"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 31 Pro 2020 20:19 #141 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici

sandland napisao: Neki zaključci s današnje bonace:

wind knotove sam gotovo skroz eliminirao. Danas tokom cijelog ribanja bio samo jedan. Poanta je da ne smijem prejako zabacivati. To mi stalno uzrokuje probleme, a želim čim dalje zabaciti - naravno.

Prilikom jednog zabačaja nekog 20g jiga sam išao dosta jako zabaciti i uopće ne kužim kako se to desilo, ali upredenica se zakačila za onaj dio koji spaja štap i vodilicu i cap - upredenica pukla i ciaos jig.

Što se desilo? Zašto? Kako? Jel moguće da je cijeli problem u štapu?

Jesi skinuo onaj jos 1 podlozak?

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 31 Pro 2020 20:43 #142 od sandland
Nisam, još testiram! Danas je bilo odlično. Kao da se upredenica "priviknula" na rolu i sve radi super.
Jedino je falila riba danas :)))

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Sij 2021 09:56 #143 od B_

sandland napisao: Nisam, još testiram! Danas je bilo odlično. Kao da se upredenica "priviknula" na rolu i sve radi super.
Jedino je falila riba danas :)))

Ne znam, ja mislim po onoj slici da bi trebao skinuti jos 1. Odlicno ti je bilo u odnosu na prije, ali mozda moze biti jos bolje ;)
Hvala: sandland

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 01 Sij 2021 10:30 #144 od Dizajn
Nije se upredenica upoznala sa rolom već ste stekli iskustvo..

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 01 Sij 2021 19:39 #145 od sandland
Možda glupo pitanje, ali ima li ikakvog smisla probati jiggati po noći?
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 01 Sij 2021 19:41 #146 od ElectricBerry

sandland napisao: Možda glupo pitanje, ali ima li ikakvog smisla probati jiggati po noći?

Ako ima smisla spinnat po noći, zašto ne bi bilo jiggat?

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Sij 2021 19:46 #147 od Ceco

sandland napisao: Možda glupo pitanje, ali ima li ikakvog smisla probati jiggati po noći?

Ja jigam obavezno po noći.
Pogotovo LRF na sarune, skuše, lokarde, ušate

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Sij 2021 19:52 #148 od marko87
Iskreno ja nisam nikada imao uspjeha. Prvi sat mraka kad dođem na more i ako bi ostao satak mraka kad sam popodne na ribanju nikada nikakvih rezultata. Uvijek bi lampom punio glow jigove i pokušavao sporijom animacijom al ništa.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 01 Sij 2021 21:35 #149 od sandland
Zanimljivo. Ja sam bio maloprije i bacio slow jig i malo ga vukao bliže dnu i nešto mi je skočilo i povuklo jig ludom snagom. Vjerojatno u neku rupu ili nešto, pa sam pomislio da je ili hoba ili ugor. Uglavnom, jig je u moru, upredenicu sam prerezao i stavio zavezao plastičnu bocu za upredenicu. Baš me zanima hoću li ju sutra naći..
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2021 00:21 #150 od Ceco
Najvjerojatnije muzgavac ili hobotnica.
Baš je Marko bio sa mnom kad je meni muzgavac cca 90dkg udario i zalijepio se za dno.
Srećom udario je na najteži sistem što imam pa sam štap dao Marku i uspio ga izvući silom sa svojih 130kg.
Mala beštija ali kad se zaljepi nema ga šanse štapom dići.
Što se tiče jigova po noći moja je preporuka preći na lakše modele 20-40g ili ako se ima LRF pribor na 8-15g.
Koristiti jigove koji imaju odsjaj i one sjajne perlice ili perje na udicama.
Voditi ih dosta sporije skoro pa kao običnu žlicu uz samo koji twitch.
Ulov su obično arbuni, šaruni, lokarde, smuduti, iglice i ušate.
Naravno bude tu i ludih lignji, hobotnica i muzgavaca.

Hvala: B_, sandland

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 04 Sij 2021 09:44 #151 od sandland
Mali update što se tiče upredenice i wind knotova.

