"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 10 Svi 2017 07:42 #181 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Nije ti to rola za SJ tehniku ali nikako!!!

Od Daiwe za to dolaze u Obzir samo BG, Saltist, Catalina ili Saltiga.

Inace sam ja svoj Blue Romance Power Game 20-60g upario sa Shimano Stradic c5000 FK XG i savrseno pasu. Doduse ne za Shore Jigging vec za varalice do 40g za strijelke/lice dakle poppere ili WTDove.

JopaZGRI napisao: Uzeo sam si daiwa legalis 4000 HA
Ja mislim i nadam se da ce posluzit rola..cini mi se oke i ljepi rad ima vidit cemo nakon prvog zabaca 😊

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 10 Svi 2017 08:25 - 10 Svi 2017 08:29 #182 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Ja sam sebi bas iz tog razloga uzeo dvije BG role. Jedna za spin i jedna za Shore Jigg. Uzeo dvije iste i to velicinu 3500 jer mi ne trebaju vece a imaju snage za svasta. I ovaj shore jigging neci biti sa velikim jiggovima. Cca 40g i mozda 60g. Pa koliko izdrze izdrze. Ali kod mene nece prevladavati jigganje vec spin pa ako nece nikako onda da probam malo i jiggati jer tamo gdje cu raditi nisu neke dubine i neki tereni da bih imao neke ozbiljne ribe za pravi jigg. Cisto da malo probam pa ako hoce riba odlicno a ako nece, barem sam probao.
Zadnja izmjena: 10 Svi 2017 08:29 od dxdandy.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 10 Svi 2017 13:40 #183 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Ja trenutno radim s Okumom RAW II :dry: Ok je rola za manje jigove ali nije to to. Privremena solucija u svakom slučaju. Blue Romance 20-60g i Okuma RAW 55. Bacam uglavnom jigove od 30 i 40g. Dosad najveća riba s ovim setom je luc od 4kg, luc od 3kg, zubatac od 1.7kg i ostalo zanemarivo...

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 10 Svi 2017 22:04 #184 od AnalPheasant
Ja da imam di shore jiggat uzea bi Shimano Twin Power 5000 SW-B XG za Blue Romance 20-60g. Vrtia san ih u Trstu i jednostavno me Twin Power osvojia. U sjevernoj Istri jednostavno nema dubine i bezveze mi ulagat u tu opremu zato san se i odlucia za Stradica koji je upola lakši za takuin :P :P a odradi strijelke i lice bez i po muke. Shore jiggat sa stradicon se ipak ne bi usudia jer koliko god on bija cvrst jednostavno mu fali onih 200g cvrstoce od jedne saragose ili twin powera. :silly:

zeusfaber napisao: Ja trenutno radim s Okumom RAW II :dry: Ok je rola za manje jigove ali nije to to. Privremena solucija u svakom slučaju. Blue Romance 20-60g i Okuma RAW 55. Bacam uglavnom jigove od 30 i 40g. Dosad najveća riba s ovim setom je luc od 4kg, luc od 3kg, zubatac od 1.7kg i ostalo zanemarivo...

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Bambus

Molimo prijavite se

Više...
Bambus's Avatar 12 Svi 2017 16:34 #185 od Bambus
Replied by Bambus on topic Shore jigging set
Kakva je Daiwa BG za shore jigging?

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 06 Lip 2017 16:50 #186 od riper
Replied by riper on topic Shore jigging set
za početak upoznavanja sa SJ tehnikom imam namjeru kupit štap
Daiwa Megaforce pilk, akcije 40-100g, dužine 3.0m
www.daiwa-cormoran.info/dw/en/products_1....htm?ovs_prdrows2=10
i rolu Daiwa BG 5000 ili 6000
www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod_7/daiwa-bg-5000_13640/
ima neko iskustva sa tim štapom i rolom?
Lovit ću na vanjskoj strani Dugog otoka gdje je more dosta duboko i ima velikih beštija :)

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 07 Lip 2017 12:25 #187 od zeusfaber
Jesi taj Daiwa Megaforce pilk vidio kod onog rusa što lovi u Crnoj gori?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 07 Lip 2017 12:28 #188 od AnalPheasant
Shore Fishing Games jedan od najdražin YT kanala :lol:

zeusfaber napisao: Jesi taj Daiwa Megaforce pilk vidio kod onog rusa što lovi u Crnoj gori?

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 07 Lip 2017 12:32 - 07 Lip 2017 12:34 #189 od AnalPheasant
Po meni taj Daiwa BG odradi posao bez problema :) super rola za novce

Daiwa Catalina 6500H
Zadnja izmjena: 07 Lip 2017 12:34 od AnalPheasant.
Hvala: riper

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 07 Lip 2017 13:34 #190 od riper

zeusfaber napisao: Jesi taj Daiwa Megaforce pilk vidio kod onog rusa što lovi u Crnoj gori?

da tamo sam ga vidio i štap mu radi odlično + sviđa mi se dizajn crno-zlatna kombinacija, sa rolom Daiwa BG mislim, da su savršen par...barem za početak :) :like: ...jedino kaj me sad jedan frajer rajca sa XZogom Mastery 100H2 :unsure:

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 07 Lip 2017 13:36 #191 od riper
da baš....frajer vadi lijepe komade i ima odlićne snimke, a i onaj Spheros mu spušta savršenu muziku za naše uši :woohoo: :like:

AnalPheasant napisao: Shore Fishing Games jedan od najdražin YT kanala :lol:

