"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

question-circle Savage Gear

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 17 Pro 2018 20:30 #1 od zeusfaber
Savage Gear was created by zeusfaber
Prologic Savagear.

Zanima me jeste li koristili, koristite li ili planirate koristiti nešto od Savagear ribolovne opreme?

Primjećujem da su napravili veliki korak naprijed u izradi varalica ali i ostale opreme pa su me zaintrigirali.
Više...
bzing's Avatar 17 Pro 2018 20:42 #2 od bzing
Replied by bzing on topic Savage Gear
Njihov Manic Shrimp je skroz ok.Za laki i srednji spin na texas/carolina sistem udarale pirke i manji lubini (model shrimp 7,5cm).
S druge strane, 3D Shrimp za sipe i lignje mi nije ulovio baš ništa (možda pogrešna boja?) ali se neki kunu u njega osobito za sipe u predvečerje.
Prije su se koristile njihove silikonske jeguljice i bile jako jako dobre za lubine.Dal ih još rade nemam pojma al sam vidio neku vrst deblje jeguljice nalik zmiji (ima baš taj rad na povšini).
Imao sam priliku par puta zabaciti skosavicu s njihovim egi štapom mislim 10/20 grama i nije loš za one koji vole tu vrstu štapova.
Predugo su oni na tržištu da bi bili loši.
Hvala: sasac
  • B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 18 Pro 2018 16:49 #3 od B_
Replied by B_ on topic Savage Gear
Imaju izrazito jeftine varalice u odnosu na druge proizvođače. Ja sam koristio top prey bijelu i vadio brancine i strijelku na nju u mutnim uvjetima.

Zanimljiva im je ova nova serija sandeel jerk minnow 14/17 cm za nekih 55-60kn, lovio sam škarme s njima jednako kao i na skuplje maxrapice i puno skuplje duo TMS-ove. Sad su izbacili i zvijer od 21cm, ali ima 44g što je malo previše za moj štap :cheer:

U svakom slučaju varalice su prva liga s obzirom na cijenu. Malo im je domat slabiji nego DUO TMS-u, ali već se s maxrapicama mogu mjeriti.
Više...
matko100's Avatar 18 Pro 2018 20:21 #4 od matko100
Replied by matko100 on topic Savage Gear
provjereno dobar i lovan je sandeel surfwalker
koristim od 180 mm tonući pošto leti nevjerojatno a za čas ga izvučeš na površinu
ok opremu na sebi ima tako da može odma u vodu(bez izmjene trokuka i ringova)
za uloženih 55 kuna prezadovoljan
Više...
rogi's Avatar 18 Pro 2018 22:00 - 19 Pro 2018 18:06 #5 od rogi
Replied by rogi on topic Savage Gear
Meni stiže uskoro štap i torba pa mogu napisati recenziju :silly:

Što se tiče varalica, dosta je članova nahvalilo Panic Prey v2 u temi brancin na spinning, mislim da je jedna od lovnijih varalica, jedino im navodno treba zamijeniti trokuke jer nisu neka kvaliteta :)
Zadnja izmjena: 19 Pro 2018 18:06 od rogi.
  • B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 19 Pro 2018 17:34 #6 od B_
Replied by B_ on topic Savage Gear

matko100 napisao: provjereno dobar i lovan je sandeel surfwalker
koristim od 180 mm tonući pošto leti nevjerojatno a za čas ga izvučeš na površinu
ok opremu na sebi ima tako da može odma u vodu(bez izmjene trokuka i ringova)
za uloženih 55 kuna prezadovoljan

Koja je razlika između tonućeg i plutajućeg površinca za rad s njime? Imam i ja oba ta surf walkera i puno mi je teže vodit tonućeg :(
Više...
rogi's Avatar 22 Pro 2018 14:08 - 22 Pro 2018 14:24 #7 od rogi
2x sam slučajno postao, ovaj post se može brisati :oops:
Zadnja izmjena: 22 Pro 2018 14:24 od rogi.
Više...
rogi's Avatar 22 Pro 2018 14:23 #8 od rogi
Evo meni jučer stigli torba, štap i kopče od Savage Geara.

