"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
Zudjel_K's Avatar 11 Stu 2017 20:39 #241 od Zudjel_K
Replied by Zudjel_K on topic Shore jigging set
Vidio sam one jigpare od 30gr ali nigdje dekori koje bih ja uzeo

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 11 Stu 2017 20:43 #242 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Ma do 40 grama je ok, a i onako jigaš štapom.
Što se jigpara tiče meni najbolje radi zebra glow, pink zebra i blue iwashi

Molimo prijavite se

Više...
Zudjel_K's Avatar 11 Stu 2017 20:50 #243 od Zudjel_K
Onda cu probati :)
Ako nije problem da mi se javite na FB imam jos koje pitanje a lakse ne nego ovdje...

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 11 Stu 2017 22:10 #244 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Nisam se ni ja baš ubio od iskustva, ja sam ti u shore jiggingu tek od ovog ljeta. Bolje pitaj ovdje jer sigurno ima iskusnijih.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 12 Stu 2017 12:17 #245 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Kojim buđetom raspolažeš? Krenimo prvo od toga ;)

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
Zudjel_K's Avatar 12 Stu 2017 12:23 #246 od Zudjel_K
E tu ima stvar koja me interesuje...
Ima li od prilike minimala koja za komplet (stap i masina) a za konac i fc znam koje bih uzeo... A ako sve bude kako treba onda se uzima nesto kvalitetnije :)

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 12 Stu 2017 12:39 #247 od AnalPheasant
Računaj barem 150/200€ za štap i mašinu. Možda da pogledaš rabljene štapove i mašine? Izašlo bi te jeftinije od kupovanja novog kompleta. Ja se u shore jigging ispod 250€ ( samo štap i rola ) ne bih upuštao :)

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 19 Stu 2017 22:20 #248 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Ljudi dosta se tu pricalo o stapu Shimano Blue Romance Power Game 20-60g. Sad malo gledam nordfishing77 stranicu i jos uvijek ga nema ali imaju od Power Game asortimana stap Lesath BX 270 PG H akcije 20-80g.
Znam da je Lesat ili bi barem trebao biti bolji od Blue Romance ali tu nitko nije spominjao nista o njemu ili barem ja nista ne vidi. Bas me zanimaju iskustva ljudi sa njim. Dali je prejak za spinanje sa velikim poperim i bacanje recimo jiggova do 60g. U igri su streleke i povremeno ako imam srece palamide ili lucevi do cca 3kg.
Razlika u cijeni je barem dupla e sada dali je i toliko bolji ?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 19 Stu 2017 22:48 #249 od AnalPheasant
Za te novce uzmi neki model od Xzoge u Mastery seriji. Ipak malo bolji stap od Shimanovog :)

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 20 Stu 2017 15:14 #250 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging set
Slažem se sa AnalPheasant-om, Xzoga Mastery (vlasnik sam jedne) ti je bomba od štapa a i klasa. Nečeš požalit.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 20 Stu 2017 17:42 #251 od dxdandy
Ma nisam ga mislio uzimati samo me zanimalo ako ga tko ima, njegovo misljenje. Nekako mi se vise svidja njegov raspon akcije 20-80g ali i tezina. Gledam uzeti sto laksi stap a opet dobar i izdrzljiv te da mogu raditi fino sa poperima i zarama od 20g pa navise ali i bacati jiggove od 20-60g. Ustvari cak ni ne jiggam vec gledam da sto dalje mogu zabaciti i brzo voditi varku na obalu. Recimo da najvise bacam jiggove od 40g a od 60g imama samo jedan. Ova zoga mastery na koji model tocno tipujes...onaj od 3m mi nikako ne ide na ruku...odlican je ali mi to pre tesko i pre veliko. Nekako mi se cini da cu cekati blue ronance...kolika je njegova max. tezina bacanja iz prakse s ne sa papira?

Thx!

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 20 Stu 2017 20:13 #252 od AnalPheasant
Ja sa blue romance 274cm 20-60g bacam pluggove ( Maria Loaded sinking 55g i Duo Aomasa 40g ) bez ikakvog problema. Jiggovi do 45g iznad toga nisam probao. Popperi i WTDovi do 40g. Ne svida mi se jedino rad sa voblerima poput Tide Minnowa. Nije to stap za to.. dok za ostale varke gore navedene odlican pogotovo za novce. Same pohvale.

Daiwa Catalina 6500H
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 21 Stu 2017 19:28 #253 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging set

dxdandy napisao: Ma nisam ga mislio uzimati samo me zanimalo ako ga tko ima, njegovo misljenje. Nekako mi se vise svidja njegov raspon akcije 20-80g ali i tezina. Gledam uzeti sto laksi stap a opet dobar i izdrzljiv te da mogu raditi fino sa poperima i zarama od 20g pa navise ali i bacati jiggove od 20-60g. Ustvari cak ni ne jiggam vec gledam da sto dalje mogu zabaciti i brzo voditi varku na obalu. Recimo da najvise bacam jiggove od 40g a od 60g imama samo jedan. Ova zoga mastery na koji model tocno tipujes...onaj od 3m mi nikako ne ide na ruku...odlican je ali mi to pre tesko i pre veliko. Nekako mi se cini da cu cekati blue ronance...kolika je njegova max. tezina bacanja iz prakse s ne sa papira?

