"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Lip 2020 14:26 #221 od B_
Pa u ovih 3-4 ribolova nijednom mi se nije dogodio cvor, ali par puta mi je upredenica ostala zategnuta preko spule. A kad bi mi se to na Azoresu dogadalo, znao bi se stvoriti cvor u iducem zabacaju, ali ovdje nije zasad, ne kazem da i nece. Ali imam neku debelu 0.25 upredenicu pa mozda i to igra ulogu.

Ali da obranim Azoresa, u zadnjih 2-3 mjeseca nisam imao nijedan cvor od kad sam promjenio upredenicu. Pa stoga mislim da i upredenica igra veliku ulogu a ne samo rola.

Ali ako te stalno zeza i nakon sto si namjestio one male valjcice ispod spule da ti ravnomjerno namotava, onda najbolje kupi neku novu rolu i bit ces miran. Vjerojatno si na upredenice potrosio koliko bi te izasla nova rola...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Lip 2020 20:14 #222 od marko87
Pa i ja sam se ponadao sa ovom sakura upredenicom da sam koliko toliko riješio problem jer sam zadnje ribolove prije korone imao zabačaje kao nikada jer mi nikada nije bila punija špula. Ali sada sam se valjda previše opustio i izgubio osjećaj i odmah bum.

Ako nije tajna koja ti je upredenica sada na slammeru.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 02 Lip 2020 08:23 #223 od B_

marko87 napisao: Pa i ja sam se ponadao sa ovom sakura upredenicom da sam koliko toliko riješio problem jer sam zadnje ribolove prije korone imao zabačaje kao nikada jer mi nikada nije bila punija špula. Ali sada sam se valjda previše opustio i izgubio osjećaj i odmah bum.

Ako nije tajna koja ti je upredenica sada na slammeru.

:lol: :lol: :lol:

Ma isao nesto novo isprobavat, pa narucio Berkley whiplash 0.16mm jer sam vidio da ima ogromnu nosivost za tu debljinu. Znao sam da ce biti malo veca debljina od deklarirane jernje americka upredenica, ali kad ono upredenica je debela najmanje 0.25mm, ostao sam sokiran.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Lip 2020 22:47 #224 od marko87
Ljudi znam da nije tema za to al da ne dižem stare teme pitat ću ovdje pošto je i to jedan od najvažnijih dijelova opreme.

Znači zadnjih 5-6 dana sam na pelješcu i na moru sam u dva termina, rano ujutro i popodne do noći. Naravno kad se puno provodi na moru normalno je da se jigovi malo više gube nego inače i tako sam i ja sada. Ostao sam bez svih needle jigg i od jučer čekam da dodju što sam naručio al ovdje dostava kasni kao da sam na otoku.

Ostao sam na par komada duo i jednome hayabusa. I imam osjećaj da bacam u praznu kantu mora. I nije da ovima duo nisam prije davao minutažu i nikada ništa. Toliko hvaljeni i jedni od skupljih al meni ni da zaprati šta što mi je sa needle jig bar davalo poticaja imao sam praćenja non stop jer sam na dosta visokoj poziciji i vidim zadnjih 15tak m prije nego dodje pod noge.

I da ne duljim sada i ne gnjavim. Zanima me ako nije tajna koje jiggove još vi koristite, šta možete pohvaliti da se isplati uzeti.

Još sam par dana tu i opet od idućega tjedna dolazim malo na dulje i želim se opremiti dobro ako već izlazim na more dva puta dnevno i ulažem toliko volje i vremena. U obzir dolaze 60 i 80g, 100 se ne usudim jer su mi predvez i upredenica pretanki za njih.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Lip 2020 23:07 #225 od Ceco
Knez za naše more i za novčanik ne trebaš dalje od SG needle jig i 3D minow. Još možeš ubaciti njih Sprat koji je više opcija žilice jiga.
Jigovi su varalice koji se najviše gube sa obale.
Allblue kopije isto top preporuka kupiš jig za cca 25kn

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 03 Lip 2020 23:30 #226 od Pega
Major Craft jigpara...ja ih obožavam i onaj semi long...ako ti zapinje, makni trocu i stavi single hook...lovne su sigurno...dobiješ ih sa udicama, zakačiš i peglaš...plava riba ju neće fulat..
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Lip 2020 12:02 #227 od marko87
Ceco evo upravo me poštar obradovao stigli 3d slim iz magura i jedna jigpara slow. Moram pregledati sve shopove da vidim tko u ponudi ima needle 80g da za idući tjedan složim novu narudžbu.

Znači dobri su i semilong od jigpare, do sada sam uzimao samo slow. Morat ću i njih dobro pogeldati šta ima u ponudi od 60g i uzeti.

Hvala na preporuci ☺

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 04 Lip 2020 16:56 #228 od Pega
Uzmi radije običnu jigparu...ta je najlovnija...

