"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Više...
BudjavaPastela's Avatar 05 Svi 2020 15:55 - 05 Svi 2020 15:57 #1 od BudjavaPastela
Pokusavam po netu pronaci malo detaljniji tutorial i među krcato njih mi ne uspjeva nac tocno objasnjenje.
Na zalost nemam od koga uciti pa sam primoran traziti savjete od vas, koliko god pitanja bolno zvucila.
Znaci nakon bacanja jig-a otvorenom masinicom, da li se ceka da jig padne skroz na dno, pa se prvim trzajem malo odigne i krece akcija pri samom dnu, ili se pri bacanju ceka da jig dode blizu dna pa se krece s akcijom? Ne nogu nac tocnu informaciju. Logika mi govori da pustanjem jiga na samo dno dolazi do velikih mogucnosti da zapne. Razumijem da postoje razne metode pri jiganju na odredenoj dubini ali mi nije skroz jasan period od zabacaja do pocetka akcije.
Po YT raznih videa i raznih tehnika. Dosta njih pusta jig na dno a dosta njih ne. U mom slucaju ne poznajem dno na kojem bi ribao pa ne zelim prvi dan izgubiti sve varalice 😂😂😂

"Dajte čovjeku ribu i nahranit ćete ga za jedan dan; naučite ga kako da je lovi i prehranit ćete ga za cijeli život."
Zadnja izmjena: 05 Svi 2020 15:57 od BudjavaPastela. Razlog: Greska

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 05 Svi 2020 17:26 #2 od Ceco
Jigovi i žlice su jako zahvalne varalice jer ih možeš voditi na više načina.
Tako da možeš na ova oba načina gore i miješati ih međusobno.
U pravilu na prvom bacanju bacaš i puštaš do dna tj. Kad osjetiš da je jig udario dno i onda krećeš sa animacijom pa pauza i ponovo.
Ako vidiš vizualno ribu na površini možeš baciti jig sačekati koju sec da ne bude griz u propadanju i onda ga voditi uz samu površinu.
Za manju vjerojatnost kačenja dna loviti samo sa glavnim assist udicama

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BudjavaPastela's Avatar 05 Svi 2020 18:06 #3 od BudjavaPastela
Hvala, baci pa se nadaj hahahha. Ma i mislio sam se da skinem tu troudicu i stavim po dvije assist udice. Probat cu za pocetak tako, a i planiram nabavit par kineskih za ispitivanje dna ⚓. Treba dozivjet sve cari ovog sporta 😂

"Dajte čovjeku ribu i nahranit ćete ga za jedan dan; naučite ga kako da je lovi i prehranit ćete ga za cijeli život."

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Da je uz gušt i dobru ribu ulovit
Više...
Tuna's Avatar 07 Svi 2020 00:09 #4 od Tuna
Pozdrav,
Dosta ti ovisi o veličini, gramaži varalice koju bacaš, dno je dosta kamenito pa postoji i velika mogućnost kačenja o dno. I ja tek učim. Za početak pokušaj sa nekim ''jeftinijim'' i lakšima pa procijeni pad varalice koja nužno ne treba padati na dno kad se lovi s kraja ovom tehnikom. Svaka ima neki svoj način vođenja i treba ti malo dok skužiš , ali s vremenom se može naučit.

Molimo prijavite se

Više...
BudjavaPastela's Avatar 07 Svi 2020 12:25 - 07 Svi 2020 12:32 #5 od BudjavaPastela
Hvala. Uzeo sam sad za pocetak ove dvije varalice.

Pretpostavljam da ce bit malo dinamicnija akcija s njima,
ali svakako cu morati jos par komada nabaviti, pogotovo sporo tonucih. Ne znam gdje naruciti jeftine kineske zbog ovog sranja sa "virusom", jer roba iz kine jos ne dolazi. Ma samo da mi vise dode taj stap i masinica da mogu sve namontirati pa probati vec jednom. U velikom sam iscekivanju hahaha. Sta mislite o ove dvije sa slike? Oce li valjati to za nase krajeve? Nisu jakih boja pa ce biti vise za vedrija svitanja, ali nadam se da ce ponasanje biti zadovoljavajuce.

Zadnja izmjena: 07 Svi 2020 12:32 od BudjavaPastela. Razlog: Greska

Molimo prijavite se

Više...
Jurek94's Avatar 23 Svi 2020 10:45 #6 od Jurek94
Postovani, ako moze pomoc. Novi sam za shore jigging. Zanima me gramasa jiga na nekih 10, 15, i preko 30 metara dubine koji se koriste? Zanima me da li je Uni Knot dobar za vezanje jiga? I imam jedan problem koji mi se stalno desava. Naime pustim jig da padne na dno bar sam tako citao da se radi, recite ako grijesim al prilikom jiganja stalno zapinje. Da li moze neka pomoc? Hvalaa unaprijed

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 23 Svi 2020 18:30 #7 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Jurek94 napisao: Postovani, ako moze pomoc. Novi sam za shore jigging. Zanima me gramasa jiga na nekih 10, 15, i preko 30 metara dubine koji se koriste? Zanima me da li je Uni Knot dobar za vezanje jiga? I imam jedan problem koji mi se stalno desava. Naime pustim jig da padne na dno bar sam tako citao da se radi, recite ako grijesim al prilikom jiganja stalno zapinje. Da li moze neka pomoc? Hvalaa unaprijed

Imas li trokuku na jigu? Ako imas, zapinjanje je cesto pogotovo ako je kamenito dno. Za do 30 metara dubine dosta su ti jigovi do 40g, sve se moze s time odraditi, ali naravno ovisi o stapu koji imas...

Ako je stjenoviti teren, bolje je ne pustati jig do samog dna nego otprilike prije nego propadne do dna poceti jigati. Ili skinuti trokuku ako je imas i ostavi samo onaj asist hook na glavi jiga.

Molimo prijavite se