"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
hl_demi's Avatar 22 Lis 2021 20:10 - 22 Lis 2021 20:12 #601 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
4 manja na white glow 80g a vecega na Chartreuse 80g.
Pitanje je koliko je do jigga a koliko do uvjeta na moru jer mislim da je bilo idealno. Slab vjetar a jako more, sve se pjenilo nekih 20 metara od obale.
Cim sam doso 2 i 4 zabacaj su bile realizacije pa onda nekih pola sata nista pa jedan pa onda opet pola sata nista pa opet 2 u 5 minuta. Tocno vidis kako jato u intervalima cirkulira uz obalu.

Sto se tice konavala bio sam u srijedu i bila je bonaca. naravno nista nije udarilo al je pozicija brutalna. 60 metara dubine.
Zadnja izmjena: 22 Lis 2021 20:12 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 25 Lis 2021 11:50 #602 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Demi, po meni je to što si imao super ribolov. Kod mene nikad više od jednog luca po izlasku. Doduše nisam im nudio veće jigove, već samo vobler, no vidjet ćemo uskoro i taj dio. Sretno dalje i samo javljaj.:)

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 25 Lis 2021 12:51 #603 od hl_demi
Iduci izlazak sam imao udarac na prvi zabacaj al nakon 10 sekudni pusti, mozda je bila palamida pa ispljunula. Iduci zabacaj opet udarac i realizacija, mali luc mozda 70 deka. Pola sata nista i onda bam, jak udarac ekstra ali slabija borba, kontam manji luc ali nema vibracija a vidim blješti veliko ispod jedno 60 cm duzine. Kad sam vidio da je palamida bio sam bas sretan jer je rijetka u moru luceva na jugu. Dovedem je na pola metra od obale i pustim je da radi one krugove dok sam se spustao da je podignem. I otpadne mi na po metra na povrsini......
Nakon toga jos jedan luc , dobra borba al i on mi otpadne negdje pri pocetku borbe.

Tako da je bio aktivan dan ali nimsa imao srece :D

Jucer bura nista od ribanja :D
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Lis 2021 14:22 #604 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Jbt ti imaš više akcije na jednom ribanju nego ja u pola godine..

Jeli opet krivac bio sardine slider ili? Ali izbjegavaš ribanje po buri?

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 25 Lis 2021 17:59 #605 od hl_demi

marko87 napisao: Jbt ti imaš više akcije na jednom ribanju nego ja u pola godine..

Jeli opet krivac bio sardine slider ili? Ali izbjegavaš ribanje po buri?

A 90% su lucevi kojih ima masu ovdje. Isto ko Polande na Lošinju tako su lucevi ovdje. Al radije bi sve to ja zamjenio za jednog kapitalca kakve ti vadis.
2 dana juga 9 udaraca , 6 realizacija u jedno 3 sata ribolova.

Jucer i danas 0 bodova, ne samo meni nego jos jedno 5 ribara oko mene. Zakljucak, jugo je majka za ribanje.

Opet sardine slider naravno, samo njega i bacam. sve white glow 80g. S tim da bih napomenuo da je covjek doso pored mene sa sardine sliderom 60g i u pola sata dok nije ulila kisa on je uhvatio 3 luca a ja ni jedan udarac. Imamo isti stap i sve isto, animacija i to. Tako da posto su lucevi oko kila u prosjeku, vise se bacaju na manjeg slidera.

Izbjegavam ribanje po buri jer nikad nista nisam uhvatio a hladno je i nezgodno.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Lis 2021 19:16 #606 od marko87
Sigurno da je jugo najbolje ali meni kad se god poklopi da je jugo kad sam ja na moru bude olujno i vratim se doma mokar. Zato nemam baš lijepa iskustva sa jugom🤣🤣

Znači white glow će definitivno biti moja najdraža boja što se slidera tiče.

Vidiš meni bura nije uopće mrska i imao sam lijepih ulova po buri.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 25 Lis 2021 19:35 #607 od hl_demi

marko87 napisao: Znači white glow će definitivno biti moja najdraža boja što se slidera tiče.

Gledaj ja uvijek po jugu stavljam zebra ili neki drugi white glow. Tako da je moguce da bi i druge bile lovne podjednako ali ih nisam ni probivao. Ne mogu objektivno reci da je white glow najlovniji. Trebao bi uraditi podjednak broj bacanja sa svim dekorima u istom uvjetima za objektivnu analizu.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Stu 2021 13:42 - 03 Stu 2021 13:49 #608 od marko87
Ekipa evo mali osvrt na ovaj produženi vikend.

Počeo bi najprije zahvalom dvojici forumaša koji su zaslužni što sam uopće imao ribolovni vikend. Kako mi je rola bila na servisu a ovaj se navodno nešto razbolio i sve došlo u zadnji dan i da išla poštom nema šanse da bi stigla na vrijeme. Odmah se sjetim Cece da ima par rola i šaljem mu poruku koja je na prodaju da mi šalje 🤣

On na to da nema šanse da će mi prodat nego odmah šalje da imam za ovaj vikend koristi.

