"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Maguro SJ set

Maguro SJ set 02 Lis 2017 09:49 #16061

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 18
Planiram ići u Zagreb krajem ovog mjeseca, te posjetiti Maguro i kupiti opremu za SJ. Totalni sam početnik u ribolovu generalno! :D Do sada sam jiggao i spinnao sa po meni neadekvatnom opremom:

Daiwa Seahunter 3,00m 15-50g
Shimano Exage FD 2500

Razmišljam da kupim mašinicu i štap u ukupnoj vrijednosti do 200 EUR. Vidio sam da na forumu preporučujete Daiwu SW BG 4000 (koja je na maguru trenutno 'out of stock')... Koja je druga opcija ako ne bude te? Ovdje negdje sam pročitao da Daiwina oceano ne dolazi u obzir :D

Što se tiče štapa, htio bih neki univerzalan, da mogu i jiggati i spinnati sa voblerima - površincima i slično. Moji jiggovi variraju težinom od 15g - 35g, kao i vobleri. Jel imate što za preporučiti da ne bih kupio nešto za što ćete mi sutra reći 'kud baš taj da kupiš jbt' :D

LiNK ZA MAŠINICU: www.maguro-pro-shop.com/role/spinning-re...&order=ASC&limit=100

LINK ZA ŠTAP: www.maguro-pro-shop.com/stapovi/jigging?...&order=ASC&limit=100

Možete mi poslati i na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Hvala! :silly:
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Maguro SJ set 02 Lis 2017 14:15 #16066

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1453
Mašinicu i štap u ukupnoj vrijednosti do 200€ ili Mašinicu, štap, upredenicu, FC, kopče i jigove do 200€? Vrlo bitno pitanje :cheer: :like:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: praetorian

Maguro SJ set 02 Lis 2017 14:28 #16069

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
Ekipa iz Magura je poprilicno educirana za takve stvari..napisi im mail da ti predloze nekakav komplet do te cijene pa mozes postati tu za komentare :).

Maguro SJ set 02 Lis 2017 18:48 #16071

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
zeusfaber napisao:
Mašinicu i štap u ukupnoj vrijednosti do 200€ ili Mašinicu, štap, upredenicu, FC, kopče i jigove do 200€? Vrlo bitno pitanje :cheer: :like:

Zasada 200 Eurića za štap i mašinu, kopče i jigove imam, za upredenicu ću se snaći :cheer:

@oki270 To sam i uradio, putem e-maila, al' mi nažalost nisu odgovorili :/

Maguro SJ set 03 Lis 2017 11:59 #16077

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Ok. To se događa. Nema veze.

Hoćemo se mi baciti u neku potragu ili ćeš čekati Maguro?

Maguro SJ set 03 Lis 2017 19:04 #16086

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
Sumnjam da će mi odgovoriti, prošle sedmice sam poslao upit...

Ja sam kontao uzeti ovu opremu, pa ne znam da li sam pogodio pravu stvar? :unsure:

ŠTAP SPS-902LSJ www.maguro-pro-shop.com/?route=product/p...e&order=ASC&limit=75

MAŠINICA www.maguro-pro-shop.com/?route=product/p...rt=p.price&order=ASC

Maguro SJ set 10 Lis 2017 21:59 #16249

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
Kako sam vas samo ostavio bez teksta sa ovom opremom! :D :D

Maguro SJ set 13 Lis 2017 11:00 #16309

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
Sa rolom ne bi trebao pogriješiti sve Penn role su jake i napravljene za zlostavljanje. Osobno ju nisam koristio i neznam kakva je, bio sam u Maguru, imao je u ruci i daje dojam robusnosti i meni osobno ne čini mi se "lijena" kod okretanja, što je krakterisitka Spinfisher-a zbog svih guma koje ga štite od vode. Jučer sam baš pročitao recenziju od Alana Hawka i njemu se je rotor rasklimao na veličini 8500 kada je jigao na gofove sa zategnutom kočnicom na 10 kg od mogućih 15. Tako da i to umeš u obzir ako ju budeš kupio, ma da u mojem skromnom iskustvu (ako griješim ispravite me) za Jadran ti više od 3 kg kočnice i nije potrebno osim ako ne loviš gofove, tune, itd. Tri kilograma ti je pola kočione snage na Spinfisheru 4500, a isto tako Hawk je pohvalio slaganje špage, progresivnost kočnice i dobru završnu obradu. Omjer uloženog dobivenog je jako velik.
Za Daiwu BG probaj zavti Maguro jer kada sam bio kod nijh negdje u 8 mj. imali su 4000 u dućanu,a na webu ne.

