"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 12 Lip 2018 16:03 #19670

Borba za prijestolje između dva velikana Shimana i Daiwe već dugo traje no koji je bolji i tko će odnjeti pobjedu to je pitanje sada :huh: ?!
Ova tema je rasplamsala mnoge strane forume pa se tako nadam da će i ovaj , na moru je vruće pa što nebi bilo i ovdje :lol:
Ča me tako gljedaš?!
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 12 Lip 2018 20:10 #19672

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 128
Uzmeš PENN Clash i ne razbijaš glavu trivijalnostima.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 06:23 #19673

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 740
Samo cu reci da imam Ballistica 4000 2018. i da je vrh.Uzeo je vani puno povoljnije nego kod nas.Iskreno meni je Shimano na drugom mjestu a o Pennu i ne razmisljam.Moje misljenje, dok svatko ima pravo na svoje misljenje i naravno stvar je navike i ukusa a ponekad i dizajna za one sminkere. ;)
Vali
Zadnja izmjena: : 13 Lip 2018 06:25 od Kvarner. Razlog: Slovo

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 12:54 #19674

• IveRijeka
  • IveRijeka's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 207
Ilija Gromovnik napisao:
Borba za prijestolje između dva velikana Shimana i Daiwe već dugo traje no koji je bolji i tko će odnjeti pobjedu to je pitanje sada :huh: ?!
Ova tema je rasplamsala mnoge strane forume pa se tako nadam da će i ovaj , na moru je vruće pa što nebi bilo i ovdje :lol:

Upravo tako , to možeš usporedit sa onom vječitom dvojbom koji je bolji Audi ili BMV, a koji je bolji na kraju? nema kraja.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko, Kvarner

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 14:08 #19675

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 122
IveRijeka napisao:
Ilija Gromovnik napisao:
Upravo tako , to možeš usporedit sa onom vječitom dvojbom koji je bolji Audi ili BMV, a koji je bolji na kraju? nema kraja.
Mercedes 😂😂😂
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner, Baćo68, JopaZGRI

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 17:15 #19676

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 565
Obadvije su klasa role. Ni sa jednom neces pogrijesit. Mala prednost Shimanu jer je laksa.
Rogi ribaru !

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:07 #19677

Meni je trenutno velika muka odluke iako sam svjestan da velikih razlika nema te kada kupuješ role i štapove tog kalibra u biti ne možeš pogriješit zato što je sve više manje kvalitetno...Ja i nadalje se hvatam i ubijam oko trivijalnosti tipa prijenosa role veličine 2500 ili 3000 te i štapa na koga bih to upario za prvu ruku :pinch: . Slao sam upite mnogim domaćim i stranim dućanima uključujući japan angleru te onome famoznom grku Markos Vidalisu te sam dobio dosta različita razmišljanja tako da sam strašno zbunjen :unsure:
Ča me tako gljedaš?!

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:28 #19678

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
A ono...to je nekakva ciljana cjenovna klasa oko 150€.
Ako misliš da nekakav proizvođač ima namjeru prodati m*da po bubrege za te novce onda se varaš.Sve su role u tom razredu kvalitetne pa je isključeno da kupiš nešto neupotrebljivo.Stvar je osobnog afiniteta jer svatko konvergira nekom proizvođaču ili izgledu ili zamišljenoj slici (umišljenoj).
Ove diskusije o tehničkim pojedinostima imaju smisla za strojarske inženjere i mehaničare precizne mehanike.Mene samo zbunjuju pa ne čitam.Jer ja konvergiram prema izgledu i slici jednom proizvođaču koji mi je pojam role za more i s kojim nism imao provlema.Jedino šta mi od tehničkih stvari ostalo u pameti je karbonska kočnica i metalno tijelo.Nije da nemam i SHIMANO role, nije da nemam bolje modele omiljenog proizvođača pa opet 90% vremena lovim s nižom klasom role tog omiljenog proizvođača a da ne kažem da mi štap Major Craft isto tako stoji dok stalno koristim 2,5 puta jeftiniji.
Kad bolje razmilsim, jednake ribe sam lovio kineskom vašarskom rolom od 40kn i nikad baš nikad nisam gubio ribu zbog štapa i role.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:37 #19679

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
E da...obzirom da ove dvije role gore navedene za raspravu imaju poneki članovi foruma, to bi bilo dobro da uzmeš nešto iz cjenovne klase 150€ a što ovdje nema pa da se razmjene role i iskustva i donese nekakav objektivan zaključak.
Imaš u toj klasi:
- Abu Garcia Revo MGX
- Pen Clash
- Quantum Energy i Smoke

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 14 Lip 2018 09:02 #19680

• IveRijeka
  • IveRijeka's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 207
Ilija Gromovnik napisao:
Meni je trenutno velika muka odluke iako sam svjestan da velikih razlika nema te kada kupuješ role i štapove tog kalibra u biti ne možeš pogriješit zato što je sve više manje kvalitetno...Ja i nadalje se hvatam i ubijam oko trivijalnosti tipa prijenosa role veličine 2500 ili 3000 te i štapa na koga bih to upario za prvu ruku :pinch: . Slao sam upite mnogim domaćim i stranim dućanima uključujući japan angleru te onome famoznom grku Markos Vidalisu te sam dobio dosta različita razmišljanja tako da sam strašno zbunjen :unsure:

Pa naprimjer kod Shimana recimo Tvina a i drugih kućnih modela (ne mogu tvrdit baš svih) jer ko će znat baš svaku je razlika samo u kapacitetu špule i snazi kočnice.
Imam Tvina 2500s snaga kočnice 4 kg a 3000 9kg.
Naravno u zavisnosti za što ti treba uzimaš model 2500 ili 3000 , na tjelu iste veličine su. 4000 je već velika razlika u veličini tjela i svemu ostalom.
Naravno i kod 2500 i 3000 postoje modeli sa bržim i sporijim prenosom pa se uzme prema potrebi i osobnim afinitetima.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 14 Lip 2018 10:47 #19681

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 249
Po specifikacijama Ballistic je mrvicu kvalitetnija od Stradica i djeluje robusnije u ruci ali je za 50€ skuplja. Odrzavanje je jednostavnije i jeftinije kod Stradica. Sve u svemu jako slicne role. Odabir se zapravo svodi na to da li ste vise Daiwini ili Shimanovi fanatici.
Čakule barakule.