Prije toga se čujem sa kolegom Cekpi jer smo već ljetos dogovarali izlet za Konavle i kažem mu kako od mene vjerojatno ništa jer ću biti bez role. A on sjeda u auto i gas po rolu u servis popodne prije nego će iz ZG krenuti prema jugu. Tako da sam na kraju na vrijeme dobio i Cecinu koja stajala za rezervu a stigla i moja. Ovim putem im se zahvaljujem obojici jer bez njih nebi bilo ni ovih ulova.

Znam da sam ugnjavio ali morao sam ih spomenuti.

Eee sad ribanje: subota popodne Gorica nula bodova, nedjelja Konavle(Puvalice) kolega Cekpi i ja nula bodova, ponedjeljak osvanem na Prevlaci i takodjer nula bodova. Gorica već poznat teren, Konavle i Prevlaka su me ostavili bez teksta i mogu samo reći zavidim svima vama kojima je taj teren doslovno pred kućom iako nije bilo ribe ni za vidjeti.

I onaj osjećaj kad dobiješ sliku sebe kako ribas u bespućima Konavla, hvala kolega B_👌
Privitak datoteke:
[
Kad sam se vratio sa Prevlake vičem mladoj pakuj stvari idemo na Pelješac 😁. Utorak ustajem u zoru i čekam da kiša prestane padati i prve naznake da smiriva gas na postu. Dalje ćete vidjeti ovdje😊

https://youtu.be/053ya5WIasc
Zadnja izmjena: 03 Stu 2021 13:49 od marko87.
Hvala: hl_demi, Iveb

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 03 Stu 2021 14:08 - 03 Stu 2021 14:09 #609 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi
Pogledao sam video. Svaka cast :like:
Ali isto mozes popravit dojam ako uz post postavis i fotografiju.;)
Zadnja izmjena: 03 Stu 2021 14:09 od Waterfall.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Stu 2021 14:12 - 03 Stu 2021 14:26 #610 od marko87
Nije bila fotka odmah jer mi je mobitel ostao doma to jutro pa nisam slikao ali sad ću opaliti screnshot iz videa od obe ribe. Imam jednu sliku samo iz auta pod suvozačevim nogama ali mi bilo ružno to staviti.

Znaš da inače kod mene bude sve 😊

Evo i slike

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Kvaliteta slika je otužna ali ne može bolje iz videa nažalost.
Zadnja izmjena: 03 Stu 2021 14:26 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 03 Stu 2021 17:27 #611 od hl_demi
Marko, vec sam ti komentiro video al evo opet cu malo

Prvo cestitam, drugo, ne moze se pozicija isforsirat, mora prvo uci pod kozu pa onda tek idu ulovi :D :D
Trece, ova slika sa Lucevima u autu je nesto najtrue sto sam vidio u zadnje vrijeme. Zamisljam ovo u nekom hypercaru hahahah.

Cetvrto, hebote B koliko to imas megapixela na mobu, uhvati pola obale moze se topografija terena pola Konavala izradit iz te fotke hahaha.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Stu 2021 18:59 #612 od marko87
Hvala ti puno Demi.

Slažem se sa tobom. Najbolji opis što može biti je da mi se ova pozicija baš uvukla pod kožu a ulovi ne nedostaju.

Hahaha meni bilo neugodno staviti je izgledala mi malo sirovo za objaviti.

Bome da je bio još malo bliže čak bi se mogli i prepoznati na slici 😁

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 03 Stu 2021 20:52 #613 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging ulovi
Bravo kolega svaka čast. Kad te vidim i te tvoje ulove dođe i meni da si kupim neki set za shore majkemi

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Stu 2021 21:21 #614 od marko87
Hvala puno kolega. Ako misliš išta uzimati sad ti je pravo vrijeme. Da odmah na prvim ribanjima padne kakav kapitalac pa da vidiš kako je to kad te SJ manija uzme😊

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 05 Stu 2021 11:38 #615 od Ozi
Marko, poseban je gušt dobiti lijepe ribe na novom terenu. Bravo.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Stu 2021 11:44 - 05 Stu 2021 11:49 #616 od marko87
Hvala Ozi. Neznam jesam gore dobro napisao ili možda ti nisi upratio dobro jer sam ja toga dosta nabacao u tekstu ali na kraju četvrti dan sam dobio ribe na svom terenu. Od Prevlake do Pelješca i na kraju sretne ruke tek na Pelješcu 😊

Ostali tereni što sam prošao su me oduševili ali nažalost nisu dali rezultat ovaj put.

Zadnja izmjena: 05 Stu 2021 11:49 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 05 Stu 2021 12:54 #617 od Ozi
Aha vidim sada, izvini Marko. Radim i paralelno sam zavirio na brzinu da vidim ima li što novo. Kako god. Ribe su tu i to fini komadi.

I ja bih trebao skoro dole ukoliko uspijem riješiti neke stvari. Sve znam gdje i kako, imam sve, samo se trebam dokoturat. :)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Stu 2021 13:30 #618 od marko87
Obavezno se javi kad dođeš ako uspijemo kakav zajednički izlet organizirati.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 05 Stu 2021 14:39 #619 od Ozi
Dapace Marko. Tako sam i planirao.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 05 Stu 2021 17:38 - 05 Stu 2021 17:39 #620 od hl_demi
Evo i mene, da stavim napokon nesto vrijedno objave.

1
2
3

Gorica na slider 60g.

Ne znam ove slike ni stavit kako treba hahah
Zadnja izmjena: 05 Stu 2021 17:39 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Hamag