"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
Dizajn's Avatar 21 Sij 2020 16:42 - 21 Sij 2020 16:44 #121 od Dizajn
Dupli post
Zadnja izmjena: 21 Sij 2020 16:44 od Dizajn. Razlog: Dupli post

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 21 Sij 2020 16:43 #122 od Dizajn
Ako mozes cekati 3. Mjesec, Barka u Splitu kad slavi rođendan daje 21% ili 23% (ne sjecam se tocno) popusta na sve pa ako dodas 400-450 kn mozes uzeti cijelu bg4500. (tada imaju bolje cijene nego bilo gdje u EU a mozes si rezervirsti robu par dana prije staviti u vrecicu i kupiti taj dan)
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 21 Sij 2020 16:47 #123 od Dizajn
I onda imaš i rezervno tijelo i dodatnu spulu koja jako dobro dodje kod cvora ili ako hoces u letu promjenuti debljinu upredenice.

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 24 Sij 2020 00:18 #124 od Secer92

marko87 napisao: B_ ako je i dalje u potrazi perfektna opcija mu je power knob uzeti. Nije skup a dodje sve u kompletu i nikada jednostavnije za namontirati. Ja bi ga sebi za spinfishera uzeo ali žao mi na zdravo razvaljivati ručku.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

marko87 kojeg spinfisher-a imas?
ja imam spinfisher 6 5500 i porucio sam power knob original od slammer-a 3 iste velicine i pase jedan na jedan... razmisli i o toj opciji

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 24 Sij 2020 08:56 #125 od marko87
Imam spinfishera 4500, neki dan sam na yt našao video gdje kaže da odgovara pd slammera al sam gledao cijenu ručke od slammera i onda se malo ohladio. Gdje si je ti uzimao i koliko love te došla?

Inače spinfisher mi je sjeo odlično sa blue romance za malo teži spin i laganije jiggove ali me dosta umara baš iz razloga što je ručka prekratka. Ne znam kakva je kod tebe na većem modelu.

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 24 Sij 2020 13:38 #126 od Secer92
Drugar je porucio u Londonu, na nekom snizenju oko nove godine, izasla je nesto ispod 50e. jos nije stigla do mene, pa cim stigne podelicu slike... inace spinfisher-a sam upario sa xzoga black mamba 20-80gr 3,05m... rola malo teza stap lagan i jak tako da se bas uklopilo... sto se tice umaranja za sad nemam problem, a i sta je to za momka od 120kg 💪🤣😂

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Sij 2020 08:23 #127 od Ceco
Je li itko koristi možda novi Stradic FL C5000XG za jigging?
Imam ga priliku uzeti jako povoljno sa prijateljem.
Nigdje nema recenzije baš za taj model.
Ima metalno tijelo pa bi trebao biti valjda dobar, ali me muči što je brutalno lagan za svoju veličinu.
Ova ekipa mi ga hvali za ribolov na Dunavu težim glavinjarama....
E sad ima li tko istu mašinicu da je koristi za jači spin ili Jigging na moru?
Volio bih napokon ubosti jednog Shimano nakon dugo vremena ali ne želim da mi leži bez veze.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 28 Sij 2020 10:41 #128 od Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 29 Sij 2020 20:55 #129 od Luki
Evo ako nekoga zanima set, nisam upućen u ovu tehniku pa ne znam da li je dobro. Uz set se dobije dosta jig-ova. www.facebook.com/groups/441856225998462/...nk/1241315306052546/

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 13 Velj 2020 20:52 #130 od Waterfall
Spemam se uci u svijet SJ i trenutno pretrazujem internet u potrazi za adekvatnim priborom.
Trazio sam i savjet od jednog vaseg clana (mozda je i urednik ili administrator) i covjek mi je savjetovao da za ulazak u taj svijet uzmem stap do 80gr i adekvatnu rolu.
Imam mali fetis na ribolovni pribor a slijedom savjeta od covjeka koji je duboko u temi izabrao sam slijedece:
Stap:
Major Craft
XRS-1002H
Length:10’0”
Section:2
Lure weight:40-80g
14-30kb
PE Line:1.5-3.5
Action:Regular

