"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Shore jigging set

Shore jigging set 15 Sij 2017 23:41 #12279

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1453
Slažem svoj prvi shore jigging set i svaka pomoć je dobrodošla. To bi bila neka light shore jigging / spinning kombinacija u rasponu od 20-60 ili 20-80g (ili nešto u tom rangu) s kojom bi pokrio dvije discipline. Koristio bi isključivo manje jigove do 60g i veće voblere do 20cm.

Rola: Zapeo sam sa novi Shimano Stradic Ci4 + C 4000 XG FB. Kao prvo, prekrasno izgleda, ima odlične ocjene, idealan kapacitet špule (260m/0,25mm), 11kg kočnicu i sve to stane u 230g!

Štap: Prvi izbor mi je nešto od Major Craft-a. Nešto kao Major Craft Crostage CRK-962MH 20-60g, a drugi izbor mi je bio novi Shimano Blue Romance Power Game 20-60g. Međutim ne sviđa mi se kako Plava Romansa izgleda. Nije mi jasno zašto Shimano ne unese malo elegancije u izradu štapova? Pa nije to ne znam kakva investicija? Nekome nije bitno, ruku na srce, meni jest. Kad vidim kako izgledaju štapovi od Xzoge, Black Hole-a, MC-a, a kako od Shimana dođe mi plakat. Da ne spominjem Zenaq, Palms i ostale ljepotane. I nije mi jasno gdje nađu ovaj glupi font??? Kad bi stavio ovaj prekrasni crveni Stradic s nekom multicolor upredenicom na ovaj sirovo plavi Blue Romance izgledao bi ko peder sa zastavom Tajlanda :lol:

Dakle, treba mi lijepi štap. Upomoć :cheer:
Zadnja izmjena: : 15 Sij 2017 23:46 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Shore jigging set 16 Sij 2017 00:59 #12280

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 317
Ajde kad sastaviš komplet u ovoj temi nastavi i o shore jigovima.

Što se tiće Stradica ja sam se ipak odlučio na aluminijsku verziju (u veličini 3000 40g razlike a u veličini 4000 50g razlike) zbog nekih recenzija na internetu po kojima se Ci4 uvija pod opterećenjem. Dojam kvalitete kvari ovaj poklopac na kojem se podešava kočnica koji je od najobičnije plastike (na fotografijama izgleda kao metal).
S obzirom na moja dosadašnja iskustva s karbonom iz ribolova ali i nekih drugih sportova mislim da je aluminij bolji materijal za mašinicu (iako 20-25% razlike u težini nije zanemarivo).

Ja sam ciljao malo laganije jigove (do 40g) i malo manji izdatak pa sam za taj spin/shore jig combo uzeo Shimano Exage 270MH 14-40 i Daiwa Legalis 3500H s 300m Daiwa J8 Braid 0,13mm.

Što se jigova tiče za početak planiram kupiti MAJOR CRAFT JIGPARA CASTING JIG u 30g i 40g verziji. Ako mi se svidi tehnika i urodi plodom onda ću dalje ulagati u opremu i jigove.

Mislim da je tvoj prvi izbor štapa em dobar em lijep. Zašto tražiti dalje? Baš da ćeš naći nešto da ti odgovara karakteristikama, a da ima neki bordo detalj koji će ga povezati sa Stradicom, ne vjerujem.
smoto
Zadnja izmjena: : 16 Sij 2017 01:11 od Ahab.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Shore jigging set 16 Sij 2017 09:25 #12286

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
Slazem se s Ahabom - zaboravi karbonske role cim tezina jiggova prelazi 20 gr. Full metal body only!

Shore jigging set 16 Sij 2017 12:38 #12292

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Ja nailazim samo na pozitivne kritike, čak i od onih koji ga koriste za inchiku pa čak i jigging. Jednostavno moram imati tih 230g i vidit o čemu se radi. Znate o čemu govorim :) Razumijem da je full metal body zahvalan i u tom slučaju se ne bi puno gnjavio i uzeo bi neki Penn Spinfisher i bio miran, ali vrag mi ne da mira. Želim složiti tu "ultra laganu" kombinaciju i zaigrati se. Netko mora :lol: Ako se ima uviti nek ide kvragu :lol: barem ćemo imati super priču za LM, kako sam glup i ne slušam kolege na forumu :lol:

Major Craft Crostage je super štap ali ga je teško nabaviti i poprilično je skup. Ovaj Nordfishing77 je nevjerojatan shop. Pogledajte Blue Romance, nigdje ga nisam uspio pronaći po ovoj cijeni, isto kao ni Stradic
Zadnja izmjena: : 16 Sij 2017 19:58 od zeusfaber.

Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 13:09 #12295

Kuzim se u shore jiging ko Marica u krivi k...c ali se kuzim u to da bi ti balans bio mnogo bolji sa tezom rolom na tom stapu. Varljivo je to jako. Rola je lagana jako ali ti ruka pati zbog balansa.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: : 17 Sij 2017 12:51 od Everyday normal guy.

Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 13:44 #12296

• roko123
  • roko123's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 68
Evo da se uključim u temu.. Imao sam slicne dileme i na kraju sam složio sljedeću kombinaciju koja se pikazala prva liga.
Štap: Major Craft Solpara 902lsj
Rola: Okuma Raw 2 4000
Upredenica: ygk w8 upgrade pe1. 5

Sve se to skupa jako lijepo ponaša i mogu toplo preporučiti..

