"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Lagani spin sa imitacijom morskog crva

Više...
igork's Avatar 23 Pro 2019 20:54 - 23 Pro 2019 20:56 #41 od igork

bzing napisao: Svi su dipani crvi i crvići neodoljivi sitnježi pa za par sekundi špari i oradice razvale crva.Ako se montiraju sa dodatnom udicom na kraju onda se ta sitnjež zakači.Meni je sav ulov na dva paketa Isome Maruku bio gomila špara, gomila oradica od par centimetara i poneki pauk.
Daleko bolje je spinati na dipane silikonce sa repom jer se može očekivati krupnija riba.Tu bih preporučio Keitech easi shiner u veličini 7 i 10cm sa postavom na offset jigove udice ili Wide gap pa i Texas&Carolina rig.

Koje golemine ribe se uhvati, par sentimetara riba ne isplati se loviti, jas sam mislio da se love do 400 grama ribe.
Za te drugi silikonca treba biti predatora gde mozemo bacati jer to je ipak tesko, a I predatori ne jure miris vec akciju silikon a dipovani I nemaju neka akcija jer nisu silikon vec biorazgradrivi materijal.

Citao sam da je tesko uloviti sa dzig glavama, najbolje je sa tanka dugacka udica, vrtilica I klizno olovo. Olovo pravi oblak peska, pa ribe su dodatno zainteresovani, I mogu da bese sa mamca jer nema otpor.
Plus sta ga hobe isto vole miris, govorim o Berkley
Zadnja izmjena: 23 Pro 2019 20:56 od igork.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Pro 2019 20:54 #42 od Ceco
Ne znam
Znam samo da je lakše rukovati njima a isto love provjereno.
Berkley kad otvorim moram ih staviti u kutiju i dvije vrećice da mi ne usmrde ostatak torbe.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 23 Pro 2019 20:58 #43 od igork

Ceco napisao: Ne znam
Znam samo da je lakše rukovati njima a isto love provjereno.
Berkley kad otvorim moram ih staviti u kutiju i dvije vrećice da mi ne usmrde ostatak torbe.

Potpuno si u pravo zbog to, ali jel hobotnice uhvataju na isome

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Pro 2019 21:13 #44 od Ceco
Iskreno ne vidim zašto ne ako bi je pogodio. Samo ćeš imati dosta udara šparida i jedino će ti spas biti da oni budi dobre veličine. Nedavno sam dao čovjeku na Ušću Neretve crva da proba kad mu je sića pojela svu ješku. Uspio je 5 orada uhvatiti u 6 bacanja.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Pro 2019 21:14 #45 od Paragon
Probao i love bogami ali velikom vecinom sicu na mome terenu tako da sam batalio te crvice .
nasao sam jedan jako lovan silikon ali mi je problem naci jig glavu za njih posto su specificni
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 24 Pro 2019 12:22 - 24 Pro 2019 12:24 #46 od sasac

Paragon napisao: Probao i love bogami ali velikom vecinom sicu na mome terenu tako da sam batalio te crvice .
nasao sam jedan jako lovan silikon ali mi je problem naci jig glavu za njih posto su specificni

ista situacija kod mene sa tim crvićima, poštene ribe ni u tragovima na to...ajmo sliku silikona ovdje ne skrivamo opremu :lol:
Zadnja izmjena: 24 Pro 2019 12:24 od sasac.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Pro 2019 14:06 - 24 Pro 2019 14:12 #47 od Paragon
Kolega Sasac sve sam već detaljno objasnio na temi UL Rock Fishing na stranici 11 imate i slike silikonaca.Koja jig glava, kako ih vodim i sve ostalo.Ako još što nije jasno pitajte slobodno.
A na stranici 10 imate neke ulove sa ovim silikoncima.
Samo i isključivo njih koristim. Njihova jedina mana je što zahtijevaju specifičnu jig glavu pošto su dugi samo 2cm. Ja sam se jako pomučio da nađem tu glavu , a ta glava je Mustad Micro Jig Head(najbitnija je veličina udice)...

BIlo je tu stvarno svega...Širuni,orade,strele,manje kirnje,veće ušate, pa čak i murina....

EDIT: crviće sam potrošio u 2 ribolova od po 2 sata max, a ovaj jedan paketić mi traje cijelo ljeto i još će trajati iduće.
Nemojte ga slučajno ostavljati u kutijama sa drugim silikoncima na suncu ili vrelom mjestu jer će vam tako uništiti silikonac. Tako sam ja uništio 2 komada ,a ostala 4 su mi ribe uništile.
Mislim da se stvarno isplati kupiti jedan paketić za cca 50ak kn i imate ih 9 komada....
Jedna od mojih rijetkih varalica koja su po prvim zabačajima imale grizove i izvlačenja par riba odmah po probi.
Zadnja izmjena: 24 Pro 2019 14:12 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Pro 2019 14:57 - 24 Pro 2019 15:02 #48 od Ceco
Koliko se sjećam ove je koristio rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A...2Fitm%2F174090213115