Rola:
SHIMANO Ultimate Spinning Reel Stella SW
Neznam bas koja bi velicina odgovarala tom stapu?
Predpostavljam 5000 ili 6000
Isto tako, ako netko zna neka mi objasni koja je razlika izmedju HG i XG role?
Imam jos pitanja u vezi sitnog pribora ali to cu pitati u odredjenoj temi nakon sto odradimo osnovno, Stap i Rolu.
Izvinjavam se sto sam u temu o stapovima uvrstio i pitanje o roli ali nekako mi se cini da cu ovako dobiti potpuniji odgovor(e)
Pozdrav svima, Mirko

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 13 Velj 2020 23:28 #131 od Ceco
Shimano Stella ima manje modele i lakše nego ostali proizvođači pa ako već uzimaš odi vidjeti uživo na štapu koja je bolja za balans.
HG i XG su ti oznake za prijenos role npr. 5.0.1:1 ili 6.2.0:1 itd.
Pošto veliš da ćeš štap uzimati za shore jigging obavezno uzmi model sa najbržim prijenosom.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 16 Velj 2020 19:00 #132 od Pega
Waterfall, baci oko na štap od Jackson Ocean Gate 20-80g...ja ću vjv njega uzet. Jedva čekam...stalno razmišljam o sj tehnici...više imam muka oko kupnje jigova. Ako znate neki dobar od 40,60,80g, javite...a rola svakako sa bržim prijenosom. Vidalis je počeo izbacibat korisne filmiće o opremi, meni su neki pomogli... Pozdrav!
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 16 Velj 2020 19:05 #133 od Igor

Pega napisao: Ako znate neki dobar od 40,60,80g,

Jigpara i Duo su standard koji moraš imati. Meni jigpara najlovnija. Sada navodno ludo rade ove Savge gear iglice. Ja ih nažalost nisam probao ali i to moraš imati u arsenalu. Nakon toga sve ostalo.
Hvala: Pega

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 16 Velj 2020 19:11 #134 od Pega
Imam od dua jigparu i metal drag ali od 30, 40g...needle jigove nemam gdje kupit...sve out of stock (60,80g)...a volio bi i njih imat...a nešto osim savage i dua? Može i u temi za to, da ne offtopičarim :)

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 16 Velj 2020 19:15 #135 od Waterfall
Pega, ja sam ovdje novi isto kao i vi. Necu biti u zemlji do ranog ljeta tako da imam dovoljno vremena za proucit sto ima na webu a svaka sugestija sa foruma je, naravno, dobrodosla. Forum uostalom za to i sluzi.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 16 Velj 2020 21:38 #136 od Igor
Ima u maguru 60g zebra glow

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 17 Velj 2020 14:19 #137 od Waterfall
Ima li netko od vas iskustvo sa Yamaga BlueSniper 100M?

Molimo prijavite se

Više...
Secer92's Avatar 24 Velj 2020 23:06 #138 od Secer92

Secer92 napisao: Drugar je porucio u Londonu, na nekom snizenju oko nove godine, izasla je nesto ispod 50e. jos nije stigla do mene, pa cim stigne podelicu slike... inace spinfisher-a sam upario sa xzoga black mamba 20-80gr 3,05m... rola malo teza stap lagan i jak tako da se bas uklopilo... sto se tice umaranja za sad nemam problem, a i sta je to za momka od 120kg 💪🤣😂

evo da se javim, stigao mi je power knob za Penn spinfisher 6. nisam ga jos isprobao u realnim uslovima ali nadam se da ce se i to desiti u skorije vreme... evo koja slika....

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Velj 2020 13:21 #139 od marko87
Legao mu ko budali šamar, nije mi jasno zašto odmah u originalu nisu išli ovako.

I mene jutros poštar obradovao sa power knobom sa alija. Mogu vam reć da sam oduševljen kako je izrađen i kako izgleda.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 27 Velj 2020 21:02 #140 od Pega
Štap sam uzeo, a jedino sam za rolu bio siguran da ću uzet Daiwu bg 4000... ali prošli vikend je prijatelj uzeo istu kombinaciju i Daiwa cvili kao curica i zvuči kao da će se raspast. Njemu to ne smeta, a mene je poljuljalo dobrano oko izbora role...a inače volim Daiwu...znam da je neki imaju, pa neka kažu svoja iskustva. Da li i ostale role cvile i buče..?

Molimo prijavite se