"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Upredenica za spinning plave ribe

• Kun
  • Kun's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 09 Lip 2020 15:45 #1 od Kun
Ovako, imam vobler duo pres bait 85 od 29gr u dekoru sardine. Imam pitanje sto se tice upredenice. Imam trenutno na stapu najlon 0.30 jer mi je receno da vecinom plava riba uzima taj vobler. Ali dosta ljudi mi govori da stavim upredenicu. Upredenica mi je 0.19 debljine 20 lb od sunlinea cetveronitna. Sta da uradim? Da li da stavljam upredenicu sa predvezom 0.30 ili da ostavim kompletan najlon na stapu. Ne zelim da imam situaciju da mi ne smije uzet plava riba od 2ipo kile zbog upredenice. Zelim da mogu vecinu ribe izvuci. (naranvo ne sad neku od 8 kila da teglim ali do 3 kile da mogu sigurno izvuci).

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Lip 2020 15:56 #2 od dundo
Nemoj se bojat za to.Ta upredenica ti je jača nego najlon 0,50. Riba od 10 kg ide vanka.
Hvala: Kun

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Lip 2020 16:02 #3 od dundo
Iz tvog pitanja zaključujem da još nisi upotrebljavao upredenicu. Vrlo brzo ćeš se uvjeriti koliko je ribolov sa upredenicom bolji, lakši i sigurniji što se tiče ulova.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 09 Lip 2020 16:08 #4 od Kun

dundo napisao: Iz tvog pitanja zaključujem da još nisi upotrebljavao upredenicu. Vrlo brzo ćeš se uvjeriti koliko je ribolov sa upredenicom bolji, lakši i sigurniji što se tiče ulova.

Da, upravu si. Nisam je koristio prije ali zbog toga sto je cetveronitna mislio sam da je jako slaba i da ce cu gubiti bilo sta jace sto bi udarilo.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Lip 2020 17:03 #5 od Paragon
Moja preporuka ti je 8nitna upredenica ,ali pošto već imaš 4nitnu peglaj s njom i ne boj se.

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 09 Lip 2020 17:13 #6 od Pega
Samo pripazi kod zabacibanja da ti se upredenica ne omota oko zadnje vodilice...da kod zbaca ne ostaneš bez tog lijepog voblera..

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 09 Lip 2020 17:19 #7 od Kun

Paragon napisao: Moja preporuka ti je 8nitna upredenica ,ali pošto već imaš 4nitnu peglaj s njom i ne boj se.

Hvala druze, nadamo se da nece pucat :D

Molimo prijavite se