"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Lis 2020 07:47 #101 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi
Važi, jbg rak mi pojeo nove čizme. I to baš na spoju da nema krpanja. Necu ići prema rtu ali ću probati sa obale

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 06 Lis 2020 14:02 #102 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi
Daj i ti sliku ulova Ceco :)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 12 Lis 2020 13:38 #103 od B_

Evo 2 slike ulova, prva od subote druga od nedjelje ujutro, sve sa kraja. Trupac od 1.2 kg sa prve slike ulovljen na neki kineski jig, 40g dekor sardina, riba se hranila intezivno pa sam samo pogodio jigom u jato koje se hranilo i odmah udarac koji sam realizirao. Poslije toga bila manja aktivnost ribe po povrsini, ali imao sam jos 2 nerealizirana udarca i jos plus 2 puta gdje sam sa needle jigom imao kacenje neke vece ribe, od toga jednom se otkacila nakon 10 sekundi, a prije toga imao strasan dril od preko 3 minute ribe od sigurno bar 3kg koja se nazalost oslobodila. Pretpostavljam da se radilo o palamidi jer nije bilo onog klasicne vibracije kakvu luc i trupac prezentiraju.

U nedjelju imao realizaciju ova 4 luca od po 1 kg u prosjeku, i jos jedno spadanje ispod noga jednog malo veceg, otvorila mi se kopca i otisao DUO tms 140 sayori kao pirceing lucu. 2 sam digao na tog DUO sayori, a 2 na needle jig, jednog na 40g zebra glow, a drugog na 60g sardina dekor. Inace riba puno bolje radila u subotu, ali samo 1 trupaca digao, a u nedjelju ova 4 luca uz puno bolju realizaciju 4 od 5.

Oprema stap Savage gear <100g shore distance salt i masina penn slamer 4500.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Lis 2020 14:01 #104 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Svaka čast kolega👍

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 12 Lis 2020 14:18 #105 od Ceco
Nije nešto ali 3kg prva ove sezone.

Hvala: frkachu, B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Lis 2020 14:51 - 12 Lis 2020 14:54 #106 od marko87
Ceco odličan komad, svaka čast.

Daj mi reci šta na kraju bi sa go pro, jeli još u funkciji ili? Šteta što nisi ovo zabilježio.
Zadnja izmjena: 12 Lis 2020 14:54 od marko87.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 12 Lis 2020 14:53 #107 od Ceco
Ovo je beba što sam mislio dobiti. Ali evo ili kiša ili vitar :/

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Lis 2020 15:22 #108 od marko87
A jbg, i mene obveze spriječile ovaj vikend da odem na Pelješac a nadao sam se da bi napokon moglo nešto krenuti.

Molimo prijavite se

Više...
Gumon's Avatar 15 Lis 2020 09:54 #109 od Gumon
Replied by Gumon on topic Shore jigging ulovi
Podne. Odlazim potpisati nekakve papire za posao i javljaju mi da moram čekat 20 min....i naravno odlazim pješke do mora vidjeti potencijalne pošte. More mutno, na puno mjesta utječe oborinska voda i baš si razmišljam ko stvoreno za brancina ( iako u godinu i pol koliko sam u ribolovu nikad nisam ulovio ni jednog :woohoo: ). U autu imam UL štap za spin i sve si razmišljam da 2 puta odem bacit ali odustajem jer si razmišljam kako ću se vratiti kasnije sa malo jačim štapom i izvaditi neku veću ribu..... Baš sam imao dobar predosjećaj. Poslije posla na brzinu ručam, pokupim štap, kažem doma da idem po veliku ribu (naravno ispratili me sa podsmjehom), vraćam se na poziciju i stavljam jig. Krenem zabacivati, i treći put puštam da potone do dna i onda krenem vuć i nakon tri namotaja bum! Osjetim nešto lijepo napalo. U žaru borbe i uzbuđenja umjesto da stisnem kočnicu ja ju popustim :silly: . Dvije minute nakon vidim kralja od porta na površini i ne mogu vjerovati očima. Prvi brancin u životu i onda još ovakav.... Izvadaim ga vanka i čudim se sam sebi. Vratim se doma, ali sad se ja podsmjehujem :D
Brancin 2.3 kg (nije rekorder ali čovjeka veseli)
- štap Shimano Catana 15-40G
- upredenica sufix 0,22
- predvez seaguar 0,33
- područje: sjeverni kvarner

ibb.co/7J16dvv
ibb.co/71Sq7Lz
Hvala: Baćo68, B_, Ceco, Vargo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 15 Lis 2020 10:20 - 15 Lis 2020 10:20 #110 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Vidim, pustio si ga :lol:

Molix Jugulo?
Zadnja izmjena: 15 Lis 2020 10:20 od Vargo.

Molimo prijavite se

Više...
Gumon's Avatar 15 Lis 2020 10:33 #111 od Gumon
Replied by Gumon on topic Shore jigging ulovi
Ovaj je krasio gradaele haha
Je, dobro oko imaš :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 19 Lis 2020 15:06 #112 od marko87
Jučer ujutro napokon dan pun akcije kakav svi priželjkivamo. Da ja nisam lijen za bacanje površinaca sigurno bi bilo još ulova jer se riba intenzivno hranila na površini. Al ja malo lijen a još više što mi baratanje površincima ledja totalno dokusuri.