Model torbe je Sling Shoulder Bag , idealna za ribolov silikoncima.
Ima dva velika pretinca te držač za štap i bocu.
U prednjem pretincu je modularna plastična kutija za sitan pribor tipa kopče, jig glave itd, te taj pretinac ima još jedan proziran džep, idealan za tanje stvari tipa dozvola, rola florocarbona i slično.
U drugom većem pretincu je 6 zip-lock vrećica za silikonska tijela.

Uživo izgleda puno bolje nego na fotki :lol:
Može se držati i naprijed (tipa prilikom zamjene varalica) ili iza leđa (da ne smeta prilikom ribolova).

Kopče su Savage Gear Needle Eggsnap , veličina XS, nosivost 16kg, crne boje.

Izgledaju stvarno bomba i puno čvršće od Intech Quick Lock kopči koje sam do sad koristio. Također mi se više sviđa ova "šiljasta" glava kod njih nego okrugla na Intech kopčama. :like:

Štap je Savage Gear Multi Purpose Predator 2 Spin , 251cm, 3-14g.

Nisam ga još testirao, nadam se danas-sutra ako vrijeme dozvoli, ali na prvu djeluje super i s rolom Daiwa Legalis LT 2000 D je super balansiran. Ono što me ugodno iznenadilo (u teoriji, vidit ćemo u praksi) je Savage Gear Gold label DPS držač role. Držač role je identičan kao i svaki drugi Fuji/Shimano nosač role, s tim da ima 2 nazovimo ih u manjku stručne terminologije vijka pomoću kojih nosač stežemo. Evo mala shema :D

Dakle prvi vijak/navoj je klasičan kao i kod drugih nosača, te se onda kao osigurač njemu zavida i drugi nešto uži vijak. Mislim da je to super, jer mi se na na drugom Okuma štapu s kojim lovim lignje do sada znao par puta držač malo otpustiti prilikom mahanja :lol:
Bonus bodovi: rod sleeve je upotrebljiv i kada se na štap montira rola :like:
Hvala: B_, Duje195o
Više...
Paragon's Avatar 03 Sij 2019 16:53 #9 od Paragon
Replied by Paragon on topic Savage Gear
Jeli tko od ekipe probao ovu novu Savage Gear 3D TPE Swim Squid?
Ako tko ima iskustva s njom na spin/panulu neka napise koju rijec o njima?
Više...
sasac's Avatar 05 Sij 2019 11:24 #10 od sasac
Replied by sasac on topic Savage Gear
Od Savage-a sam koristio/ koristim egi snap kopčice, panic popper 105, sandeel silikonce, sandeel iglicu, 3d hybrid shrimp egi, štap Black Savage 9-32, bilo je još toga sigurno ali ovako na prvu ne mogu se sjetiti svega.
Prije svega štap je fenomenalan, toliko sam zadovoljan njime u lovu na brancine da planiram uzeti i jaču verziju 20-60 za strijelke dok ću ga za ultralight najvj preskočiti čisto jer je 198 cm dužine što mi je prekratko.
Sandeel mini kit silikonci izvrsni za brancine vadio sam na njih malce od 70 deka pa do komade od preko 2 kg.
U principu veoma sam zadovoljan kvalitetom i cijenom njihovih proizvoda izuzev 3D HYBRID SHRIMPA za eging. Iz nekog razloga ne mogu zakačiti ništa na njega, nebitno sipa ili lignja, postotak kačenja sa normalnim skosavicama mi je skoro pa 100% nebitno dal su kineske sa e baya ili brandirane, dok sa ovim shrimpom gledam sipu kako skače na pušču lupam kontru 10 puta za redom i nema tog boga da se zakači. Iskreno više ga niti ne nosim na more nego skuplja prašinu u ladici.
Sve u svemu veliki :like: za Savage gear, pristojne cijene za kvalitetu koju nude, a na ljeto kad krenu popusti planiram svakako uzeti još njihove opreme, od jakne na dalje.
Hvala: B_, Anealagon
Više...
matko100's Avatar 06 Sij 2019 18:53 #11 od matko100
Replied by matko100 on topic Savage Gear
pozdrav..tonućeg koristim na ušću Neretve di ga bacam u samu struju okomito na tok Neretve i struja ga sama izbaci na površinu nakon svega par namotaja role, i za tu primjenu mi je bolji puno od plivajućeg a i dosta bolje leti od plivajućeg B) :)
Hvala: B_
Više...
Paragon's Avatar 09 Sij 2019 18:53 #12 od Paragon
Replied by Paragon on topic Savage Gear
Nije moguće da nitko nije kupio novu Savageovu lignju i isprobao?
  • zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2019 19:05 #13 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Savage Gear

