"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Kupnja štapa sa Ebaya ili shopa

• Valic
  • Valic's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Valic's Avatar 04 Pro 2018 11:54 - 05 Pro 2018 13:07 #1 od Valic
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Pozdrav svima
Kao što je navedeno u naslovu pa molim za bilo koji info. Dali naši zaračunaju nešto. Radi se o 200$.
Znači zanima ne tko je baš kupio tako pa da podjeli iskustva.
Ispada da se može dobit vrhunska roba po jako dobroj cjeni sa besplatnom dostavom.
Hvala svima i pozdrav...
Zadnja izmjena: 05 Pro 2018 13:07 od Valic.
Više...
Alien's Avatar 04 Pro 2018 12:13 #2 od Alien
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Nekad se moglo proć bez ikakvih davanja, a sad te u 99% slučajeva slijedi 25% poreza na cijenu+shipping, te još 100-150 kn troškova HP-a i carinjenja. Ako u međuvremenu nisu izmislili još kakav namet.
Više...
bzing's Avatar 04 Pro 2018 13:07 #3 od bzing
Ebay nije trgovac nego kolektor linkova na trgovce.
Za svaki artikl ti piše odakle je prodavač pa tako, provjeri za artikl koji te zanima ima li ga u europi jer je taj već ocarinjen, ugrađen je i pdv pa ti ostaju samo troškovi dostave.
Kupnju nekod štapa iz kine ne bih preporučio.
Ostale kvalitetne marke štapova npr iz japana obično imaju europskog uvoznika i teško bi kupnja iz japana uz dodanu carinu, pdv i shiping bila značajno jeftinija od one iz EU.
Nekakve perverzno skupe štapove kojih nema u EU možeš slobodno naručiti iz japana jer takva kupnja je obično neuvjetovana količinom novaca...
Više...
Ceco's Avatar 05 Pro 2018 02:32 - 06 Pro 2018 15:35 #4 od Ceco
Isto odi na provjerena trgovca sa visokom ocjenom. Provjeri negativne komentare da vidiš na što se ljudi žale. Npr. Ja sam se ljetos ubio tražeći Ugly Stik GX2 9' spinning kod nas i jedino je Nevico imao ali najkraći model sa najmanjom akcijom. Na kraju sa našao vani i platio 30$ dostavu paket mi je došao iz EU za samo dva dana. Ali štap ima tvorničku grešku na gornjem djelu tako da malo nosi na lijevo... Naravno kontaktirao sam trgovinu kako da ostvarim jamstvo koje imam 7 god na štap i dobijem odgovor da im pošaljem nazad paket o mome trošku (+30$) nakon kojeg sam bio prisiljen odustati jer sam štap košta 39$. Tako ako imaš opciju kupiti doma kod naših dućana kao što je top fishing/Nevico i sl. za manju razliku u cijeni uvijek izaberi domaću trgovinu. Manje više svi dečki su ok i uvijek izađu u susret. Žalosno je da samo mi tako malo tržište pa ni nemamo sve marke koje su vani najviše korištene. Evo ja sad sebi gledam isto od Ugly Stik Elite 9' 20-60g ili Ugly Stik Bigwater i jednostavno ne postoji dućan kod nas s tim štapovima. Tako da ću ja biti prisiljen na kocku opet ukoliko možda Nevico ne proširi ponudu do ljeta. Zaključak ti je da ako već moraš vani uzimati gledaj provjerenu trgovinu koja ti šalje iz EU i nećeš ništa plaćati davanja tipa porez i sl.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 06 Pro 2018 15:35 od Ceco.
Hvala: rogi
  • Valic
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Valic's Avatar 05 Pro 2018 13:01 - 05 Pro 2018 13:08 #5 od Valic
Bzin sve 5. Svjestan sam da ebay nije trgovac več platforma. Pa ne naručujem prvi put samo nisam nikad van Eu, zato sam pitao ako netko ima iskustva sa kupnjom štapa jer carina nije za sve ista.
Razgovarao sam sa carinom u Zg.
Carina za štap je 3.7% + naravno pdv tako da se nebi složio i svakako se isplati kad sve baciš na papir.
Pošiljka je besplatna od strane trgovca i sama činjenica da je štap Japanski, nema šanse da Europa može konkurirat cijenom!
Npr ja sam danas več naručio Major Craft NO1 - 2,74 7-22gr za 200$!
+ carina 3.7% + pdv!
Pa vi računajte. A preko ebaya sam zaštičen pay palom i samom ebay kupovinom.
Npr "tackle 4 all" dobar shop sa cipra koji je isto u Eu mi je opalio VAT od 19% na štap koji je 170€ tako da je 33€ samo dodatno taj vat + 20€ shipment.
Hvala svima
Zadnja izmjena: 05 Pro 2018 13:08 od Valic.
Više...
Dizajn's Avatar 06 Pro 2018 17:42 #6 od Dizajn
Ja sam za naš dućan i dva razloga,.
Prvi je da ako je nešto krivo odabrano sa moje strane ili tvornički oštećeno,možete odšetati vratiti i zamjenuti za drugo.
Druga stvar je naši dućai i naši ljudi koji tamo rade.
Zadnji mjesec sam kupio 3 štapa i 3 role. cca 3.000,00+ kn sa upredenicama, FC,varalicama ...i blizu 4.000,00.
Možda sam mogao uštedjeti 5-10%, da sam naručio internetom negdje drugdje unutar Hrvatske a možda i više da sam naručio izvana.
Ali sam namjerno kupio u najbližem dućanu platio malo više, upoznao prodavače, pitao za savjet.
  • Valic
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Valic's Avatar 09 Pro 2018 08:40 #7 od Valic
Slažem se a ušteda je puno viša od 10% u ovom slučaju.
A činjenica je da kod nas nema ovog štapa pa nisam imao puno izbora.