"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Više...
Ivan KA's Avatar 29 Srp 2021 15:58 #221 od Ivan KA

susnjar napisao: Imam i BG 4500 i BG 3500, ova prva bi mogla biti malo preteška za shore jigging.

A florocarbon vežeš tzv. chain knotom za solid ring, što služi za rastezljivost i zaštitu od oštrih zubića:

Ne, ne...mislio sam da li treba zaštititi FC koji ide kroz solid ring i u dodiru je s njim da nema neke abrazije dodatne.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 29 Srp 2021 20:39 #222 od marko87
Nema ti potrebe za tim, mislim sigurno ne skodi ali samo ti dodatna gnjavaza. Ja sam isto bio naletio po videima da to rade i zainteresiralo me dok nisam ovaj cvor vidio u Vidalisa.

Savladao sam ga od prve i drzi nevjerojatno. Sve ce ti u sistemu popustiti prije njega. Sada sam imao ribanje od 7-8 dana, predvez i cvor izgledaju kao prvi dan kad ga zavezao. Novi vezem tek kada opet krenem na more.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 29 Srp 2021 23:25 #223 od VStrom
Hehe .... ja to ovako.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 29 Srp 2021 23:40 #224 od marko87
Eee to je to sto kolega pita. Meni se takodjer bilo svidjelo kad sam naletio na YT. Nisam nikad pokusao jer me ovaj MV odusevio lakocom vezanja i nije jos izdao.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Srp 2021 05:37 #225 od Ceco

Ivan KA napisao:

Dobra ti je to kombinacija za taj raspon jigova. Ne treba ništa stavljat na fc, to bi trebalo držati sve ok. Jedino ako želiš malo pojačati opremu pa uzeti jaču rolu, tipa BG 4500, ona je teža nešto, ali i jača, a onda možda i uzeti malo jači fc, tipa 0.47 bar... Ali i ovo bi ti trebalo biti ok za ribu do 5 kg...

Pa 4500 veličina role je osjetno teža od 4000 i mislim da će mi uz ovaj štap za početak i više nego biti dovoljna.
Ako se "zarazim" lako dalje ;)

Ja sam imao 5000 na istom štapu. 60g jig je po mome mišljenju max za tu verziju štapa iako on može baciti i 80g.
Možda jedino da ideš na 1DFR Shore Distance model koji je ipak malo više univerzalan štap.
Kolega ti je rekao da ideš na 4500 seriju jer BG 3500/4000 zna "propišati" na antirevarse od težih varalica/riba. A to ne bi želio imati ako budeš imao kapitalnu ribu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Ivan KA's Avatar 30 Srp 2021 08:06 #226 od Ivan KA

Ja sam imao 5000 na istom štapu. 60g jig je po mome mišljenju max za tu verziju štapa iako on može baciti i 80g.
Možda jedino da ideš na 1DFR Shore Distance model koji je ipak malo više univerzalan štap.
Kolega ti je rekao da ideš na 4500 seriju jer BG 3500/4000 zna "propišati" na antirevarse od težih varalica/riba. A to ne bi želio imati ako budeš imao kapitalnu ribu.

OK, vidim da ću morat nabildat ruke...hahaha
U slatkovodnom spinu težim ka što lakšoj opremi jer se s njom sve da izvući van, ovdje na moru nema zezanja.
Molim te daj mi reci za taj Distance model, koja je razlika i koju gramažu jiggova tolerira.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 30 Srp 2021 10:37 #227 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Ivan KA napisao:

U slatkovodnom spinu težim ka što lakšoj opremi jer se s njom sve da izvući van, ovdje na moru nema zezanja.
Molim te daj mi reci za taj Distance model, koja je razlika i koju gramažu jiggova tolerira.

Možda da probaš uzeti Jackson Ocean gate 20-80? Svi se kunu u taj štap, dođe oko 135 eura kod Monsterbitea u Sloveniji, ali imaju besplatnu dostavu iznad 100 eura. To je univerzalni štap za spinanje i jiging, samo ne znam jel ga imaju na lageru...

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 30 Srp 2021 10:40 #228 od B_
Replied by B_ on topic Re:Tko pita ne skita - pocetnici

B_ napisao:

Ivan KA napisao:

Možda da probaš uzeti Jackson Ocean gate 20-80? Svi se kunu u taj štap, dođe oko 135 eura kod Monsterbitea u Sloveniji, ali imaju besplatnu dostavu iznad 100 eura. To je univerzalni štap za spinanje i jiging, samo ne znam jel ga imaju na lageru...

Nemaju na lageru, sad sam pogledao. Izgleda da im je pomama za tim štapovima...
Hvala: Ivan KA

Molimo prijavite se

Više...
Ivan KA's Avatar 30 Srp 2021 10:42 #229 od Ivan KA
Evo sada baš malo razmišljam da možda uzmem Major Craft Solparu SPX-1002H.
Jel ima tko iskustva sa tim štapom?

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 31 Srp 2021 08:53 #230 od VStrom

Ivan KA napisao: Evo sada baš malo razmišljam da možda uzmem Major Craft Solparu SPX-1002H.
Jel ima tko iskustva sa tim štapom?

Imam za prodati major craft triple cross shore jigging TCX-962H, platio sam ga nesto oko 1400kn, prodajem za 900kn. Kupljen u magura, mislim u 10mj. prosle godine, dakle nema godinu dana, a bio je mozda na 40-tak ribolova. Radi najbolje na 50-60g jigove, a i za 80g je odlican. Moze i 100g bacati ali nije to to.
Imam savage gear od 270 i nesto cm, 40-80 i 60-120, ne znam sada tocno kako se zovu, ali su modeli za shore jigging, oni bijeli s malo plavoga. Stari su godinu i pol, bili isto na 40-50tak ribolova. Prodajem za 400 kn svaki.
Ako te nesto zanima od toga, mogu poslikati.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Kol 2021 11:56 #231 od Ceco
Shore Distance DFR je 300cm i akcije do 100g.
Štap je malo lakši za rukovanje jer nije toliko brze akcije kao Shore Jigging serija. Osim samoga rukohvata i dužine sva oprema na njemu je ista.

Molimo prijavite se

Više...
Ivan KA's Avatar 02 Kol 2021 10:35 #232 od Ivan KA

Imam za prodati major craft triple cross shore jigging TCX-962H, platio sam ga nesto oko 1400kn, prodajem za 900kn. Kupljen u magura, mislim u 10mj. prosle godine, dakle nema godinu dana, a bio je mozda na 40-tak ribolova. Radi najbolje na 50-60g jigove, a i za 80g je odlican. Moze i 100g bacati ali nije to to.
Imam savage gear od 270 i nesto cm, 40-80 i 60-120, ne znam sada tocno kako se zovu, ali su modeli za shore jigging, oni bijeli s malo plavoga. Stari su godinu i pol, bili isto na 40-50tak ribolova. Prodajem za 400 kn svaki.
Ako te nesto zanima od toga, mogu poslikati.

Hvala, upiknuo sam si već štap, neko sniženje i to ;)

Molimo prijavite se

Više...
Ivan KA's Avatar 03 Kol 2021 13:05 #233 od Ivan KA
Još jedno pitanje. Koju veličinu solid ringa (BKK Solid Ring-51 mislim uzet) uzeti za jigove od 50-60g?

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 04 Kol 2021 19:19 #234 od VStrom
Uzimam velicinu 6.
Pa, sta dodje haha

Molimo prijavite se

Hamag