Paragon napisao: Nije moguće da nitko nije kupio novu Savageovu lignju i isprobao?

Nisam, ali ono izgleda wow! :cheer:
Više...
Mateoe30's Avatar 11 Sij 2019 03:47 #14 od Mateoe30
Replied by Mateoe30 on topic Savage Gear
Kupijo ima mjesec dana jos mora nije vidila 😂
Više...
Zdenko's Avatar 11 Sij 2019 06:38 - 11 Sij 2019 06:43 #15 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Savage Gear

sasac napisao: Od Savage-a sam koristio/ koristim egi snap kopčice, panic popper 105, sandeel silikonce, sandeel iglicu, 3d hybrid shrimp egi, štap Black Savage 9-32, bilo je još toga sigurno ali ovako na prvu ne mogu se sjetiti svega.
Prije svega štap je fenomenalan, toliko sam zadovoljan njime u lovu na brancine da planiram uzeti i jaču verziju 20-60 za strijelke dok ću ga za ultralight najvj preskočiti čisto jer je 198 cm dužine što mi je prekratko.
Sandeel mini kit silikonci izvrsni za brancine vadio sam na njih malce od 70 deka pa do komade od preko 2 kg.
U principu veoma sam zadovoljan kvalitetom i cijenom njihovih proizvoda izuzev 3D HYBRID SHRIMPA za eging. Iz nekog razloga ne mogu zakačiti ništa na njega, nebitno sipa ili lignja, postotak kačenja sa normalnim skosavicama mi je skoro pa 100% nebitno dal su kineske sa e baya ili brandirane, dok sa ovim shrimpom gledam sipu kako skače na pušču lupam kontru 10 puta za redom i nema tog boga da se zakači. Iskreno više ga niti ne nosim na more nego skuplja prašinu u ladici.
Sve u svemu veliki :like: za Savage gear, pristojne cijene za kvalitetu koju nude, a na ljeto kad krenu popusti planiram svakako uzeti još njihove opreme, od jakne na dalje.

Zanima me ovaj stap, kojeg si naveo u svom postu. Kakva mu je akcija? Dali se radi o fast stapu i kako radi sa silikoncima i povrsinskim woblerima tipa Patchinko. Dali dobro vodi povrsince u twichingu? Dali je njegova duzina od 231 cm dovoljna za brancina I daleko bacanje, jer obicno kazu da bi duzina stapa trebala bit 250-270 cm.Hvala na odgovoru. Pozdrav.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 11 Sij 2019 06:43 od Zdenko.
Više...
Zdenko's Avatar 11 Sij 2019 06:45 #16 od Zdenko

rogi napisao: Evo meni jučer stigli torba, štap i kopče od Savage Geara.

Model torbe je Sling Shoulder Bag , idealna za ribolov silikoncima.
Ima dva velika pretinca te držač za štap i bocu.
U prednjem pretincu je modularna plastična kutija za sitan pribor tipa kopče, jig glave itd, te taj pretinac ima još jedan proziran džep, idealan za tanje stvari tipa dozvola, rola florocarbona i slično.
U drugom većem pretincu je 6 zip-lock vrećica za silikonska tijela.

Uživo izgleda puno bolje nego na fotki :lol:
Može se držati i naprijed (tipa prilikom zamjene varalica) ili iza leđa (da ne smeta prilikom ribolova).

Kopče su Savage Gear Needle Eggsnap , veličina XS, nosivost 16kg, crne boje.

Izgledaju stvarno bomba i puno čvršće od Intech Quick Lock kopči koje sam do sad koristio. Također mi se više sviđa ova "šiljasta" glava kod njih nego okrugla na Intech kopčama. :like:

Štap je Savage Gear Multi Purpose Predator 2 Spin , 251cm, 3-14g.

