"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
dzingo's Avatar 08 Sij 2020 22:56 #41 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Da da, mogu ti reć da je i meni štap sjeo samo tako i da je nevjerojatan osjećaj raditi sa njim a gdje još kad se naoružam jiggovima.

Znam da nije tema o tome ali molim te jel mi možeš reći koju rolu imaš na njemu. Meni je azores popio živce više i zapeo sam za slammera 3 al je dosta lakša od azoresa pa me strah kakav će balans biti jer je sa azoresom sada osjećaj nevjerovatan i ne umara nimalo ali moram ga se rješiti čim prije.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Okuma Cedros cj80s.
Samo, dobio sam viška mišića od nje :) .
Razmišljam o nabavi druge role iako se dvoumim pošto nemam baš vremena za ovu vrstu ribolova.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2020 08:55 - 09 Sij 2020 08:57 #42 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Hahahhah bome si se sa njom dobro nabildao. Meni je azores u perfektnom balansu i ako bi mi se tu uklopio 100tinjak grama lakši slammer dobio bi za moj pojam ultra lagan set jer me trenutno ovo nakon 3h ribolova ne umara ni najmanje.

Zadnja izmjena: 09 Sij 2020 08:57 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 09 Sij 2020 21:53 #43 od Južni
Replied by Južni on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Morat cu se onda i ja još zabaviti malo sa podloškama, žao mi je umiroviti azoresa iako sam svakako odlučio uzet Penna kad bude nešto viška love.

Ma kakva tajna, išao sam ispod curinog stana na Gorici. Ne znam kako sad točno objasniti ali onaj dio desno od Rixosa i ako ti nije lijeno pogledati na karti da sad ja ne slikam i objašnjavam prema otvorenom moru prva vala mala što ima. Odmah pokraj te vale sam bio.

Ja sam oduševljen, prvi put da lovim baš prema otvorenom moru i da dubina tik ispred tebe koliko god da zabaciš. Slično dubinu sam samo imao u Prapratnom van trajektne luke. Osjećaj kad valovi tuku od stijene, nepregledna čistina ispred ma uživao sam. Svaki put kad zabacim sjednem i uživam u pogledu dok jig tone.

Sreće i nije bilo nešto posebno ali obzirom da sam i jučer i danas bio od 12-14.30h ja sam zadovoljan i onim lucem što je zaplivao nazad. Idući put kad budem u Du obavezno iskušati u zoru ili sumrak.

Marko, danas sam bio na stjenama do kojih se dolazi preko Rixosa. Na prvoj ponti koja gleda na otvoreno. Jesi ti tu bio ili baš tamo ispod Gorice gdje ima mala vala i grubo se spustit do nje?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2020 23:01 #44 od marko87
Eee ja sam bio baš na tom dijelu što se grubo spustit. I to nebi bio problem da na vrhu nije sitnog građevinskog otpada pa je baš sklisko za spustit se. Čim se dođe do stijena ide bez većih problema.

Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 09 Sij 2020 23:59 #45 od Južni
A za popet se još teže. A na vrhu treba ostavit bocu kisika. Tu još nekako, a na Gorici 2, dupla boca. 😊
Tu sam ribo kad sam bio mali.
Provaj Goricu 2. 200 skalina, ali tamo je najbolje. Mlađi si pa možeš. Ja sam star više za to.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 10 Sij 2020 07:07 #46 od marko87
Hahaha u pravu si, ja još sa full opremom na vrh jer cura živi u prvom redu od biskupije gore,umalo me srce izdalo.

E za tu lokaciju ne znam, to ću morati probati idući put.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 10 Sij 2020 07:53 #47 od Južni
Moraš nekoga pitat od susjeda kuda se ide dole. Svi će ti reć.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 10 Sij 2020 13:48 #48 od Južni

B_ napisao:

marko87 napisao: Plus nisam nikako zadovoljan kakvo slaže općenito pri namotavanju. Već sam tri verzije isprobao sa podbacivanjem podloška i uvijek se stvara rupa ili pri vrhu ili pri dnu špule.

