"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Spin sa obale - koliko je čest ulov

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 16 Lip 2020 23:30 #21 od Jo

Ljubo.15 napisao: E sad pitanje, ja imam ove dvije prve sto si naveo... Baracuda 200mm doduše i gavuna imam...

Što si dosad ulovio na njega.. Što je bolje za škarama za to dvoje i na što najviše idu spomenuti gavuni, tj što se Kači na njih?

Nisam imao ulova jos uvijek, ne znam jesi li na mene mislio ali evo ja odgovaram. :)

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 25 Lip 2020 23:36 #22 od Bonzai42
Jedan dobar savijet je pokusati loviti od manjega prema vecem. Pratiti po poziciji dali ima puno male ribe kojom se hrani veca. Ako na poziciji ima saruna, lokardi, iglica itd. To je cesto znak da ce se tu zaletiti veci predator. Varalicu treba prilagoditi lovini. To znaci ako lovis lokarde itd. bacas manje varalice koje imitiraju gavune, srdele pa i manje. Kroz par puta pecanja skuzis dali radi veca riba jer cesto zna loviti i udarati po povrsini. E da svi love kapiralne velicine svaki put kad izadu na more, svi bi lovili :D

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 26 Lip 2020 16:35 #23 od Barba87
Po mom dosadašnjem (godinu i par mjeseci) iskustvu, najvažnije poznavanje lokacije. Na mjestu gdje najčešće lovim sve više koristim 10 cm patchinko, i spasam lure 15 cm iglicu, mjesto je osvjetljeno, a najčešći ulovi su lubini, nema nekih velikih, ali znam da će me gotovo uvijek more nagraditi. Nekad uzastopno dođem par dana, pa je svaka večer drugačija, nekada zareda 10 izlazaka, sa dosta ulova, nekada ništa... Ali svaki put u prvih 15 min znam kakva će biti večer. Lovim od nekih 9-10 sati uvečer do daljnjeg,
Kada ni ne rade površinci, pređem na silikon, onda taj prelazak da kojega šaruna, ako ne radi šarun, a toplo je vrijeme, onda znam da je strelka tu, veaćam se na iglice 15-17 cm i bacam što dalje u mrak, ne često, ali zna se i strelka koja prevariti. Sve u svemu, jednu stranu mjesta naziva lubinska a drugu šarunska, i u tih 500-600 metara šetnice koja je kompletna ispitana, imam 7-8 mjesta na kojima se zaustavljam od kojih dva krajnja mjesta imam najbolji postotak ulova.
Malo sam s brda s dola ali odprilike to je to
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 26 Lip 2020 16:56 #24 od Ljubo.15
Koje su se varalice najbolje van pokazale za brancin? Imam jednu potencijalnu postu za njih pa neznam s kojom bi varalicom išao 🤣

Molimo prijavite se

Više...
CyberM's Avatar 01 Srp 2020 20:25 #25 od CyberM

Ljubo.15 napisao: Koje su se varalice najbolje van pokazale za brancin? Imam jednu potencijalnu postu za njih pa neznam s kojom bi varalicom išao 🤣

Silikonci Raglou, od woblera Rapala original, Yozuri pinsi .... i tako. Uglavnom duguljasti wobleri

Molimo prijavite se