Nisam ga još testirao, nadam se danas-sutra ako vrijeme dozvoli, ali na prvu djeluje super i s rolom Daiwa Legalis LT 2000 D je super balansiran. Ono što me ugodno iznenadilo (u teoriji, vidit ćemo u praksi) je Savage Gear Gold label DPS držač role. Držač role je identičan kao i svaki drugi Fuji/Shimano nosač role, s tim da ima 2 nazovimo ih u manjku stručne terminologije vijka pomoću kojih nosač stežemo. Evo mala shema :D

Dakle prvi vijak/navoj je klasičan kao i kod drugih nosača, te se onda kao osigurač njemu zavida i drugi nešto uži vijak. Mislim da je to super, jer mi se na na drugom Okuma štapu s kojim lovim lignje do sada znao par puta držač malo otpustiti prilikom mahanja :lol:
Bonus bodovi: rod sleeve je upotrebljiv i kada se na štap montira rola :like:

Jesi li isprobao stap? Kakve je akcije I kako void povrsince?

Rogi ribaru !
Više...
Duje195o's Avatar 11 Sij 2019 08:54 #17 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Savage Gear
Pozdrav kolega Zdenko, neznam za ovaj štap koji pitate, ali ja koristim okumin epixor 249cm 10-32g za brancina i prezadovoljan sam radim sa silikoncima i topwaterima..

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: Zdenko
Više...
sasac's Avatar 11 Sij 2019 09:43 #18 od sasac
Zdenko štap je fast akcije i odgovara mi više nego extra fast akcija hexane koju sam koristio prije njega. Lovim gotovo isključivo sa woblerima oko 11-13 cm ( max rap, prey, naja itd) ili silikoncima sa 5 gr jig glavom.
Vrh je dovoljno osjetljiv da osjetiš šta se događa ispod i oko silikonca a sa woblerima osjetiš i vidiš svaki "wobl". MIslim da je 15 grama idealna težina varalice za ovaj štap, iako se bez problema mogu bacati i voditi teži WTD površinci koje imam ( SG poper, i sandeel iglica 15 cm).

Sa catanom,octanom i hexanom sve redom 270 cm teže sam pravilno vodio WTD varalice, općenito više sam se "mučio" sa dužim štapovim,dok sa hexanom 240 cm nisam imao nikakvih problema, 190 cm sa visok ako to kome šta znači...zaključak je da pravila nema, uzeti štap u ruke,isprobati ga i po feelingu odabrati.

Što se tiče bacanja tih dodatnih 40 cm mi nije donijelo bog zna koliko duže bacanje ali prelazak sa 0.20 jbraid na 0.12 varvias upredenicu jest, i to osjetno što ne znači da prilagođavanje tehnike bacanja na dužem štapu nebi dalo koji metar više. S obzirom da ga gledaš za brancine savjetujem ti da se ne zamaraš krajnjim dometom iz razloga što sam sve brancine ulovio na doslovno metar dva od kraja, a samo jedan griz sam imao na cca 15, 20 m od obale...

Black Savage mi je primarno za brancine i taj posao odrađuje savršeno, lagan, osjetljiv sa dovoljno snage u blanku. Najveći do sad izvučeni brancin na njega je imao 2 kg i siguran sam da štap može bez problema izvući i duplo veće komade,iako volio bih da se pohrvamo sa nekom strijelkom od 2 kg čisto da vidim koliko zapravo ima snage u njegovoj kičmi.

Nadam se da sam dao dovoljno informacija, ako te još što zanima slobodno pitaj :like:

Više...
Zdenko's Avatar 11 Sij 2019 11:22 #19 od Zdenko
Ma super odgovor prijatelju. Evo odmah ga narucujem. Pozdrav

Rogi ribaru !
Hvala: sasac
Više...
sasac's Avatar 11 Sij 2019 14:09 #20 od sasac

Zdenko napisao: Ma super odgovor prijatelju. Evo odmah ga narucujem. Pozdrav

Dobrodošao među crne divljake :lol: javi dojmove