"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lako varalicarenje sa obale - pomoc!

• Kun
  • Kun's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 07 Srp 2020 16:59 #1 od Kun
Treba mi pomoć od iskusnijih spinera sa obale. Dosao sam na odmor na more i spinam vec nekih 7 dana imam full opremu sto se tice stapa role upredenice i ostalih stvari. Bacam duo spearhead ryuki varke i sandworm. Medjutim svaki ulov mi je pauk. Ulovio sam ih sigurno 15ak u zadnjih 7 dana. Ubija mi volju za ribolovom jer zelim da ulovim nesto konkretnije neku ukjatu, licu, gofa. Ne trazim nista previse. A sto se tice sandworma imam samo udarce ali nikakav konkretan ulov Pa me zanimaju vasi savjeti. Gdje i kako da pokusam. Lovim u malom gradiću blizu Dubrovnika.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 07 Srp 2020 18:58 #2 od Paragon
Probaj ma worm silikonca.imaš već u temi LRF dosta toga napisano oko ove vrste ribanja.
Koji gradić, kolike gramaže je štap?
Hvala: Kun

Molimo prijavite se

Više...
CyberM's Avatar 07 Srp 2020 19:05 - 07 Srp 2020 19:07 #3 od CyberM
Pauk je vrhunska riba ako je veci.
Pazi se uboda.

Stvarno, koja je pozicija na kojoj ribas da ti recemo sto da ocekujes.

A prije ces ukvatit modrulja nego gofa kako je krenulo 😁 (vidjeni na par lokacija u plitkom)
Zadnja izmjena: 07 Srp 2020 19:07 od CyberM.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 09:44 #4 od Kun

Paragon napisao: Probaj ma worm silikonca.imaš već u temi LRF dosta toga napisano oko ove vrste ribanja.
Koji gradić, kolike gramaže je štap?

Štap je gramaze 5-20. Inace ga koristim za light ribolov pastrmke i klena dok sam kuci. A ovako kad sam na odmoru na moru bacam voblere i te male silikonce. Grad se zove Slano znam samo da je blizu Dubrovnika (mozda sam se provalio mozda i nije tako blizu 😂)

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 09:47 #5 od Kun

CyberM napisao: Pauk je vrhunska riba ako je veci.
Pazi se uboda.

Stvarno, koja je pozicija na kojoj ribas da ti recemo sto da ocekujes.

A prije ces ukvatit modrulja nego gofa kako je krenulo 😁 (vidjeni na par lokacija u plitkom)

Ma nisu neki veliki pauci sve je oko 200 grama nije bilo vecih komada.
Lovim sa stijena teren ima pojas kamenjara nekog sa jezincima i tim zajebancijama i onda ide pjesak. Nije nikakava luka niti ista specijalno. Bjezim od ljudi pa zato 😂

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 09:50 #6 od Kun
Inače jedan update za sinoć
Dodjem na neki manji mol i bacim sandworm pokupi mi fratar od jedno 40 deka sigurno, dovucem ga ispred sebe i kralj spadne. Bilo mi je krivo htio sam da plivam za njim. Hahahaa

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Srp 2020 13:12 #7 od B_
U Slanome ima strijelki, tj barem je prije bilo. Mozes ribat sa rive, ali podi u samu zoru, tad bi moglo biti rezultata. Mogao bi se i skaram (barakuda) zaletiti na duo.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 13:39 #8 od Kun

B_ napisao: U Slanome ima strijelki, tj barem je prije bilo. Mozes ribat sa rive, ali podi u samu zoru, tad bi moglo biti rezultata. Mogao bi se i skaram (barakuda) zaletiti na duo.

Je li problem sto ne mogu da zabacim na vecu daljinu jer su vobleri manje gramaze. Ili mi je daljina izbacaja glavni faktor ulova

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Srp 2020 14:23 #9 od B_
Lijepo je imati bolji izbacaj, ali ako je riba tu udarit ce i uz sami kraj, pogotovo u samu zoru...

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 08 Srp 2020 15:02 #10 od Paragon
hmm...
probaj u Slanome u Banji sa stijena ne baš na onemu plitkom dijelu. Imaš i autokamp prema Splitu pa u sklopu njega neku plažu dolje pričao mi je priatelj , a nikada nisam pošao.Ja na rivi općenito nisam imao sreće ni zora ni sumrak...
Inače ja koristim štap 3-14 i 1-7 gr za ovakve igre.Bilo je lijepih ulova čak...Oće orada kirnja širun pirka lica škaram.Čak sam i murinu imao na štapu 3-14...Uglavnom na silikonce ja lovim i jako lagane jig glave(1,5 do 5 gr)

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 17:10 #11 od Kun

B_ napisao: Lijepo je imati bolji izbacaj, ali ako je riba tu udarit ce i uz sami kraj, pogotovo u samu zoru...

Hvala ti na pomoci ako bude nesto javljam

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 08 Srp 2020 17:11 #12 od Kun

Paragon napisao: hmm...
probaj u Slanome u Banji sa stijena ne baš na onemu plitkom dijelu. Imaš i autokamp prema Splitu pa u sklopu njega neku plažu dolje pričao mi je priatelj , a nikada nisam pošao.Ja na rivi općenito nisam imao sreće ni zora ni sumrak...
Inače ja koristim štap 3-14 i 1-7 gr za ovakve igre.Bilo je lijepih ulova čak...Oće orada kirnja širun pirka lica škaram.Čak sam i murinu imao na štapu 3-14...Uglavnom na silikonce ja lovim i jako lagane jig glave(1,5 do 5 gr)

E taj autokamp ti je tik pored mene znaci sa smo na istoj plazi samo sto ja to sve zovem slano jer je u 5 minuta voznje sve.
Imam sandworme pa cu pokusati je li stavljas cijel ili rezes zbog kidanja repa?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Srp 2020 20:49 #13 od Paragon
Ja sam uzeo one najmanje (mini) tako da nisam morao kidati uopće.
Ako češ ih cijele stavljati preporučam assist u pola tijela ili zadnjoj trećini da bi spriječio kidanje repova.
Evo video gdje kolega detaljno objašnjava.

Molimo prijavite se