"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Servis i održavanje rola (makina) - Savjeti i iskustva

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Svi 2020 20:31 #61 od Ceco
BG bi inače trebao malo više puniti vrh spule.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 18 Svi 2020 21:03 #62 od Sepo92
Ovo je trenutno stanje, s jednim washerom. Ne znam koliko se vidi na slici kako je malo vise nabijeno u donjem dijelu spule. Jel mislis da je ovo ok?

Sent from my PCT-L29 using Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Svi 2020 21:31 #63 od Ceco
Na slici djeluje ok. Koliko sam vidio na prezentaciji BG malo bi više trebalo biti u vrhu strune nego u donjem dijelu. Navodno Daiwa time postiže bolji izbačaj.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 18 Svi 2020 21:43 - 18 Svi 2020 21:43 #64 od Sepo92
Vidit cu kad mi stigne nova, tanja upredenica. Valjda ce bit bolje.
Reci mi koju debljinu najlona stavis kao podlogu, ako je upredenica tipa 0.13 mm? Moze li debljina cvora, spoja najlona i upredenice napravit grbu pa da zbog toga losije slozi upredenicu?

Sent from my PCT-L29 using Tapatalk
Zadnja izmjena: 18 Svi 2020 21:43 od Sepo92.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 19 Svi 2020 08:15 #65 od ico0705
Meni se vizualno čini da je upredenica prelabavo namotana i zato djeluje neravnomjerno.... po meni je zato što je upredenica deblja i kad ju namotaš na manju špulu manje role da je takav rezultat... kad ćeš na motati tanju upredenicu upredenica će se puno ljepše lakše i čvršće namatati...
la kao postavu na špulu prvo namotam jedan krug izolir trake i na to najlon koji mi ne treba 30 - 40
debljine... nisam primijetio da bi mi spoj najlona i upredenice smetao za pravilno i lijepo namatanje upredenice... ustvari ja i ne spajam
klasičnom sa čvorom najlon sa upredenicom nego jednostavno upredenicu podvučem malo ispod najlona... jer u praksi nikad ne od vrtiš svu upredenicu sa role do kraja... ali to je samo. moje skromno iskustvo i mišljenje....
Poz!
Hvala: Sepo92

Molimo prijavite se