"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Light shore jigging

Više...
Lucide's Avatar 19 Velj 2019 16:17 #21 od Lucide
Replied by Lucide on topic Light shore jigging
Lako za pare 🙂 ali ne želim sad kupovat najskuplju moguču opremu pošto sam početnik. Neku srednju kvalitetu na kojoj mogu učit.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 19 Velj 2019 17:07 #22 od Igor
Replied by Igor on topic Light shore jigging

Lucide napisao: Lako za pare 🙂 ali ne želim sad kupovat najskuplju moguču opremu pošto sam početnik. Neku srednju kvalitetu na kojoj mogu učit.

Ja imam Majorcraft Crostage CRX-902LSJ, štap je predviđen baš za light shore jigging. Težina bacanja mu je 30-50 g, makar bez problema baca i 60 grama. Meni je stvarno sjeo na prvu. Uparen je sa Daiwom BG, koja mi baš paše uz taj štap. To je po meni cijenovno neka niža srednja klasa. Štap je oko 1000kn, a rola oko 750kn. Ljudi jako hvale kao početni štap Majorcraft Solparu koji košta cca. 700 kn.

Ja sam u početku jigao sa spinning štapom fast akcije, ali mi se čini da jigovi puno bolje rade sa regular fast akcijom koju imaju shore jigging štapovi.

Ovo za spinning štap ti govorim da njega iskoristiš (ako imaš neki prikladni naravno) kako bi vidio sviđa li ti se uopće tehnika. Nekim ljudima se shore jigging uopće ne sviđa, dok je meni to broj jedan tehnika. Svako ima neke svoje vizije, pa je bolje da probaš sa štapom koji imaš, a onda nadograđuješ i kupuješ novo.

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 19 Velj 2019 19:48 #23 od Lucide
Hvala na savjetu. Imam Okuma hexana 10-35 spin štap i proba sam jiggati ali je okuma ceymar 30 koja je na njemu pre slaba za to. Štap radi ok sa jigovima do 30g. Možda samo da uzmem jaču rolu?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 19 Velj 2019 19:59 #24 od Igor
Ako je ceymar 30 isti kao shimano 3000, onda nema smisla uzimati za jedan broj veću rolu. Rola po shimanu 4000 je sasvim dovoljna za 30 gramske jigove. A veća rola od 4000 ti ne bi odgovarala tom štapu.
Jigaj štapom, a rolom samo privlači.
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 22 Velj 2019 21:28 #25 od Lucide
Pozdrav! Zanima me koju velicinu udice koristiti za assist udice na jiggovima od 20 i 30 grama?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 22 Velj 2019 23:42 #26 od Igor
Ja mislim da ti je to ownerova cultiva 2 ili čak 3.
Hvala: Lucide

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 25 Velj 2019 18:01 #27 od Paragon
Replied by Paragon on topic Light shore jigging
lucide hexana ti je 2.70 10-35?
ja na njoj imam ceymara c40
ujedno imam i ceymara c30 na ul stapu

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 25 Velj 2019 18:50 #28 od Lucide
Da. Hexana mi je 2.70 10-35. Znači možda bi ipak bilo dobro samo na nju stavit malo jaču rolu i to je to? Jigovi su mi svi 15-30g.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Velj 2019 10:08 - 26 Velj 2019 10:10 #29 od Paragon
u mene je takav setup i s njime uglavnom ganjam strijelke palamide cca 3kg (jos nisam imao priliku za vecu ribu)
i sve dosad sto sam ulovio ulovio sam bez problema na taj setup
a od moga prijatelja brat je imao isti setup kao i ja i on je stvarno taraco ribu na njega (palamide strijelke lubine komarce kijerne)

evo slika kad smo isli u troje ja prijatelj i njegov brat
ibb.co/nQ59SA

strijelka je 2.70 bila cini mi se
palamide su cca 3kg neke malo vise neke malo manje

evo nadam se da sam pomogao barem cisto orijentacijski
EDIT : sirun je imao cca 80 dg
Zadnja izmjena: 26 Velj 2019 10:10 od Paragon.
Hvala: Baćo68, Ceco, Lucide

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 26 Velj 2019 12:09 #30 od Lucide
Hvala puno. Nisam bia siguran jeli setup dovoljno jak ali očito da je. Radije ću uložit onda u novu upredenicu i nešto jiggova i udica 🙂