Pa u tome ti je ocito problem, ja isto kad sam kupio azoresa vidio sam da katastrofalno slaze pa sam se poigrao sa podloscima i rijesio taj problem, sad mi odlicno slaze. Sad se ne mogu sjetiti, ali mislim cak da sam skidao podloske koje su mi originalno dosli da bi dobio ispravan rad. Ali problem sa cvorovima mi se dogada uvijek kad je prepunjena spula, u zadnje vrijeme pazim da bude malo ispod kosine kad stavljam novu upredenicu.

Nego gdje si isao jigat u Dubrovniku i kakva je posta ako se smije znat? ;)

Smije li se znat đe se može nać širuna sad a i inače?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 10 Sij 2020 15:35 #49 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi
Smije, ali problem je sto nitko ne zna gdje su siruni :cheer:
Inace zadnjih dana ribanje je kao da bacas u bunar, nula bodova. More prebistro i velika oseka zbog anticiklone, katastrofa.
Premda sam vidio u daljini na otvorenom moru jata vece plave ribe kako se povremeno hrane, vjerovatno luci ili polande...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 10 Sij 2020 18:20 #50 od marko87
Kod mene ista stvar. U zadnjih sedam dana sam bio pet puta na moru na tri različite lokacije i katastrofa. Jučer gledam po aplikaciji vrh plime a nikada nisam na tome mjestu vidio toliku oseku, inače mjesto gdje najčešće lovim u zadnje vrijeme.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 10 Sij 2020 21:49 #51 od Južni

B_ napisao: Smije, ali problem je sto nitko ne zna gdje su siruni :cheer:
Inace zadnjih dana ribanje je kao da bacas u bunar, nula bodova. More prebistro i velika oseka zbog anticiklone, katastrofa.
Premda sam vidio u daljini na otvorenom moru jata vece plave ribe kako se povremeno hrane, vjerovatno luci ili polande...

Samo ti reci đe su poste, pa kad dođu, lako ćemo.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 10 Sij 2020 21:53 #52 od Južni

marko87 napisao: Kod mene ista stvar. U zadnjih sedam dana sam bio pet puta na moru na tri različite lokacije i katastrofa. Jučer gledam po aplikaciji vrh plime a nikada nisam na tome mjestu vidio toliku oseku, inače mjesto gdje najčešće lovim u zadnje vrijeme.

Loše je vrijeme. Nema juga.
Nema ni liganja u zadnje. Jednoga u 6 dana i to jučer.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Sij 2020 14:57 - 12 Sij 2020 15:17 #53 od marko87
Ekipa evo mene opet ☺

Jutros se budim malo prije 6h i lijeno mi se dignuti iz kreveta i tako izležavanje do 6.30. Spremanje, kava i polazak koja min prije 7h. Nije baš po planu jer sam htio biti na posti prije sunca ali lijenost je prevladala jutros.

Vozeći se prema moru razmišljam gdje bi okrenuo pošto bura dobro nosi i odlučim poći na jedno mjesto gdje nisam bio nikada do sada.

Dolazim na postu i bacam par jigova kojim snimam teren kad sam prvi put. Prelazim na malo bolje i dalje ništa. Stavljam rozi needle jig što sam jučer uzeo u Splitu i prvi zabačaj riba koju sam najviše čekao. Adrenalin me puca maksimalno iako ne znam šta imam dok nije došla nekih 10tak m od obale. Po borbi sam mislio da je sigurno barem kilo teža riba. Štap se savija, kočnica pjeva i pomalo je privodim kraju i savladavam.

Nije kapitalac al za mene prva palamida ikada i više nego dovoljno. Teška mrvu manje od 2kg.

