"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pocetnik

Više...
Niko1511's Avatar 04 Lis 2020 17:05 #1 od Niko1511
Pocetnik was created by Niko1511
Pozdrav svima
Novi sam u Spinningu i trebaju mi pocetnicki savjeti kad je najbolje ici spinnati i koja varalice koristiti i neka dobra lokacija u dbk i okolici.stap je ocuma helios sx 270 cm 15-45 g rola ocuma caymar upredenica 0.25 i 1 metar fc.
😁🐟

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 04 Lis 2020 19:58 #2 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Pocetnik
Pozdrav,

Ja sam isto novi, par mjeseci bacam tek al evo mogu ti reci svoja iskustva.
Ja sam 90% svega ulovio u terminu od 06-08 (60%) te od 18-20 (30%). Mimo toga samo ukjate koje udaraju po citav dan ako ima vjetra te gušteri koji isto udaraju bilo kad . Ovi termini su opcenito najlovniji sati jer se predatorske vrste preferiraju tada hraniti.

Sto se tice pozicija probaj: pogacic, mandrac, president, palace, ispod mosta, luka gruž (c & r) te tamo konavle, to ti ekipa moze bolje pomoc. Ima sigurno masa jos mjesta al nisu poznata.

Ja ti najvise volim probat masu mjesta pa vidit, bitne su mikrolokacije.

Sretno.
Hvala: B_, Niko1511

Molimo prijavite se

Više...
Niko1511's Avatar 04 Lis 2020 20:22 #3 od Niko1511
Replied by Niko1511 on topic Pocetnik
Hvala puno na pomoci bio sam na palacu na stjenapa ispod mosta gruski mul gdje je pala strjelka od 1 kg😍🐟i bio sam par puta na prevlaci i nista osim te jedne strjelke vise nisam siguran jeli radim sve dobro

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 04 Lis 2020 22:12 #4 od hl_demi
Ja sam tek krenuom, par mjeseci, ponavljam, ostali ce ti moc bolje pomoc al evo moje misljenje i iskustvo.

Ti sa ovom opremom ipak ides na neki middle spin gdje targetiraas ribe koje su nesto rjeđe od onih malih. Ja sam krenuo sa UL štapom od 1-7g i to prvenstveno za lov ukjata ljeti. Sa takvim stapom i malim varalicama do 5-1 0 grama imas vece lovne sanse za uhvatit bilo sto ( manje tezine naravno). Tu dobivas iskustvo, razvijas tehniku spinanja, istrazujes poste isl. Jer jedino lovom možes naucit sto dobro radis.
Ti ovako sa jacim stapom ne mozes znat jel problem u tome sto trenutno na poziciji nema nista sto ce udarit na tu varalicu, ili nesto krivo radis.

Evo ti malo mog iskustva u prvih tjedan dva, mozda je glupo al mozda izvuces nesto iz toga.

Ja prvi zabacaj ikad, bacio sam jig minnow od SG-a od 10 grama, uradio felun od 30 deka, u suton. Nisam nista znao, nula iskustva. To me privuklo, kontam jes ovo lako haha. Al sam skontao da felun udara na bilo sto tako da nisam bio siguran jel to do njega ili do mene. Slicno je i sta strijelkom. Onda sam sutra citav dan baco i ni jedan udarac. Dakle prvi zabacaj taj dan onda 200 iducih nista.

Onda sutra opet felun, nekih 20 deka u suton i opet nista barem 200 zabacaja.
Sto je najgore nisam se mogo ni sjetit kako sam stap trzao jer od svog adrenalina nemam pojma jesam li sto drugacije radije, brze ili sporije.

Onda sam posao do Istre na odmor i tamo pokusao sa istom opremom. 1-7 grama stap i 5grama jig minnow. Poso u 6 ujutro, u 10 minuta felun od nekih 20 deka i lica od 60 deka. Dalje nista preko 100 zabacaja. Tu sam vec poceo skontavat kako mi odgovara povlacit i koliko pustat da potone.

Kad sam se vratio, poso na president i lica na prvi zabacaj gravity pencil, na par metara od obale. Nekih 60 deka.
Onda su pocele ukjate al sam skontao da za njih totalno drugacije treba povlaciti. Mikroudarci prstom u stap i polude, sporo povlacenje, ako povlacim jako ko za lice nece ni da taknu.

