"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Savage gear needle jig 3d

Više...
Stormsea's Avatar 28 Pro 2020 23:50 #1 od Stormsea
Ima li tko iskustva sa varalicama savage gear i to needle jig 3d... Zanima me baca li se riba kako na njih (prvenstveno mislim na 40 i 60 gr) te koja je boja najbolja i pošto neznam ako mi netko može objasniti kada se koja boja koristi..ovisi li to o vrsti ribe koju trazimo i sl..
Uzeo sam rozi od 40 gr, crni od 40gr te plavi od 60.
Još jedno ključno pitanje je da li je bolje na donji dio staviti trokuku udicu ili običnu assist i koja je razlika.

Hvala!

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 29 Pro 2020 10:22 #2 od sandland
Replied by sandland on topic Savage gear needle jig 3d
Meni je to jedini jig na koji imam ulove! Fantastična varalica.
Dolje ne stavljam ništa, samo gore stavljam 2 assist udice s dužim špagicama.

Što se boje tiče, mislim da to ne igra baš neku ulogu. Možda igra u nekim uvjetima, ali meni su se sve pokazale super!

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 29 Pro 2020 10:49 - 29 Pro 2020 11:24 #3 od VStrom
Replied by VStrom on topic Savage gear needle jig 3d
Jutros u 7:20 sam klepio palamidu 2 kg na roza 40g s bloody hook 0/2.
Tako znaj da radi hehe
Inače u zoru, sumrak ili u oblačno vrijeme bacam roza boju, a ako je sunce onda druge boje. Na sve boje sam dobio ribu.
Zadnja izmjena: 29 Pro 2020 11:24 od VStrom.

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 29 Pro 2020 10:58 - 29 Pro 2020 11:00 #4 od Stormsea
Replied by Stormsea on topic Savage gear needle jig 3d
Aa lipo je to za čut😆😃...
Sad imam neku nadu da će se nešto uhvatiti jer dosada nisam nikada ništa uhvatio na jig i ovo mi je prvi put da cu koristiti needle ... + CIJENA JE ZAISTA PRISTUPAČNA šta isto igra jako veliku ulogu tako da ne trebam plakat ako slučajno ostanem bez njega hahah
Bude li šta ide odma slika ovde hahaha..
Zadnja izmjena: 29 Pro 2020 11:00 od Stormsea.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 29 Pro 2020 19:20 #5 od marko87
Replied by marko87 on topic Savage gear needle jig 3d
Pogledaj malo u temama vezanim za ulove pa ćeš vidjeti da su jako lovni. Mojih usudim se reći 90% ulova je na needle jig i to baš roza boja. Ispočetka ih jesam forsirao pa nije bilo čudo al u zadnje vrijeme dajem svim jigovima podjednaku minutažu i on se opet najbolje iskazao.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Pro 2020 20:36 #6 od Ceco
Replied by Ceco on topic Savage gear needle jig 3d
Imas temu Savage Gear i u njoj sve napisano o svim Savage Gear morskim alatima koje koristi ekipa sa foruma.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 30 Pro 2020 19:13 #7 od sandland

Stormsea napisao: Aa lipo je to za čut😆😃...
Sad imam neku nadu da će se nešto uhvatiti jer dosada nisam nikada ništa uhvatio na jig i ovo mi je prvi put da cu koristiti needle ... + CIJENA JE ZAISTA PRISTUPAČNA šta isto igra jako veliku ulogu tako da ne trebam plakat ako slučajno ostanem bez njega hahah

Da, on nije, ali assist udice su prokleto skupe :(

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 30 Pro 2020 20:14 #8 od Stormsea

sandland napisao:

Stormsea napisao: Aa lipo je to za čut😆😃...

Da, on nije, ali assist udice su prokleto skupe :(

Jeste probali mozda sa izradom vlastitih assist udica.. Inače ove gotove dosta su skupe,ali su i jako oštre pa šta mislite koje bi bile dobre ovako za vlastitu izradu... Bi li mogli uzet običnu udicu npr. Sasame 1 i stavit je tako na jig..