Privitak datoteke:

Napokon se more osmjehnulo i dalo solidan ulov 🙂

Zadnja izmjena: 12 Sij 2020 15:17 od marko87.
Hvala: B_, ja_osobno, Ceco, Pega, Južni

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 12 Sij 2020 17:30 #54 od B_
Izgleda da je taj needle jig stvarno tako dobar jer iz puno izvora dopiru informacije kako je super lovan. Da li ti je udarila u propadanju ili prilikom jiganja? To nisi vise u Dubrovniku?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Sij 2020 19:09 - 12 Sij 2020 19:12 #55 od marko87
Pa evo izgleda da stvarno jest. Iskreno ja sam sumnjao u njega skroz i uopće mi nema neki poseban rad ali ribe su očito lude za njim. Ako ima pauka u blizini udaraju duplo manji od varalice😁 Ja sam trenutno u iščekivanju da se web shopovi malo zanove jer ih nema više nigdje uzeti,ovoga sam rozoga našao sakrivenog iza 100gramski.

Udarila je tokom jigganja, još nijednom nisam imao situaciju da mi udari riba dok jig propada. Nažalost oštećen predvez od kamen malo i mislim se ajde bacit ću još koji put pa cu skratiti predvez i ode varalica u more na zabacivanju. Ali svakako se igram sa 80g jigovima i trenutnom debljinom predveza. Hitno moram uzet deblji FC.

Nisam više u Du, nažalost samo sam 2 dana mogao ostati. Ako posao dopusti nadam se za vikend opet dole.

Zadnja izmjena: 12 Sij 2020 19:12 od marko87.
Hvala: B_, Južni

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 13 Sij 2020 17:39 #56 od B_
Jutros isao spinat/jigat, rezultat 6 izgubljenih kineskih jigova, 3 mjenjanja predveza i 0 riba. Ali nije mi zao jer se stalno nesto dogadalo. Dolazim na jednu isturenu postu, milina. S jedne strane prevelika dubina, mislim da je odmah uz obalu barem 30m, tako da kad zabacim jig od 40g, vrlo ga je tesko drzati blizu dna jer nema kosine nego je od same obale vrlo duboko. Pa mi to nije bilo previse interesantno a i nista se nije dogadalo. I okrenem se na drugu stranu ponte, a tu se ispostavilo ima veliki skalin u moru na 15-tak metara dubine i 30m od obale. Dakle prvi zabacaj pustim na dno i krenem jigat, nakon 10 m udarac ribe i prilikom prelaska preko tog skalina riba pobjegla pod kamen. Mislim da je bila ili kjerna ili nesto slicno preko kila. I tu povuci potegni 10-tak min, kad otpustim osjecam jake udarce s druge strane, bas se vidilo da je ozbiljnija riba. I povuci jos jace, pukla upredenica preko te stijene.

A posto je novi teren i tu nikad nisam ribao ja opet po istome i opet zapnem vjerovatno na istom mjestu. I opet sa druge strane udarci i mislim se je li moguce da je opet riba i opet zapelo?? Opet izgubi predvez nakon natezanja i opet po istom, ali sad kao malo cu brze jigat pa valjda nece zapet. I naravno zapne. :oops:

Ali vrag mi ne da mira i stavljam kinesko govno ali bez trokuka i sa samo jednom asist udicom. Opet zabacaj, jiganje i zapinjanje. S druge strane opet udara riba :ohmy:

I onda je meni palo na pamet, da to mozda riba dolazi na taj jig koji je zapeo i gricka ga a ja cijelo vrijeme mislio da mi zagrize i odlazi pod stijene. Prva je definitivno bila riba jer sam je vukao 10-tak metara pa je zapelo, ali ostali zabacaji bi zapelo u tvrdo i tek kad bi ja malo olabavio osjetio bi udarce s druge strane, i to fine udarce a ne samo diranje.

Dakle jeste vi imali slicne situacije? Jel moguce da to riba gricka jig koji je zapeo pa to onda prevari covjeka pa misli da je riba?

