"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 19:57 - 22 Pro 2020 20:00 #101 od marko87
Odlično, nadam se da će odmah pasti i krštenje sa ribom kad stigne. Sada pripremi upredenicu i čim stigne na more pa javi šta ti se čini.

Ja sam danas bio toliko lud da nisam mogao dočekati sutra da dodje upredenica od kapitalca nego otišao uzeti još jednu u Dubrovnik. Usput uzeo par varalica i kuku za vadjenje ribe tako da sam sada definitivno gotov sa kupovinom u ovoj godini.

Iskreno i ja bi bio puno sretniji da sam dočekao da je uzmem vani negdje al šta je tu je. Bitno je neka ona nas posluži i i vadi kapitalce vani.
Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 22 Pro 2020 20:00 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Pro 2020 20:09 #102 od hl_demi
Uzet cu daiwu tournament samo nimsa siguran 0.26 ili 0.30. Mozda 0.30 da lijepo stane taman svih 300m... Ti si reko da ti je 0.62 Fc previse, sta mislis da bi bilo idealno 0,52 FXR ?

Btw pitao si za zelenu daiwu umjesto multicolor. Ja imam zelenu za spin 0.16. Savrsena, nikad gropa na njoj. Vec 3 mjeseca nije ni 10 metara stradalo. Kad sam zapeo i pucao sistem sa 0.48 fcom, puko FC iznad cvora sa kopcom. Dakle top kvaliteta. I cujem da je bolji od multicolora sto se tice izdrzljivosti.

Jedino jbg , multicolor je prakticniji za SJ.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 20:46 - 22 Pro 2020 20:52 #103 od marko87
Mislim da bi i 0.26 morala popuniti cijelu špulu. Al nebitno vjerujem da nećeš ni sa jednom pogriješiti i obavezno javi koliko ti je stalo kad namotaš. A i mene buni to jer je zelena uvijek skuplja od multicolor. A iskreno ja i kad sam imao multicolor bio sam lijen brojati boje i pratiti dubine.

Iako ja vjerujem da sa shimanom nebi trebalo više biti straha od čvorova, ja sam sa skoro max napunjenom špulom mijenjao varalice sa 100 na 40g i ništa a bome je i puhalo dobro bilo. Prije sam o tome mogao samo sanjati.

Ja sam danas sve u Dubrovniku obišao i ponadao se kad u minčeti ugledao gosena multicolor al nisu imali ništa deblje od 0.21. Na kraju uzeo u wasiu na preporuku prodavača owner kizuna x8 0.29 debljinu. On kaže da je koristi i nikada problema. Maloprije je namotao i ujutro test na moru.

Sa ručnom vagom potezao i na 15kg popustila na čvoru.

Što se tiče predveza poslije jučerašnjeg dana ipak vjerujem da ću ostati na 0.62😂

Vjerujem da će taj 0.52 odraditi sigurno svaki posao kao i deblji al ipak ti ribaš južnije i imaš veće šanse od mene za veliku ribu i radije bi išao bar na 0.57.
Zadnja izmjena: 22 Pro 2020 20:52 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Pro 2020 20:52 #104 od hl_demi
To je odlicno, bogami se se dobro napotezo :D

I ja sam danas u wasija uzo neke shadove. Koliko je bila ta upredenica ?

U pravu si, ici ce barem 0,57.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 20:57 #105 od marko87
Hahaha jedva sam potegnuo bome, upalu svih mišića sam zaradio jučer.

Upredenica je bila mislim 357Kn, uzeo još i sairu identičnu kao što je nastradala jučer i jedan jig pa nisam 100% siguran al negdje oko 350Kn.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Pro 2020 21:05 #106 od hl_demi
Ja sairu nimsa mogo nac u wasija. Tamo sam gledo 5 minuta po duo sekciji. Naso sam jednog malicea 130. I nesto je bio precjenjen, tipa 220 kuna .

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Pro 2020 12:11 #107 od marko87
Hahahaha iza malicea je i stajala. Jedino ako ti nisi bio poslje mene. Mislim da je zadnja bila. Ma sve im je precjenjeno ali imaju dobar izbor.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 25 Pro 2020 12:37 #108 od sandland
Ljudi, molim vas za pomoć sa wind knotovima.
Svaki put mi se događaju u zadnje vrijeme :(

Upredenica Jbraid 3.0, Penn Slammer 4500

Preklopnik zatvaram ručno.

Pogledao sam savjete na youtubeu i mislim da ih se više-manje pridržavam, ali mi se čvorovi svejedno dešavaju.

Zanima me kako kod shore jigginga držati upredenicu stalno napetu da se mota lijepo na mašinicuu?
Zabacim i čekam da jig ode prema dnu, naravno da ostane dosta upredenice "slobodne" i opuštene na moru. Kako da to izbjegnem?

Ponaručito kad je vjetrovito..

Tnx

Hvala

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Pro 2020 15:16 #109 od marko87
Koliko si napunio spulu, ja na azoresu bi namotao skoro do vrha i dok ne otkinem barem 40-50m čvorovi me izlude. Tek kad se dobro na oko vidi da fali na spuli upredenice prestanu problemi.

I meni je bilo svejedno jel labavo ili čvrsto namotana upredenica.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 25 Pro 2020 16:49 - 25 Pro 2020 17:03 #110 od sandland

marko87 napisao: Koliko si napunio spulu, ja na azoresu bi namotao skoro do vrha i dok ne otkinem barem 40-50m čvorovi me izlude. Tek kad se dobro na oko vidi da fali na spuli upredenice prestanu problemi.

