"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomoć oko izbora štapa SHIMANO VENGEANCE BX SEA BASS ili Okuma Helios SX

Više...
akragulj's Avatar 12 Velj 2020 21:00 #1 od akragulj
Pozdrav svima i unaprijed hvala na pomoći.
Do sad sam uglavnom panulao zubace ali i zapostavio druge tipove ribolova. Trebao bi pomoć oko izbora štapa prvenstveno za spin brancina (eventualno kakve strelke, škombri, šaruna). Cijena maksimalno do 500 kn. Lovim iz barke

Čitajući forum suzio sam izbor na tri štapa:
1) Okuma Helios SX 222 cm 12-35 g
2) Okuma Hexana 240 cm 10-36 g i
3) SHIMANO VENGEANCE BX SEA BASS 240 cm 10-50g

O ovom SHIMANO-vom štapu nisam našao nikakve komentare. Da li ga je netko koristio? Koji bi bio najbolji izbor između ovih štapova. Hvala.
Andrej

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 13 Velj 2020 09:18 #2 od Luki
Ja imam helios sx 15-40 240. To mi je prvi spin štap i prezadovoljan sam sa njim.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 13 Velj 2020 12:22 #3 od Ilija Gromovnik
U tom platnom razredu se da pronaći dosta solidnih štapova , osim Okume predlažem ti da pogledaš malo i štapove iz reda Savage Gear-a , recimo za ovo što tražiš bih ti preporučio jedan od štapova iz Black Savage Spin serije. Imaš dosta tu modela za izabrat no dobro je što pokrivaju širok dijapazon spin i jig tehnika te nisu pretjerano dugi što znači da su lakši za rukovanje pogotovo kada loviš iz barke :)!
https://www.youtube.com/watch?v=iGxQX2rFR3M

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 13 Velj 2020 14:41 #4 od Baćo68
Mislim da je helios tu priča za sebe...
Iako bi i ja malo bacio oo na black savage... imam ga i odličan je!

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
akragulj's Avatar 13 Velj 2020 18:52 - 13 Velj 2020 21:02 #5 od akragulj
Hvala na odgovorima.

Kad spominjete Savage, da li je u toj kategoriji i Savage Gear MPP2 Spin 221 cm 12-35g?

Također, da li netko ima iskustva i sa ovim štapom: Daiwa Ninja X Jiggerspin 240cm 8-35g?
Zadnja izmjena: 13 Velj 2020 21:02 od akragulj.

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 13 Velj 2020 22:02 #6 od Ilija Gromovnik
Što se Black Savage-a tiče , on je nešto kvalitetniji štap(lakši , brži i osjetljiviji) od tog MPP-a ako se na to odnosilo tvoje pitanje...što se ove daiwe tiče mislim da sam je jednom imao u rukama kada sam gledao štapove neke u ribolovcu ali naravno to je bilo davno a i prekratko iskustvo da bih mogao napisat njegovu recenziju i detaljan opis njegovih sposobnosti. Jedino što mogu ovako reći je da mi se Black Savage više sviđa i optički a i po kvaliteti izrade :) , na kraju ti plaćaš i tvoj je izbor , znam kako frustrirajuće nekad zna biti odabir štapa ili opreme generalno govoreći. Tako da te razumijem i naravno želim ti puno sreće i uspjeha što god na kraju izabrao!

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
akragulj's Avatar 13 Velj 2020 23:26 #7 od akragulj
Hvala svima na pomoći
Naručio jedan Savage Gear Black Savage Spin 7'3'' 220cm 20-60g i jedan Okuma Helios SX Spin 222cm, 12-35g i uzeo jednu rolu Okuma Ceymar - CXT-40.
Kad sve isprobam javim što mi se više sviđa. :)

Molimo prijavite se