Paragon imaš ove u topfishing.hr koliko se sjećam.
ul-fishing.be/en/jigheads/11-jaxon-micro-jigheads.html
Zadnja izmjena: 24 Pro 2019 15:02 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Pro 2019 15:29 #49 od Paragon
je to su ti samo je najveci problem sto ja preko slike ovako ne mogu procijeniti kolika je ta udica moze mi se dogoditi da ja kupim ovako preko neta 10 pakovanja i dodju mi doma a ja ih nemam na cemu iskoristiti i mogu ih samo baciti doslovno.
ovo ljeto sam bio u mojoj lokalnoj trgovini i odnio mu udicu i naziv i sve i da mi naruci 20 paketica tih udica da cu ih ja sve uzeti kad dodju samo da me zazove i dolazim sa lovom. to mu je preko 400kn samo na udice.rekao je naruciti...pa nakon mjesec dana odem ja u trgovinu da bi mi rekao da te udice ne postoje koje ja trazim....a ja u njega uzeo 7-8 pakovanja 3 mjeseca prije....
planirao sam u frkachua uzeti kad dodju ali ocito se razgrabilo cim je doslo bilo je dostupno samo 3 pakovanja sto je meni malo.jedino mogu frkachua kontaktirati da mi naruci za mene 20 paketica pa cim dodju da mi salje na adresu odmah ako je voljan to uciniti ....
izmedu ostaloga ulozit cu u malo bolji stap za vertical jigging (rolu i upredenicu sam vec kupio daiwa bg i ygk super jigman) ostaje mi samo jos stap uzeti i te udice da se mogu vec u proljece poceti zabavljati sa ove dvije tehnike ribolova koje su me najvise uzele..

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Pro 2019 20:10 #50 od Ceco
Mislim da će ti Frkachu pomoći maksimalno. Mene je spasio naručivanjem gornje sekcije štapa.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 25 Pro 2019 14:10 #51 od Paragon
vjerujem da hoce ali pricekati cu da prodju ovi praznicii blagdani da moze covjek odmoriti i biti sa obitelji pa cemo ga priupitati :)

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 15 Sij 2020 23:22 #52 od igork
Koja boju je najbolja za isome I berkley, uzeo Sam kafeni isome I camo berkey

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Sij 2020 23:37 #53 od Paragon
Kafeni i crveni su dobri , a ni bijeli ti nije za baciti.... Berkeley nisam koristio.
Udicu u rep jer će ti ga iskasapit u protivnom vrlo brzo... ja sam odustao od njih, ali da grize sve živo i neživo na njih to stoji...

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 15 Sij 2020 23:52 - 15 Sij 2020 23:55 #54 od igork
Mozes li postaviti sliku sa neta kako da bidi stavljena udica, znam da moze se loviti na dubinku sa tanka udica I suza olovo ili sa dzig glavom
Zadnja izmjena: 15 Sij 2020 23:55 od igork.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Sij 2020 11:30 #55 od Paragon

Evo ovdje sve u detalj.
Hvala: igork

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 17 Sij 2020 19:58 #56 od igork

Paragon napisao:

Evo ovdje sve u detalj.

Hvala za video, ipak mi deluje slozeno, bi probao sa neka tanka udica, I bi sekao crv da male ribe bi mogli pokupi, koje velicine isome se koriste, vidim da samo extra large su debeli, large su tanke, Muslim da sta debeli to bolji.
Vidim da predlazes the Maria worms, sta se razlikuju is ostale silikonce na eBay I AliExpress, jel neki drugi material ili imaje bolji rad, imam sa slican izgled drugs silikonce iz AliExpress, bi trebalo I one da rade

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Sij 2020 20:28 #57 od Paragon
Ja sam dizao stvarno svašta na te Maria crviće,a ne sakati ih kao Isome npr. tako da sam ja našao alternativu neku jel....
Probaj sa tim XL crvićima ja sam bio uzeo L pa mi ih je sakatilo nenormalno i jako lagano skidalo sa udice pa je moguće da je baš zbog toga što su tanki...Svakako ću dati još jednu šansu Isomeu ili Berkeleyu.

Isome je većinom bijelu ribu tj špare,ušate...i tu češ uvijek imati neku akciju,ali po meni kako ih sakate za 50 kuna dat na te crviće i poći 2-3 puta sa njima na ribolov je malo preskup sport kad je ionako preko pola ulova C/R.
Na Maria sam ulovio i oradu od 1kg i 2 manje. Pa čak i murina ga je uzela,isto tako širuni preko pola kile,škarami,kijerne od 0.5kg,strele su mi uzimali Maria crviće. Jedino što ja ribu ne slikavam pa objavljujem na forumu i da mi nije bilo cure nebi ni postojale ni one slike što ih ima na forumu par komada.

Nemoj misliti da ih ja imam neke koristi od ovog reklamiranja,jer sam stvarno svašta probao i od Savagea i Rapale ,ali ti silikonci meni čuda rade.

Ne znam po čemu se razlikuju ali cijena paketića od 9 kom je oko 45-50kn za 9 komada znači cca 5kn komad silikona ,ali meni traju i imaju ti onaj repić. Probaj sa Cecom vidjeti ima li kakva jefitnija opcija na Aliju ili Ebayu. Sjećam se da je bio našao original te crviće na Aliju.

Mada meni ovaj jedan paketić izgurao cijelu sezonu LRF ,a vjerujem da će i drugu...
Jedina je mana što su oni dugački 1.8 incha znači cca 4.5 cm i jako su tanki pa ne možeš bilo koju jig glavu sa udicom staviti....

Pozz

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2020 20:44 #58 od Ceco
Crvići su orginal jeftiniji kod nas nego vani.

Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 17 Sij 2020 21:23 #59 od igork

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2020 21:29 #60 od Ceco
Ovi zadnji nisu nešto ostali su prolazni.

Molimo prijavite se