"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
dxdandy's Avatar 04 Stu 2017 20:12 - 04 Stu 2017 20:14 #221 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Evo me pogodilas neka lova sa kladionice. Iance se uopce ne kladim nego bilo neko kolektivo kladjenje i zajednicko ulaganje i eto neplaniranih para. E sada, ja se odlucih ponoviti u Shimano Blue Romance stap. Vidim da tu ima svakakvih podmodela tipa Power Game i Shore Jigging pa sad koji predlazete za strijelku i slicnu ribu. Gledam nema ga vise za kupiti nordfishing77. Ima li ga jos gdje za kupiti sem u toj trgovini. Kod nas ga u skorpionu prodaju za 1600kn sto mi ne pada na pamet za platiti.
Interesantam mi je ovaj model Power Game akcije 20-60g....dali je dobro pogodjen model za ono sto bih ga ja koristio ?
Sto se tice jigganja...to vrlo slabo prakticiram ali imam nekih jiggova pa bih malo i njih bacao. Koliko mu je stvarna granica bacanja ili je za ovo mooje sto bih radio bolji model Shore Jigging ? I gdje ga uopce nabaviti ?

Edit :

Vinset_P kada si ti svoga narucio ? Kakav ti je balans sa BG rolom. Ja ima dvije BG ali 3500 model ali razlika u tezini je zanemariva. THX !
Zadnja izmjena: 04 Stu 2017 20:14 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 05 Stu 2017 11:47 #222 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Shore jigging set
@dxdandy

Naručio sam ga prošlu srijedu,27.10, i da bio je par dana dostupan i mislim da vec u subotu ili nedjelju ga vise nije bilo. Strpi se malo vrlo verojatno ce opet biti u prodaji😉

Sta se balansa role i stapa tiče  ja sam oduševljen, super leže u ruci, nakon tri sata neprestanog spinanja nisu me boljela leđa, zapešće...varke baca odlicno, cak i lakše od deklariranog, Pop Prey 100. Šta se gornje granice tiče najteža varka koju sam isprobo je Molix SB 117 42g, zamah iz pune snage, odrađen bezproblema i jos ima nesto rezerve, do nekih 50g rekao bih.

Također imao sam na Crofishu u rukama i SJ model, ovaj za SJ ima regular akciju, a PG ima fast,  meni osobno više PG. 

Stap je stvarno jak i sve ispod 3kg nece niti osjetiti😊😊😊

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 12:40 #223 od bzing
Replied by bzing on topic Shore jigging set
Ja sam nešto tražio pa sam naletio baš na Blue Romance ali je to model 20 - 50 grama , dužine 244cm i 213 cm s cijenom nekakvih 90€ bez dostave.

dxdandy napisao: Evo me pogodilas neka lova sa kladionice. Iance se uopce ne kladim nego bilo neko kolektivo kladjenje i zajednicko ulaganje i eto neplaniranih para. E sada, ja se odlucih ponoviti u Shimano Blue Romance stap. Vidim da tu ima svakakvih podmodela tipa Power Game i Shore Jigging pa sad koji predlazete za strijelku i slicnu ribu. Gledam nema ga vise za kupiti nordfishing77. Ima li ga jos gdje za kupiti sem u toj trgovini. Kod nas ga u skorpionu prodaju za 1600kn sto mi ne pada na pamet za platiti.
Interesantam mi je ovaj model Power Game akcije 20-60g....dali je dobro pogodjen model za ono sto bih ga ja koristio ?
Sto se tice jigganja...to vrlo slabo prakticiram ali imam nekih jiggova pa bih malo i njih bacao. Koliko mu je stvarna granica bacanja ili je za ovo mooje sto bih radio bolji model Shore Jigging ? I gdje ga uopce nabaviti ?

Edit :

Vinset_P kada si ti svoga narucio ? Kakav ti je balans sa BG rolom. Ja ima dvije BG ali 3500 model ali razlika u tezini je zanemariva. THX !

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 05 Stu 2017 13:03 #224 od Vinsent_P
Ima raznih modela STICKBAIT, SOFTBAIT, EGING, SHORE JIGGING i POWER GAME.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 05 Stu 2017 13:11 #225 od bzing
Replied by bzing on topic Shore jigging set
Bojim se da nije moje područje interesa pa mislim da je pisalo:
Shimano Blue Romance Softbait - Fishing Rods
Shimano Blue Romance Jerkbait - Fishing Rods

Čemu služi ne znam.Ja sam sklon svemu nači primjenu pa me natpis dropshot ne sprječava da lignjam s tim štapom.Dapače.
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Stu 2017 14:11 #226 od dxdandy
@Vinset_P

Hvala ti na odgovoru. Onda cekam iducu ponudu. Koliko te na kraju izasao sa dostavom? S kojom rolom si ga upario da ti odgovara balans.

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 05 Stu 2017 17:55 #227 od Vinsent_P
124€ i ako mozes nemoj platiti PayPal-om jer deru na tecaju nevjerojatno, po tečaju 7,9 su pretvarali kn u eur.

