"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prvi shore jigging

Više...
duVinyl's Avatar 22 Svi 2020 17:31 #1 od duVinyl
Prvi shore jigging was created by duVinyl
Pozdrav ekipa , nedavno sam uzeo svoj prvi shore jigging set . Štap je Savage gear salt 1DFR 2.74m 40-80 g , mašina Daiwa BG3500 , 0.235 upredenica i Ygk Galis absorber 30 lb . Pošto mi je ova tehnika nepoznanica , opremu sam uzeo uz pomoć i preporuku kolege Ante kojemu još jednom puno hvala . E sad , predvez vezati FG čvorom ili se može koristit đugulin ? Na dnu predveza se spaja kopča za brzu izmjenu , kako kraj predveza pripremit za kopču , koji vez ? Ne zamjerite ako sam se krivo izrazio u nekim djelovima svog pitanja jer ne znam . Zato i pitam , hvala i veselim se odgovorima 🙂

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 22 Svi 2020 18:43 #2 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Prvi shore jigging
Preporučio bih ti da đogulin i kopču ne koristiš. Pravi shore setup je upredenica - PR ili FG čvor - fluorocarbon predvez - chain knot - solid ring - split ring - jig/varalica

Ja koristim 2 čvora u shoreu. Za mene treći ne postoji. FG i chain. To je to. Jednostavno.

Molimo prijavite se

Više...
duVinyl's Avatar 22 Svi 2020 18:58 #3 od duVinyl
Replied by duVinyl on topic Prvi shore jigging

BlackMarlin napisao: Preporučio bih ti da đogulin i kopču ne koristiš. Pravi shore setup je upredenica - PR ili FG čvor - fluorocarbon predvez - chain knot - solid ring - split ring - jig/varalica

Ja koristim 2 čvora u shoreu. Za mene treći ne postoji. FG i chain. To je to. Jednostavno.

Hvala puno 🙂 Mozete mi pojasnit te ringove , kako ide sa solid ringa na split , koja je svrha duplog ringa , kako sto ? Split sluzi da se jig/varalica moze zakacit , tj nakacit kao kljuc na privjesak? 😅 malo sam googlao sad pa mi lici da je taj sistem ? 🙂

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 22 Svi 2020 20:09 #4 od B_
Replied by B_ on topic Prvi shore jigging

duVinyl napisao:

BlackMarlin napisao: Preporučio bih ti da đogulin i kopču ne koristiš. Pravi shore setup je upredenica - PR ili FG čvor - fluorocarbon predvez - chain knot - solid ring - split ring - jig/varalica

Hvala puno 🙂 Mozete mi pojasnit te ringove , kako ide sa solid ringa na split , koja je svrha duplog ringa , kako sto ? Split sluzi da se jig/varalica moze zakacit , tj nakacit kao kljuc na privjesak? 😅 malo sam googlao sad pa mi lici da je taj sistem ? 🙂

Ako ces koristiti solid i split ringove, onda moras imati i ona specijalna klijesta za rastvaranje split ringa. Ja ne idem samo na shore jiging nego kombiniram varalice i jigove i koristim kopcu. Dobra kopca je dovoljna za veliku vecinu riba, ali ako ti udari velika riba onda bi moglo biti problema...

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Svi 2020 10:27 #5 od Vargo
Replied by Vargo on topic Prvi shore jigging

Ovo je korisna informacija, ako bi mogao poslikati svoj setup, bio bih ti zahvalan. Jel nije užasno sporo skidanje varalice sa split ringa? I kako ide kod zapinjanja, pa to je onda muka pokidati? :D

Ja sam jučer dobio slom živaca, izgubio sam DVA jigga i izvukao otvorenu kopču! Mislim da se otvorila pri udarcu na površinu i onda prilikom povlačenja su samo skliznuli.:pinch: :pinch: :angry: :angry:

Molimo prijavite se

Više...
duVinyl's Avatar 27 Svi 2020 10:31 #6 od duVinyl
Replied by duVinyl on topic Prvi shore jigging
Iskreno , to mi onda zvuči kao jako loša kopča . Ja sam krenuo s kopčama i za sad sve ok 🙂

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Svi 2020 10:37 #7 od Vargo
Decoy Egg Snap veličina 1.5.
I DTD-ova od 14kg, obje se otvorile. Na Decoya sam više izgubio. Imao sam Decoy u veličini 2, te su mi bile dobre, bez otkačivanja.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 27 Svi 2020 15:05 #8 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Prvi shore jigging
Preporuka svakako za jiganje, FG I chain knot na solid ring. Chain koristiš jer taj dio koji je spleten oko osnovne predveza "čuva" od oštrih zubića nekih riba, a i predobro izgleda. Možeš koristiti i neki drugi čvor na solid ring.
Kada jedno vrijeme koristiš klješta koja ti odgovaraju za otvaranje split ringa nije nimalo komplicirano mijenjanje varalica nit jiggova, treba mi sekunda dvi više neg za kopčicu.
Ja sam pokušao sa ne znam ni sam koliko vrsti kopčica, i nijedna nije izdržala 60 grama jigg, 40 grama tek neke. možda preagresivno bacam/vodim, Al u glavnom meni je konstantno otvaranje bilo dok nisam prešao na solid split ring.
Klješta sam napravio brzinski od jeftinih špicanga kako mi je odgovaralo, i lakše ih koristim nego namjenska klješta za kopčice.
U glavnom, lakše se odmah navikavati na "ispravno", nego poslije riješiti "pogrešnih" navika :)

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Vargo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Svi 2020 15:27 - 27 Svi 2020 15:29 #9 od Vargo
Auu, majstorski, hvala na odgovoru!!

Samo, daj me malo educiraj sada još... ti onda na solid ring dodaješ split ring, i na njega ide udica (ili udice) i jig? jer ja kad stavljam jig na kopču (a imam gotov jig sa split ringom i 2 assista) ne kažim na split ring od jiga, nego na onu kariku na nosu. Nadam se da me razumiješ što mi je nejasno? Znači ako uzmeš gotov jig, onda samo taj solid kačiš na njegov split, i to je to?

I to očito nije sve skupa preglomazno? Odnosno nije vidljivo u vodi? Jer kako čitam, npr. kod spinanja, brancinu smeta svaka dlaka.
Zadnja izmjena: 27 Svi 2020 15:29 od Vargo.
Hvala: Luki

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Svi 2020 17:24 #10 od Ceco
Replied by Ceco on topic Prvi shore jigging
Smuduta je definitivno najteže prevariti ali vjeruj mi lovio sam ga na sajlu od štuke kad nije bio meta.
On će prije uzeti pravu ješku pogotovo kapitalni jer su malo lijeni za igru.
Opet kad radi uspjeti ćeš ga dobiti na svaku varalicu.
Kod jiganja smudut nije meta ukoliko se ne radi o nekom UL jiganju do 15g.
Ovo što je Barba87 stavio gore i marlin su ti jedina opcija da izvadiš ozbiljne zubonje i luceve bez pucanja kopči.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Vargo

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 27 Svi 2020 19:12 #11 od dundo
Replied by dundo on topic Prvi shore jigging
Vargo. sve ovo što ti je napisao Barba je kao uz biblije. Ako ne misliš strepiti svaki put kad jigaš , obavezno solid ring. Na njega split ring, a na split jig i assist udice. Za spinning smuduta koča.
Hvala: Vargo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Svi 2020 21:57 #12 od Vargo
Svaka cast momci, ovo su odlicni savjeti za nas pocetnike. Da barem nisam narucio 3 paketa novih kopci🙄.

Molimo prijavite se