"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prvi shore jigging

Više...
marko87's Avatar 16 Stu 2020 20:13 #21 od marko87
Replied by marko87 on topic Prvi shore jigging
Ma sve sam pregledao i odustanem svaki put poslje prvoga neuspjeloga pokušaja. Morat cu uzet komad kakvog jeftinog najlona i praksati se. Iako stvarno za sad nemam primjedbi na uni. Kod zapinjanja kad na silu vučem puca mi upredenica debljine 0.25.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 16 Stu 2020 20:18 - 16 Stu 2020 20:19 #22 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Prvi shore jigging
Tako je, ja imam 300 metara nekog žnj Fca 0.2 i na njemu vjezbam cvorove.
Ja sam sad radi luceva stavio FC 0.45 na upredenicu 0.14 i puko mi je FC na cvoru sa varalicom kad sam zakacio dno. Vjerujem da koristis jako kvalitetan FXR FC debljine preko 0.5 ako ti puca tako jaka upredenica. Nema teorije da ne pukne na double uniju. Jako cudno.
Zadnja izmjena: 16 Stu 2020 20:19 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 16 Stu 2020 21:11 #23 od ninic
Replied by ninic on topic Prvi shore jigging
Evo ja sam preko ovog videa savladao FG.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 16 Stu 2020 21:14 #24 od marko87
Da da samo FXR koristim. A koristio sam prije 0.42 i iskreno bio sam cigan za kupiti novu špulu debljega dok ne potrošim taj stari i to me koštalo tko zna koliko jigova jer mi je pucao na zabacivanju sa 80g jigovima. Na kraju sam mogao uzet 100m debljeg koliko love odletjelo na zabacivanjima.

I onda sam na onu tko se opeče i na hladno puše uzeo 0.62, možda sam malo falio i dovoljno bi bilo da sam išao 0.57 al šta je tu je.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 16 Stu 2020 21:53 #25 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Prvi shore jigging
A ako mene pitas nije lose imat predimenzioniram FC. Jer jako cesto mozes ribu vadit za njega, jos ako ga imas metar ipo, samo rukom za FC i mozes tako podic bez kuke i 10 kg ribu. Samo na 0.62 ljudi tune izvlace hahah

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 17 Stu 2020 18:31 #26 od Igor
Replied by Igor on topic Prvi shore jigging
Jel netko koristi palomar knot? Najjednostavniji čvor, a nikad mi se nije dogodilo da pukne u čvoru.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Stu 2020 19:05 #27 od marko87
Do nedavno nije postojap drugi čvor za mene. Veže se za sekundu a drži kao lud. Ali kako sam se prebacio sa kopči na solid+split ring događalo mi se svako par zabacivanja da mi se predvez tik iznad čvora uvlači u split ring i pri tome se oštećuje. A pošto mi je u obzir dolazio samo čvor sa duplim provlačenjem kroz solid ring uni mi tu došao kao naručen. Slučajno na yt nabasam na njega i puno mi jednostavniji od chain knot.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 17 Stu 2020 19:23 #28 od ninic
Replied by ninic on topic Prvi shore jigging
Koristim Palomar i nemam zamjerki. Zapravo nisam ni vjerovao da postoji tako jednostavan, a jak cvor.

Kao sto je Marko rekao, svezes ga u sekundi i drzi ko blesav ;)

Molimo prijavite se

Hamag