva pa ću se sigurno zaletit do koje veće trgovine da malo u ruci osjetim kako leži.Mislio sam na novi TP 2017,samo su ih četiri izbacili,ove koje sam već naveo,mislio sam na :17TWIN POWER XD C3000HG,gear ratio 6.4,drag 9.0,235g dođe negdje oko 400 eurića na Platu.
Što se tiče ovih velikih rola,čini mi se da ču ipak uzeti Azores 9000,ima dosta veliku špulu PE6-300m,kočnica na 20kg,5.4 prijenos,jedini razlog je taj što će mi trebat samo 7-10 puta godišnje,za to mi se ne da davat veće novce,nego ću za razliku cijene kupiti kvalitetnu upredenicu od Varivasa,Saltigu ili nešto slično.Prije neki dan sam uspio vidit Azores 5500, i usporedio je sa svojim Raw-55,baš stavio jednu pored druge,razlika ogromna u veličini.Mogu mislit onda kolika je Azores 9000.

Nisam vješt za postavljanje slika,probaj pronaći ove TP pa ih prebaci ovamo,stvarno su role mrak,četvrta najjača C5000XG,6.2 gear,drag 11,tež.300gr,PE1.5-420m.Čitao sam nedavno negdje da su ih talijani na nekom njihovom sajmu pokupovali,što zbog cijene,što zbog kvalitete.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: AnalPheasant

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 18:18 #14101

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
(400€ na PLATu + 25% PDVa) + 8% Carine.

U Italiji ih imas za tih 400€ bez dodatnih troskova.
Sto se Azoresa tice imao sam ga i dao ga ca. Jaka rola ali jednostavno nije to vrhunska kvaliteta. Saragosa ili Penn Slammer III su jednostavno klasa gore.
Čakule barakule.

Re:Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 18:27 #14102

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
Ukoliko se dvoumis izmedju Twina C3000HG i Certate 3012H, imaj na umu da je Certate dosta veca rola! Inace taj Twin ti ima tijelo modela 2500 i spulu velicine 3000, to ti oznacava ono "C" u nazivu modela-"Compact body", isto vrijedi i za C5000xg, koja ima tijelo modela 4000 i spulu velicine 5000.
I da, ima i dosta jeftinijih trgovina od Plata, recimo jpangler i digitaka!

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 18:51 #14103

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
Nisam narućivao s Plata još,sa ebaya mi je došlo nekoliko paketića SINGLE HOOK raznih veličina i nisam ništa plača dodatno,bilo je i free shiping prije par dana.Još sam sa BLEIGUSFORMEN.DE narućivao kalupe i udice za điganje,nisam plaćao nikakve carine, sve stizalo uredno.

Onda da ipak pratim Saragose ili taj Penn,još vidim to.

Re:Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 19:03 #14104

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
Svaka čast Božo,kao da radiš u njihovoj tvornici,hvala,vrlo korisne i kvalitetne informacije.
Od ova njihova četiri modela TP što sam naveo na početku ,izgleda da samo veličina 4000 nema oznaku C.
Da li to znači da su rola i tijelo role u normalnim veličinama po Shimanu za ovu četvorku?
Hvala još jednom.

Re:Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 19:09 #14105

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
Da, ova 4000 je standardna Shimanova velicina 4000, doduse jaaaako brza....

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 19:13 #14106

• masklin
  • masklin's Avatar
  • Stalni korisnik
Da,ima prijenos 6.2,kočnica 11kg.,i teži 290gr.

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 20:50 #14107

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Shimana nemoj gledat ispod 4000.
smoto

Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 20:59 #14108

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
???
Ahab napisao:
Shimana nemoj gledat ispod 4000.
Čakule barakule.

Re:Best buy role iznad 2000kn 19 Tra 2017 21:57 #14109

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
I mene zanima ova konstatacija????