Daiwa BG 4000, meni osobno se super slažu,bez velike muke se može twicati😃😃😃 kažem bez velike muke jer je komplet ipak za malo teži spin😃😃😃

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Stu 2017 20:49 #228 od dxdandy
Kazes da ne placam PAyPalom. Nisam jos kod njih nista narucivao pa me uputi. Ima li jos koji oblek placnja sem PayPala a da vrijdi za nas. Nesto tipa placanje po po
uzecu ili direktno preko neke bankovne kartice ?

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 05 Stu 2017 21:32 #229 od Vinsent_P
Mozes platiti Mastercardom, Visom ili direktno njima uplatiti na bankovni račun, pronjuškaj malo kod kojeg oblika plaćanja ti mjenjaju euro po najpovoljnijem tečaju😃

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 06 Stu 2017 07:11 #230 od dxdandy
Hvala ti za savijete. Sada joj jedino sto dvojim dali uzeti duzinu 274cm ili ici na model od 3,00m. Akciju sam odlucio da ce biti 20-60g. Ovog ljeta sam bio kratak za nekih 15-20m. Taman ispred mene radi riba, iskace vanka a ne mogu varke zabaciti na tu daljinu. Da poludis. Sve kontas pa zaletice se jedna i tu gdje moj popper pljuska ali malo sutra, Nece i nece. Totalna frustracija. Sad nekako si mislim dali bih mozda tih 15-20m mogao ostvariti sa stapom od 3m. Recimo da su varke koje bi se bacale cca 28-40g tezine. Prvenstveno popperi a onda i zare pa i pokoji jigg. Jiggovi bi jos i mozda letili ali ovo ostalo me muci. Velike su to varke i prave velik otpor dok lete pa iako se bas bas dobro neke zabacuju opet mi je falilo jos malo. S druge strane taj od 3,00m vjerojatno ima losiji balans, teze je raditi sa povrsincima i dobiti pravu rad varalice, mozda ni sama akcija stapa nije kao na ovom 2,74m...ma zlo jedno :lol: ... slatke su to muke ali da vas cujem sta vi kazete.

Molimo prijavite se

Više...
lukomar's Avatar 06 Stu 2017 18:39 #231 od lukomar

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 07 Stu 2017 19:59 #232 od dundo
Replied by dundo on topic Shore jigging set
Je li ovo piše da je u cijenu uključena i poštarina?

Molimo prijavite se

Više...
lukomar's Avatar 07 Stu 2017 20:31 #233 od lukomar
Replied by lukomar on topic Shore jigging set
Obično je 20 Eur DHL do 5 kg i 1.2 metra

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 08 Stu 2017 11:12 #234 od riper
Replied by riper on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Evo me pogodilas neka lova sa kladionice. Iance se uopce ne kladim nego bilo neko kolektivo kladjenje i zajednicko ulaganje i eto neplaniranih para. E sada, ja se odlucih ponoviti u Shimano Blue Romance stap. Vidim da tu ima svakakvih podmodela tipa Power Game i Shore Jigging pa sad koji predlazete za strijelku i slicnu ribu. Gledam nema ga vise za kupiti nordfishing77. Ima li ga jos gdje za kupiti sem u toj trgovini. Kod nas ga u skorpionu prodaju za 1600kn sto mi ne pada na pamet za platiti.

Edit :

ja imama Shimano Blue Romance PG, 20-60g, 2,74m dužine i mogu reć, da je štap odlićan, fino se baca varke, a bacao sam sa njime gotovo sve što imam....varalice do 50 g i jiggove do 60g....bez bilo kakvog problema. Jedina mana kod jigginga je nešto kratka drška al to je sitnica, štap vrijedi te novce ;)

Molimo prijavite se

Više...
riper's Avatar 08 Stu 2017 11:54 #235 od riper
Replied by riper on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Hvala ti za savijete. Sada joj jedino sto dvojim dali uzeti duzinu 274cm ili ici na model od 3,00m. Akciju sam odlucio da ce biti 20-60g. Ovog ljeta sam bio kratak za nekih 15-20m. Taman ispred mene radi riba, iskace vanka a ne mogu varke zabaciti na tu daljinu. Da poludis. Sve kontas pa zaletice se jedna i tu gdje moj popper pljuska ali malo sutra, Nece i nece. Totalna frustracija. Sad nekako si mislim dali bih mozda tih 15-20m mogao ostvariti sa stapom od 3m. Recimo da su varke koje bi se bacale cca 28-40g tezine. Prvenstveno popperi a onda i zare pa i pokoji jigg. Jiggovi bi jos i mozda letili ali ovo ostalo me muci. Velike su to varke i prave velik otpor dok lete pa iako se bas bas dobro neke zabacuju opet mi je falilo jos malo. S druge strane taj od 3,00m vjerojatno ima losiji balans, teze je raditi sa povrsincima i dobiti pravu rad varalice, mozda ni sama akcija stapa nije kao na ovom 2,74m...ma zlo jedno :lol: ... slatke su to muke ali da vas cujem sta vi kazete.