Thx!

Da, mislio sam na onaj sa str.10 od 3m. Sve pet.
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Stu 2017 09:42 - 23 Stu 2017 09:58 #254 od dxdandy

AnalPheasant napisao: Ja sa blue romance 274cm 20-60g bacam pluggove ( Maria Loaded sinking 55g i Duo Aomasa 40g ) bez ikakvog problema. Jiggovi do 45g iznad toga nisam probao. Popperi i WTDovi do 40g. Ne svida mi se jedino rad sa voblerima poput Tide Minnowa. Nije to stap za to.. dok za ostale varke gore navedene odlican pogotovo za novce. Same pohvale.

Daj molim te reci sto ti to ne pase kod rada sa voblerima. Ne mozes dobiti neki radi varke ili nemas osjecaj zbog akcie stapa ( tip. tvrd ili pre brz ) ili sto vec? Osobno bih najvise radio sa poperima tipa savage gear panici prey v2 ovim manjim od 16g i vecim od 28g i slicnim povrsinskim varkama tipa stylo i sl. ali bih malo bacao i jiggove ali njih stavljam u drugi plan.
Bacao bih i klasicne varke kao Duo TMS 14-17cm i Rapala Original MaxRap 11-17cm i sl. Prvenstveno stavljam naglasak na radi sa poperima radi strelke i samo ponekad odlazak na palamide ako bude srece. Nekada imam priliku za otici na barku kao gost pa bih ga iskoristio i za laganu panulu isto za palamde ili plavice i sl.
Uglavnom 99% bih radio sa njim sa obale.
Zadnja izmjena: 23 Stu 2017 09:58 od dxdandy.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 23 Stu 2017 12:42 #255 od AnalPheasant
Ne pase mi jer ne osjetim rad voblera koliko ga se osjeti recimo na Black Mambi od Xzoge. Za povrsince je odlican jer ima tvrdi vrh. Panulu ( dubokoronce ) mozes vuci sa njime bez problema.

Daiwa Catalina 6500H

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 23 Stu 2017 12:58 #256 od dxdandy

AnalPheasant napisao: Ne pase mi jer ne osjetim rad voblera koliko ga se osjeti recimo na Black Mambi od Xzoge. Za povrsince je odlican jer ima tvrdi vrh. Panulu ( dubokoronce ) mozes vuci sa njime bez problema.

Znas sta te molim. Nemam nigdje u svojoj blizini od 300km gdje vidjeti niti probati barem taj stap u ruci a skroz sam nabrijan na njega.
Molim te imas li volje da kad odes s njim na more da se snimis kako se ponsa sa tim teskim zarama ili poperima koje bacas. Ili jos bolje sa tipa panic preyom od 14cm i 28g. ili nekim stylom. Samo da vidim kako mu radi vrh. Mozes li s njime raditi fini walk-d-dog ?
Nema nesto na youtubeu videa s njim da bih mogao donijeti neke zakljucke a vidim da ste svi koji ga imate zadovoljni a i cijena mi pase.

Hvala ti puno !

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 23 Stu 2017 14:09 #257 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Shore jigging set
Možda griješim, ali ja osjetim bolje rad MaxRap 17 na Romansi nego na Hexani 10-35. Može biti da je razlog tome šta BG 4000 ima brži prijenos od Ninje 3000 i na BG-u je namotana Tournament Evo 8, a na Ninja-i J-Braid, pa je rad MaxRapa radi bržeg povlačenja jači i bolje se prenosi na štap radi veće krutosti upredenice. Ispravite me ako griješim...to je neki moj dojam i zaključak nakon jednog izlaska na more sa Romansom😊

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 09 Pro 2017 21:21 #258 od dxdandy
Ne mogu vjerovati, svaki dan pogledam na nordfishingu i jos uvijek nemaju u ponudi romancu...pa dajte ljudi, sta se ceka...hocu da se ponovim...ahahaha
Jel ima negdje dalje za iste pare ? ;)

Molimo prijavite se

Više...
lukomar's Avatar 09 Pro 2017 21:27 - 09 Pro 2017 21:29 #259 od lukomar
Replied by lukomar on topic Shore jigging set
www.fishingtackle24.de/store-search-resu...e+Romance+Power+Game

-probaj ovdje - šalju u Hrvatsku ( 20 EUR paket do 5 kg)
Zadnja izmjena: 09 Pro 2017 21:29 od lukomar. Razlog: cijena paketa

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 10 Pro 2017 07:47 #260 od zoki1

Molimo prijavite se