"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
marko87's Avatar 13 Sij 2021 19:59 #421 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Vjerujem da može sigurno bez problema. I koliko vidim po pričama svih što je imaju da je to dosta robusna i jaka rola vjerujem da nemaš brige i da će odraditi 80 čak i 100g.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 13 Sij 2021 20:19 #422 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set

Paragon napisao: Mislite li da Daiwa BG 4000 može poslužiti za shore jigging?Ako da do koje gramaže jiggova?

Može bez problema. Jedina mana je malo lošiji antireverse sistem pa bi mogao nakon nekog vremena otići.
Ali ukoliko nećeš baš potapati mašinicu u vodu ne bi trebalo biti problema.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 21:39 #423 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging set
Mogo bi onda i ja počet ganjat kakav štap za shore tako da bi se mogli čuti ovdje uskoro oko štapa.
Samo se prvo moram riješiti nešto viška opreme koju ne koristim.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 14 Sij 2021 01:45 #424 od susnjar
Replied by susnjar on topic Shore jigging set

Paragon napisao: Mogo bi onda i ja počet ganjat kakav štap za shore tako da bi se mogli čuti ovdje uskoro oko štapa.
Samo se prvo moram riješiti nešto viška opreme koju ne koristim.

Ja sam je (bg 3500, što je ista rola samo s plićom špulom) upario s ovim štapom:

Major Craft Solpara SPX-902LSJ / 274 cm / max 60 gr / Regular Fast / Light Shore Jigging

i mislim da si lijepo pašu.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Sij 2021 16:49 - 14 Sij 2021 17:34 #425 od Paragon
Ja sam čak ciljo na Xzogu Mastery ili nešto slično.Mada igra sve(marka ,gramaža)Ali o tom potom.Daleko je to još od realizacije.Prvo se moram skontat što bi točno htio i gdje mislim loviti i moram malo preispitati.Pa kad budem u neudomici javljam se ovdje.
Zadnja izmjena: 14 Sij 2021 17:34 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 14 Sij 2021 19:40 #426 od marko87
Već si mogao upratiti da je dosta hvalim i opet od mene velika preporuka za xzogu. Ako imaš priliku probati negdje isprobaj ali vrijedi svake kune. Samo ti odmah mogu reći da će ti recimo za mastery daiwa bg 3000 biti prelagana.

Ja sada sa shimanom i 455g mislim da imam donju granicu što može biti u solidnom balansu. Ja sam već pisao tu sa se i dalje premišljam za 8000 model. Sutra bi trebao do Splita i ako bude gdje 8000 da probam kako mi leži na štapu da vidim jel štedim lovu za veći model.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Sij 2021 19:44 #427 od Paragon
U mene je 4000 negdje ste nešto krivo pročitali.
Koje gramaže jigovi su Xzogi idealni po vama?Pošto je ona do 150gr...

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 14 Sij 2021 20:11 #428 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set

Paragon napisao: U mene je 4000 negdje ste nešto krivo pročitali.
Koje gramaže jigovi su Xzogi idealni po vama?Pošto je ona do 150gr...

Paragon vrijeme je da pocnes govoriti sa TI na forumu :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 14 Sij 2021 20:36 - 14 Sij 2021 20:42 #429 od marko87
Krivo napisao, mislio sam na 4 a pisem 3000.

Po meni ideala 60-100g, 50g osjeti ali isto malo prejak za njih. Preko 100 još nisam ispobavao ali sutra sam mislio uzeti jedan 120 u Pangei za testa da imam.

Slažem se B, osjećam se staro kad govoriš vi😁

Zadnja izmjena: 14 Sij 2021 20:42 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 20 Sij 2021 10:56 #430 od pazinjan
Replied by pazinjan on topic Shore jigging set
Bok, nov sam u svemu tome ali me zanima vase misljenje.
Imam štap za spin Savage Gear XLNT3 12-40g 243 cm sa mašinicom Daiwa Caldia LT 3000D-C
može li se s time počet povremeno jiggat ili bolje ne?
Druga opcija je shimano shimano vengeance 14 - 40g 240cm sa mašinicom Okuma Ceymar XT CXT-40
Hvala

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 20 Sij 2021 11:13 #431 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
Nijedan od ta dva. Mislim, može se i sa žlicom piti voda iz čaše, ali nema nekog smisla.

Kakvi su tereni, dubine, struje? Što bi lovio?

Generalno, pošten shore jigging štap za početak nema u nazivu imena riječ SPIN. Shore stapovi su 270-310cm najčešće, može samo biti duži za specifične situacije. Većina preferira 290-305cm.
Uzmi si ovako, kolike su ti dubine pa x2. Toliko grama ces vjerojatno maksimalno bacati s obale, ponekad za lošeg vremena i više, možda i do DUBINA x 4 = težina jiga.

Aliako je dubina 40m, vjerojatno ćeš uvijek bacati 60g, nekad 40g, nekad i 80g. Štap nek uvijek ima maksimum barem 20% iznad najtežeg jiga koji ćeš bacati.