imao sam isti problem odnosno frustracije kao ti prije 3 tjedna na Krku, riba (lucevi) je radila na površini ko luda cijeli dan...al je bila stalno izvan dometa mojih varki i jiggova (bacao sam varalice od 20 do 54g i jiggove od 40 do 60g) :( :( :( ...koristio sam štap Shimano Blue Romance od 2.74m i štap Major Craft Crostage od 3.00 m...iskreno nije bilo neke velike razlike u daljini bacanja zbog dužine štapa...još uvjek sam bio prekratak za nekih 20-50m i tako cijeli dan :( ...pojeo se živ jer nikako nisam doćekao taj udarac jedne jedine ribe...al jbt ga i to je ribolov ;) :like: sad razmišljam, da si kupim još kajak FeelFree Lure, jer sa njim bi u takvom ribolovu bila sasvim drukćija prića ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 08 Stu 2017 16:49 #236 od dxdandy
Da ti budem iskren, i ja sam razmisljao o kajaku ali i brzo odustao. Gledao dosta filmica na youtubeu i svako malo se prevren neko. PRvo me strah da mi se oprema ne smoci...drugo me strah da nesto od opreme ne izgubim i nije mi neki polozaj za visesatno sjedenje sa mojom stomacinom. A sad kad gledam jos koliko kosta odma ga vise ne zelim. Nekako sam odlucio si kupiti neki gumenjak od 3,20 - 3,70m i fino relativno bez brige na more. Kad sam gotov onda ga izvucem vanka i na prikolicu i doma. Vez nemam namjeru placati jer ne zivim na moru pa to sto sam namoru nekih 5-6 tjedana godisnje cu se zrtvovati i svaki put ga pustati i vaditi vanka.
Cak imam i stari tomos 4 motor od staroga pa bi se i to dalo iskoristiti za prvu ruku a u planu je cak uzeti neki elektricni motor cisto da posluzi za odvesti se u malo dublje i pecati i za vratiti se nazad. Za nikakve daleke izlaske. Ali otom potom. Bitnije mi je ovo sto kazes da sa stapom od 3m nisi nista skoro dobio. Onda je odluka pala na 2,74 i kada se pojavi uzimam ga.

Thx !

Molimo prijavite se

Više...
Zudjel_K's Avatar 11 Stu 2017 15:02 #237 od Zudjel_K
Replied by Zudjel_K on topic Shore jigging set
Poz ekipa..
Treba mi koja preporuka. Pa da ne otvaram novu temu ovdje pisem.
Imam veliku volju probati na mom terenu ovu tehniku ali nemam opremu niti mnogo para za kupovanje skupih igracki za test... Pa ako postoji na marketu stap i masina koji bi izdrzali jigove do 60,70gr a da je sto jeftinije bio bih zahvalan da napisete.. Znam da za pravi osjecaj SJ se mora imati nesto bolje ali kada bi se pokazalo imalo nade kod mene onda budemo i to nabavili...
Nadam se da moj post nije konfuzan i smijesan ako jeste odma brisem :)
Pozdrav i bistro!

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 11 Stu 2017 15:36 #238 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Shore jigging set
Zudjel_K, ajde se molim te prijavi kao i mi svi ostali...imaš već 4 posta a neznamo ni tko si ni odakle dolaziš.
Kad to obaviš svi će ti vrlo rado pomoć.☺

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 11 Stu 2017 20:16 #239 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set

Zudjel_K napisao: Poz ekipa..
Treba mi koja preporuka. Pa da ne otvaram novu temu ovdje pisem.
Imam veliku volju probati na mom terenu ovu tehniku ali nemam opremu niti mnogo para za kupovanje skupih igracki za test... Pa ako postoji na marketu stap i masina koji bi izdrzali jigove do 60,70gr a da je sto jeftinije bio bih zahvalan da napisete.. Znam da za pravi osjecaj SJ se mora imati nesto bolje ali kada bi se pokazalo imalo nade kod mene onda budemo i to nabavili...
Nadam se da moj post nije konfuzan i smijesan ako jeste odma brisem :)
Pozdrav i bistro!

Ovaj tvoj komplet je sasvim dovoljan za jigove od 40ak grama, pa probaj da vidiš sviđa li ti se. Ja isto imam spinerski štap 15-60 i rolu 4000 po shimanu i bacam jigove 40 grama i uživam u jiganju. To ti je sigurno najjeftinije.

Molimo prijavite se

Više...
Zudjel_K's Avatar 11 Stu 2017 20:39 #240 od Zudjel_K
Replied by Zudjel_K on topic Shore jigging set
Mnogi su mi rekli da cu Exage 4000 zeznut jigovima tezim od 30gr pa nisam testirao da mi ostane bar za spin

Molimo prijavite se