"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning Palamida

Više...
Luben18's Avatar 31 Sij 2016 11:16 #21 od Luben18
Replied by Luben18 on topic Spinning Palamida
Da li se može spinat preko ljeta po danu
Al ina kupača ako se odmaknem od njih da li su dobri rezultati?

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 16 Sij 2018 09:43 - 16 Sij 2018 09:45 #22 od anton
Replied by anton on topic Spinning Palamida
Ovo proljece/ljeto je bilo ludo sto se tice sitne plave ribe... najvise sam lovio šure i plavice u samom kraju kad su ganjale male gavune kojih je bilo abnormalno, ali nikad u životu nisam uhvatio nesto vece od plavih riba na mojim terenima kao da ih nema... inace ih tražim na pozicijama na kojima sa plitkog blizu obale naglo prelazi u dubinu. Je li za palamidu bolji proljetni ili jesenski period?

Evo par slika :cheer:

Na prvoj slici se lijepo vidi prestrasene gavune u kraju... :woohoo:
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 09:45 od anton.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 16 Sij 2018 13:16 #23 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Spinning Palamida
Fenomenalna slika :like:

Iskreno, ja se nisam nalovio palamidi tako da ti ne mogu sa sigurnošću reći, međutim pratim situaciju i koliko ja znam, i proljeće i jesen su super. Ovdje kod nas je puno zastupljeniji luc koji se pojavljuje baš u proljeće i tad je najaktivniji. Po meni je najbolji period proljeće (tad smo najviše lovili), zatim kraj ljeta i cijela jesen. Koliko sam uspio primjetiti, ove godine se najbolje lovila u kasniju jesen, početak zime. Ovisi i o načinu lova i poziciji. Recimo u Dubrovniku se super lovila na noćni drift srdelom početkom zime, a u Konavlima ni traga ni glasa. Na konavoskim stijenama je prosjek 1 palamida na 50 luceva. Koji je točno razlog ne znam. Definitivno je opreznija, a možda ne može doći do izražaja od luceva s obzirom da se kreću zajedno u jatima.
Hvala: anton

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 16 Sij 2018 13:25 #24 od anton
Hvala...nisam vidio ni čuo da je neko ovdje na mojim terenima uhvatio palamidu luca ili tako nesto ... vjerojatno su zastupljeniji na jugu iako ju je davno nono uhvatio na panulu... tereni na kojima cu je trazit obiluju šurima tako da mislim da bi se i ona tu mogla pojavit... slike pozicije saljem za vikend ;)
Lijep pozdrav!

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 16 Sij 2018 13:32 - 16 Sij 2018 13:52 #25 od zeusfaber

anton napisao: Hvala...nisam vidio ni čuo da je neko ovdje na mojim terenima uhvatio palamidu luca ili tako nesto ... vjerojatno su zastupljeniji na jugu iako ju je davno nono uhvatio na panulu... tereni na kojima cu je trazit obiluju šurima tako da mislim da bi se i ona tu mogla pojavit... slike pozicije saljem za vikend ;)
Lijep pozdrav!

Siguran sam da je mora biti! Bez dileme. Siguran sam da će istarski dio ekipe znati gdje je potražiti oko Labina :cheer: Prilično sam siguran da sam negdje pročitao kako se u Rapcu love palamide :P
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 13:52 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 16 Sij 2018 13:36 - 16 Sij 2018 13:36 #26 od anton
Super ako ih ima u Rapcu trebalo bi je bit i na mojim predivnim Ravnjonskim stinama :P ahaahhaha
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 13:36 od anton.

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 16 Sij 2018 16:28 #27 od anton
Znaci kad se pojave bilo bi ih nabolje pokusati lovit popperima ili opcenito svim top water varalicama? Mislim da bi one puno bolje odradile posao nego metalni jiggovi ili mozda grijesim?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 17 Sij 2018 13:45 #28 od B_
Replied by B_ on topic Spinning Palamida

anton napisao: Znaci kad se pojave bilo bi ih nabolje pokusati lovit popperima ili opcenito svim top water varalicama? Mislim da bi one puno bolje odradile posao nego metalni jiggovi ili mozda grijesim?

E to i jest najveći izazov spinerima, prepoznati koji tip i boju varalice koristiti u datim uvjetima, a to vjerovatno ovisi o mikrolokaciji tako da za istu ribu u različitim područjima vrijede drugačija pravila. Tako da treba pokušavati svime i svačim dok ne skužiš što radi. Uvijek sa sobom nositi više različitih vrsta varailica i pokušavati dok ne urodi plodom ;)
Hvala: anton

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 17 Sij 2018 14:37 - 17 Sij 2018 14:37 #29 od zeusfaber

anton napisao: Znaci kad se pojave bilo bi ih nabolje pokusati lovit popperima ili opcenito svim top water varalicama? Mislim da bi one puno bolje odradile posao nego metalni jiggovi ili mozda grijesim?

Ja ne bi uzeo topwater varalice kao prvi izbor za palamidu, radije različite voblere i jigove. Ne kažem da neće udariti na topwater, hoće, ali mislim da će prije uzeti vobler odnosno jig.

B_ napisao: E to i jest najveći izazov spinerima, prepoznati koji tip i boju varalice koristiti u datim uvjetima, a to vjerovatno ovisi o mikrolokaciji tako da za istu ribu u različitim područjima vrijede drugačija pravila. Tako da treba pokušavati svime i svačim dok ne skužiš što radi. Uvijek sa sobom nositi više različitih vrsta varailica i pokušavati dok ne urodi plodom ;)

Točno tako :like:
Zadnja izmjena: 17 Sij 2018 14:37 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 17 Sij 2018 14:40 - 17 Sij 2018 14:41 #30 od anton
Hvala vam na informacijama... još se nisam okušao u lovu sa jigovima ali sada svakako hoću ;)
Zadnja izmjena: 17 Sij 2018 14:41 od anton.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 01 Svi 2018 21:01 #31 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Spinning Palamida
Evo da malo osvjezim temu.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 01 Svi 2018 23:07 #32 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Spinning Palamida
Čestitka na ulovu...krasno za vidit...a biti ce jos bolje za pojest...u slast !
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 02 Svi 2018 00:24 #33 od susnjar
Replied by susnjar on topic Spinning Palamida
Bravo!
Ulovljeno s obale na metalni jig s Assist hook udicama?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 02 Svi 2018 07:05 #34 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Spinning Palamida
Molo Longo ?

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 02 Svi 2018 17:45 #35 od Kvarner
Mozda, ;) B)

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 02 Svi 2018 17:47 #36 od Kvarner

susnjar napisao: Bravo!
Ulovljeno s obale na metalni jig s Assist hook udicama?

Sve je tako. B)

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 03 Svi 2018 07:06 #37 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Spinning Palamida

dxdandy napisao: Molo Longo ?

Ma kakav molo longo, pa sam Kvarner je napisao kako je tamo zabranjeno lovit...

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 03 Svi 2018 18:12 #38 od zeusfaber
Bravo, lijepo. I Primarius je zveknuo jednu u bespućima konavoskih stijena. Lijepo je znati da su tu :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 03 Svi 2018 21:36 #39 od anton
I ja u zadnje vrijeme pokusavam prevarit koju ali nece nikako... samo šuri i ušate. Valjda cu je docekat ovo proljece...

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: Kvarner, B_, JopaZGRI

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 04 Svi 2018 08:29 #40 od Anealagon
Replied by Anealagon on topic Spinning Palamida
Koju varalicu koristis za širune?

Molimo prijavite se