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 30 Pro 2020 20:18 - 30 Pro 2020 20:19 #9 od Paragon
Replied by Paragon on topic Savage gear needle jig 3d
Zašto da ne? Čak nije ni komplicirano.
Ja sebi pravim assistice za inchikue,kabure i jigove.
Uzmeš paketić udica, assist line odgovarajuće jačine,malo termobužira i na youtube pratiš korak po korak kako napraviti.
Samo vidi koliko te to sve košta ukupno.
Meni se isplati jer mi očerupaju one male hobe na inchikuima.
Vidim da je dosta popularan BKK i Shout udice.
Zadnja izmjena: 30 Pro 2020 20:19 od Paragon.
Hvala: sandland

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 01 Sij 2021 17:48 #10 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Savage gear needle jig 3d

marko87 napisao: Pogledaj malo u temama vezanim za ulove pa ćeš vidjeti da su jako lovni. Mojih usudim se reći 90% ulova je na needle jig i to baš roza boja. Ispočetka ih jesam forsirao pa nije bilo čudo al u zadnje vrijeme dajem svim jigovima podjednaku minutažu i on se opet najbolje iskazao.

Posle ovog posta sam ih narucio 4 komada iz Kapitalca. Ne lovim u dubinama vecim od 20 metara (za sad) pa sam ih uzeo u velicini 40 i 60gr
U ponedeljak ocekujem da mi stignu.

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 01 Sij 2021 17:51 #11 od Stormsea

Waterfall napisao:

marko87 napisao: Pogledaj malo u temama vezanim za ulove pa ćeš vidjeti da su jako lovni. Mojih usudim se reći 90% ulova je na needle jig i to baš roza boja. Ispočetka ih jesam forsirao pa nije bilo čudo al u zadnje vrijeme dajem svim jigovima podjednaku minutažu i on se opet najbolje iskazao.

Posle ovog posta sam ih narucio 4 komada iz Kapitalca. Ne lovim u dubinama vecim od 20 metara (za sad) pa sam ih uzeo u velicini 40 i 60gr
U ponedeljak ocekujem da mi stignu.

Ma jigovi su ludilo (bar san ja tako vidia po internetu sta ljudi sve love na njih), ja ih narucia priko ribolovnipribor.hr isto nesti jeftino..nadajmo se dobron ulovu 😄😃

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2021 00:30 #12 od Ceco
Pusti internet i sam vidi što ti radi što ne.
Needle jigovi su lovni ali sigurno ne kao na jubitu.
Jer ni jedan video skoro nije snimljen u jednom izlasku već u dosta njih pa se to montira.
Zna se tu i tamo pogoditi super dan ali kad je tako obično nije ni važno što je u moru od varalice.
Daleko od toga da ne bi trebao imati bar koji needle jig u setu.
Jer ono što njega čini lovnim je njegova dužina a jako mala framaža za tu dužinu. Obično su jigovi tih duljina minimalno 150+g, a ovdje je 40g

Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Sij 2021 08:48 - 02 Sij 2021 08:51 #13 od marko87
Ja bi se također složio sa Cecom kad je YT u pitanju. Pogledaj malo bolje i vidjeti ćeš da je recimo Vidalisovih 90% izlazaka sa gumenjakom na pošte. Lako je tako naći poštu koja nije izlovljena, gdje ispred tebe neće biti razvučena mreža,parangal... kao što svima nama vrlo često zna biti i cijeli ribolov ti se svede na jednu veliku 0.

Druga stvar a ja tu još nemam takvo iskustvo al čitajući tu na forumu starija ekipa je pisala da će se plava riba baciti na sve što naiđe u blizini nje a meni su većinom ulovi na njega plava riba. Ja ću reć to je to tek kad zubataca na njega dignem kao plave ribe.

Za mene je trenutno najveći problem usporedbe šta je bolje nemogućnost nabave nečega drugoga. Na izbor imaš jigparu koja je za mene također jako lovna i duo koji je u mom slučaju bacanje love. Ja još tražim gdje naručiti recimo hart, cb one i još jednu dvije vrste koje su se baš iskazale na YT i onda bi mogao reći jel needle jig zaslužuje stajati uz bok sa jigovima koji su 3-4 puta skuplji od njega.