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 28 Lip 2017 17:43 #192 od riper
evo mali update....na kraju svega sam kupio sasvim drugi komplet od onog što sam najprije htio kupit....a bogami i dosta iznad predviđenog buđeta :whistle: ...al se nadam da će se sve to isplatit užitkom u ribolovnim avanturama :like: ....znači štap Major Craft Crostage 2.9m, cw:40-80g sam "oženio" sa rolom Shimano Saragosa 6000 SW B)
mogu reć, da sam pročitao sve živo, pretražio puno stranica i videa o razno raznom priboru za tu svrhu, preštudirao puno testova i analiza, i sve te inaformacije znaju zbunit čovjeka, da više nezna što kupit jer nekom ne odgovara ovo, nekom ono.
Mislim, da sam na kraju odabrao zlatnu sredinu štapa i role za shore jigging i da će dobro poslužit...svakako javim rezultate sa ribolova i dojmove oko pribora...hvala svima koji ste mi pomogli oko odabira, pogotovo oko role ;) :like: :like: :like:
Hvala: zeusfaber, zoki1

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Lip 2017 16:16 #193 od zeusfaber
Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)
Hvala: riper

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 29 Lip 2017 20:31 #194 od riper

zeusfaber napisao: Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)

hvala...evo za 14 dana počinje morska avantura...ja se nadam, da me Dugi otok neće iznevjerit i da mene isto čeka koji zubo ili nešto slično ;) ...svakako javim čim krstim štap i rolu :like:

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 30 Srp 2017 12:09 #195 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Ja sam sebi bas iz tog razloga uzeo dvije BG role. Jedna za spin i jedna za Shore Jigg. Uzeo dvije iste i to velicinu 3500 jer mi ne trebaju vece a imaju snage za svasta. I ovaj shore jigging neci biti sa velikim jiggovima. Cca 40g i mozda 60g. Pa koliko izdrze izdrze. Ali kod mene nece prevladavati jigganje vec spin pa ako nece nikako onda da probam malo i jiggati jer tamo gdje cu raditi nisu neke dubine i neki tereni da bih imao neke ozbiljne ribe za pravi jigg. Cisto da malo probam pa ako hoce riba odlicno a ako nece, barem sam probao.

Koju debljinu i koliko metara špage ti stane na BG 3500?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 31 Srp 2017 15:56 #196 od dxdandy
Ja sam sebi na obje motao j-braide 0,18. Stane 300m osnovne spage a jos sam podbacivao malo najlona.
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 31 Srp 2017 23:28 #197 od Vinsent_P
Hvala puno 😃😃😃😃😃
Bas me je zanimalo koliko upredenice stane na rolu jer sam se dvoumio između 3500 i 4000. Tako da je sada novi spin komplet finaliziran😃😃😃😃😃

Daiwa BG 3500
Shimano Blue Romance PG 274cm 20-60g
i WFT 22 KG STRONG 0,18mm 300m multicolor

Došla su neka ne nada sredstva i naravo treba ih pametno uložiti....zasto BG ne treba puno govoriti, izdržljivost, bestbuy, i nekako bas mi opcenito Daiwae pašu. Za Blue Romance cu se zahvaliti Analphesantu i Zeusufaberu na iskustvima koja su podjelili i za kraj WFT upredenica, pratim Mornigtide fishing i Dennisa Verreta na YouTube-u i oni koriste tu upredenicu doduše u malo većim dimenzijama, i ako njima služi za GT-ove, tune,...trebala bi i meni za strijelke i nadam se za koju licu ili palamidu. Eto toliko za sada, javim kada dođe komplet i nadam se da rezultati neće izostati.

Planiram sve naruciti sa Nordfishinga😃😃😃😃😃

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 01 Kol 2017 12:20 #198 od dxdandy
Uzmi ti sebi model ako vec nisi narucio bg 4000, meni sada zao. Razlika je samo u velicini spule. Na jednu sam si sada namotao 0,26 uoredenice koje sam uzeo isto 300m ali kast king i ona je cak mozda deblja od deklariranih 0,26 ali mi je jos dosta ostalo na kalemu na kojem je dosla. Tesko mi je sada reci koliko je ostalo ali mislim da bi i to stalo na model 4000. Ja sam uzeo dvije iste ali sad kontam da sam mozda trebao uzeti jednu vecu. Kako god masina je meni odlicna. Do sada najvece sto je izvukla je brancin od kile a to je izglisirala kad sam kocnicu dotegnuo. Dok je bila podesena na lagani bas fino svira i lako se ugadja i precizno.
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 01 Kol 2017 18:24 #199 od Vinsent_P
Nisam još naručio i niti neću još nekih 15 dana sigurno. Baš iz tog razloga sam te to i pitao jer neću bacati 30, 40, 50 metara upredenice samo zato jer nije stala na špulu. Malo si me bacio u razmišljanje...za sada di lovim deblja upredenica od 0,20 mm mi ne treba, a taman 300 mm 0,20 J-braid-a stane na 3500...razmisliti ću malo, svakako hvala na svjetu.

Jesi li možda probao zalijepiti izolir traku na špulu pa onda namotati upredenicu?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 01 Kol 2017 22:38 #200 od dxdandy
Nisam nista lijepio na spulu. Na spuli dolazi vec onaj gumeni prsten protiv proklizavanja pa mi to bilo dovoljno.
Hvala: Vinsent_P, Ceco

Molimo prijavite se