"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 13:58 - 20 Sij 2017 14:27 #21 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Shore jigging set
Pošto ste me sad napalili na SJ ,u fazi sam nabavke ovog ljepotana, Xzoga rod Mastery MA-S100H2,vaša cijenjena mišljenja o istom.Za rolu sam mislio uzet:
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3268
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3674 (a i ova mi se mota po glavi)
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3233
Zadnja izmjena: 20 Sij 2017 14:27 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Sij 2017 14:21 - 20 Sij 2017 14:33 #22 od oki270
Replied by oki270 on topic Shore jigging set
Mozda malo prejak stap do 150gr? Jedino ako ces do Cavtata ili na neki dalji otok pa tamo bacat teze varalice di je duboko more...
Zadnja izmjena: 20 Sij 2017 14:33 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 20 Sij 2017 15:04 #23 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging set
Zeus, jeli stigla SJ oprema?

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 15:25 #24 od zoki1

oki270 napisao: Mozda malo prejak stap do 150gr? Jedino ako ces do Cavtata ili na neki dalji otok pa tamo bacat teze varalice di je duboko more...

Pa po recenzijama vele da mu najbolje pašu jigovi do 60-70gr.ja inače ciljam na onaj kamenjar u Vrsima i Ražanjac,to mi je lani Porfo pričao da moramo tam otiči,isto su stijene i jako je duboku.A i u planu mi je otiči u prolječe na Lošinj,ispod hotela Aurora su fenomenalni tereni i ribe sigurno ima pa je bolje imat malo jači štap nego da je mrvicu preslab
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Sij 2017 15:40 #25 od oki270
Replied by oki270 on topic Shore jigging set

zoki1 napisao:

oki270 napisao: Mozda malo prejak stap do 150gr? Jedino ako ces do Cavtata ili na neki dalji otok pa tamo bacat teze varalice di je duboko more...

Pa po recenzijama vele da mu najbolje pašu jigovi do 60-70gr.ja inače ciljam na onaj kamenjar u Vrsima i Ražanjac,to mi je lani Porfo pričao da moramo tam otiči,isto su stijene i jako je duboku.A i u planu mi je otiči u prolječe na Lošinj,ispod hotela Aurora su fenomenalni tereni i ribe sigurno ima pa je bolje imat malo jači štap nego da je mrvicu preslab

Za kamenjar u Vrsima prije svega trebaju bakandze. To kamenje prolazi kroz cipele bez beda :blink: . Al da za 70gr jigove je stap do 150gr ok. to mu je taman sredina.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 15:48 #26 od zoki1
Al tamo mora biti ribe.Da,reko je Porfo da se tam nejde u japankama.Al u biti svaki kamenjar je isti,i nedo ti bog past tam jer te nema

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 20 Sij 2017 15:53 #27 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set

dzingo napisao: Zeus, jeli stigla SJ oprema?

Ne bi vjerovao, evo ovaj tren stiglo :lol:

Super zapakirano i zaštićeno u kartonu od Shimana, ne od Solin Građe ili Peveca što me ugodno iznenadilo. Rola je prekrasna, prekrasna i sićušna:) Iskreno, mislio sam da je malo veća :lol: To je prokletstvo online shoppinga. Iznenadio me i kapacitet špule. Na službenoj stranici od Shimana stoji da Shimano Stradic Ci4+ 4000 XG FB prima 0.25-260/0.30-180/0.35-130 (mm/m). Isto piše i na špuli. Čisto sumnjam. Pokušao sam namotati 300m 0,20mm upredenice i stao sam na cca. 200m, ako se ne varam :dry: :lol: Negdje griješim.

Štap je prekrasan ali znati ću više kad ga upoznam sa stijenom, a tada ću napisati i malo opširniji izvještaj s popratnim foto i video materijalima.

Kratki zaključak. Definitivno se radi o super roli i super štapu koji nisu jedno za drugo :lol: Idem sad kod Primariusa (a.k.a Vulgaris) po stručno mišljenje iz potkrovlja.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 20 Sij 2017 15:53 #28 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Nista od te tri makinje.. Nisu tko zna sta i ubit ce ih shore jigging. Uzmi rade novu Daiwa BG 4000H.

