"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Servis i održavanje rola (makina) - Savjeti i iskustva

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 20 Stu 2016 21:47 #21 od AnalPheasant
Šta bi makinji pobogu? :O

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
SanTiago's Avatar 21 Stu 2016 04:14 #22 od SanTiago
...pomalo bizarna prica, udrio pljusak, u zurbi ostavim stap na autu i u voznji skontam da je pao s krova i dok sam se uspio okrenuti i vratiti na mjesto nesrece stap je zavrsio u drugoj traci dok sam ja gledao u suprotnu da ga vidim i s oba kola pređem preko njega, vjerojatno ga je prvo pregazio auto koji je bio iza mene pa je odletio u drugu traku, zanimjlivo, ni jedna vodilica nije stradala...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 21 Stu 2016 16:49 #23 od AnalPheasant
Ja vec mislio neki Gof od 100kg bio u prolazu :P

Šteta..

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 05 Sij 2018 16:28 #24 od Vinsent_P
Evo jedan jako koristan video za one koji imaju BG :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 09 Sij 2018 19:45 #25 od Jura
U 9 mjesecu sam kupio shimano stradic ci4+ 4000, na danu skorpiona. Prodali su mi rolu iz izloga jer im je bio zadnji komad. Isti dan sam doma vrtio rolu i rola je nekako bila kruta, kad sam zavrtio rucicu malo brze i pustio ju da se slobodno vrti napravila bi jedan krug i zaustavila se za usporedbu okumina rola za 250 kn bi nakon istog pokreta napravila jos barem 5-6 krugova. Handle knob kada bi lupio zavrtio bi se 3 puta za usporedbu handle knob na shimanovoj roli staroj 20 godina bi napravio 20 krugova. Ocekivao sam da roli treba neko vrijeme da se razvrti ali evo i dalje imam isti problem. To nisu neki ozbiljni problemi ali to stvarno nisam ocekivao od shimanove 1000+ kn nove role. A i ta rola mi je trebala biti glavna rola, rola koju bi najvise drzao u rukama zato sam i kupio tako laganu rolu. E sada trazim neko objasnjenje i rjesenje sto se moglo dogoditi i kako da to rjesim . Handle knob i nije toliko bitan jer cu ga i onako zamjeniti sa m.aliexpress.com/s/item/32825526536.html...wa-S-Handle#autostay . Evo neki savjet, jel ju treba podmazati ili sta ja stvarno neznam.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2018 20:51 #26 od zeusfaber

Jura napisao: U 9 mjesecu sam kupio shimano stradic ci4+ 4000, na danu skorpiona. Prodali su mi rolu iz izloga jer im je bio zadnji komad. Isti dan sam doma vrtio rolu i rola je nekako bila kruta, kad sam zavrtio rucicu malo brze i pustio ju da se slobodno vrti napravila bi jedan krug i zaustavila se za usporedbu okumina rola za 250 kn bi nakon istog pokreta napravila jos barem 5-6 krugova. Handle knob kada bi lupio zavrtio bi se 3 puta za usporedbu handle knob na shimanovoj roli staroj 20 godina bi napravio 20 krugova. Ocekivao sam da roli treba neko vrijeme da se razvrti ali evo i dalje imam isti problem. To nisu neki ozbiljni problemi ali to stvarno nisam ocekivao od shimanove 1000+ kn nove role. A i ta rola mi je trebala biti glavna rola, rola koju bi najvise drzao u rukama zato sam i kupio tako laganu rolu. E sada trazim neko objasnjenje i rjesenje sto se moglo dogoditi i kako da to rjesim . Handle knob i nije toliko bitan jer cu ga i onako zamjeniti sa m.aliexpress.com/s/item/32825526536.html...wa-S-Handle#autostay . Evo neki savjet, jel ju treba podmazati ili sta ja stvarno neznam.

Hmm! Ja isto imam ci4+ 4000 i nemam taj problem. U principu nisam 100% siguran jer mi nije pri ruci ali je potpuno nova, korištena samo jednom i sutra je kod mene. Spremam se na more. Ajde sutra kad mi bude u rukama zavrtiti ću je par puta i snimiti pa postam ovdje, ok?
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 10 Sij 2018 11:38 #27 od Igor

Jura napisao: U 9 mjesecu sam kupio shimano stradic ci4+ 4000, na danu skorpiona. Prodali su mi rolu iz izloga jer im je bio zadnji komad. Isti dan sam doma vrtio rolu i rola je nekako bila kruta, kad sam zavrtio rucicu malo brze i pustio ju da se slobodno vrti napravila bi jedan krug i zaustavila se za usporedbu okumina rola za 250 kn bi nakon istog pokreta napravila jos barem 5-6 krugova. Handle knob kada bi lupio zavrtio bi se 3 puta za usporedbu handle knob na shimanovoj roli staroj 20 godina bi napravio 20 krugova. Ocekivao sam da roli treba neko vrijeme da se razvrti ali evo i dalje imam isti problem. To nisu neki ozbiljni problemi ali to stvarno nisam ocekivao od shimanove 1000+ kn nove role. A i ta rola mi je trebala biti glavna rola, rola koju bi najvise drzao u rukama zato sam i kupio tako laganu rolu. E sada trazim neko objasnjenje i rjesenje sto se moglo dogoditi i kako da to rjesim . Handle knob i nije toliko bitan jer cu ga i onako zamjeniti sa m.aliexpress.com/s/item/32825526536.html...wa-S-Handle#autostay . Evo neki savjet, jel ju treba podmazati ili sta ja stvarno neznam.