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 05 Lip 2020 13:09 #229 od SporiGusar
Evo ekipa kratak info, japanci ništa, odluka je pala na Slammera III, jedina dvojba je oko veličine, 4500 ili 5500. Dvojba je tu jer planiram mašinicu koristiti i za iz barke (kančanica do 50m, možda neki vertical jigging), ima li smisla ili će i 4500 odraditi posao? Hvala svima na komentarima

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 05 Lip 2020 19:37 #230 od Paragon
Mislim da bi veličina 4500 trebala odraditi posao jer ja koristim BG 4000 za vertikalu ali ne klasičnu nego inchiku i te stvari odraduje bez problema.
Igra ti ulogu i tezina pribora tako da bih ja isao na 4500 prije nego na 5500

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Lip 2020 08:59 #231 od Ceco
Ako ćeš iz barke sa 5500 nećeš fulati.
Čisto zbog boljeg kapaciteta špule.
Ja sam namotao 300m Spiderwire stealth smooth 8 camo blue 0.17 i 4500 je i više nego do kraja popunjena.
Sad ili lažu oni ili debljina upredenice :D

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 06 Lip 2020 09:20 #232 od SporiGusar
Primarno je ipak obala ali će se koristiti i za lov iz barke. Mislim da nas masovno levate na stvarnim promjerima upredenica :lol:

Link

Iako tu kažu da im je na 4500 stalo preko 300m PE3 (15kg)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 06 Lip 2020 09:41 #233 od B_

SporiGusar napisao: Primarno je ipak obala ali će se koristiti i za lov iz barke. Mislim da nas masovno levate na stvarnim promjerima upredenica :lol:

Link

Iako tu kažu da im je na 4500 stalo preko 300m PE3 (15kg)

Meni je stalo mozda 200m 0.25mm upredenice (deklarirana kao 0.16 :lol: :lol: :lol: )

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Lip 2020 11:05 #234 od Ceco
Ludilo uglavnom.
Znam da zbog niti i pletenja ne može biti 100 indetična ali po ovom njihovom jedna strana laže. :D.
Ako uzmeš 4500 nećeš pogriješiti sigurno ali to je ipak manja mašinica u klasi BG3500.
Tako da se ne prevariš što ti treba.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 06 Lip 2020 12:43 #235 od Lima
Ali je dosta jača kočnica na slameru a 5500 je teža oko 200g.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 07 Lip 2020 00:17 #236 od susnjar
Pozdrav, ekipa!

Kako sam već spomenuo na ovoj temi, kupio sam prošle godine Daiwu BG 4500 te je “vjenčao” za Eclipza 70-140g kako bi poslužila za brodske aktivnosti (kančanicu, panulu, VJ...).

Sad bih joj volio pronaći “ljubavnika” za SHORE jigging koji bi joj odgovarao.

Muči me sljedeće:

Nije li ova ljepotica od 625g malo preteška za duže bacanje jiggova 20-80g s obale?

Je li ju netko već isprobao u kombinaciji s ovim najčešće spominjanim SJ štapovima u ovoj temi i kakav je balans?

Unaprijed hvala na komentarima.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Lip 2020 19:42 #237 od Ceco
Meni je na Skyroad balans taman.
Probao sam i slammer lll 4500 na njemu ali mu bolje leži BG.

Hvala: susnjar

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 08 Lip 2020 01:53 #238 od susnjar
Hvala, Ceco, dobro je znati.
Koliko se sjećam, to je verzija 60-100g i taj štap inače dođe oko 250€.

Zanima me može li se BG 4500 upariti i s ovim drugim štapovima, manje akcije i povoljnijima.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 08 Lip 2020 11:19 #239 od Barba87

susnjar napisao: Pozdrav, ekipa!

Kako sam već spomenuo na ovoj temi, kupio sam prošle godine Daiwu BG 4500 te je “vjenčao” za Eclipza 70-140g kako bi poslužila za brodske aktivnosti (kančanicu, panulu, VJ...).

Sad bih joj volio pronaći “ljubavnika” za SHORE jigging koji bi joj odgovarao.

Muči me sljedeće:

Nije li ova ljepotica od 625g malo preteška za duže bacanje jiggova 20-80g s obale?

Je li ju netko već isprobao u kombinaciji s ovim najčešće spominjanim SJ štapovima u ovoj temi i kakav je balans?

Unaprijed hvala na komentarima.

Nemam 4500 ali bg 5000 sa 640 grama na xzoga Mastery MA-S 100H2 rokam 80-100 grama jiggove po satak ipo, pa pauza za pivo, pa nastavak...
Nije baš da mi je jednostavno, ali za dva tri uzastopna vikenda izbacim pauzu za pivo :)
Moram još naučiti lijevom rukom jiggati, da ne prebildam deanicu 🤣🤣
Hvala: susnjar

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 08 Lip 2020 17:04 #240 od Lima
Imam štap BR 20-60 PG,s kojim jigovima naj bolje radi,da li je pre težak jig 50g.Sad nabavljam jigove a nisu baš jeftini pa pitam da se ne zeznem s pre teškim jigovima i da li je 20g pre lagano?

Molimo prijavite se