"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Daiwa BG - Custom knob

Više...
mediterraneozg's Avatar 29 Ožu 2018 11:52 #21 od mediterraneozg
Pozdrav ekipo!

Molim savjet/pomoć u svezi DAIWA BG 3500 - posjedujem 2 kom koje sam kupio unazad 2 mjeseca u 2 različite trgovine i još ih nisam uspio testirati na moru.

Naime, obzirom da sam ljevoruk premjestio sam ručicu role s lijeve na desnu stranu. Ono što me muči je da nisam niti na jednoj roli naišao na "O-ring" koji se spominje u uputama kada se premješta ručica role i koji obavezno treba staviti u poklopac prije nego što se navije u tijelo role na suprotnu stranu od strane gdje će biti ručica role.

Uz role sam jedino dobio 3 plastične podloške u PVC vrečici i da budem iskren ne znam čemu iste služe (navodno za podizanje špule u slučaju da ista ne slaže dobro upredenicu ili najlon) a navedeni "O-ring" prilikom skidanja poklopca nisam pronašao. Pretpostavljam da je "O-ring" neka vrsta brtve koja štiti od prodora vode?!

Sad imam dilemu da li se radi o novijim serijama role koje sam kupio a koje nemaju taj "O-ring" a da pritom iste imaju stari priručnik za korištenje ili se radi o tome da mi O-ringovi nisu isporučeni.

Da li je netko od vas imao istu situaciju i da li znate gdje se navedeno može kupiti?

Hvala unaprijed i lp!

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 29 Ožu 2018 15:49 - 29 Ožu 2018 15:51 #22 od ADM
Replied by ADM on topic Daiwa BG - Custom knob
To je O ring ili narodski rečeno okrugla gumica koja služi za brtvljenje. Brtvi između čepa koji se nalazi kontra ručice i kućišta. Kod skidanja čepa zna ispasti pa stoga upozorenje.
Zadnja izmjena: 29 Ožu 2018 15:51 od ADM. Razlog: Greška u tipkanju slova

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Ožu 2018 15:51 #23 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Daiwa BG - Custom knob
Tako je,taj O-ring ti se nalazi na samom čepu koji si premjestio na drugu stranu,barem bi trebao biti ;) ;) ;)

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 29 Ožu 2018 16:01 #24 od mediterraneozg
Ma nije valjda da sam takav baksuz i da su gumice ispale na obadvije role :huh:
Prvu rolu sam kupio u Fishermans'u i dok sam ja razgledavao ostalu opremu trgovac (koji je btw. iskusni ribolovac) mi je pripremio rolu te ju je pregledao.
U drugom slučaju kupio sam rolu u trgovini MAGURO te mi je trgovac namatao upredenicu koju sam dobio gratis jer sam kupio istovremeno i štap.
Tek nakon što sam kupio drugu rolu išao sam montirati ručicu i skužio da treba biti prsten u sklopu poklopca/čepa kako piše u uputama.....

Da li ima negdje za kupiti taj O-ring?
Svakako ću ovih dana do obje trgovine ali prije nego odem tamo možda ima netko od vas preporuku.

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 29 Ožu 2018 17:23 #25 od ADM
Pogledaj unutar čepa dal je ostala na onoj kao cjevčici. Ako nije, nemoj se sekirat dat ćemo ti dimenzije. Nije ništa specijalno, sigurno se može nabavit.

Molimo prijavite se

Više...
mediterraneozg's Avatar 30 Ožu 2018 09:57 #26 od mediterraneozg
Hvala na savjetima.

Jučer sam odmah nakon posla svratio do trgovine Fisherman's Partner pa sam ih zamolio da mi pokažu tu brtvicu - ista je uglavljena u poklopcu i praktički ne može ispasti + što ju je vrlo teško uočiti.....očigledno moram pojačati dioptriju jer kad sam došao doma i još jednom išao provjeriti (s povećalom) vidio sam da je taj O-ring uglavljen u poklopac :)
Digao sam frku bez potrebe......
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
amubuš's Avatar 09 Tra 2018 13:44 #27 od amubuš
Replied by amubuš on topic Daiwa BG - Custom knob

Crna strelica označava graničnik na orginal osovini ručice koji blokira gumenu ručicu te se ista nemože skinut bez rezanja
iste.Osovina se uklanja bušenjem (oznaka bijelo) potom se buši na veličinu zamjenske osovine (oznaka plavo).
Problem je u tome što zamjenska osovina u novoizbušenu rupu od ručice ulazi samo do pola iste (oznaka plavo) dok sa druge strane
dolazi šaraf,vijak (oznaka zeleno) drugi i veći problem je u polupraznom prostoru (oznaka crveno) kroz koji prolazi šaraf,vijak.
Zaključak je da spoj zamjenske osovine i ručice nije pouzdan radi polupraznog(plivajućeg) prostora te naravno dva šarafa
umjesto jednog.
Na slikama je freams 2508 na koji dolazi direct knob,nema bušenja nema problema jednostavno savršeno.
Hvala: ADM

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 09 Tra 2018 20:07 #28 od ADM
Baš šteta da je tako izvedena. Ne samo zbog zamjene ručice nego i zbog eventualne zamjene pvc čaura kugličnim ležajevima. :(

Molimo prijavite se