Prvi ulov na duo slim 60g mislim plavo roze boje da je bio. Dosta daleko prvi udar i par sekundi lijepe borbe i spadne riba. Ja malo isfrustriran time ali nastavljam i dalje u istom ritmu i samo par povlačenja drugi udar i vani prvi komad.

Nedugo iza toga ribice skaču po površini a ja naravno nisam namontirao Blue Romance i trka preko stijena montiraj štap i prva pod ruku mi dolazi ručno rađena iglica što se ove god odlična pokazala na Ušću mislim da se zove Tito Craft ili nešto tako, frend će me ispravit ako griješim jer preko njega nabavljam te iglice.
Zabačaj potpomognut burom i leti jako daleko i opet par povlačenja i pljas udar na površini i druga riba dolazi vani.

Iza toga još dosta promašaja i udara bilo al me ledja toliko zabole da sam odustao i vratio se na jigganje al nije bilo više sreće.

Privitak datoteke:

I naravno taj dan sam ja bio zadužen za spremanje ručka 😁
Privitak datoteke:

Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 19 Lis 2020 15:49 #113 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Shore jigging ulovi
Marko, morat ćemo popričati o ovom kasapljenju ribe na gradelama, ali svaka čast na ulovu.
Posebno mi se sviđa ovaj na površinca, znaš koliko ja volim ta praćenja i udare :)
Da da iglica je Tito Craft Vobleri 15 cm
Inače, dosta ekipe lovi uspješno sa njima, veličine su 15, 17, 21 cm
Ja sam imao dosta dosta uspjeha s njima, a zadnje vrijeme moja djevojka lagano upisuje fine realizacije 😊😊
Ovo su dvije od 3 lice (I'm so proud) u zadnja naša dva ranojutarnja spinning izlaska koje je ulovila na Tito Craft Vobleri iglicu 15 cm.

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 20 Lis 2020 08:47 - 20 Lis 2020 08:47 #114 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

Barba87 napisao: Marko, morat ćemo popričati o ovom kasapljenju ribe na gradelama, ali svaka čast na ulovu.

A joj..to je i meni zapelo za oko. Ali nisu svi vicni u kuhinji.
Bravo za ulov!
Zadnja izmjena: 20 Lis 2020 08:47 od Waterfall.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2020 08:49 - 20 Lis 2020 08:57 #115 od marko87
😁 jbga nisam nikako za riblji meni iako je slika to još više upropastila nego što j stvarno bilo, al bome je ispala za prste polizati.

Zadnja izmjena: 20 Lis 2020 08:57 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Lis 2020 09:27 #116 od Vargo
Bravo ekipa na ulovima! Kakav je luc za jesti? Negdje sam vidio po stranim forumima da kao luc nije baš ukusan, a palamida još kao može proći. Nedavno sam jeo palamidu i prste sam lizao, tako da ne vjerujem da ima loše svježe ribe iz mora.

Puštate li krv odmah nakon ulova? Kažu da je tako bolje meso.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2020 09:35 #117 od marko87
Ja sam također našao svakakvih mišljenja za par vrsta ribe kao nekvalitetno ovako onako. I mogu ti reć da nikakve veze ta forumska misljenja nisu imala sa mojim iskustvom.

Meni luc na gradelima odličan.

Krv pustim obavezno svakoj ribi. S tim još nisam najstručniji jer nisam imao sreće sa onim zarezivanjem repa. Ja jednostavno izvadim škrge i mjesto gdje sam to napravio ova dva luca izgelda kao scena iz horor filmova.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Lis 2020 09:40 #118 od Vargo
A i rep se treba zarezati? Ja sam samo škrge rezao.

Al dobro, nije ni da sam se nalovio ribe baš tako da....

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 20 Lis 2020 10:41 #119 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

Vargo napisao: Bravo ekipa na ulovima! Kakav je luc za jesti? Negdje sam vidio po stranim forumima da kao luc nije baš ukusan, a palamida još kao može proći. Nedavno sam jeo palamidu i prste sam lizao, tako da ne vjerujem da ima loše svježe ribe iz mora.

To sto se naide po forumima kako odredjena riba nije ukusna je isto kao kad ljudi koji pisu o autima moraju napisat i nesto negativno pa napisu nesto u stilu kako je Ferariju mana sto puno trosi. Lol..
Ne sjecam se da sam jeo neku ribu iz Jadrana a da ne valja, od Papaline i Sardele preko Luca ili Arbuna pa do Kirnje i Kovaca. Sve je to fino za prste polizat.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 20 Lis 2020 11:14 #120 od B_
Svaka svježe ulovljena riba je ukusna. Ali normalno da postoje razlike, meni kao i većini ljudi je draža bijela riba od plave, ali i tu ima razlika u okusu. Meni osobno palamida recimo poprilično ukusnija od luca, a luc mi je bolji od trupača ili trupca. Kažu da je bitno to puštanje krvi i ja to redovito radim plavoj ribi. U svakom slučaju sve je to dobro kad je freško, a pogotovo kad je sam uloviš. B)

Molimo prijavite se