"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lagani spin sa imitacijom morskog crva

Više...
Paragon's Avatar 28 Srp 2019 07:30 - 28 Srp 2019 07:35 #21 od Paragon
Znam da ispadnu jeftinije hehe.
Znaci berkeley ista stvar
A tih varijacija je milijun i samo je nebo granica sto se montaze tice.
Mislio sam isprobati ovu:
Jig glavica sa isomeom dolje da cupka po dnu i onda povise nje udica sa jos jednim isomeom oko 50 cm ili vise iznad jig glavice.
Dropshot montazu takodjer cu isprobati i jos sto ako mi padne na pamet haha
Nije cak ni losa ta tvoja ideja sa sacmom.
Svatko ima neku svoju montazu koja mu najbolje pase.
U mene su tereni strmi jako i teski su ali nisam dosada imao zapinjanje nijedno.
Ili probati dolje staviti malo vecu jig glavu za orade kirnje i ostalu vecu ekipicu a gore manju udicu.
Uglavnom idem po te mustadove micro jig glave u ponedjeljak i moram naci dobru udicu za montirati povise jig glave(neku sa okom manju).
Jedino sto nije neki izbor sto se tice UL opreme ovdje...
Trazim i ako nadem naso sam i onda se preko neta opskrbin za 2-3 mjeseca. Jer udicu preko interneta kupovati a pogotovo za UL nije lako jer nemas dojam velicine i ne znas dali ti je to to.
A moram i u potragu za nesto blazim terenima..
U mene je jos jedan problem :
U dubrovniku nema za nabaviti isome crve pa sam nakon potrosenog pakiranja prisiljen cekati.pogotovo sad je dosao vikend i bilo je lijepo za poci a ja bez isomea haha
Ali sad znam da rade i to dobro pa cu se opskrbiti i njima za sljedeci puta
Zadnja izmjena: 28 Srp 2019 07:35 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 28 Srp 2019 12:57 - 28 Srp 2019 12:58 #22 od Duje195o
Vidio sam da ih ekipa reze na komadiće kao i prave i onda montiraju na male udice, a na dno stave olovo i poviše 2 udice...
Uglavnom kako je da ih se montira izgleda jako interesantno i privlačno.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 28 Srp 2019 12:58 od Duje195o.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 28 Srp 2019 13:02 #23 od Duje195o

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Srp 2019 14:46 #24 od Paragon
Duje imas ih kupiti u mini izvedbi i oni su 45mm imas ih 20 kom u pakovanju tako da ni ne moras rezati.
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Srp 2019 15:28 #25 od Ceco
Ja i dalje više volim cijeli od 13 i 15cm... Jer na njih dobijem više orada

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 29 Srp 2019 09:15 #26 od B_
Ceco ima li kakva jeftina imitacija na Aliju za naruciti? :P

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Srp 2019 09:18 #27 od Ceco
Ima ali nisu dipane pa nisu toliko uspješne. Imaš i orginal za 60kn pakiranje

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 29 Srp 2019 14:25 #28 od Paragon
Zato kupi originalno pakovanje i kad ga potrosis ne bacaj vrecicu nego lijepo ove sa alija ubaci u nju i imas dipane ko original :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Srp 2019 10:13 #29 od Ceco
Problem je što su kineski obični silikonci dok se Gulp i Isome prave malo drugačije tako da ih ribe gutaju. Imam ove kineske koje znam koristiti kao lagani silikon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Srp 2019 10:13 #30 od Ceco
Problem je što su kineski obični silikonci dok se Gulp i Isome prave malo drugačije tako da ih ribe gutaju. Imam ove kineske koje znam koristiti kao lagani silikon.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 30 Srp 2019 14:31 #31 od Paragon
Ceco bi li ti bio problem nabaciti koji link tih silikonaca?
Ja cu se orijentirati na silikonce pretezno sto se tice lrf-a...
Ove mini jigove voblere i slicno necu niti bacati jer sa silikonom mi je najbolje i najlakse.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Srp 2019 15:01 #32 od Ceco
HRK 8.63 21%OFF | 10PCS/Lot Artificial Sea Worms 135mm Soft Fishing Lures Soft Bait Lifelike Fishy Smell Lures Fishing Tackle
s.click.aliexpress.com/e/bcp2x5aY

Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Srp 2019 20:17 #33 od Ceco
Evo ja sam svoje kopije izmješao sa Berkley Sandworm... Viditi ćemo na što izađe sutra oko Vira malo.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 01 Kol 2019 10:42 - 01 Kol 2019 10:50 #34 od Paragon
cekamo rezultate :)
ja cu probati ubaciti neke silikonce (ne crvice)kad podjem sa barkom kraj jedne plaze
pa da vidimo rezultat takodjer
nekidan sam isao probati malo iz dosade i bogami je bilo lijepo
5 lica modrulja i jedna usata postena su pali.
jig glavica 1.5gr i bacaj cak ni vodenje nije bilo potrebno cim bi udarilo na povrsinu odma cap cap cap i vuci kontru :D
EDIT :
u mene ne treba bacati toliko daleko dovoljno mi je cca 15-20 mt zabaciti...
ali ipak bi gledao uzeti jos laganiji stap od ovega moga.
nesto kao 1-7gr .dobio sam i cuo preporuke na favorite blue bird ali u izvedbi 2-10gr a moj trenutni stap je 3-12gr (jig glave 5 i 6 grama lete daleko daleko) a ova od 1.5gr leti taman koliko mi je potrebno.
dakle treba mi stap za plice terene gdje mogu dalje zabaciti lagane jig glave jer ove jig glave od 5grama i 6 grama nemaju smisla na plitkim terenima po meni.
Zadnja izmjena: 01 Kol 2019 10:50 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 21 Kol 2019 17:53 #35 od sasac
Ja sam prošli tjedan uzeo paket isome čisto da probam i to, da će lupiti svašta na njega bogami hoće ali iskreno mislim da je malo preskupo da bi time hranio siću, oćade i ostalu ješku ;)
Osobno sam probao na jig glavu, i drop shot sistem, lovi na oba načina.

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 03 Stu 2019 20:44 #36 od Bonzai42
Imaju dipane i na aliexpresu, ako ne, kupis te pa ih dipas u aditiv od dagnje.

Crv najbolje radi do pola metra od dna, svi sparidi grizu, pirke te tu i tamo koja lepa, pauk, skarpoc itd. Ja vecu oradu na to nisam ulovio, ali znam jednog decka koji je manje primjerke zubatca vadio. Eto bas danas sam spinao na brancina po jugu i pred kisu sa gumenim gavunom i 5g jig glavom i privukao sam svu malu ribu do kamena di sam pecao.
Vece orade od kile tesko da ce se uhvatit osim ako nije odmah dublje dno od 5m. A sto i sa jig glavom od 5g nije bas isplativo. Najbolje je koristit jig glavu od 10-15g, pa ju zabacivat dalje od obale, brze tone, zivlji rad je i zakacit ces u startu vecu ribu.
Orada ako proguta ne pusta, a ako ne onda pljune. Tu je spin u prednosti od npr. Sistema s kliznim olovom pa dopusta da ne das kontru odmah nakon sto zagrize. Ja po obicaju dajem jacu kontru jedino na brancine, strijelke, itd. Ako lovis sparide vuces lakse i njeznije, ako osjetis griz lagano kontriras vucenjem stapa, tako se izbjegne plasenje ribe, a kretanje varalice ostane isto, pa ce riba rado napasti opet.

Molimo prijavite se