"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Više...
sandland's Avatar 08 Sij 2021 14:47 #181 od sandland
Ja sam na slow ulovio finog kantra, baš je bio gušt!
Ali to je u principu to, nekako si mislim da bi se zubo prije na slow zaletio. Bliže je dnu i varalica se ne kreće baš prevelikom brzinom...

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 08 Sij 2021 15:39 #182 od Stormsea
Koja vam se upredenica najbolje pokazala za spin odnosno shore jigging. Ja sam kupio neku masinicu ali je na njoj upredenica katastrofa (mrsi se samo tako zapetljava..)..
I ako mizete preporucit neku a da nije bas paprena cijena.

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2021 16:07 #183 od Ceco
Ja sam sa Spiderwire Stealth Smooth 8 camo blue bio jako zadovoljan

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Sij 2021 16:21 #184 od hl_demi
Ja prepoprucam Daiwa Tournament 8-Braid EVO.
Ova upredenica je tako mocna i kvalitetna.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 08 Sij 2021 16:37 #185 od Paragon
Ja koristim Shimano Kairiki sx8 Mantis Green u spinu 2-35 raspon varalica nisam imao problema.
Sad za shore ne znam jer se ne bavim tom tehnikom.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2021 18:33 #186 od Ceco

hl_demi napisao: Ja prepoprucam Daiwa Tournament 8-Braid EVO.

Ali je i 400kn za 300m ako je uspiješ naći u HR PE 2.5 ili PE 3.0
Ali definitivno jedna od boljih Jigging upredenica.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 08 Sij 2021 18:57 #187 od Igor
Mislim da su ti upredenice do prekjučer bile na 20% u Maguru. Uglavnom ono što sam ti želio reći je da se upredenice kupuju na uskršnjem popustu, božićnom popustu i black fridayu. Onda možeš dobiti puno bolju upredenicu po povoljnoj cijeni. Sada uz Daiwu Tournament razmisli o YGK super jigman ona ti je nekih 350 kn za 300 metara.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Sij 2021 19:00 #188 od hl_demi

Ceco napisao:

Ali je i 400kn za 300m ako je uspiješ naći u HR PE 2.5 ili PE 3.0
Ali definitivno jedna od boljih Jigging upredenica.

Ja ti to gledam na nacin da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftinu upredenicu.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2021 19:39 #189 od Ceco
Nije bitno koliko si bogat kad proizvoda nema. :D
Ali definitivno uzeti nešto u rangu Daiwa Tournament 8 Evo.
Samo sto to nije povoljna upredenica kako je gore član pitao. Tu idu Shimano Kariki 8, Spiderwire Stealth Smooth 8 camo blue, J braid i sl.
Od svih ovih definitivno ne bi preporučio jedino J Braid jer ovo što rade za naše tržište je loše.
Kariki i Spiderwire za 150kn su ok

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Sij 2021 20:45 #190 od hl_demi
Htio sam mu poruciti da mu je bolje dat jednom 400 kuna nego 3 puta po 200 u istom periodu.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Sij 2021 21:39 #191 od marko87

E to sam te zaboravio pitati, šta imaš sada na saragosi i kako si zadovoljan.

A što se tiče daiwe tournament jučer sam pričao sa Nikolom iz Magura i kaže mi da se više ne proizvodi. Sada dali stvarno neće nemam pojma ali tako mi on rekao. Bilo na web shopu da ima na stanju 0.16 ali nije je bilo pa me zvao da dogovorimo za nešto drugo.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Sij 2021 23:24 #192 od hl_demi
Marko, kako sam imao samo150 metara tournamenta sa stare masinice na brzaka sam si uzo jbraid multi cisto jer mi je trebalo 300 metara necega a masu sam love potrosio na needlejigove i jigpare. Tako da jbraid, 0.28 multicolor. I moram priznat da mi nije pravio probleme do sad al ga planiram promjenit cisto jer saragosa zasluzuje bolje .
Btw, mozda se vise ne proizvodi ali ce trebat jos mjeseci proci da nestane sa polica svih ducana. Pogotovo nekih ljevih haha.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2021 23:52 #193 od Ceco
Gle ja sam imao Spiderwire Stealth Smooth 8 camo blue i to nikako nije loša upredenica. Lijepo se slaže i super je izdržljiva.
Mana je što je to USA upredenica pa nije tocna u promjerom i malo je glasnija nego ove premium.
Marko je bez problema odradio tunu s takvom upredenicom što ipak govori nešto o njoj
Sad imam špagu od 700kn na mašinici pa ima samo par prednosti nad njom.
Kod Shore Jigging tehnike često se gubi na metraži tako da se definitivno isplati ušteda tu i na jigovima.
Jer osobno promjenim bar 2x upredenicu godišnje po mašinici.
Kao što smo već pisali petljanje se obično događa zbog loše namotane mašinice ili loši vodilica na štapu plus nezgodno rukovanje/vjetar.
Daiwa Tournament 8 Evo se zna isto dosta mrsiti na početku ali poslije je savršena.
Jbg proizvodi se gase i zamjenjuju uvijek, samo je problem kad zamjena nije na razini.
Možeš pratiti Japan gdje se da ubosti Saltiga 8 ili Ocea 8 za 1100Yen za 300m pa onda nabaviti par špula i miran si.

Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 10:02 #194 od hl_demi
Ceco odlicno si to napisao. Svaka cast.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 12:04 #195 od marko87

hl_demi napisao: Marko, kako sam imao samo150 metara tournamenta sa stare masinice na brzaka sam si uzo jbraid multi cisto jer mi je trebalo 300 metara necega a masu sam love potrosio na needlejigove i jigpare. Tako da jbraid, 0.28 multicolor. I moram priznat da mi nije pravio probleme do sad al ga planiram promjenit cisto jer saragosa zasluzuje bolje .
Btw, mozda se vise ne proizvodi ali ce trebat jos mjeseci proci da nestane sa polica svih ducana. Pogotovo nekih ljevih haha.

Molim te samo kaži gdje si sve snimio da ima daiwa još po trgovinama. Sada sam namotao spiderwire što sam uzeo za rezervu al očito da moram odmah opet uzeti nešto da imam u pričuvi.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 13:55 #196 od hl_demi

marko87 napisao:

hl_demi napisao: Marko, kako sam imao samo150 metara tournamenta sa stare masinice na brzaka sam si uzo jbraid multi cisto jer mi je trebalo 300 metara necega a masu sam love potrosio na needlejigove i jigpare. Tako da jbraid, 0.28 multicolor. I moram priznat da mi nije pravio probleme do sad al ga planiram promjenit cisto jer saragosa zasluzuje bolje .

Molim te samo kaži gdje si sve snimio da ima daiwa još po trgovinama. Sada sam namotao spiderwire što sam uzeo za rezervu al očito da moram odmah opet uzeti nešto da imam u pričuvi.

Pa imas recimo u www.ribolovnipribor.hr/english/product_7...vo-300m-030mm_11725/

ili ovdje venatio.hr/upredenice/8279-daiwa-tournam.../debljina_strune-026 0.26 idealno.

Ako mislis sad u Dubrovniku, to nimsa ni gledo, trebalo bi biti u Kate. Wasi mozda. Robna i ispod zvonika cisto sumnjam.

Al sad dok te idu tune, ja nebi bas uzimo vrhunsku upredenicu jer ce ti je odnijeti prije ili kasnije.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 09 Sij 2021 16:06 #197 od Kun
Treba mi neka neutralna varalica, po mogucnosti povrsinac do 15 grama da je dobra za usate. usata, ukljata, kako god. I preporucite mi neku varalicu koja je neophodna a da je povrsinac za vecinu ribe.

nisam doma

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 16:46 #198 od marko87
Jučer sam bio u Dubrovniku,došao u wasi dočeka me na vratima da su na dostavi al nisu je imali kad sam bio nedavno. U Kate nisam išao jer već bilo skoro 16h a ne znam do kad radi. U mincetu nisam išao jer je tamo imala gosen jigging al nije bilo deblje 0.20 koliko me sjećanje služi.

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 10 Sij 2021 00:07 #199 od Stormsea
Koristi li tko aplikaciju Fishing points i što mislite o pouzdanosti tih podataka... Pratim zadnje vrijeme ono aktivnost ribe i morske mijene ali sam slabo izlazia na more zbog loseg vrimena pa evo da pitan nekoga ko je isproba.
Isplati li se dat 150 godisnje?

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 10 Sij 2021 08:17 #200 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici
Ja je koristim, ali osnovnu verziju bez placanja i gdje nema podataka za sutra nego jedino za danas, a mozes gledati i unazad. Koristim je za plimu i oseku, ali i mjeseceve mjene, izlazak/zalazak sunca, te onu kartu koja je odlicna. Takoder gledam i za mjeriti udaljenosti na moru. Jedino ona aktuvnost riba bojim se da nema bas neke veze sa stvarnoscu tako da to ne gledam. Sve u svemu super aplikacija.

Molimo prijavite se

Hamag