Uglavnom sad da ne odugovlacim, evo sto sam ja skontao da je najvazniji faktor;

najvise ulova realizirano u prvih par zabacaja prilikom ribarskog dana. Zakljucak : Ako neceg ima, pogotovo divljac tipa strijelka i lica, nema tu puno filozofije, odmah udara. Ako nema, mozes ti bacat satima. Dakle pozicija ekstremno bitna. Zato je jako dobro mijenjat pozicije, ako nesto udari izvuces i bacis 10 puta , ako ne udara nista ides dalje.

Bitno je kako povlacis, trzaji dubina i brzina ovisno o ribi na koju ciljas. Generalno, nista nije pogresno osim presporog povlacenja jer ce riba skontat da povlacis metal ili plastiku.

Normalno je da zna nista ne udarit danima, tako da se ne brines. Najbolje od svega je ako imas nekoga ko ima masu iskustva pa sa njim poci da ti ukaze na greske i pomogne. Jer inace je proces sporiji i tezi ali i slađi hehe.
Hvala: Baćo68, B_, rogi, Sepo92, ninic

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 05 Lis 2020 10:30 #5 od B_
Replied by B_ on topic Pocetnik
Bravo Deni, vrhunski si to opisao. Ja spinam vec 4-5 godina pa se i dalje pitam je li nesto krivo radim, je li nesto treba drugacije itd. Proces je dugotrajan i nikad ne zavrsava, uvijek se nesto novo nauci.
Hvala: Baćo68, hl_demi

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 28 Lis 2020 22:54 #6 od Jo
Replied by Jo on topic Pocetnik

Niko1511 napisao: Pozdrav svima
Novi sam u Spinningu i trebaju mi pocetnicki savjeti kad je najbolje ici spinnati i koja varalice koristiti i neka dobra lokacija u dbk i okolici.stap je ocuma helios sx 270 cm 15-45 g rola ocuma caymar upredenica 0.25 i 1 metar fc.
😁🐟

Pozdrav Niko, ja sam također novi ima bice 4-5 mjeseci da sam poceo. Zna [mention]B_ [/mention] koliko sam bio frustriran s time sto jedno 20 i nesto ribanja nikad nista nisam uhvatio. A sad evo krenulo nesto. Necu ti govorit kako ne bitno ne odustajat jer to nije savjet, to je pravilo br 1 koje se mora postovat. a takodjer po meni je bitno da skuzis na koje varalice mozes ocekivat kakve ulove s obzirom na lokaciju. Dalje, za pocetak bi ti savjetovao svakako da sto vise citas ove postove gdje se govori koja varalica je lovna, s kojom su ljudi odusevljeni itd. To govorim jer sam ja na pocetku imao nekoliko alibi varalica, zovem ih alibi jer sam ih koristio misleci u sebi evo ionako sad cu je opet izgubit pa bolje da bacam neku bezveze dok ne naucim.
Ali to bacanje bezveze te ipak pocme frustrirat kad nakon 20 ribanja imas 0 ulova.
Tako da je za pocetak dobro napravi shortlist najlovnijih varalica koje ces kupovat malo po malo kako budes mogao. Nisam za to da eksperimentiras dok si pocetnik.
Evo savjet varalice kad ne znas sto bacat tms 140 sayori dekor.
Hvala: B_, tom07

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 29 Lis 2020 17:36 #7 od hl_demi
Jo, sad mi je Luc odnio TMSa 140 prism ivory decor. Tako mi i treba kad ih hvatam sa 0.2 FCom. Al odma 2 nova narucena. Kad nađem lovnu varalicu nije mi je zao ni izgubit.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 29 Lis 2020 19:06 #8 od Jo
Jesi li to ti popodne bio na Pogacicu, isto je neki lik spusio Luca i varalicu?
Btw ja prism ivory bacam samo kad su uvjeti smanjene vidljivosti, tipa kad zamuti zestoko ili ljeti u ranu zoru ili kasni sumrak/noc kad pokusavam prevarit kojeg skarma.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 29 Lis 2020 21:32 #9 od hl_demi

Jo napisao: Jesi li to ti popodne bio na Pogacicu, isto je neki lik spusio Luca i varalicu?
Btw ja prism ivory bacam samo kad su uvjeti smanjene vidljivosti, tipa kad zamuti zestoko ili ljeti u ranu zoru ili kasni sumrak/noc kad pokusavam prevarit kojeg skarma.