I meni je bilo svejedno jel labavo ili čvrsto namotana upredenica.

Evo fotka kako je napunjena špula:
ibb.co/n1WbBjf

Danas kad sam išao malo testirati sam ipak više pazio da se finije zateže i bilo je bolje, ali ipak tu i tamo se napravi čvor..
Zadnja izmjena: 25 Pro 2020 17:03 od sandland.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Pro 2020 18:31 #111 od marko87
Hmm pa nije baš ni previše napunjena. Ja sam ogromne probleme imao sa j braid tako da moguće da je i to uzrok.

Al eto čisto pokušaj razmotati 15-20m ako ti nije žao i skratiti pa vidi hoće biti šta bolje. Skratit ce ti malo zabačaj ali ništa strašno.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 25 Pro 2020 19:12 #112 od sandland
Na kojoj si sad upredenici i kako si zadovoljan?
Čisto da znam za ubuduće..

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 25 Pro 2020 21:00 #113 od Igor
Koliko sam shvatio tebi se ne događa čvor pri izbačaju, nego pri jiganju?

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 25 Pro 2020 21:02 #114 od sandland

Igor napisao: Koliko sam shvatio tebi se ne događa čvor pri izbačaju, nego pri jiganju?

Pri izbačaju mi se događa čvor.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 25 Pro 2020 21:04 #115 od Igor
A onda nisam dobro shvatio 😂😂😂.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Pro 2020 22:45 #116 od marko87
Spiderwire imao do neki dan i onda sam izgubio većinu upredenice pa nisam mogao dočekati da dođe ponovo spiderwire i podjem do Dubrovnika i uzmem owner kizuna. Prvi put čuo za nju al se prodavač kune da dobra i uzmem je. Mogu ti reći da sam prezadovoljan sa njom, namotana baš ful na špulu i ni jednoga jedinoga čvora.

Ali u rezervi imam ponovo isti spiderwire pošto sam neki dan imao susret sa tunom pa da nebi gubio vrijeme ako ostanem bez ove od sada stalno držati rezervu. Još se sada poklopili Božićni popusti tako da je uzeo za 200kn i sada žalim što nisam odmah još jednu uzeo neka se nadje. Jer kad sam na Pelješcu totalno sam ograničen i nemam gdje uzeti a pošta vječito kasni.

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 26 Pro 2020 08:09 #117 od Ljubo.15
Evo da i ja kažem moje iskustvo sa upredenicom
Od samog početka korisitim major craft, dangan, multicolor.

Prezadovoljan, nikad nikakvih problema to što vi navodite gore.

Boja se ne izliže, nema cvorova i problema, ali stvarno prezadovoljan.
Hvala: sandland

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 27 Pro 2020 09:49 #118 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici

sandland napisao: Ljudi, molim vas za pomoć sa wind knotovima.

Pogledao sam savjete na youtubeu i mislim da ih se više-manje pridržavam, ali mi se čvorovi svejedno dešavaju.

Zanima me kako kod shore jigginga držati upredenicu stalno napetu da se mota lijepo na mašinicuu?
Zabacim i čekam da jig ode prema dnu, naravno da ostane dosta upredenice "slobodne" i opuštene na moru. Kako da to izbjegnem?

Tnx

Hvala

Ja imam Slammer 4500 i u 8 mjeseci česte upotrebe ni jedan jedini cvor. Na slici ne mogu dobro vidjeti, ali cini mi se da ti je upredenica nekako stožasto slagana, umjesto valjkasto kako bi trebala biti. Ajde jos jednom slikaj, ali bas okomito da vidim je li ravnomjerno slagano ili ne. Meni su se cvorovi na Azoresu stvarali jer mi nije upredenicu ravnomjerno slagalo, pa sam morao skidati one podloske ispod spule da se to uravnotezi i poslije nije bilo problema...

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 27 Pro 2020 11:08 #119 od Dizajn

sandland napisao: Ljudi, molim vas za pomoć sa wind knotovima.

Tnx

Hvala

Ja koristim J braid
0,10 na Okuma Epixor 40, ( zelena)
0,13 na Daiwa Fuego 4000 LT, ( zelena)
0,20 na Azores 55 ( višebojna)
i ne pamtim kad sam imao windknot zadnji put
40% vremena koristim Daiwu a po 30% okume.

Kad puštam varalicu ili jig na dno, pogotovo kad puše oborim vrh štapa što bliže površini i uvjek držim lagano prst na rubu špule da smiri i uspori odmotavanje upredenice brzinom kojom ja to želim. Tako da dok jig tone ne želim da vjetar nosi višak upredenice po zraku lijevo ili desno već da upredenica što prije padne na površinu vode . Ako iz nekog razloga imam više metara nezategnute upredenice ili najlona, prvo taj dio namotam držeći štap poviše roče i kroz prste natgnem upredenicu prem roli , namotam labavi dio i dalje normalo namotajem ili šta već.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Pro 2020 14:44 #120 od Paragon
Ja imam J braid na Okumi i to čini mi se 0.10 i imao sam par puta knotove,ali samo zato što sam bio škrt skinuti 15-20 metara sa špule viška.Nakon toga sve uredno i nema knotova.

Molimo prijavite se

Hamag