Poslano sa mog 5056X koristeći Tapatalk
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Vinsent_P

Shore jigging set 16 Sij 2017 14:44 #12299

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 256
Jiggovi do 30g i na miru si. Sve gramaze iznad toga unistit ce makinju. Štap je doduše prevelike akcije za tu makinju. Dovoljan ti je do 45g akcije. ;)
zeusfaber napisao:
Ja nailazim samo na pozitivne kritike, čak i od onih koji ga koriste za inchiku pa čak i jigging. Jednostavno moram imati tih 230g i vidit o čemu se radi. Znate o čemu govorim :) Razumijem da je full metal body zahvalan i u tom slučaju se ne bi puno gnjavio i uzeo bi neki Penn Spinfisher i bio miran, ali vrag mi ne da mira. Želim složiti tu "ultra laganu" kombinaciju i zaigrati se. Netko mora :lol: Ako se ima uviti nek ide kvragu :lol: barem ćemo imati super priču za LM, kako sam glup i ne slušam kolege na forumu :lol:

Major Craft Crostage je super štap ali ga je teško nabaviti i poprilično je skup. Ovaj Nordfishing77 je nevjerojatan shop. Pogledajte Blue Romance, nigdje ga nisam uspio pronaći po ovoj cijeni, isto kao ni Stradic
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 18:31 #12306

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 58
Ako ti sto pomaze, kada sam slagao komplet za LSJ, uzeo sam:
- stap: Major Craft 962 LSJ (20-50 g)
- rola: Daiwa Blast 3520PE.

Uglavnom, lovio sam jigovima od 20 do 40 grama, a za to je ova rola bila, recimo, zadovoljavajuca!

Kod izbora role za LSJ/SJ, isplati se malo vise protegnuti, jer moras imati na umu da ju nece unistiti riba, vec konstantan rad sa jigovima!

Sent from my XT1092 using Tapatalk
.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......

Re:RE: Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 18:33 #12307

• Božo
  • Božo's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 58
Božo napisao:
Ako ti sto pomaze, kada sam slagao komplet za LSJ, uzeo sam:
- stap: Major Craft 962 LSJ (20-50 g)
- rola: Daiwa Blast 3520PE.

Uglavnom, lovio sam jigovima od 20 do 40 grama, a za to je ova rola bila, recimo, zadovoljavajuca!

Kod izbora role za LSJ/SJ, isplati se malo vise protegnuti, jer moras imati na umu da ju nece unistiti riba, vec konstantan rad sa jigovima!

Stap je bio MC KG Evolution 962 LSJ
(Stavio sam u novi post, jer mi nije dalo editirati sa moba)

.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......

Re:RE: Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 19:32 #12308

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Izgleda da ću ja biti prvi koji će testirati Ci4+ u surovim uvjetima popularne "Stijene" i ostalih mikropozicija konavoskih stijena :silly:

Na kraju sam uzeo i Blue Romance. Jednostavno me osvojilo ime :lol: Ludo Plavo More, Luda Plava Romansa :lol:

Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB - New 2017
Shimano Blue Romance 9,0 Power Game 274cm 20-60g
Daiwa Tournament 8 Braid Evo Multi-color - 300m 0,20mm 18kg
FC Seaguar FXR 0,47mm

Plava Romansa i Stradic :lol:

Zadnja izmjena: : 16 Sij 2017 19:34 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Ahab

Shore jigging set 16 Sij 2017 19:44 #12311

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 1009
zeusfaber napisao:
Želim složiti tu "ultra laganu" kombinaciju i zaigrati se. Netko mora :lol: Ako se ima uviti nek ide kvragu :lol: barem ćemo imati super priču za LM, kako sam glup i ne slušam kolege na forumu :lol:
Ta autosugestija je zajebana stvar :lol: :lol:
daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: AnalPheasant

Re:RE: Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 20:25 #12314

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 256
Štap i mene jako zanima. :cheer: :cheer: Nadan se da ce proci adekvatno testiranje na legendarnim stijenama :Pzeusfaber napisao:
Izgleda da ću ja biti prvi koji će testirati Ci4+ u surovim uvjetima popularne "Stijene" i ostalih mikropozicija konavoskih stijena :silly:

Na kraju sam uzeo i Blue Romance. Jednostavno me osvojilo ime :lol: Ludo Plavo More, Luda Plava Romansa :lol:

Shimano Stradic Ci4+ C 4000 XG FB - New 2017
Shimano Blue Romance 9,0 Power Game 274cm 20-60g
Daiwa Tournament 8 Braid Evo Multi-color - 300m 0,20mm 18kg
FC Seaguar FXR 0,47mm

Plava Romansa i Stradic :lol:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Re:RE: Re:Shore jigging set 16 Sij 2017 20:56 #12316

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
zeusfaber napisao:

Hahhahaha pa ti biras ribolovnu opremu kao zene aute…”koji auto imas?”…”crveni” :-).

A nista, kad it se raspadne ci4+, ja sam zainteresiran za kupnju spule ako se ne raspadne :-).
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, Everyday normal guy, AnalPheasant

Shore jigging set 16 Sij 2017 21:03 #12317

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
Jedino si promjeni kočione lamele,stavi carbontex,razlika nebo i zemlja.A sad koliko dugo bude izdržala iživljavanje,budeš vidio :lol: :lol: :lol: ;)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Shore jigging set 16 Sij 2017 21:48 #12322

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Nemam pojma, bit će zanimljivo :lol: Još mi samo fali dostojna riba, nadam se da će "Stijena" imati razumijevanja :)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1