Al do tad i za mene je needle broj jedan samo mi zaliha najlovnijih malo opada pa se moram zanoviti dok su još ove akcije aktualne.

Zadnja izmjena: 02 Sij 2021 08:51 od marko87.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2021 08:58 #14 od Ceco
I na gumanjaku obično gura sonar.
Što ribolov na dubini jako olakšava.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Sij 2021 09:03 #15 od marko87
Eeee to je jedna od stvari što smo se ja i Darko pitali uvijek. I na jednome od 2-3 zadnja videa čitajući komentare netko ga upita jel prođu sa sonarom prije nego krenu sa ribanjem a on kao ne ne rade oni to.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 02 Sij 2021 11:40 #16 od sandland

marko87 napisao:
Druga stvar a ja tu još nemam takvo iskustvo al čitajući tu na forumu starija ekipa je pisala da će se plava riba baciti na sve što naiđe u blizini nje a meni su većinom ulovi na njega plava riba. Ja ću reć to je to tek kad zubataca na njega dignem kao plave ribe.

Upravo to! Zato sam pokrenuo temu Shore Slow Jigging. Zanima me ta tehnika i što se sve da uloviti na slow jiggove s obale.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Sij 2021 11:42 #17 od marko87
Sa tim nemam iskustva, ovo što imam slow jigova vodim kao i sve ostale. Na jigparu slow sam i imao najbolji ulov do sada.

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 02 Sij 2021 11:51 #18 od VStrom
Replied by VStrom on topic Savage gear needle jig 3d

marko87 napisao: Eeee to je jedna od stvari što smo se ja i Darko pitali uvijek. I na jednome od 2-3 zadnja videa čitajući komentare netko ga upita jel prođu sa sonarom prije nego krenu sa ribanjem a on kao ne ne rade oni to.

Ne znam zašto Vidalis laže, naravno da se pogleda što je dolje, koja je dubina. Moje pošte sam pregledao s brodicom i znam koje su dubine, ima li zida ili nema. Pogledao jednom i više to ne gledam jer znam što je dolje. Neku novu poštu ću pregledati.... šta će mi ako je u zoni zbačaja 15m dubine i pijesak s posedonijom.
E sad.... ne znam da li si bio u Grčkoj, pogotovo na otocima ima mjesta za shore jigging da svaki dan mijenjaš mijesto trebalo bi tri života. Ono, zaista fascinantno. I ima puno više ribe nego kod nas. I u restoranima je 3x jeftinija nego kod nas.
Ali ako se Vidalis vraća na ista mjesta, koja je pogledao npr. prije 10 godina naravno da mu nije potreba ponovo gledati, jer dno se ne mijenja.
Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Sij 2021 12:16 #19 od marko87
Pa to je po meni odlična stvar tko ima barku i može tako istraživati. Mi koji smo osuđeni samo na obalu nemamo tu priliku pa često bacamo u prazno ili kao što kažeš ako ima prepreka u moru gubimo varalice i jigove.

Nažalost nisam bio u Grčkoj ali pratim većinu Grka na YT i vidim da su tereni o kojima ja mogu samo sanjati. Ja recimo na Pelješcu imam možda dva mjesta koja se mogu uporediti sa njihovim terenima.

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 02 Sij 2021 13:01 #20 od Stormsea

marko87 napisao: Pa to je po meni odlična stvar tko ima barku i može tako istraživati. Mi koji smo osuđeni samo na obalu nemamo tu priliku pa često bacamo u prazno ili kao što kažeš ako ima prepreka u moru gubimo varalice i jigove.

Nažalost nisam bio u Grčkoj ali pratim većinu Grka na YT i vidim da su tereni o kojima ja mogu samo sanjati. Ja recimo na Pelješcu imam možda dva mjesta koja se mogu uporediti sa njihovim terenima.

Ima slicnih terena doli po Konavlima i u tom podrucju gdje dubina pada na 40 -50 m niti 10 m od kraja ali je tesko doci do njih s autom (osim ako ne planirate pjesacit 3-4 km po makadamu hahH)..

Ima na yt jedan Marko Vidalis ako ga pratite..ludilo teren ali nazalost nije u Hr

Molimo prijavite se