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Velj 2019 17:00 #31 od Paragon
ja sam planirao posto imam na ceymaru 40 upredenicu 0.20
a na ceymaru 30 upredenicu 0.12 prebacit manjeg ceymara na hexanu i poc ganjat palamide i strijelke jos domalo(vise gusta da imam)
nemas brige oko svog setupa samo malo vise strpljenja nego u mene sa c40
ako neznas koju upredenicu ja imam na ceymarima shimano kairiki koja mi je i vise nego dobra za ove moje egzibicije u kombinaciji sa siglon sunline fc 0.33 i nemoj se bojati staviti jacu kopcu imao sam kopce deklarirane vrijednosti 10kg i strijelka ih je lomila kao od sale a sada imam kopcu 65lb i ne smeta cak ni brancinu
pozz

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2019 19:36 #32 od Ceco
Replied by Ceco on topic Light shore jigging
Evo ja sam kao što sam pisao u drugoj temi tu za set složio ovo za početak
www.svijetvaralica.eu/stapovi/savage-gea...t-1dfr-shore-jigging
i www.nordfishing77.at/daiwa-bg-4500-sw-6298
www.nordfishing77.at/daiwa-tournament-8-...838?number=12781-220
Tako da imam i štap za teže varalice

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 26 Velj 2019 19:41 #33 od Igor
Koji si na kraju uzeo? 40-80?
Javi kako si zadovoljan kad ga probaš.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2019 20:01 #34 od Ceco
Da 40-80 u izdanju Shore Jigging
Štap sam košta 500kn što mi je za ovu vrstu ribolova super cijena a ipak nije neki no name brand. U 4. mjesecu idem na jug do DU terena pa će više biti na vodi i javim sve dojmove. Ako sretnem nekoga od LM ekipe dam im ga u ruke i za njihovo mišljenje. :)
Zanimljivo je da sam našao samo par grka što su ga koristili na netu bez nekog većeg reviewa iza štapa.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 26 Velj 2019 20:11 #35 od Lucide
Evo ja naručio nešto novih jiggova, assist udica i novu upredenicu i ostat cu na setupu kojeg imam za sad pa iduci mjesec možda uzmem samo novu rolu. Vidim da je tema aktivna pa ako netko može reci malo više o tome šta se lovi u ovo doba godine na light shore jigging? Na kojoj dubini lovite i dali jiggate na dnu ili u malo višim slojevima mora.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 26 Velj 2019 20:40 #36 od Igor
Pretražuješ sve slojeve mora. Zato shore jigging i je super tehnika.

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 21 Tra 2019 21:13 #37 od frane_mkd
Replied by frane_mkd on topic Light shore jigging

Ceco napisao: Da 40-80 u izdanju Shore Jigging
Štap sam košta 500kn što mi je za ovu vrstu ribolova super cijena a ipak nije neki no name brand. U 4. mjesecu idem na jug do DU terena pa će više biti na vodi i javim sve dojmove. Ako sretnem nekoga od LM ekipe dam im ga u ruke i za njihovo mišljenje. :)
Zanimljivo je da sam našao samo par grka što su ga koristili na netu bez nekog većeg reviewa iza štapa.

Jesi li imao priliku probat štap? Pisi kako šta ako jesi :)

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 22 Tra 2019 23:31 #38 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Light shore jigging
Pozdrav, i mene zanimaju dojmovi kakav je štap? Piši obavezno, ako si probao.
LP!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Tra 2019 06:35 #39 od Ceco
U petak sam na vodi pa javim...

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Tra 2019 12:33 #40 od Ceco
Evo dečki jučer sam imao izlet prvi put sa Savge Gear 1dfr Shore Jigging 40-80g + BG 5000 J Braid Multicolor 0.23m + Seguar 0.37m
Pošto sam prvi put na ovoj tehnici probao sam uhvatiti ritam kako jiggati što bliže dnu. Probao sam jigove od 15g do 60g pošto su struja i vjetar bili dosta jaki. Štap ima super osjetljivost jer sam svaki put na jigu osjetio nešto što nije trebalo biti tu kao trava i sl. Isto tako sam osjetio i ušatu kad sam je zakačio a bila je malo veća od jiga. Jigovi lete kao metak čak i ovi manji 20g dok mi je najbolji osjećaj bio upravo sa 40 i 60g. Probao sam i još Tide Minow 140 sa njim i super je izbačaj i osjećaj. Za 500kn jako zadovoljan. Probati ću možda i koji video snimiti.
I da posijao sam 3 jiga ☺️ naravno i to orginala nakon što su kopije prošle test terena

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se