Inace di planiras uzet tu Xzogu? Ja bi ju isto :D

zoki1 napisao: Pošto ste me sad napalili na SJ ,u fazi sam nabavke ovog ljepotana, Xzoga rod Mastery MA-S100H2,vaša cijenjena mišljenja o istom.Za rolu sam mislio uzet:
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3268
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3674 (a i ova mi se mota po glavi)
www.maguro-pro-shop.com/hr/role/spinning-reels?product_id=3233

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 16:09 #29 od zoki1
Još neznam,moram po netu malo pročačkat,

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 16:14 #30 od zoki1
Inače ove Hart role nisu nimalo nekvalitetne,dapače ja sam se iznenadio kad sam ih primio u ruke,ne tresu se(dobro su izbalansirane),kompletne su od metala,i čovijek mi rekao da bez brige mogu podnjet jigove do 80gr,a meni je to plafon,ustvari najčešči budu od 30-60gr,tako da bi te role trebale biti i više nego dovoljne.
A meni su cijenovno prihvatljive

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 20 Sij 2017 17:13 - 21 Sij 2017 00:45 #31 od Everyday normal guy
Zeuse dragi kao sto sam ti i rekao na pocetku teme, ta rola definitivno nije za taj stap a sto se kapaciteta tiče.....to što pise da je spaga 0.20.....samo piše i to je sve ;)
Za shore jiging je prikladnija 5000...isto tijelo ali dublja špula. Stradic fk 5000 bi bio puno blize tome čemu si težio.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 21 Sij 2017 00:45 od Everyday normal guy.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 20 Sij 2017 17:36 #32 od Ahab
Replied by Ahab on topic Shore jigging set
Zeus, koju veličinu role si uzeo?
Kapacitet ti piše za monofil. Upredenica nije pravilnog oblika, niti se slaže kao monofil, niti je primarno izražena u mm pa ne možeš očekivati istu dužinu kao kod monofila.

smoto
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 20 Sij 2017 18:43 - 20 Sij 2017 18:46 #33 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Shimano Stradic Ci4+ 4000 XG FB

Snašao sam se. Privremeno sam s Plavom Romansom upario RAW II 55 na kojeg sam namotao Daiwu Tournament EVO 0.20mm, a za Stradic-a naručujem novu upredenicu i zasad ću ga koristiti na Octani 10-40g. Tako da imam i 10-40g i 20-60g kombinaciju.

Stižu i Jigpare, FC, kopčice i ostalo :)
Zadnja izmjena: 20 Sij 2017 18:46 od zeusfaber.
Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 20 Sij 2017 19:44 #34 od Ahab
Replied by Ahab on topic Shore jigging set
To i je idealna veličina za 40g štap.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 20 Sij 2017 19:55 #35 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging set

zeusfaber napisao: Shimano Stradic Ci4+ 4000 XG FB

Snašao sam se. Privremeno sam s Plavom Romansom upario RAW II 55 na kojeg sam namotao Daiwu Tournament EVO 0.20mm, a za Stradic-a naručujem novu upredenicu i zasad ću ga koristiti na Octani 10-40g. Tako da imam i 10-40g i 20-60g kombinaciju.

Stižu i Jigpare, FC, kopčice i ostalo :)

Izgledaju dobre kombinacije samo još to treba ispitati na terenu. Vidim da si dobro zagrizo za ovu tehniku, drago mi je da nisam jedini ;) .
Jedva čekam da čujem prve dojmove sa terena.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 20 Sij 2017 19:56 #36 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Shore jigging set
I u dužini 330 cm? :?:
Udaljenost prve vodilice, pravac pružanja vodilica, balans, osobni afiniteti

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 20 Sij 2017 20:19 #37 od Jura
Replied by Jura on topic Shore jigging set

zoki1 napisao: Inače ove Hart role nisu nimalo nekvalitetne,dapače ja sam se iznenadio kad sam ih primio u ruke,ne tresu se(dobro su izbalansirane),kompletne su od metala,i čovijek mi rekao da bez brige mogu podnjet jigove do 80gr,a meni je to plafon,ustvari najčešči budu od 30-60gr,tako da bi te role trebale biti i više nego dovoljne.
A meni su cijenovno prihvatljive

Odaberi što želiš ali ja bi ti još jednom preporučio da zaobiđeš hart role, čitao sam negdje nemogu se točno sjetiti neki engleski forum (nemogu naći taj forum opet :( ) da su na hartu pucale ručice, djelovi špula itd. Ona daiwa je bolji izbor po meni ali opet ti biraš. :)
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 20 Sij 2017 20:31 #38 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Shore jigging set
Sve ovisi o tome kako radiš. Ako varalicu animiraš sa štapom rola će duže trajat. Ako varalicu animiraš rusko tehnikom (rolom) onda trebaš tenk Van Staal role

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: Jura, AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 20:38 #39 od zoki1
Tolko kolko ja provedem u ribolovu na moru,mada sam rekao da ču si to priuštit češče,mene bude durala godinama,ma i daiwa je u igre,ništa ja nisam isključio,ali BG sw model ;) Sve je još to u povojima ;)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 20 Sij 2017 20:40 #40 od zoki1

Mladen Miletić napisao: Sve ovisi o tome kako radiš. Ako varalicu animiraš sa štapom rola će duže trajat. Ako varalicu animiraš rusko tehnikom (rolom) onda trebaš tenk Van Staal role

Pa da do kraja života više nesmijem oči zatvorit,žena bi me ubila da dam tolku lovu za rolu :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se