U svakom slucaju, kinezi su zakon jer ih potrosis tonu i opet ti nije zao ;)
Hvala: Igor, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 13 Sij 2020 20:24 - 13 Sij 2020 20:40 #57 od Južni
Nisam to doživio jer sam tek počeo, ali na parangalu jesam. I tu je bilo kidaj sve.
Tamo gdje znaš da su skalini, nebi trebo puštat na dno sa trokukama. Pa mora zapet kad dolazi iz dubljeg u pliće. A što se tiče te ribe što si je vuko, baš se mislim uzet jednu makinu sa kočnocom od 30 kg i takve komade odma čupaj s dna što prije.
Pa nema ništa gore nego tako izgubit ribu. A na yt sam gledo test kidanja upredenica, najlona i monofila. I monofil je pobjednik, tako da bi ga rado stavio ko predvez za jiganje.
Zadnja izmjena: 13 Sij 2020 20:40 od Južni.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2020 21:22 #58 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging ulovi
Ne treba ti kočnica od 30kg... A i da ti treba džabe ti sve ako štap ne može podnositi tu silu ili upredenica ili FC....

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 13 Sij 2020 22:19 #59 od Južni
Uparit ćemo sve. Pomalo.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 14 Sij 2020 10:44 #60 od marko87

B_ napisao: Jutros isao spinat/jigat, rezultat 6 izgubljenih kineskih jigova, 3 mjenjanja predveza i 0 riba. Ali nije mi zao jer se stalno nesto dogadalo. Dolazim na jednu isturenu postu, milina. S jedne strane prevelika dubina, mislim da je odmah uz obalu barem 30m, tako da kad zabacim jig od 40g, vrlo ga je tesko drzati blizu dna jer nema kosine nego je od same obale vrlo duboko. Pa mi to nije bilo previse interesantno a i nista se nije dogadalo. I okrenem se na drugu stranu ponte, a tu se ispostavilo ima veliki skalin u moru na 15-tak metara dubine i 30m od obale. Dakle prvi zabacaj pustim na dno i krenem jigat, nakon 10 m udarac ribe i prilikom prelaska preko tog skalina riba pobjegla pod kamen. Mislim da je bila ili kjerna ili nesto slicno preko kila. I tu povuci potegni 10-tak min, kad otpustim osjecam jake udarce s druge strane, bas se vidilo da je ozbiljnija riba. I povuci jos jace, pukla upredenica preko te stijene.

A posto je novi teren i tu nikad nisam ribao ja opet po istome i opet zapnem vjerovatno na istom mjestu. I opet sa druge strane udarci i mislim se je li moguce da je opet riba i opet zapelo?? Opet izgubi predvez nakon natezanja i opet po istom, ali sad kao malo cu brze jigat pa valjda nece zapet. I naravno zapne. :oops:

Ali vrag mi ne da mira i stavljam kinesko govno ali bez trokuka i sa samo jednom asist udicom. Opet zabacaj, jiganje i zapinjanje. S druge strane opet udara riba :ohmy:

I onda je meni palo na pamet, da to mozda riba dolazi na taj jig koji je zapeo i gricka ga a ja cijelo vrijeme mislio da mi zagrize i odlazi pod stijene. Prva je definitivno bila riba jer sam je vukao 10-tak metara pa je zapelo, ali ostali zabacaji bi zapelo u tvrdo i tek kad bi ja malo olabavio osjetio bi udarce s druge strane, i to fine udarce a ne samo diranje.

Dakle jeste vi imali slicne situacije? Jel moguce da to riba gricka jig koji je zapeo pa to onda prevari covjeka pa misli da je riba?

U svakom slucaju, kinezi su zakon jer ih potrosis tonu i opet ti nije zao ;)

Ista stvar neki dan na mojoj posti tu blizu Gradca. Zabacim i točno znam gdje mogu pustiti jig da tone 2 puta tokom privlačenja a gdje 3 puta. I meni naravno vrag neda mira i na malo zeznutijem dijelu pustim da bliže kraju potone treći put i naravno zapne. Ja sad malo lijevo malo desno trzaj pokušavajući osloboditi jig ali bezuspješno. Na kraju stanem i lagano držim štapom nategnutu upredenicu a tamo se osjeti lagani udari kao da gricka riba. I ja sam se baš iznenadio 🙂

Hvala: B_

Molimo prijavite se