Ista priča je meni sa daiwom bg, ja ću je ići reklamirati ovih dana. Kupljena krajem 12. mjeseca. Kada je lagano okrećem čuje se tiho škripanje. Nije još ni upredenica namotana na nju. Ima li netko od vas koji ima daiwu bg takvih problema.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 10 Sij 2018 13:08 #28 od Jura
Super zeusfaber bas me zanima jeli to samo do moje role!
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Sij 2018 18:48 #29 od zeusfaber
Jura, provao sam i meni je sve ok. Vrti se normalno. Kad pustim ručicu napravi 10-ak okreta. Predlažem da je pošalješ na reklamaciju ili servis, nešto nije ok.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 14 Sij 2018 18:56 #30 od Jura
Hvala puno što si mi to provjerio, sa reklamacijom mi se neda zezati, odratit će ovu sezonu kakva je i onda će na servis prekrivena solju, nadam se ;) .

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Sij 2018 19:05 #31 od zeusfaber

Jura napisao: Hvala puno što si mi to provjerio, sa reklamacijom mi se neda zezati, odratit će ovu sezonu kakva je i onda će na servis prekrivena solju, nadam se ;) .

Jesi skidao špulu i provjeravao da nešto slučajno ne zapinje?

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 14 Sij 2018 19:09 #32 od Jura
Jesam makar to nebi smetalo, problem je u mehanizmu koji pokreće rotor i diže i spušta osovinu on je "usporen" i nekako krut.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Sij 2018 19:17 #33 od zeusfaber

Jura napisao: Jesam makar to nebi smetalo, problem je u mehanizmu koji pokreće rotor i diže i spušta osovinu on je "usporen" i nekako krut.

Gle, to je onda ozbiljniji problem, a rola nije tako jeftina. Ja bi to odmah poslao na servis/reklamaciju...

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 14 Sij 2018 19:28 - 14 Sij 2018 19:31 #34 od Jura
Ne znam kako da reklamiram rolu koja je kupljena prije 4 mjeseca. Koliko oni znaju mogao sam ja nešto napraviti s rolom u međuvremenu te tako prouzročiti problem, ne vidim način da im dokažem da je takva od trenutka kad sam ju kupio. Ili se varam ne znam kako se postupa u takvim slučajevima. Račun čak i imam ako je od koristi.
Zadnja izmjena: 14 Sij 2018 19:31 od Jura.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Sij 2018 19:37 #35 od zeusfaber

Jura napisao: Ne znam kako da reklamiram rolu koja je kupljena prije 4 mjeseca. Koliko oni znaju mogao sam ja nešto napraviti s rolom u međuvremenu te tako prouzročiti problem, ne vidim način da im dokažem da je takva od trenutka kad sam ju kupio. Ili se varam ne znam kako se postupa u takvim slučajevima. Račun čak i imam ako je od koristi.

Ne znam ali možeš im se javiti, opisati problem i poslati rolu da pogledaju? Možda oni imaju neki ovlašteni servis ili tako nešto. U krajnjem slučaju možeš je ti poslati na servis...

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 14 Sij 2018 20:08 #36 od Jura
Dućan mi nije daleko otići ću jedan dan i vidit šta se može napravit, baš me zanima što će reć. Zeusfaber hvala na svemu! 👍

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 25 Ožu 2019 12:31 #37 od BlackMarlin
Bok ekipa :)

Zanima me kako održavate saltigu, za one koji je imaju?
Tek sam je kupio i sad gledam okolo, kao trebala bi ići jednom godišnje na redoviti servis, valjda u Njemačku. Tko šalje i kako šaljete?
Isto tako me zanima kakvu mast bi trebao stavljati na osovinu špule? Trenutno je neka bijela, lagano prozirna. Da kupim neku original Daiwa mast ili?
Ne znam ni gdje da kupim ni koju točno.

Također, neke dijelove role valjda treba povremeno i nauljiti, s kakvim uljem?

Totalno sam nov u tome pa je svaki konkretan prijedlog dobrodošao. Rolu koristim 2-4 dana tjedno i nakon svakog korištenja je lagano isperem ispod tuša, obrišem i stavim da se suši. I to je to za sada. Ali čini mi se da sam nenamjerno tuširanjem isprao malo masti s osovine pa reko, trebalo bi to možda zaštititi novim slojem

Ne želim sad na takvoj roli štediti 5 kuna na jeftinijoj stvari, pa zato slobodno preporučite ono što mislite da je najbolje bez obzira skupo/jeftino

Molimo prijavite se

Više...
markobartulovic15's Avatar 13 Tra 2019 19:59 #38 od markobartulovic15
Pozdrav imam problem sa Okuma Pulzar 7000.Problem je kada je ukljucen freespool dok uzima monofil špula se krivudavo vrti odnosno malo lijevo malo desno.Zanima me jel se to moze popraviti ili da je vodim na servis?Hvala.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 13 Tra 2019 20:10 #39 od Baćo68
Ako ti treba, imam ti kontakt od ovlaštenog Okuminog servisera.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
markobartulovic15's Avatar 13 Tra 2019 21:59 #40 od markobartulovic15
Imam i ja tu blizu nego me zanimalo jel mogu ja to sam rjesit ili da vodim na sevis

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se