Ispod Gorice sam bio, nisam na Pogacicu al vjerojatno je to to, ako si ti bio onaj na ponti onda sam to bio ja. Nevjerojatno koja slucajnost hahaha

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 29 Lis 2020 21:39 #10 od Jo
Nisam ja bio tamo ali imam dojave o događanjima. Hahah, bio je prijatelj. Ja sam bio jutros tamo, pa iza malo na president ali danas 0 bodova.
Sutra popodne se opet nazire neko ribanje...

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 29 Lis 2020 22:01 #11 od hl_demi
haha jos ce citav grad pricat da mi je ispo luc. Ma meni je najgore sto moram cekat pon da stignu novi TMSovi. Ko kad u gradu nema nekog izbora. Sretno sutra.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 30 Lis 2020 09:34 #12 od B_

hl_demi napisao: haha jos ce citav grad pricat da mi je ispo luc. Ma meni je najgore sto moram cekat pon da stignu novi TMSovi. Ko kad u gradu nema nekog izbora. Sretno sutra.

Imas u Kate u ribomaterijala TMS 140 Prism Ivory ako ti se ne da čekat.
Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 30 Lis 2020 10:18 #13 od hl_demi

B_ napisao:

hl_demi napisao: haha jos ce citav grad pricat da mi je ispo luc. Ma meni je najgore sto moram cekat pon da stignu novi TMSovi. Ko kad u gradu nema nekog izbora. Sretno sutra.

Cuj, bio sam prije 10 dana , bilo je samo Spearheadova u par boja. Morat cu poc ponovo pogledat. Jel znas mozda cijenu ?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 30 Lis 2020 10:32 #14 od B_

hl_demi napisao:

B_ napisao:

Cuj, bio sam prije 10 dana , bilo je samo Spearheadova u par boja. Morat cu poc ponovo pogledat. Jel znas mozda cijenu ?

A onda nema ako si bio nedavno, ali vidim u izlogu da ima nešto.. 185kn ili tako nešto, skupo ali jbga izgleda da susvi digli DUO cijene :(

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 30 Lis 2020 11:05 #15 od hl_demi
A nabavlja Kate stalno nesto novo. pogledat cu. Al kad naglo izgubim varalicu, dao bi i 200 kuna za njega jer nemam postarine tu a pogotovo ako u cetvrtak izgubim jer moram cekat citav vikend i sve.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Lis 2020 11:18 #16 od marko87
Replied by marko87 on topic Pocetnik
E jel znate slučajno jeli nabavljala šta od savage gear jiggova. Zadnji put kad sam bio zadržao sam se 15min kod nje zapisivajući i slikajući joj na kompjuteru jigove koje da nabavi i rekla je da će ih obavezno uzeti.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 30 Lis 2020 11:46 #17 od hl_demi
Mislim da ima, ja sam iso uzet samo kutije za jiggove i onda je rekla da je je uzela masu toga, da ona ili nema nista ili ima previse. Rekoh, nikad nije previse kad je ovo u pitanju. Ako se ja zaletim danas ili sutra ujutro, pogledam ti SG sto ima sve.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Lis 2020 11:48 #18 od marko87
Replied by marko87 on topic Pocetnik
Odlično, hvala ti puno. Pa da znam da se zaletim do nje kad budem u gradu.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 30 Lis 2020 19:35 #19 od hl_demi

marko87 napisao: Odlično, hvala ti puno. Pa da znam da se zaletim do nje kad budem u gradu.

Marko, evo sad sam iz butige, od SGa nista. Rekla je narucivat jiggova od Savagea krajem iduceg tjedna. Reko sam da uzme needle jiggova najvise, nadam se da nisam falio.

Eto toliko.

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 30 Lis 2020 21:23 #20 od Ljubo.15
Replied by Ljubo.15 on topic Pocetnik
A to si ti jučer bio 😁😁. Bio sam lijevo od tebe, točno sam ti vidio izraz lica kad ti je otpala, znam kako ti je... Ali nije do upredenice..

P. S. I ja sam relativno ovno nov, nekih 5 mjeseci u ovome....

Ja lovim na upr 0,16 i dižem luceve tako da nije ti to upredenice...
Moj ti je savjet kupi kuku ili janku za vadit ribu, da se ne zajebavaš ko jučer...

Molimo prijavite se