"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
marko87's Avatar 08 Lip 2020 17:37 #241 od marko87

Lima napisao: Imam štap BR 20-60 PG,s kojim jigovima naj bolje radi,da li je pre težak jig 50g.Sad nabavljam jigove a nisu baš jeftini pa pitam da se ne zeznem s pre teškim jigovima i da li je 20g pre lagano?

Ja imam isti takav štap i bacao sam 50g iz sve snage bez imalo straha dok nisam umirovio štap što se jiggova tiče. Ništa lakše od 30g nisam nikada probao jer mi za mjesta na koja ja idem nije imalo smisla uzimati tako lagane jigove.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 08 Lip 2020 20:25 #242 od Lima
Ok,hvala na odgovoru.

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Lip 2020 10:13 #243 od Vinsent_P
@Lima Romansi su jigovi od 40g taman, super lete i nije ih problem animirati (imam taj stap i govorim iz iskustva). Osobno ne bih isao sa jigovima od 50g jer stap nema vise dovoljno ''rezerve'' za pravinlu animaciju, nisam probao ali nemam ni potrebe za tezim jigovima. Takoder ostale varalice do 45g odraduje bezproblema. 20 gramski jigovi ce ti isto dobro posluziti u odredenim situacijama (manje dubine, slabiji kurenat,...) Moja preporuka bi ti bila da najvise uzmes 30g i 40g ovisno o trenima na kojima lovis i koji jig od 20g. Rogi;)

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Lip 2020 10:13 #244 od Vinsent_P
@Lima Romansi su jigovi od 40g taman, super lete i nije ih problem animirati (imam taj stap i govorim iz iskustva). Osobno ne bih isao sa jigovima od 50g jer stap nema vise dovoljno ''rezerve'' za pravinlu animaciju, nisam probao ali nemam ni potrebe za tezim jigovima. Takoder ostale varalice do 45g odraduje bezproblema. 20 gramski jigovi ce ti isto dobro posluziti u odredenim situacijama (manje dubine, slabiji kurenat,...) Moja preporuka bi ti bila da najvise uzmes 30g i 40g ovisno o trenima na kojima lovis i koji jig od 20g. Rogi;)

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 09 Lip 2020 12:43 #245 od Lima
Uzeo sam par jigova od 20 i 40 g bilo me strah uzet od 50 a da ne pitam ljude koji su probali,znam da štap mora imat još malo snage za zategnut ribu.Ove godine idem u Konavle na godišnji pa hoču složit opremu kako treba jer ne znam da li tamo ima kakvih dućana sa ribolovnom opremom.Hvala.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Lip 2020 16:55 #246 od Paragon
U Konavlima nemaš butige.
Imaš u Mokošici Mondo trade.
Odnedavno se Wasi u Komolcu počeo dobro opremati jigovima i općenito ribarskim priborom.
U gradu možeš poći ispod zvonika od crkve u Gružu.
Ili u RK Minčeta u Top Marine.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 09 Lip 2020 19:45 #247 od Lima
Hvala za info,nadam se da neće trebat.

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 19 Lip 2020 10:04 #248 od SporiGusar
Dvojba je i dalje tu, imate Penn slammera III 4500 i 5500, koju od ove dvije mašinice bi odabrali za SJ, zašto i koje štapove bi uparili s nekom od njih. Hvala još jednom :)

Molimo prijavite se