Nije stvar samo u tome može li štap zabaciti jig nego može li on taj jig pokrenuti pravilno kad je jig 80m daleko i 40m duboko? Spin štapovi nisu dizajnirani za takve otpore i dubine jer voblere ne vodiš kao jigove niti na takvim dubinama (izuzev teških igracki) i spin štapovi se pod jigom obično savijaju a ne pokreću ga kako treba dok jig nije puno bliže obali i pliće gdje padaju otpori polako.

A rola... Opet duga priča. Laganu spin rolu moze u jednoj sezoni razjebati i 60g jig. Trebaš brzi prijenos i jake zupčanike, kvalitetne materijale. Nikako magnezijska kućišta.

Ovi štapovi koje si naveo su kratki i slabi za shore.
Nisam ih probao, ali sumnjam da će raditi 40g jig iako ga možda mogu baciti. A nek je more imalo jače, 20 i 30g jig neće nikad doći do dna. Stvorit če ti se luk u vodi i ti rokaš, štap se savija a jig niš ne radi u moru....

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 20 Sij 2021 11:58 #432 od pazinjan
Da, tako nekako sam si i mislio..jedino me spasava sto je kod nas u Istri more plitko i svi jigovi koje sam narucio su oko 20 g
Probat se malo poigrat, pa ako postane zanimljivo, narucit cu koji pravi komplet

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 20 Sij 2021 12:08 #433 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Za light shore jigging do 30g će ti sigurno poslužiti. Na takve jigove se može zaletiti baš sva plava riba, a ljudi su dizali na 10-15g jig orade i arbune. Za probu je ok, ako ti se svidi i želiš na pravi shore jiging onda moraš preći na jaču opremu kakvu ti je BlackMarlin preporučio.

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 20 Sij 2021 12:08 #434 od pazinjan
Zaboravio sam zahvalit na brzom i opseznom odgovoru.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 20 Sij 2021 15:24 #435 od Kun
Replied by Kun on topic Shore jigging set
Postujem sve ljude koji su gore iznad bilo sta na pisali kad je u pitanju shore jigging oprema. Ne zelim da uvrijedim nikog niti bilo sta slicno. Ali po mom nekom misljenju ti mozes poceti jiggati sa bilo cim. Naravno da ima smisla ne mislim doslovno sa svakom rolom i svakim stapom. A posto svi znamo da je oprema preskupa, a dosta ljudi nema toliko prilike da lovi. Posluzit ce ti sve vjeruj mi, niko ne ide da vadi 30kg ribe na dan nego ide da uziva. Eh , ako vidis da si zagrizo opasno, imas cesto izlaske, lovis dosta ribe, normalno dosta stvari se sjebe. Onda skupis hrabrosti hahah i kupis sebi ozbiljnu opremu. Jebi ga, neko ima golfa dvojku neko porsea ali cinjenica je da oboje radi svoj posao. Tako da eto imas moje misljenje koje nije toliko strastveno da se odmah sve ima i odmah sve kupuje. Ne potcjenjujem nicije misljenje. Lijep pozdrav. Puno sati na moru = puno ribe.
Hvala: Igor, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Sij 2021 18:10 #436 od bzing
Replied by bzing on topic Shore jigging set
@pazinjanin
Normalno da možeš korisiti obje navedene kombinacije za jigging.Samo gledaj da ti je masa jiga maximalno 25grama.

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 21 Sij 2021 07:12 #437 od pazinjan
Hvala svima na odgovorima, probat cu malo ovako pa cemo vidit za dalje.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 21 Sij 2021 13:51 #438 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set
Možeš difinitvno bacati jigove do 20g bez problema.
Jigovi nisu ništa drugo nego prilagođene žlice iz spin ribolova tako da dubina nekad i nije potrebna.
Oni su zahvalni jer možeš loviti u svim stupcima vode znači dno i površina u jednoj varalici + plus rade zbog oblika u samome propadanju.
Na Sjeveru mora u HR nemas nekih struja i opakih dubina da nećeš osjetiti varalicu.
Očekuj hrpu šaruna, ušati, lokardi i sl.
Zaleti se tu još i palamida/arbun/orada ako je ima u blizini pa čak i smudut.
Ja imam i slabiji set od toga sa UL Štapom do 13g i Shimano Nasci 2500HG gore je špaga PE 0.6.
Kombinacija mi je savršena u pauzama između teže opreme ili kad ova uopće ne radi.
Omiljeni jigovi su mi od Savage Gear 3D Slim Minow Jig 8, 10, 15g i DUO Tetra 7 8 10g
Bio je jedan savršen Kinez ali ga više ne proizvode Allblue Alladin Jig 10g.
Jedino kod opreme za jigging ti je poželjno da je akcija štapa fast/extra fast ili najmanje regular fast a razlog je lakše postavljanje udice. Kod jigging tehnike ćeš imati najviše ulovljenih riba van predviđenih čeljusti tako da mekši štap obično gubi ribu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se