Za štap ti ne mogu puno pomoći osim da sam tu i tamo pročitao da je dobar i isto tako puno dobiješ za ono šta platiš.

Eto nadam se da sam ti pomogao i koliko toliko olakšao ove slatke muke :)

Maguro SJ set 13 Lis 2017 11:05 #16311

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
Hvala ti Vinsente na ovako opširnom odgovoru. Sutra ću ipak biti u Zagrebu pa ću otići u Maguro i pitati ih za ovu mašinicu. Šta god da mi kažu izbiflat ću im ovaj tvoj tekst iz glave haha, onako da se malo pravim pametan :D

Bilo kako bilo, pitat ću ih šta mi preporučuju i uzeti šta mi preporuče...

Maguro SJ set 13 Lis 2017 11:20 #16312

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 136
Meni je PENN pojam za morsku rolu.Robusne su i konzervativno dizajnirane bez onih điđamiđa i bombastičnih natpisa.Kočnice su im baš lijepo ugođene.
Doduše, ne bavim se tehnikama koje bi zahtjevale ovako snažnu kočnicu kakva je na spinfisheru..
Sumnjam da i tebi treba išta iznad Battle 2500 s kočnicom od 5,4kg ali nije moja tehnika pa je bolje poslušati nekoga tko ima iskustva s time.
U svakom slučaju, ja ih uzimam u Angela gdje su barem 200kn jeftinije nego u našim dućanima (čak i kad odbiješ shiping od 10€ opet je znatna razlika a za nju uzmeš kakvu varalicu).

Maguro SJ set 13 Lis 2017 11:32 #16313

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
@bzing

Možeš staviti link stranice na kojoj naručuješ role?

Hvala :)

Maguro SJ set 13 Lis 2017 11:37 #16314

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 136
www.angel-domaene.de/
Uporedi cijene s našima pa se nađeš zbunjen.
Vinsent_P napisao:
@bzing

Možeš staviti link stranice na kojoj naručuješ role?

Hvala :)

Maguro SJ set 13 Lis 2017 14:26 #16317

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Štap je dobar. MC Solpara je dobar entry level. Moram spomenuti da sam vidio/koristio spin verziju do 30g. Mekan i fin. Volim i Penn. Pogledaj i Slammer III, fenomenalna rola!

Maguro SJ set 13 Lis 2017 14:30 #16318

• praetorian
  • praetorian's Avatar
  • Korisnik
Hvala vam svima na sugestijama. Znaci pogodio sam sa štapom i masinicom :D s tim da mi ne treba rola 4500 nego 2500-3000.

@bzing previse me žuljaju novci sad da bih naručivao iz inostranstva, a i svakako imam pravo na povrat PDV-a pa ce me mozda doci isto. :)

Maguro SJ set 13 Lis 2017 15:18 #16319

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
Ja cu ti dati samo jedan savjet - a to je da budes realan. Uzmi opremu za ono sto se moze uloviti na terenima na koje mislis ici. Nema smisla uzeti opremu za gofa od 30 kila a tamo gdje lovis nema ribe vece od 5 kila...zasto to kazem? Zato jer jaca oprema je generalno (postoje iznimke) i dosta teza oprema. A kad par puta dobijes muskulfiber od teske opreme onda ces polako izbjegavati ovaj tip ribolova. Znaci - svakako obrati paznju na tezinu kompleta. (da moj VJ stap vec bar 2 godine stoji u stalku i nije ga napustao...)
Zadnja izmjena: : 13 Lis 2017 15:20 od oki270.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Igor, Vinsent_P
  • Stranica:
  • 1
  • 2