Potpuno su eliminirani. Ne mogu to objasniti nikako, ali ih više nema..
Idući put kad budem stavljao upredenicu na rolu ću ju ostavit da se namače u vodi pola sata prije. Imam osjećaj da je najviše zbog toga, a naravno i zbog onog podloška koji sma maknuo.

Ne znam što bi drugo moglo biti, ali hvala još jednom svima na savjetima!

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 04 Sij 2021 12:52 #152 od B_

sandland napisao: Mali update što se tiče upredenice i wind knotova.

Idući put kad budem stavljao upredenicu na rolu ću ju ostavit da se namače u vodi pola sata prije. Imam osjećaj da je najviše zbog toga, a naravno i zbog onog podloška koji sma maknuo.

Podložak ti je riješio to budi siguran. Ja nikad nisam namakao upredenicu pri stavljanju, a do sad sam ih 10 sigurno promijenio. Ono kad ti je konusno namotano je katastrofa za čvorove, imao sam isti problem zato sam ti i rekao odmah.

A što je bilo s onim kad ti je zapelo, jesi uspio sutra izvući jig, je li bilo što?

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 04 Sij 2021 13:47 #153 od sandland
Bilo je toliko mutno more i na dosta velikoj dubini da sam samo s površine opalio kontru i otkačilo se. Nije ništa bilo čini mi se..

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 05 Sij 2021 12:50 #154 od Ceco

sandland napisao: Mali update što se tiče upredenice i wind knotova.

Nije je potrebni namakakti duže.
Ja je stavim u posudu sa vodom čisto da samnjim moguće oštećenje od trenja kroz vodilice.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 05 Sij 2021 13:06 #155 od Paragon
Svatko ima neki svoj način namatanja, ja tako stavim rolu na štap i provučem kroza jednu vodilicu dok mi drugi netko drži špulu na olovci i dobro namočena krpa te kroza nju upredenica ide i laganim otporom popušta dok ja ne namotam sve to.Ili imaš neka pomagala za namatanje tih upredenica,imam jedno doma i koristim ga samo onda kada mi nema tko pomoći.Problema nisam imao ni sa jednim ni drugim načinom namatanja (čvorovi i slično).

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 05 Sij 2021 15:50 #156 od Stormsea
Šta mislite o trokukoj udici na dno jiga.. daje li ona kakvu prednost nad običnim assist udicama jer negdi san pročita da je dosta riskantno stavljat trokuku radi zapinjanja..

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 05 Sij 2021 16:17 #157 od Ceco
Svaka trokuka je prednost spram single udice jer jednostavno povećava vjerojatnost kačenja. To joj u isto vrijeme i mana jer poveća vjerojatnost kačenja i ostalih stvari koje nisu riba.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 05 Sij 2021 17:35 #158 od sandland
Ja skidam trokuke iz dva razloga:

1. kada ga puštam na dno, veće su šanse da će mi se zakačiti jig
2. kada jiggam stalno mi se trokuka (ili stražnja assistica) petljaju za prednje udice ili za FC.

I dalje ne znam kako riješiti problem pod 2 :)

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 05 Sij 2021 23:03 #159 od VStrom

sandland napisao: Ja skidam trokuke iz dva razloga:

1. kada ga puštam na dno, veće su šanse da će mi se zakačiti jig
2. kada jiggam stalno mi se trokuka (ili stražnja assistica) petljaju za prednje udice ili za FC.

I dalje ne znam kako riješiti problem pod 2 :)

Jiggaj kraće i brže motaj rolu. Vjerojatno previše povučeš varalicu. Ali i do štapa je, jedan rasni japanac bi to riješio hehe

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Sij 2021 17:12 #160 od marko87
Po meni su trokuke prevelik rizik. Plus po meni svaka ozbiljnija riba bi većinu tih trokuka ispravila, ja sam duo redovno spašavao kad bi na silu vukao ispravi se trokuka još dok sam koristio 0.40 predvez.

VStorm svi bi mi htjeli jednoga rasnoga japanca u kolekciji al mislim da si u pravu i bitno je samo koliko toliko usklađen tempo jiganja. Meni bi se to također dogadjalo kod naglog mijenjanja tempa.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Hamag